Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Vokietijos futbolo rinktinei – tamsūs metai

2018 spalio 17 d. 16:27
Vokietijos rinktinė (balta apranga) per kalendorinius metus pralaimėjo šešis kartus.
SIPA/Scanpix nuotrauka

Vokiečiai nelaimi jau ketverių oficialių rungtynių iš eilės, o ukrainiečiai ir gruzinai užsitikrino teisę kitą sezoną žaisti aukštesniuose UEFA Tautų lygos divizionuose.

Trečiadienį Paryžiuje Vokietijos futbolininkai per antrą kėlinį praleido du įvarčius ir galiausiai turėjo pripažinti Prancūzijos rinktinės pranašumą 2:1.

Pakilo į dešimtuką

Per tris turus pirmoje grupėje surinkę tik tašką vokiečiai palaidojo visas viltis patekti į finalinį Tautų lygos etapą, kuriame žais A diviziono grupėse pirmas vietas užėmusios rinktinės.

„Stade de France“ stadione 14 minutę įmušdami baudinį pirmieji įvartį pelnė svečiai – tai padarė Toni Kroosas. Antrame kėlinyje pasaulio čempionai prancūzai žaidimo gijas perėmė į savo rankas: 68 minutę Antoine'as Griezmannas galingu smūgiu galva rezultatą išlygino, o 80 minutę baudinio smūgiu išplėšė pergalę. Įmušęs du įvarčius puolėjas pateko į visų laikų rezultatyviausių Prancūzijos rinktinės žaidėjų dešimtuką. Dabar jo sąskaitoje – 26 įvarčiai. O pirmas šioje rikiuotėje yra Thierry Henry, rinktinėje pasižymėjęs 51 kartą.

Kaip praneša „Bild“, Vokietijos rinktinė per kalendorinius metus pralaimėjo šešis kartus. Pastarąjį kartą per oficialias rungtynes vokiečiai pergalę šventė 2018-ųjų pasaulio čempionate, kai 2:1 nugalėjo Švediją.

Anksčiau žiniasklaida skelbė, jog vokiečių strategas Joahimas Lowas gali palikti savo postą, jeigu jo auklėtiniai pralaimės prancūzams. Rinktinės vyriausiuoju treneriu jis dirba nuo 2006 metų. 2014-aisiais jo vadovaujama rinktinė tapo pasaulio čempione.

Gilbraltaras rašo istoriją

Tautų lygos B divizione vienintelis Ruslano Malinovskio įvartis baigiantis pirmam kėliniui (43 min.) padėjo Ukrainos ekipai iškovoti trečią pergalę iš tiek pat galimų ir užsitikrinti teisę kitąmet varžytis su pajėgiausiomis Europos rinktinėmis A divizione.

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

Ukrainiečių vyriausiasis treneris Andrejus Ševčenka buvo patenkintas, kad auklėtiniai patikėjo ta filosofija, kuria remdamasis jis dirba. „Svarbiausia, kad komanda suprastų, ko iš jos reikalaujama. Pastarieji rezultatai padeda sukurti gerą atmosferą komandoje“, – kalbėjo treneris.

Jau aišku, jog iš A diviziono pasitrauks Islandija, kuri 2 gupėje patyrė tris nesėkmes ir nebepavys Belgijos bei Šveicarijos rinktinių.

Ketvirtoje A diviziono grupėje pirmadienį Ispanijos rinktinė savo žiūrovų akivaizdoje 2:3 neatsilaikė prieš anglus. Pastarąjį kartą namie ispanai pralaimėjo prieš 15 metų. Tai nutiko per atrankos varžybas į 2004 metų Europos čempionatą – 2003-iųjų birželio 7 dieną žaidžiant su Graikija (0:1). Nuo to karto namų stadione Ispanija žaidė 38 rungtynes, iš jų laimėjo 34, o 4 rungtynes baigė lygiosiomis.

D divizione Gruzijos komanda svečiuose 3:0 pranoko latvius ir, likus žaisti du turus, yra nebepavejama. Keturias iš eilės pergales iškovoję gruzinai turi 12 taškų ir mintyse jau rengiasi startui aukštesniu lygiu – C divizione, kuriame labai nesėkmingai varžosi ties iškritimo riba į žemiausią divizioną atsidūrusi Lietuvos rinktinė.

Įmušęs du įvarčius Antoine'as Griezmannas pateko į visų laikų rezultatyviausių Prancūzijos rinktinės žaidėjų dešimtuką.

Būtina paminėti D divizione kovojančią ir Gilbraltaro rinktinę. Šeštadienį ji pirmą kartą istorijoje iškovojo pergalę – svečiuose 1:0 nugalėjo Armėniją. O antradienį Gibraltaro futbolininkai pratęsė istorinį žygį – 2:1 paklupdė ir Linchenšteiną. Po keturių turų savo grupėje Gilbrataro ekipa yra antra, surinkusi 6 taškus.

Rezultatai

A divizionas: Prancūzija – Vokietija 2:1 (1 grupė), Islandija – Šveicarija 1:2 (2 grupė), Ispanija – Anglija 2:3 (4 grupė).

B divizionas: Ukraina – Čekija 1:0 (1 grupė), Bosnija ir Hercegovina – Šiaurės Airija 2:0 (3 grupė), Airija – Velsas 0:1 (4 grupė).

C divizionas: Estija – Vengrija 3:3 (2 grupė), Suomija – Graikija 2:0 (2 grupė), Slovėnija – Kipras 1:1 (3 grupė), Norvegija – Bulgarija 1:0 (3 grupė).

D divizionas: Kazachstanas – Andora 4:0 (1 grupė), Latvija – Gruzija 0:3 (1 grupė), Baltarusija – Moldova 0:0 (2 grupė), Liuksemburgas – San Marinas 3:0 (2 grupė), Armėnija – Makedonija 4:0 (4 grupė), Gibraltaras – Lichtenšteinas 2:1 (4 grupė).