Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Vilniaus „Rytas“ po pratęsimo nusileido Roko Giedraičio vedamai Berlyno „ALBA“

2019 sausio 16 d. 21:54
Asociatyvi iliustracija
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Rytas“ (1–2) patyrė antrąją nesėkmę Europos taurės turnyro „TOP-16“ etape. Sostinės ekipa, po pratęsimo turėjo pripažinti Berlyno „Alba“ pranašumą (2–1) 86:94 (15:13, 21:20, 21:22, 22:24 7:15).

Rungtynes dvitaškiu su pražanga pradėjo po ilgos pertraukos į Europos taurės turnyrą sugrįžęs vilniečių komandos kapitonas – Chrisas Krameris. Jam puikiai talkino Artiomas Parachouskis, kuris per kėlinį pelnė 6 taškus. Pirmosios dešimt susitikimo minučių buvo įtemptos, komandos žengė koja kojon. Sužaidus 5 minutes pirmajame ketvirtyje svečiai, po Martino Hermannssono dvitaškio persvėrė rezultatą savo naudai (11:13). Tačiau Dainiaus Adomaičio auklėtiniai geriau sužaidė likusią atkarpą, ir po pirmojo kėlinio pirmavo (15:13).

Antrasis susitikimo kėlinys buvo kur kas rezultatyvesnis, kurį „Rytas“ pradėjo rezultatyviomis atakomis. Po Martyno Echodo baudos metimų sostinės krepšininkai įgijo tuo metu rekordinį – 6 taškų pranašumą (21:15). Tačiau Garcios Reneseso auklėtiniai surengė spurtą (6:0) ir netrukus išlygino rezultatą (21:21). Ilgainiui „Alba“ įjungė aukštesnę pavarą, ir po Roko Giedraičio dėjimo įgijo keturių taškų persvarą (27:31). Visgi vilniečiai nesutriko ir kėlinio pabaigoje perėmė žaidimo gijas į savo rankas. Ketvirčio pabaigoje iš dvitaškiu pasižymėjo M. Echodas, ir po dvidešimt grynojo žaidimo laiko minučių sostinės ekipa pirmavo rezultatu (36:33).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė. Vyko lygi kova ir nė vienai komandai nepavyko susikrauti solidaus pranašumo. Viso trečiojo kėlinio metu sostinės krepšininkus į priekį vedė D.J Seeley. Amerikietis pelnė 8 taškus. Likus penkioms minutėms pastarasis pasižymėjo iš vidutinio nuotolio, ir vilniečiai išsiveržė į priekį (47:45). Tačiau netrukus Rokas Giedraitis ir Stefan Peno pridėjo po dvitaškį, ir Garcios Reneseso auklėtiniai jau buvo priekyje (49:51). Likusį ketvirčio laiką geriau sužaidė „Rytas“, likus minutei M.Echodas pelnė dvitaškį, ir tai buvo paskutiniai kėlinio taškai. Vilniečiai pirmavo (57:55).

Ketvirtajame kėlinyje, o ypač jo pabaigoje vyko dramatiška kova. Likus trims minutėms D.J Seeley smeigė tritaškį, netrukus A. Parachouskis pridėjo dvitaškį, ir „Rytas“ buvo priekyje (79:75). Tačiau per likusį laiką sostinės krepšininkams niekaip nepavyko pelnyti taškų, o dvejais rezultatyviais išpuoliais atsakė „Alba“ ir po Nielso Giffey dvitaškio išlygino rezultatą (79:79). Paskutinė ataka priklausė vilniečiams, tačiau D.J Seeley paslydo ant parketo ir nespėjo atlikti metimo. Nugalėtojui išsiaiškinti 40-ies minučių nepakako, komandoms teko žaisti pratęsimą.Papildomoje 5 minučių atkarpoje dominavo svečiai iš Berlyno. R. Giedraitis per pratęsimą pelnė 7 taškus, o dažnai klydę ir savo progų nerealizavę „Ryto“ krepšininkai patyrė antrąjį pralaimėjimą Europos taurės turnyre (86:94).

„Sunkus pralaimėjimas, mes galime žiūrėti video, mes galime analizuoti varžovų taktikas, tačiau jeigu kiekvienas varžybas darome tas pačias klaidas – tai nieko gero nežada, – spaudos konferencijoje po mačo kalbėjo vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis. – Kartais sporte reikia sėkmės, šiandien mūsų sėkmė nelydėjo.“

„Rytas“: Artiomas Parachovskis (10 atk. kam., 24 n.b.) ir D.J.Seeley – po 16, Eimantas Bendžius 13, Martynas Echodas 10, Arnas Butkevičius 8, Chrisas Krameris 7.“ALBA“: Rokas Giedraitis 23, Luke’as Sikma 19 (12 atk. kam., 6 rez. perd., 33 n.n.), Martinas Hermannssonas 15 (8 rez. perd.), Stefanas Peno 10.