Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Po lygiųjų Lichtenšteine „Žalgiris“ tęsia kelionę Europoje

2018 rugpjūčio 2 d. 21:55
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai prasibrovė į trečią UEFA Europos lygos atrankos etapą. Namie minimalia persvara 1:0 įveikę Lichtenšteino klubą „Vaduz“, svečiuose su juo sužaidė palankiomis lygiosiomis 1:1

Rungtynės prasidėjo aktyviais „Vaduz“ komandos išpuoliais. Žalgiriečiai pasirinko žaidimą vadinamu antruoju numeriu, tačiau kontratakuodavo pavojingai.

8 minutę tolimą Tomašo Šimkovičiaus smūgį sugavo varžovų vartininkas. 17 minutę puikią progą vėjais paleido Louisas Ogana, po Sauliaus Mikoliūno perdavimo smūgiavęs virš vartų. Kiek vėliau Lichtenšteino klubo žaidėjai vargais negalais apsigynė nuo „Žalgirio“ kampinio.

Sužaidus pusę valandos, savo komandą du kartus gelbėti teko Džiugui Bartkui. Vis tik 34 minutę „Žalgirio“ vartininkas buvo bejėgis, kai smūgiu iš baudos aikštelės pasižymėjo Jodelis Dossou.

Po praleisto įvarčio vilniečių žaidimas išsiderino. Jiems net po pertraukos sunkiai sekėsi perimti iniciatyvą ir kurti progas. Tuo metu „Vaduz“ kontrišpuoliai buvo pavojingi.

Vis tik antro kėlinio viduryje žalgiriečiai išlygino rezultatą. 66 minutę T. Šimkovičius pasižymėjo tolimu smūgiu iš daugiau nei 20 metrų, o kamuolys vartuose atsidūrė atsimušęs nuo skersinio – 1:1.

Šis epizodas gerokai prislopino Lichtenšteino taurės laimėtojų entuziazmą ir per likusį laiką vilniečiai išlaikė lygų rezultatą.

Europos lygos trečiame atrankos etape „Žalgiris“ greičiausiai susitiks su Ispanijos klubu „Sevilla“. Pirmosios rungtynės rugpjūčio 9-ąją vyktų varžovų aikštėje.

„Žalgirio“ sudėtis Lichtenšteine: D. Bartkus, D. Slijngardas, M. Tomičius, M. Mbodjis, R. Baravykas, S. Blagojevičius, T. Šimkovičius, J. Manzorro (65 min. D. Šimkus), S. Mikoliūnas, L. Antalis (90 min. S. Nyuiadzis), L. Ogana (90 min. T. Malecas).