Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Žalgiriečiai išvykoje neatsilaikė prieš Italijos čempionus

2019 sausio 25 d. 06:02
Roko Lukoševičiaus/zalgiris.lt nuotrauka

Kauno „Žalgirio“ krepšininkų viešnagė Italijoje pasibaigė pralaimėjimu rezultatu 70:80 (13:21, 17:13, 20:18, 20:28) Milano „AX Armani“ klubui.

Rungtynės Milane startavo Brandono Davieso galingu žaidimu baudos aikštelėje, tačiau tolimais šūviais varžovus priekyje 4:6 palaikė latvis Dairis Bertanis. B.Daviesas išrašė galingą stogą Artūrui Gudaičiui, greito puolimo vaisius skynė rezultatą 8:8 lyginęs Nate‘as Woltersas. Tiesa, netrukus to paties A.Gudaičio vedini Italijos čempionai atsiplėšė iki 8:15 ir privertė minutės pertraukėlę deginti Šarūną Jasikevičių. Iš vidutinio nuotolio taikliai krepšį atakavo Paulius Jankūnas, bet Mike‘o Jameso tolimi šūviai šeimininkams sukrovė jau dviženklę persvarą – 10:21. Per likusią minutę situaciją 13:21 pralaimėtame kėlinyje kiek pataisė iš kairiojo krašto tritaškį paleidęs Edgaras Ulanovas.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ puolimą gyvą palaikė B.Daviesas ir N.Woltersas – 17:24. Edgaro Ulanovo pastebėtas P.Jankūnas rinko du lengvus taškus, deficitą iki 22:26 rėžė iš toli pataikęs Artūras Milaknis. Prie baudų metimų linijos stojo E.Ulanovas, dvigubą pergalę iškovojo dvitaškį įridenęs bei jau kitoje aikštės pusėje trečiąją A.Gudaičio pražangą provokavęs B.Daviesas – 26:29. Pirmą rungtynių pusę, kurią varžovai laimėjo 34:30, uždarė ryžtingas N.Wolterso reidas.

Po didžiosios pertraukos būdamas tolėliau nuo krepšio pataikė B.Daviesas, greitajame puolime po E.Ulanovo perdavimo lanko tvirtumą galingu dėjimu tikrino Aaronas White‘as – 34:39. Po baudų metimų serijos skirtumas sumažėjo iki 37:41, bet čia pat atsilikimas vėl pavojingai išaugo (37:45). Tuomet darbo ėmėsi komandos kapitonas P.Jankūnas, kurio pastangomis deficitas tesiekė vos vieną tašką – 45:46. Ketvirčio pabaigoje atsiplėšti varžovams neleido iš toli iššovęs T.Walkupas bei dar vieną metimą iš vidutinio nuotolio po T.Walkupo perdavimo realizavęs P.Jankūnas – 50:52.

Ilgai tylėjusi toliašaudė Lietuvos čempionų artilerija apie save priminė ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai M.Grigonio ir N.Wolterso tritaškiai pirmą kartą išvedė kauniečius į priekį – 56:54. Gražią verpstę arčiau krepšio atliko N.Woltersas, tačiau Mindaugo Kuzminsko du tolimi dūriai vėl persvėrė svarstykles šeimininkų pusėn (58:63). Aštriai sužaidė M.Grigonis ir N.Woltersas, bet sparčiai senkant laikui „AX Armani“ pateikė rimtą paraišką į pergalę – 63:71. Po pasitarimo žalgiriečiams gyvybę palaikė puolime žibėję P.Jankūnas ir N.Woltersas (67:74). Nors šeimininkai buvo nubausti nesportine pražanga likus 19 sekundžių, išsigelbėti Milane nepavyko ir varžovai 70:80 revanšavosi už nesėkme Kaune.

„Žalgiris“: N.Woltersas 17 (7/11 dvit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), P.Jankūnas 14, B.Daviesas 13 (7 atk. kam.), M.Grigonis 10 (5 atk. kam.), A.Milaknis 5, E.Ulanovas 5, T.Walkupas 4 (4 rez. perd.), A.White‘as 2, D.Waltonas 0, D.Thompsonas 0.

„AX Armani“: M.Jamesas 20 (3/8 trit., 9 rez. perd., 3 per. kam.), V.Micovas 17 (6 atk. kam.), D.Bertanis 17 (4/9 trit.), M.Kuzminskas 14 (4/5 trit., 5 atk. kam.).