Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Ledo šokėjai pasiekė geriausią karjeros rezultatą

2019 sausio 28 d. 15:40
Allison Reed ir Sauliui Ambrulevičiui tai buvo pirmas Europos čempionatas, kuriame jie šoko kartu.
Reuters/Scanpix nuotrauka

Europos dailiojo čiuožimo čempionate Minske (Baltarusija) Lietuvos ledo šokių pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė aukščiausią karjeroje vietą – tryliktą.

Nuo 2017-ųjų rugsėjo kartu šokantys A. Reed ir S. Ambrulevičius Europos pirmenybėse yra dalyvavę daug kartų, bet vis su kitais partneriais. 2017-ųjų žemyno pirmenybės Sauliui buvo sėkmingos – su buvusia partnere Taylor Trann jis pateko į finalą ir užėmė 18 vietą. Tai buvo aukščiausia jo užimta vieta Europos čempionatuose. Tuo metu A. Reed, šokdama poroje su rusu Vasilijumi Rogovu, 2015 metais yra užėmusi 16 vietą.

Minske Allison ir Saulius pasiekė geriausią savo karjeros rezultatą – užėmė tryliktą vietą. Tokioje pat pozicijoje jie buvo ir po trumposios programos. Galbūt mūsų pora būtų buvusi ir aukščiau, jeigu ilgosios programos pabaigoje S. Ambrulevičiaus nebūtų suklydęs. O ir klaidelė buvo ne atsitiktinė – pasirodymo dieną Saulius pajuto kojos skausmus, todėl po svarbiausio šokio jis iškart nuskubėjo į ligoninę.

Sofija Samodurova (dešinėje) kovoje dėl čempionės titulo įveikė savo garsiąją tėvynainę olimpinę čempionę Aliną Zagitovą. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Lietuvos atstovai laisvojoje programoje surinko 99,30 balo, o bendrojoje įskaitoje – 164,11 balo. Ankstesnis jų geriausias rezultatas buvo 158,03 balo.

Praėjusių metų Europos čempionate mūsų pora nedalyvavo dėl rimtos Allison traumos.

Europos čempionais Minske tapo Prancūzijos pora Gabriella Papadakis ir Guillaume'as Cizeronas, pagerinę du pasaulio rekordus: laisvojoje programoje (133,19) ir bendrojoje įskaitoje (217,98 balo). Sidabras atiteko rusams Aleksandrai Stepanovai ir Ivanui Bukinui (206,41), o bronza – Italijos šokėjams Charlene Guignard ir Marco Fabbri (199,84).

Moterų varžybose debiutavo Paulina Ramanauskaitė, jai sekmadienį sukako šešiolika metų. Lietuvė čempionate aplenkė 4 sportininkes ir į finalą nepateko. Galutinėje rikiuotėje ji užėmė 32 vietą. Trumpoji sportininkės programa buvo įvertinta 42,31 balo.

Aukso medaliu pasidabino rusė Sofija Samodurova. Kovoje dėl čempionės titulo ji įveikė savo garsiąją tėvynainę olimpinę čempionę Aliną Zagitovą. S. Samodurova puikiai pasirodė laisvojoje programoje, atliko septynis trigubus šuolius ir pasiekė asmeninį rekordą (140,96 balo). 16-metė iš viso surinko 213,84 balo ir 15,5 aplenkė tituluotesnę bendraamžę A. Zagitovą. Ši pirmavo po trumposios programos, bet atlikdama laisvąją programą krito. Alina nesulaikė ašarų, kai teisėjai skelbė balus. O naujoji čempionė džiūgavo. „Buvau susitelkusi į savo pasirodymą, kad viską atlikčiau švariai, – sakė S. Samodurova. – Mano darbas davė vaisių.“

Septintąkart iš eilės nenugalimas Europoje tapęs ispanas Javieras Fernandezas nutarė atsisveikinti su didžiuoju sportu. / AFP/Scanpix nuotrauka

A. Zagitova buvo nepakartojama moterų dailiojo čiuožimo varžybose, kai įveikė Jevgeniją Medvedevą olimpinėse žaidynėse Pjongčange pernai, bet paskui jai tapo sunku išlaikyti tą pačią sportinę formą.

A. Zagitova liko penkta pernai pasaulio čempionate, bet laimėjo dvejas „Grand Prix“ varžybas. Paskui ji vėl liko antra praėjusį mėnesį per „Grand Prix“ finalą, jį laimėjo japonė Rika Kihira, o Rusijos čempionate nukrito į penktą vietą.

Bronzą Minske laimėjo Viveca Lindfors – tai buvo pirmasis Suomijos medalis Europos dailiojo čiuožimo pirmenybėse nuo 2012 metų.

Vyrų varžybose triumfavo septintąkart iš eilės nenugalimas tapęs ispanas Javieras Fernandezas. To iki šiol niekam nėra pavykę padaryti. Jis iš viso surinko 271,59 balo. Po varžybų sportininkas pareiškė atsisveikinantis su didžiuoju sportu.

Sidabro medalis atiteko rusui Aleksandrui Samarinui (269,84), bronza – italui Matteo Rizzo (247,08). Po trumposios programos pirmavęs Rusijos atstovas Michailas Koliada dėl kritimų nusirito į penktą vietą.

Sportinių porų varžybas laimėjo Prancūzijos pora Vanessa James ir Morganas Cipresas (225,66 balo). Sidabrą iškovojo Rusijos atstovai Jevgenija Tarasova ir Vladimiras Morozovas (218,82 balo), bronzos medaliai atiteko kitai Rusijos porai – Aleksandrai Boikovai ir Dmitrijui Kozlovskiui (205,28).