Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Ketvirtajame kėlinyje subyrėjęs „Žalgiris“ pralaimėjo Rusijoje

2019 sausio 31 d. 21:30
Rungtynes drąsiu reidu pradėjo Brandonas Daviesas.
BNS nuotrauka

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos 21-ajame ture sužaidė vieną prasčiausių lemiamų kėlinių ir svečiuose 64:74 (17:19, 20:17, 19:11, 8:27) pripažino Maskvos srities „Chimki“ komandos pranašumą.

Rungtynes drąsiu reidu pradėjo Brandonas Daviesas, kamuolį perėmė Nate‘as Woltersas – 4:2. Tiesa, čia pat du varžovų tolimi šūviai viską apvertė aukštyn kojomis (4:10). Į tai atsakymą iš toli atrado Marius Grigonis, atsilikimą intensyviame kėlinyje iki 9:10 mažino N.Woltersas.

Antrąsias progas žalgiriečiams kūrė Edgaras Ulanovas, Antanas Kavaliauskas ir net Thomasas Walkupas, tačiau „Chimki“ vis dar kontroliavo situaciją pirmaudami 13:17. Per likusią minutę iš toli iššovė pavojingiau nutolti šeimininkams neleidęs T.Walkupas – 17:19.

Už klaidas gynyboje varžovus iš tolimos distancijos nubaudė E.Ulanovas, gerą progą po krepšiu susikūrė A.Kavaliauskas, o kauniečius į priekį 25:23 išvedė iš kairiojo krašto dar vieną tritaškį driokstelėjęs M.Grigonis.

Ilgai džiūgauti Lietuvos čempionai negalėjo, kadangi turėta persvara virto šešių taškų deficitu (25:31). Sunkiu komandai metu iš vidutinio nuotolio mesdamas neklydo kapitonas Paulius Jankūnas, aštriai rungtyniavo M.Grigonis – 31:33. Prieš pat didžiąją pertrauką pasižymėjo Aaronas White’as, sudėtingais metimais pirmą rungtynių pusę 37:36 laimėti leido E.Ulanovas.

Vos kelių sekundžių taikliam metimui iš vidutinio nuotolio pakako B.Daviesui, pastarojo puikų perdavimą triuškinamu dėjimu pavertė Deonas Thompsonas, o gerą gynybą vainikavo iš toli prisišaudęs Artūras Milaknis – 44:38.

Po varžovų pasitarimo iš toli pataikė ir N.Woltersas, greitoje atakoje tarpusavyje gerą susiklausymą demonstravo naują rekordinės persvaros ribą 49:41 nubrėžę aukštaūgiai B.Daviesas ir D.Thompsonas. Nuo suolo pakilęs M.Grigonis toliau neklydo nuo baudų metimų linijos, bet pranašumas sumenko iki 51:47. Situaciją prieš lemiamą ketvirtį dar labiau pagerino tritaškį smeigęs T.Walkupas bei taikliu metimu iš vidutinio nuotolio paskutinį žodį kėlinyje taręs A.Kavaliauskas – 56:47.

Ketvirtajame kėlinyje geriau startavo šeimininkai, kuriems artėjus iki 56:51, nieko nelaukęs pasitarimui žalgiriečius sukvietė Šarūnas Jasikevičius. Chaosu aikštėje pasinaudojo D.Thompsonas, tačiau priekyje 58:59 jau buvo varžovai.

Ketvirčiui įpusėjus svarbų tritaškį įskraidino puolimą žadinęs M.Grigonis, bet daugiau nieko nuveikti nepavyko ir deficitas išaugo iki neregėtų aukštumų 61:71. Košmariškas ketvirtasis kėlinys visiškai surakino kauniečių veiksmus puolime ir Rusija buvo palikta nuleistomis galvomis – 64:74.