Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Šeštasis Roger Federerio triumfas

2018 sausio 29 d. 15:29
Roger Federeris ir Caroline Wozniacki triumfavo Australijos čempionate.

Melburne vykusiame pirmajame šių metų Didžiojo kirčio serijos turnyre nugalėjo šveicaras Roger Federeris ir danė Caroline Wozniacki.

Turnyro finale sekmadienį 36-erių R. Federeris (1 reitingas) po 3 valandas trukusios kovos 6:2, 6:7 (5:7), 6:3, 3:6, 6:1 nugalėjo 29-erių kroatą Mariną Čiličių (6).

R. Federeris vos per 25 minutes laimėjo pirmąjį setą, bet antrajame žaidimas išsilygino, o pratęsime pajėgesnis buvo kroatas. Vėliau tenisininkai vėl apsikeitė laimėtais setais ir nugalėtojas sprendėsi penktame. Lemiamame sete R. Federeris iškart išsiveržė į priekį ir M. Čiličiui nepavyko sugrąžinti intrigos.

R. Federeris „Australian Open“ čempionu tapo šeštą kartą. Pagal šį rodiklį jis pasivijo visų laikų rekordininkus australą Roy'ų Emersoną ir serbą Novaką Džokovičių. R. Federeris iškovojo jau dvidešimtą Didžiojo kirčio trofėjų ir pagal šį rodiklį yra pasaulio rekordininkas.

M. Čiličius „Grand Slam“ turnyro finale žaidė trečią kartą. 2014 metais kroatas triumfavo atvirajame JAV čempionate („US Open“), o 2017 metų vasarą Vimbldono turnyro finale pralaimėjo R. Federeriui.

„Australian Open“ moterų vienetų varžybose triumfavo antroji pasaulio raketė danė Caroline Wozniacki. 27-erių tenisininkė finale 7:6 (7:2), 3:6, 6:4 nugalėjo pirmąją planetos raketę 26-erių metų rumunę Simoną Halep. Šis mačas truko 2 val. 50 min.

Tai buvo pirmasis C. Wozniacki laimėtas Didžiojo kirčio serijos turnyras. Po šio triumfo ji pasaulio reitinge pakilo į pirmąją poziciją. Jame lydere C. Wozniacki nebuvo nuo 2010 metų spalio mėnesio.

Pirmosios planetos raketės vardą praradusi S. Halep dar nėra laimėjusi nei vieno Didžiojo kirčio turnyro. Abi tenisininkės „Australian Open“ finale žaidė pirmąjį sykį.

Už pergalę turnyre C. Wozniacki atiteko 2000 Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingo taškų ir 4 mln. Australijos dolerių. S. Halep turės tenkintis 1300 taškų ir 2 mln. dolerių.

Šiemet „Australian Open“ prizų fondą sudarė 36 mln. eurų. Vienetų varžybų nugalėtojai gavo po 2,61 mln. eurų. Finalininkams atiteko po 1,3 mln. eurų.