Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Po didžiosios pertraukos dominavę žalgiriečiai apgynė namų sienas nuo „Olympiacos“ komandos

2018 gruodžio 6 d. 22:18
Asociatyvi iliustracija /
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Pavyzdingai antrą rungtynių pusę sužaidę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vienuoliktajame Eurolygos ture savų žiūrovų akivaizdoje 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16) patiesė Pirėjo „Olympiacos“ komandą.

Mačą „Žalgiriui“ atidarė klaidinamų judesių tiradą po krepšiu pademonstravęs Antanas Kavaliauskas, du drąsius reidus atliko Marius Grigonis, bet svečius į priekį tempė net tris tolimus šūvius suleidęs Georgios Printezis – 8:11. Prie užtikrintai baudos aikštelėje rungtyniavusio A.Kavaliausko prisijungė šešis taškus pelnęs Brandonas Daviesas, tačiau G.Printezio žvaigždė spindėjo visu gražumu ir išlaikė Pirėjo krepšininkus priekyje rezultatu 16:18. Į nemalonią situaciją kauniečius pasiuntė dar du varžovų tritaškiai – per pirmąsias septynias minutes graikai sumetė visus šešis išmestus tolimus metimus (16:24). Kiek užsitęsusią tylą kabliu nutraukė ūgio persvarą išnaudojęs Laurynas Birutis, o pirmojo kėlinio sirena skelbė dviženklę pavydėtinai iš toli atakavusių graikų persvarą – 19:29.

Kol skylių po „Olympiacos“ krepšiu ieškojo B.Daviesas ar dėjimu krepšį sudrebinęs A.White‘as, svečius saugiu atstumu priekyje išlaikė prabilęs Zachas Leday‘us – 25:34. Savo žodį rungtynėse aštriu prasiveržimu tarė Nate‘as Woltersas, paruoštą metimą realizavo M.Grigonis, o atsilikimą iki 33:38 mažino nugara kelius prasiskynęs A.Kavaliauskas. Pasitikėjimą savimi toliau demonstravo M.Grigonis, kuris, jau einant antram ketvirčiui į pabaigą, smeigė vos pirmąjį tritaškį į šeimininkų kraitį – 38:42. Prieš pat didžiąją pertrauką deficitą dar labiau buvo sumažinęs Edgaras Ulanovas (40:42), tačiau du sudėtingi svečių tritaškiai, vėl didino atstumą iki 40:48.

Trečiasis kėlinys startavo įspūdinga žalgiriečių gynyba, pažymėta efektingais A.Kavaliausko blokais, puolime lyderio vaidmens ėmėsi B.Daviesas, o deficitą iki 46:48 tirpdė tritaškį driokstelėjęs Artūras Milaknis. Svečių badas renkant taškus iš žaidimo tęsėsi net penkias minutes, tad rezultatas jau tapo lygus 50:50. Varžovams iš Pirėjaus pavyko pralaužti geležinę kauniečių gynybą, bet apylygį žaidimą palaikė gerą žaidimą demonstravusi priekinė liniją bei savo paties netikslų metimą pakartojęs N.Woltersas (56:57). Emocijoms vis stiprėjant techninę pražangą užsidirbo Šarūnas Jasikevičius, triukšmo bombą sprogdino fantastišką skrydį po perimto kamuolio atlikęs A.White‘as, o po trijų ketvirčiui Lietuvos čempionus į priekį 60:59 išvedė dar vieną vagystę įvykdęs N.Woltersas.

„Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje dar labiau perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas, kuomet sudėtingą reidą atliko N.Woltersas, o tritaškiais svečiams antausį tėškė pranašumą iki 68:59 auginę E.Ulanovas ir A.Milaknis. Laikui sparčiai tirpstant varžovams artėti neleido sužibėjęs N.Woltersas, naują rekordinės persvaros ribą tolimu šūviu rėžė M.Grigonis – 76:66. Geriausią sezono mačą Eurolygoje sužaidęs M.Grigonis smeigė dar vieną tritaškį, bet baltos vėliavos varžovai nekėlė ir prasidėjus paskutinei minutei atgaivino intrigą (80:73). Po Š.Jasikevičiaus sušaukto pasitarimo visas abejones išsklaidė pražangos nepaisęs A.White‘as, o galutinis teisėjo švilpukas skelbė žalgiriečių pergalę rezultatu 83:75.

„Žalgiris“: M.Grigonis 19 (5/6 dvit., 3/4 trit.), N.Woltersas 14 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), A.White‘as 13, B.Daviesas 12, A.Kavaliauskas 12 (2 blk.), A.Milaknis 6, E.Ulanovas 5, L.Birutis 2, D.Waltonas 0, T.Walkupas 0, L.Westermannas 0.

„Olympiacos“: G.Printezis 18 (4/4 trit.), Z.Leday‘us 15 (2 blk.), N.Williamsas-Gossas 9, V.Spanoulis 9 (8 rez. perd., 2 per. kam.), J.Timma 9 (3/4 trit.).