Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Rekordų karaliumi tapo Simonas Bilis

2018 gruodžio 18 d. 06:00
Daugiausia šalies rekordų iš lietuvių Kinijoje pagerino Simonas Bilis.

Trys medaliai, dvylika Lietuvos ir du pasaulio čempionatų rekordai. Tokį derlių Kinijoje vykusiame pasaulio plaukimo (25 m baseine) čempionate surinko Lietuvos rinktinė.

Jos garbę gynė septyni plaukikai – Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, Simonas Bilis, Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Tadas Duškinas.

Lietuviai pratęsė tradiciją – jau iš ketvirtų iš eilės planetos pirmenybių parsivežė medalius. Šįkart Kinijoje juos iškovojo D. Rapšys ir R. Meilutytė. Danas iškovojo auksą 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje ir sidabrą – dvigubai trumpesniame nuotolyje. Tituluočiausia visų laikų Lietuvos plaukikė R. Meilutytė pelnė sidabrą plaukdama 50 metrų krūtine.

Tiesa, kitose rungtyse jai sekėsi prasčiau. Plaukdama 100 metrų krūtine ji nepateko į finalą ir liko keturiolikta, 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje sportininkė buvo dvylikta, o 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje neprasibrovė į pusfinalį (32 vieta).

Daugiausia šalies rekordų pagerino S. Bilis. Šalies plaukimo rezultatų istoriją jis triskart perrašė plaukdamas 50 m laisvuoju stiliumi ir dukart – 100 m laisvuoju stiliumi.

Du Lietuvos rekordus pasiekė D. Rapšys. Ir abu toje pat rungtyje – plaukdamas 400 m laisvuoju stiliumi. Jam nuo šiol priklauso ir šios rungties pasaulio čempionatų rekordas – 3 min. 34,01 sekundės. Planetos pirmenybių rekordas Danui priklauso ir 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje (1:40,95). Tokį laiką jis pasiekė plaukdamas estafetėje 4X200 m laisvuoju stiliumi.

Paskutinę varžybų dieną vyrų 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi finale S. Bilis gynė pasaulio čempiono titulą, bet net ir plaukdamas greičiau nei prieš dvejus metus medalio nepasiekė. Lietuvis distanciją įveikė per 46,11 sek., pasiekė šalies rekordą ir užėmė penktą vietą.

D. Rapšys, S. Bilis, A. Šidlauskas ir D. Margevičius kombinuotosios estafetės rungties (4x100 m) finale užėmė septintą vietą ir pagerino Lietuvos rekordą. Ketvertas finišavo per 3:24,51 min. ir paskutinėje vietoje paliko Australijos komandą.

Pirmuosius planetos pirmenybių medalius trumpajame baseine lietuviai iškovojo 2012-aisiais Stambule (Turkija). Tai padarė R. Meilutytė. Ji triumfavo plaukdama 50 ir 100 metrų krūtine, o 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje pelnė sidabrą.

2014 metais Dohoje (Kataras) R. Meilutytė pelnė du apdovanojimus: auksą plaukdama 50 m krūtine, o sidabrą – dvigubai ilgesniame nuotolyje.

2016 metų pasaulio čempionate Kanadoje du medalius iškovojo S. Bilis. Jis triumfavo 100 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale, o dvigubai trumpesnėje distancijoje užsikabino bronzos medalį.

Po šių planetos pirmenybių lietuviai pasaulio čempionatuose (25 m ilgio baseine) yra iškovoję 5 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos medalį.