Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Trenerių mintyse – B planas

2019 vasario 13 d. 13:07
„Ryto“ gynėjas D. J. Seeley pelnė 27 taškus ir padėjo savo komandai Utenoje iškovoti pergalę.
BNS nuotrauka

Sekmadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro finale kovos Vilniaus „Rytas“ arba Klaipėdos „Neptūnas“. Kuris iš jų iškops į finalą, paaiškės po šeštadienį tarp šių klubų įvyksiančios akistatos pusfinalyje.

Į KMT finalo ketverto turnyrą sostinės klubas pateko ketvirtfinalyje eliminavęs Utenos „Juventus“ krepšininkus. Po pirmos tarpusavio dvikovos Dainiaus Adomaičio treniruojama Vilniaus ekipa turėjo menką 2 taškų pranašumą. Norintiems į pusfinalį prasibrauti uteniškiams per atsakomąją dvikovą reikėjo varžovus nugalėti bent trimis taškais. Tai padaryti „Juventus“ krepšininkams sutrukdė fantastiškas D. J. Seeley pasirodymas Utenoje. „Ryto“ gynėjas pelnė 27 taškus bei surinko 26 naudingumo balus ir taip padėjo savo ekipai iškovoti pergalę rezultatu 76:65.

Didžiąją ketvirto kėlinio laiko dalį rezultatas buvo lygus, o likus žaisti dvi minutes po taiklių D. J. Seeley baudos metimų ir vidurio puolėjo Artiomo Parachovskio dvitaškio „Rytas“ įgijo trijų taškų persvarą. Netrukus svarbų tritaškį pridėjo Chrisas Krameris, ir vilniečiai užtikrintai užbaigė rungtynes.

„Ko laukėme, tai ir gavome: visada sunku žaisti Utenoje, nes „Juventus“ gerai rungtyniauja namie, – po pergalės kalbėjo D. Adomaitis. – D. J. Seeley sužaidė fantastines rungtynes, bet jis toks yra.“

„Juventus“ treniruojantis Žydrūnas Urbonas pripažino, kad individualus D. J. Seeley žaidimas nusprendė rungtynių baigtį.

„Buvome verti eiti toliau“, – pabrėžė uteniškių strategas.

Tuo metu kitoje ketvirtfinalio dvikovoje viską lėmė atsakomoji „Neptūno“ ir Prienų „Skycop“ dvikova, nes per pirmą akistatą nugalėtojas nepaaiškėjo – susitikimas Prienuose baigėsi taikiai (85:85).

Uostamiestyje be traumuotų Mindaugo Lukauskio ir Anthony Lee rungtyniavę Prienų žaidėjai du su puse kėlinio mėtė rimtą iššūkį favoritams ir netgi turėjo devynių taškų pranašumą, bet antroje susitikimo pusėje jiems akivaizdžiai pradėjo stigti jėgų. „Neptūnas“ iškovojo pergalę 89:80 ir po dvejų metų pertraukos pateko į KMT taurės turnyro finalo ketvertą.

„Pabaigoje ir žaidėjų galvos, ir kojos jau buvo nebe tos, todėl sprendimai kardinaliai skyrėsi nuo tų, kurie buvo priimami pirmoje rungtynių pusėje“, – komentavo Prienų klubo treneris Virginijus Šeškus.

Tuo metu klaipėdiečių strategas Kazys Maksvytis spinduliavo kovingumu prieš finalo ketvertą.

„Labai sunkios rungtynės, bet tokių ir tikėjomės, – sakė jis. – Ir vėl jų pradžioje davėme varžovams iniciatyvą, turbūt mums taip žaisti yra geriau. Faktas tas, jog džiaugiamės, kad po poros metų pertraukos kovosime Vilniuje. Šiandien svarbu buvo laimėti. Planą A – patekti į pusfinalį – jau įvykdėme, dabar liko planas B – patekti į finalą.“

KMT ketvirtfinaliai

Klaipėdos „Neptūnas“ – Prienų „Skycop“ 89:80 (20:29, 29:21, 26:22, 14:8). D. Gailius 21 tšk., O. Olisevičius 16, J. Grantas 15, L. Williamsas 13 (3–4/6); D. Lavrinovičius 23, V. Lipkevičius 18, Ž. Janavičius 15, M. Gecevičius 12 (10 rez. perd.). Varžybų serija 1:0 (I rungtynės – 85:85).

Utenos „Juventus“ – Vilniaus „Rytas“ 65:76 (13:20, 19:11, 20:18, 13:27). K. Guščikas 18 (7 atk. kam.), T. Dimša 12, D. Bičkauskis 11 (7 atk. kam., 5 rez. perd.); D. J. Seeley 27, Ch. Krameris 13, A. Butkevičius 11 (9 atk. kam.), A. Parachovskis 8 (10 atk. kam.). Serija 0:2 (I – 85:87).