Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Sidabro medalį tikisi iškeisti į auksinį

2018 rugpjūčio 27 d. 13:37
Artūras Seja: „Finale labai nedaug pritrūko iki pasaulio čempiono titulo, pirmą vietą kainavo smulki klaidelė“.
Baidarių ir kanojų irklavimo federacijos nuotrauka

Baidarių ir kanojų pasaulio čempionate Portugalijoje sutvisko Artūro Sejos žvaigždė. Lietuvis olimpinėje vienviečių baidarių 200 m rungtyje paskutinę varžybų dieną iškovojo sidabro medalį.

Bronziniais apdovanojimais pasipuošė Henrikas Žustautas bei Ričardo Nekriošiaus ir Andrejaus Olijniko duetas.

A. Seja buvo nepralenkiamas atrankoje bei pusfinalyje, bet finale akimirką greičiau finišavo nuo pat starto pirmavęs ispanas Carlosas Garrote (35,259 sek.). 22-ejų lietuvis finišavo per 35,366 sek. ir aplenkė bronzą iškovojusį rusą Jevgenijų Lukancovą (35,512).

Tai yra pirmas nepriklausomos Lietuvos istorijoje medalis, iškovotas baidarių vienvietės irkluotojo olimpiniame nuotolyje.

„Esu labai laimingas. Tai svarbiausias medalis karjeroje. Tikiuosi ateityje pavyks jį iškeisti į aukso. Finale labai nedaug pritrūko iki pasaulio čempiono titulo, pirmą vietą kainavo smulki klaidelė. Nepavyko startuoti taip, kaip galiu ir pusę distancijos teko vytis varžovus. Tačiau užteko jėgų kovoti iki pabaigos, prisivijau varžovus, pavyko galingai finišuoti ir patekau tarp prizininkų. Neaplenkiau tik ispano Carloso Garrotes, kuris triumfavo ir šių metų Europos čempionate“, – po finišo kalbėjo planetos vicečempionas.

Ilsėtis jis neturės kada – iš pasaulio čempionato Portugalijoje A. Seja išvyko tiesiai į varžybas Maskvoje.

Vienviečių kanojų 200 m rungtyje bronzos medalį iškovojo 24 metų H. Žustautas (40,043 sek.). Didžiąją distancijos dalį lietuvis pirmavo, tačiau prieš pat finišą jį aplenkė baltarusis Artsemas Kozyras (39,810) ir rusas Ivanas Štylius (39,970).

Planetos pirmenybių bronzą sublizgo ir ant R. Nekriošiaus bei A. Olijniko krūtinių, kurie varžėsi dviviečių baidarių 500 m rungtyje. Mūsiškiai distanciją įveikė per 1:31,449 min. Juos aplenkė rusai Artiomas Kuzachmetovas ir Vladislavas Blincovas (1:30,666) bei serbų duetas Stefanas Vekičius ir Vladimiras Torubarovas (1:30,953).

R. Nekriošius su A. Olijniku varžėsi ir perpus ilgesnėje – 1000 m – distancijoje. Čia mūsų krašto duetui sekėsi prasčiau: jie pateko į finalą, o jame užėmė paskutinę, devintąją vietą, finišavę per 3:24,678 min.

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

Edvinas Ramanauskas ir Ignas Navakauskas dviviečių baidarių 200 m rungties A finale užėmė šeštą vietą. Nuotolį lietuviai įveikė per 32,790 sek.

Rūta Dagytė moterų vienviečių kanojų 200 m rungties pusfinalyje finišavo per 51,570 sek. ir užėmė 8 vietą. Vyrų vienviečių kanojų 1000 m rungties B finale Vadimas Korobovas buvo trečias (4:00,144), o bendrojoje įskaitoje užėmė 12 vietą.

Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Mindaugas Maldonis ir Simonas Maldonis irklavo keturviečių baidarių 500 m rungties B finale, čia distanciją įveikė antri (1:24,232 min.), o galutinėje įskaitoje užėmė 11 vietą.