Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

L. Williamso įžiebtas „Neptūnas“ pasiekė svarbią pergalę Strasbūre

2019 sausio 16 d. 11:09
"Neptūno" gynėjas Lorenzo Williamsas Strasbūre sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes Čempionų lygoje.
basketballcl.com nuotrauka

Klaipėdos „Neptūnas“ (5 pergalės/6 pralaimėjimai) tęsia kovą dėl patekimo į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias varžybas. Kazio Maksvyčio kariauna antradienį Prancūzijoje 90:80 antrą kartą šį sezoną pranoko Strasbūro SIG (6–5) krepšininkus.

Uostamiesčio ekipą kovai įžiebė Lorenzo Williamso pavyzdys. Skaudžią netektį šeimoje antradienį išgyvenęs gynėjas pademonstravo lyderio savybes ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes Čempionų lygoje – per 24 minutes pelnė 16 taškų, atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, surinko 17 naudingumo balų.

„Esame patenkinti laimėję prieš gerą komandą, turinčią gerą trenerį. Mums tai buvo gyvenimo arba mirties rungtynės. Jei galvojame apie kitą etapą, nebegalime pralaimėti. Ačiū Dievui, kad po prasto pirmojo kėlinio atsigavome ir iškovojome pergalę“, – po dvikovos sakė Klaipėdos klubo treneris Kazys Maksvytis.

Po šio susitikimo Lietuvos klubas D grupėje yra penktas ir nuo ketvirtoje bei trečioje pozijose esančių SIG ir Stambulo „Besiktas“ ekipų atsilieka viena pergale.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui „Neptūno“ atsiliko 3 taškais (74:77), tačiau tuomet klaipėdiečiai spurtavo 13:0 – po tritaškį pataikė Laimonas Kisielius, Osvaldas Olisevičius ir Paulius Dambrauskas – ir iškovojo svarbią pergalę kovoje dėl bilieto į kitą turnyro etapą.

Pirmojo ketvirčio pradžioje „Neptūnas“ papuolė į duobę 0:9, o deficitas šoktelėjo iki 13 taškų (14:27). Įspūdingą puolimą antrajame kėlinyje pademonstravę svečiai pelnė 28 taškus ir iki ilgosios pertraukos panaikino deficitą (44:44).

L. Williamsas smeigė tritaškį, po ilgo laiko tarpo išvedusį uostamiesčio ekipą į priekį (53:51) ir įžiebusį „Neptūną“ įspūdingam spurtui 14:1. Šią atkarpą papuošė Tomo Delininkaičio tolimas metimas su pražanga.

Dviženklės persvaros klaipėdiečiai ilgai neišlaikė – prieš lemiamą ketvirtį ji ištirpo iki 5 taškų (69:64), o ketvirtojo kėlinio pradžioje po Jeremy Nzuelie dėjimo „Neptūnas“ jau buvo atsiliekančiojo vaidmenyje – 72:75.

„Žinojome, kad šioje salėje rungtyniauti labai sunku. Turime blogos patirties iš praėjusio sezono, kai pralaimėjome Strasbūre. Labai džiaugiuosi, kad dvikovos pabaigoje mes buvome sėkmingesni“, – teigė K. Maksvytis.

Komandoje debiutavęs Deividas Gailius rungtyniavo 15 minučių, pelnė 6 taškus (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 1/1, baudų metimai 1/1) ir surinko 8 naudingumo balus.

Dvikovos paskutinę sekundę koją nikstelėjo Kyle’as Weaveris, šiame susitikime pelnęs 14 taškų. Situacija dėl krepšininko sveikatos paaiškės po platesnių tyrimų.

Čempionų lygos turnyre klaipėdiečių dar laukia dvikova namie su grupės autsaidere Liublianos „Olimpija“ (1/9), tuomet kelionė į Patrus ir rungtynės su „Promitheas“ (7/4), o reguliarųjį sezoną uostamiesčio krepšininkai baigs akistata „Švyturio“ arenoje su Bairoito klubu „Medi“ (4/6) iš Vokietijos.

SIG (Prancūzija) – „Neptūnas“ (Lietuva) 80:90 (27:16, 17:28, 20:25, 16:21). SIG: F. Pietrusas 17 tšk. (6 rez. perd.), A.Traore 13, M. Greenas 12, J. Eddie ir J. Nzeulie po 11; „Neptūnas“: L. Williamsas 16 (3–3/4), K. Weaveris 14 (5 atk. kam.), L. Kisielius 13, J. Grantas 11, O. Olisevičius 10, T. Delininkaitis 9.