Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Lietuvos rekordą pagerinusi R. Meilutytė pateko į Europos čempionato finalą

2018 rugpjūčio 3 d. 21:18
Rūta Meilutytė
Sipa/Scanpix nuotrauka

Rūta Meilutytė pateko į Glazge vykstančio Europos čempionato 50 m laisvuoju stiliumi finalą. Plaukikė pusfinalyje distanciją įveikė per 25,04 sekundės ir pagerino sau priklausantį Lietuvos rekordą (25,10 sekundės).

Bendroje įskaitoje lietuvės rezultatas buvo aštuntas. Greičiausia pusfinalyje buvo Danijos sportininkė Pernille Blume, įveikusi distanciją per 23,85 sekundės.

50 m laisvuoju stiliumi finalas vyks šeštadienį 20.23 val.

R. Meilutytė šeštadienį taip pat dalyvaus 100 m krūtine atrankoje ir jei pateks į šios rungties pusfinalį, kuris prasidės 19.31 val., gali atsisakyti plaukti 50 m laisvuoju stiliumi finale.

Penktadienio rytą R. Meilutytė atrankoje į pusfinalį distanciją įveikė 25,20 sekundės ir užtikrintai nugalėjo trečiajame plaukime. Ji artimiausią varžovę latvę Gabrielą Nikitiną aplenkė 0,38 s. Bendroje įskaitoje Lietuvos „auksinė žuvelė“ liko 9-a. Geriausią laiką atrankoje pademonstravo švedė Sarah Sjoestroem – 24,14 s.

Lietuvos plaukikė taip pat dalyvaus 50 m ir 100 m krūtine rungtyse.

Į Europos čempionato finalą pentadienio vakarą pateko dar vienas lietuvos plaukikas – per 59,76 sekundės 100 m krūtine distanciją įveikęs Andrius Šidlauskas. Kartu varžęsis Giedrius Titenis atplaukė per 1,00,27 min ir į finalą nepateko.

Geriausiai pusfinalyje pasirodė Jungtinės Karalystės sportininkas Adamas Peaty. Jo rezultatas – 58,04 sekundės.

Vyrų 100 m krūtine finalas vyks šeštadienį 19.13 val.

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

Penktadienio rytą 100 m krūtine atrankoje A. Šidlauskas finišavo ketvirtoje vietoje – jis distanciją įveikė per 1.00,14 min. Iškart po to startavęs G. Titenis plaukė kiek greičiau – 1.00,08 min. Tai 29-erių

G. Titenis bendroje įskaitoje užėmė 8–9 vietą kartu su serbu Caba Siladji, o Andrius Šidlauskas – 10 vietą.

Geriausiai šioje rungtyje pasirodė britas Adamas Peaty (57.89 s.).