Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Neįtikėtini „Baskonia“ tritaškiai aptemdė žalgiriečių startą Eurolygoje

2018 spalio 12 d. 22:20
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmosiose Eurolygos sezono rungtynėse sausakimšoje „Žalgirio“ arenoje 79:87 (24:22, 15:20, 14:21, 26:24) turėjo pripažinti tritaškiais prapliupusios Vitorijos „Baskonia“ pranašumą.

„Žalgirio“ sezoną Eurolygoje atidarė sėkmingi Edgaro Ulanovo ir Nate‘o Wolterso epizodai, tačiau kur kas daugiau variantų puolime pasiūlė priekyje 14:18 buvę svečiai. Pirmą kauniečių tritaškį šio sezono Eurolygos kovose iš kairiojo krašto paleido Marius Grigonis, metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo Leo Westermannas, o po pirmųjų dešimties minučių Lietuvos čempionams pirmauti 24:22 leido penkis taškus paeiliui susirinkęs Laurynas Birutis.

Antrojo kėlinio pradžioje sunkiai sustabdomą žaidimą po krepšiu demonstravo L.Birutis, sudėtingą metimą realizavo jau 12-ąjį tašką rinkęs N.Woltersas, bet žaidimas gynyboje nedarė įspūdžio Šarūnui Jasikevičiui – 28:30. Nelengvu reidu savo taškų kraitį pravėrė ir Aaronas White‘as, ledus galų gale pralaužė Brandonas Daviesas, baudų metimais rezultatą 34:34 lygino M.Grigonis. Kol „Baskonia“ žalgiriečius baudė jau šeštuoju tolimu šūviu, šeimininkams teko sunkiai dirbti dėl kiekvieno taško, tad ilsėtis Š.Jasikevičiaus kariauna keliavo turėdama trijų taškų atsilikimą – 39:42.

Po didžiosios pertraukos vos antrą šeimininkų tritaškį smeigė E.Ulanovas, pašokdinęs varžovą pasižymėjo A.White‘as, idealų N.Wolterso perdavimą dvitaškiu pavertė B.Daviesas – 46:46. Ketvirčiui įpusėjus, vaidmenimis apsikeitė rezultatyvų perdavimą baudos aikštelėje tarsi vidurio puolėju sužaidusiam L.Westermannui iškišęs B.Daviesas, tačiau Vitorijos komanda nutolo rekordiniu atstumu (49:61). Komandą iš duobės traukti ėmėsi N.Woltersas, deficitui augti neleido A.Milaknis – 53:63.

Ketvirtajame kėlinyje prabilo anksčiau patikrinti ginklai Paulius Jankūnas ir A.White‘as, tačiau du svečių tolimi dūriai nieko gero nežadėjo – 57:69. Neįtikėtinus tritaškius laidę baskai pritildė sausakimšą „Žalgirio“ areną, kadangi likus keturioms minutėms skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki 61:79. Naujo vėjo Lietuvos čempionų žaidime įnešė tolimą bombą įskraidinęs A.Milaknis ir paskutinę vilties ugnį įžiebęs N.Woltersas – 72:83. A.Milaknis smeigė dar vieną tolimą metimą, ginklų nesudėjo komandos kapitonas P.Jankūnas, bet laiko sukurti stebuklui nebeužteko ir pirmasis Eurolygos sezono mūšis buvo pralaimėtas rezultatu 79:87.

„Žalgiris“: N.Woltersas 19 (8/11 dvit., 5 rez. perd., 2 per. kam.), A.Milaknis 12, E.Ulanovas 9, L.Birutis 7, A.White‘as 7, M.Grigonis 7, B.Daviesas 6, L.Westermannas 6 (4 rez. perd.), P.Jankūnas 6, T.Walkupas 0.

„Baskonia“: J.Grangeris 15 (5/7 trit., 4 rez. perd.), S.Shieldsas 14, T.Shengelia 12 (6 atk. kam.), M.Huertas 11, M.Janningas 11.