Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Pasaulio čempionės nepatikėjo, jog auksas – realybė

2018 rugsėjo 17 d. 15:03
Ieva Adomavičiūtė ir Milda Valčiukaitė šiemet Europoje iškovojo bronzą, o pasaulyje tapo stipriausios. /
FISA nuotraukos

Pasaulio irklavimo čempionate Plovdive (Bulgarija) Lietuvos sportininkų yriai buvo galingi. Į namus mūsų rinktinė parskraidino du komplektus medalių – aukso ir bronzos.

Dviviečių porinių valčių klasėje Ieva Adomavičiūtė ir Milda Valčiukaitė buvo nepralenkiamos ir pasidabino aukso medaliais. Distanciją merginų įgula įveikė per 6:44,.15 min., antroje vietoje palikusios Naujosios Zelandijos įgulą (6:46,28), o trečioje Jungtinių Amerikos Valstijų irkluotojas (6:47,75).

Plovdivo irklavimo trasa Ievai ir Mildai yra labai sėkminga – čia jos 2012-aisiais tapo pasaulio jaunių čempionėmis. Po šešerių metų jos tapo stipriausios ir tarp suaugusiųjų. Negana to, prieš mėnesį Europos čempionate I. Adomavičiūtė ir M. Valčiukaitė iškovojo bronzos medalius.

Mindaugas Griškonis (dešinėje) planetos pirmenybėse renka vien bronzos medalius.

Naktį grįžusios į lietuvą sportininkės prisipažino netikėjusios, kad bus pirmos. Jos neslėpė turėjusios minčių apie medalį, tik ne apie auksinį.

„Man turbūt tai buvo pirmas startas, kai įpusėjus distanciją buvome lyderės. Buvo lengvas šokas“, – sakė M. Valčiukaitė. Tai buvo taip netikėta, kad, kaip Milda prisipažino, tuo metu galvojusi ne apie tai, kaip reikia irkluoti, o apie tai, kaip čia nutiko, kad jos irkluoja pirmos.

Po finišo sportininkės vis dar negalėjo patikėti, kad yra stipriausios pasaulyje ir tai ne sapnas, o realybė.

M. Valčiukaitei tai yra jau antras planetos pirmenybių aukso medalis. Pirmąsyk ji tapo stipriausia pasaulyje 2013 metais irkluodama su Donata Vištartaite (dabar Karaliene – red.).

Bronzos medaliu Plovdive pasipuošė Mindaugas Griškonis. Vienviečių valčių klasės finale lietuvis distanciją įveikė per 6:42,9 min., į priekį praleidęs Čekijos (6:39,92) ir Norvegijos (6:38,31) sportininkus. Tai yra antras M. Griškonio medalis pasaulio pirmenybėse. Bronzą jis buvo iškovojęs ir 2015 metais.

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

Kitos Lietuvos rinktinės įgulos varžėsi B finaluose. Lina Šaltytė-Masilionė vienviečių valčių bendrojoje įskaitoje užėmė dešimtą vietą. Vyrų porinė keturvietė – Aurimas Adomavičius, Saulius Ritteris, Dovydas Nemeravičius ir Rolandas Maščinkas – liko dvylikta. Pernai mūsų kvartetas tapo pasaulio čempionu. Vienas iš šio ketverto irkluotojų A. Adomavičius yra Plovdive auksą iškovojusios I. Adomavičiūtės brolis.

„Su broliu juokaujame, kad mums niekada nesiseka tais pačiais metais, – šypsojosi I. Adomavičiūtė. – Vieną kartą pasiseka jam, kitą – man“.

Pasaulio čempionate Bulgarijoje dalyvavo ir Lietuvos parolimpietis Augustas Navickas. Šioms pirmenybėms A. Navickas rengėsi padedamas trenerio Zigmanto Gudausko. 60-metis irklavimo specialistas, praeityje tapęs pasaulio čempionu ir atstovavęs Lietuvai 1992 metų Barselonos olimpinėse žaidynėse, vylėsi, kad naujas auklėtinis Plovdive pateks tarp geriausių planetos irkluotojų. A. Navickas vienviečių valčių bendrojoje įskaitoje užėmė devintą vietą.