Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Nukautas „Brose Bamberg“ klubas

2019 sausio 16 d. 21:59
Asociatyvi iliustracija
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

FIBA Čempionų lygos C grupėje pergalę iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“ (4/7), namie 84:67 (22:10, 23:22, 15:23, 24:12) nugalėjęs Bambergo „Brose Bamberg“ (7/4) klubą iš Vokietijos.

Puikiai rungtynes pradėjęs „Lietkabelis“ sugebėjo greitai susikrauti dviženklį pranašumą, tačiau gynyboje suklydęs Stefanas Sinovecas leido vokiečiams kiek atsitiesti – 6:14. „Lietkabelis“ kėlinį užbaigė sėkminga ataka, kurią metimu iš po krepšio vainikavo Donatas Tarolis – 22:10.

Antrojo kėlinio viduryje pirmą kartą aikštėje pasirodė ir Arnoldas Kulboka, o iškart po to Nikos Zisis sumažino skirtumą tarp komandų iki 4 taškų – 23:27. A.Kulboka netrukus pasižymėjo sudėtingu tritaškiu, pašokęs nuo vienos kojos – 31:35. Simas Jasaitis likus žaisti minutę sugrąžino šeimininkams dviženklį pranašumą, tačiau dėl traumos aikštelę paliko Saulius Kulvietis (41:31). Paskutiniuosius kėlinio taškus pelnė Louisas Olinde – 32:45.

Paulius Valinskas dėjimu greitoje atakoje pakėlė skirtumą net iki 15 taškų (50:35). Vis dėlto triuškinančia persvara panevėžiečiai pabėgti nesugebėjo ir netrukus varžovai vėl kvėpavo jiems į nugaras – 48:54.Vaidas Kariniauskas pelnė paskutiniuosius „Lietkabelio“ taškus kėlinyje, tačiau vėliau apmaudžiai prasižengė prieš iš toli metusį Ricky Hickmaną – 55:60.

„Lietkabelis“ ir toliau sėkmingai laikėsi, o S.Jasaitis turėjo progą sugrąžinti dviženklį pranašumą, tačiau pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų – 72:63. Šeimininkams dar padidinus skirtumą Marko Čakarevičius blokavo R.Hickmano tritaškį, o prasidėjus lemiamai minutei „Lietkabelis“ pirmavo 80:67.

Šiame mače po Ainaro Bagatskio atleidimo prie „Brose Bamberg“ vairo debiutavo Federico Perego. Italo debiutas prisvilo.

Naujojo stratego pasitikėjimo nesulaukė ir lietuvis Arnoldas Kulboka. Jaunuolis per vos 6 minutes pelnė 3 taškus (1/1 tritaškio) ir perėmęs kamuolį surinko 4 naudingumo balus.

Tuo tarpu Nenado Čanako šiame mače visapusiškai debiutavo po krepšiais – kovą dėl kamuolių laimėjo 43:28, o blokais varžovus pranoko net 8:0.

„Lietkabelis“ sugebėjo varžovams atsirevanšuoti didesniu skirtumu nei buvo pralaimėję Vokietijoje (77:82). Tiesa, mažai tikėtina, kad tai turės reikšmės sezono pabaigoje – likus žaisti tris turus komandas skiria trys pergalės, todėl vargu, ar jos iki sezono pabaigos susilygins.

„Lietkabelis“: Žiga Dimecas 16 (5/6 dvitaškių, 5 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 12 (6 rez. Perd.), Paulius Valinskas 11 (12 atk. kam., 6 rez. perd.), Mindaugas Kupšas ir Simas Jasaitis po 10.

„Brose Bamberg“: Eliasas Harrisas 13 (5 atk. kam.), Ricky Hickmanas 11, Stevanas Jelovacas 10 (5 atk. kam.), Tyrese‘as Rice‘as 9 (6 rez. perd.).