Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Nerezultatyviausią sezono mačą sužaidę žalgiriečiai krito Gran Kanarijoje

2018 gruodžio 29 d. 00:33
zalgiris.lt nuotrauka

Pirmąjį Eurolygos ratą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai užbaigė Gran Kanarijoje. Penktadienį savojo žaidimo neatradę žalgiriečiai penkioliktojo turo rungtynėse 66:73 (17:20, 9:16, 24:21, 16:16) turėjo pripažinti vietos „Herbalife“ pranašumą.

Vangaus starto fone triuškinantį dėjimą viena ranka atliko Brandonas Daviesas, po traumos pirmuosius taškus rinko Nate‘as Woltersas, tačiau kur kas rezultatyviau žaidė varžovai – 4:12. Po pasitarimo krepšio link rezultatyviai įkirto atsilikimą perpus 8:12 rėžę Artūras Milaknis ir Aaronas White‘as. Pasižymėjo Derrickas Waltonas, gerą atkarpą žaidė krepšį sudrebinęs Laurynas Birutis, pusiausvyrą 16:16 buvo atstatęs D.Waltono puikiai pastebėtas Edgaras Ulanovas, tačiau po pirmųjų dešimties minučių 17:20 pirmavo „Herbalife“ krepšininkai.

Antrajame kėlinyje iš vidutinio nuotolio iššovė Thomas Walkupas ir Marius Grigonis, o po A.Milaknio tritaškio, žalgiriečiai pirmą kartą atsidūrė pirmaujančiųjų vaidmenyje – 24:22. Tuomet įsisuko Lietuvos čempionų klaidų virtinė ir šeimininkai pavojingai tolo (24:32). Po minutės pertraukėlės idealią ataką dėjimu įtvirtino L.Birutis, bet ilsėtis kauniečiai keliavo turėdami rimtų problemų – 26:36.

Į šeimininkų užkurtą tritaškių konkursą atsakymą turėjo tik A.Milaknis, tad deficitas augo iki 29:45. Budinti komandą ėmėsi bene geriausiai atrodę D.Waltonas ir L.Birutis, o atsilikimą mažino gerą D.Waltono perdavimą nuošalėje gavęs M.Grigonis – 35:48. Komandą į priekį traukė iš toli driokstelėjęs M.Grigonis, keturis taškus susirinko D.Waltonas, bet uraganinį puolimą demonstravę varžovai susikurtos situacijos vėjais lengvai nepaleido (44:56). Prieš lemiamą rungtynių atkarpą apie save priminė B.Daviesas, o drąsiai sužaidęs jaunasis Rokas Jokubaitis rėžė atsilikimą iki 50:57.

Lemiamą kėlinį aikštėje „Žalgiris“ pradėjo su Eurolygoje debiutuojančiu Eriku Venskumi, gražiai krepšio link pranėrė A.Milaknis – 52:57. Tiesa, čia pat „Herbalife“ suleido du tritaškius ir įspraudė žalgiriečius į kampą (52:65). Ramiai jaustis šeimininkams neleido vienas pats reikalus tvarkyti ėmęsis B.Daviesas – 59:65. Gerai po krepšiu jautėsi ir A.White‘as, o likus porai minučių intrigą palaikė prie baudų metimų linijos stojęs D.Waltonas – 63:67. Laikui nenumaldomai tirpstant svarbų tolimą šūvį paleido A.Milaknis, apgynus savąjį krepšį, likus 41 sekundei kamuolys atsidūrė svečių rankose – 66:69. Visgi po pasitarimo sekė kauniečių klaida, netaiklus tolimas šūvis ir Ispanijos vicečempionų pergalę rezultatu 66:73 įtvirtinę baudų metimai.

„Žalgiris“: A.Milaknis 13 (3/7 trit.), B.Daviesas 11 (9 atk. kam.), D.Waltonas 11 (5 rez. perd., 3 per. kam.), M.Grigonis 9, L.Birutis 8 (4/4 dvit.), A.White‘as 6 (7 atk. kam.), N.Woltersas 2, T.Walkupas 2, R.Jokubaitis 2, E.Ulanovas 2, E.Venskus.

„Herbalife“: X.Rabaseda 15 (3/4 trit., 8 atk. kam., 2 per. kam.), O.Balvinas 12 (5 atk. kam.), A.Oliveris 10 (5 rez. perd.).