Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Kaip išeiti pakelta galva, kai visi prieš tave

2018 gruodžio 7 d. 15:51
Šarūnas Jasikevičius: „Ši pergalė yra vyriškiausia, kokią tik pasiekėme su šia komanda“.
BNS nuotrauka

Retai išvystame Šarūną Jasikevičių po Kauno „Žalgirio“ pergalės Eurolygoje triumfuojantį emocingai. Pastarąjį kartą tai buvo, berods, praėjusį sezoną po trečiosios pergalės Eurolygos ketvirtfinalyje prieš Pirėjo klubą „Olympiakos“. Tąkart emocijoms buvo pagrindas – jo komanda po daugelio metų pateko tarp keturių stipriausiųjų.

Panašias, tik be ašarų, džiaugsmo emocijas Š. Jasikevičius „Žalgirio“ arenos žiūrovų akivaizdoje išliejo ketvirtadienį po įspūdingos pergalės prieš tą patį Graikijos klubą (83:75). Tik šįkart emocijas nusvėrė ne tie faktai, kad antrąsyk laimėta savų žiūrovų, kurie savo triukšmu apkurtino trenerį, akivaizdoje ar kad iškovota penkta pergalė turnyre. Treneris triumfavo dėl to, kad auklėtiniai žaisdami su solidžiu varžovu per du paskutinius kėlinius pademonstravo tokią gynybą, apie kurią jis visą laiką svajoja.

16 klaidų ir 27 taškai

Š. Jasikevičiaus žodžiais, per pirmą susitikimo pusę viskas buvo atsisukę prieš šeimininkus. Užtenka paminėti kelis iškalbingus faktus. Štai snaiperio savybėmis nepasižymintis ir iki tol sezone 3 tritaškius iš 8 pataikęs Georgios Printezis vien per pirmą kėlinį iš toli į krepšį pataikė visus keturis kartus. Per du kėlinius „Olympiakos“ žaidėjai neprarado nė vieno kamuolio. Per du kėlinius Priėjo komandos krepšininkai buvo pataikę daugiau tritaškių (10/16) nei dvitaškių (7/16).

Tačiau tai, kaip žalgiriečiai rungtyniavo per kitas 20 minučių, Š. Jasikevičius spaudos konferencijoje ne kartą apibūdino žodžiu „fantastika“. Atsimušę į gerą šeimininkų gynybą svečiai pagaliau pradėjo klysti ir per du kėlinius kamuolį prarado 16 kartų bei pelnė tik 27 taškus.

„Ši pergalė yra vyriškiausia, kokią tik pasiekėme su šia komanda, – sakė „Žalgirio“ strategas. – Norint ką nors pasiekti, reikia tokių rungtynių, reikia išmokti jas perlaužti, kai viskas yra prieš tave. Šiandien buvo labai geras ženklas. Reikia tikėtis, kad toliau gerinsime žaidimą“.

Vasarą prie Pirėjo komandos vairo stojęs amerikiečių treneris Davidas Blattas pripažino, jog viską nulėmė „Žalgirio“ žaidimas per du paskutinius kėlinius.

„Rungtynes pradėjome gerai, tačiau dvidešimt minučių gero žaidimo negarantuos pergalės ypač tokioje arenoje kaip Kauno, – kalbėjo „Olympiakos“ strategas. – Neišlaikėme disciplinos ir už tai sumokėjome. Ir nereikia būti genijum, kad suprastumei, ką reiškia šie skaičiai: pirmoje rungtynių pusėje nė sykio nesuklydome, o antrojoje – 16 kartų.“

Žaidimo sistemą labiau suprasti pradėjęs Marius Grigonis (atakuoja) sužaidė rezultatyviausias Eurolygos rungtynes savo karjeroje.euroleague.net nuotrauka
GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

Gynėjas perpranta sistemą

Rezultatyviausias Eurolygos rungtynes savo karjeroje sužaidęs ir lemiamu momentu komandą traukęs Marius Grigonis pelnė 19 taškų. Jis pataikė 3 tritaškius iš 4 bandymų.

Trenerių štabas jį įtraukė į starto penketą. Š. Jasikevičius tokį sprendimą taip aiškino: „Iš visų perimetro žaidėjų per pastarąsias dvi savaites jis atrodė geriausiai ir labiausiai tiko prie visų situacijų“.

Apibūdindamas M. Grigonį strategas pasidžiaugė, jog gynėjas pradėjo labiau suprasti žaidimo sistemą, nes ispaniškoji krepšinio mokykla, kurioje žaidėjas praleido ketverius metus, gerokai skiriasi nuo lietuviškosios.

„Žmogui reikia laiko, bet nereikia dvejoti žaidėjais, kurie profesionaliai žiūri į darbą. Grigonis gali būti dar geresnis“, – sakė Š. Jasikevičius.

Mobilusis Brandonas

Kaune buvo sustabdytas vienas „Olympiakos“ lyderių Vassilis Spanoulis. Pirėjo klubo įžaidėjas pataikė tik vieną tritaškį iš 6 ir 1 dvitaškį iš 3, taip pat kamuolį prarado 5 kartus, tačiau atliko 8 perdavimus ir išprovokavo 7 pražangas.

Š. Jasikevičiaus teigimu, prie tokio varžovų lyderio žaidimo labai daug prisidėjo „Žalgirio“ vidurio puolėjas Brandonas Daviesas, kuris pagal savo ūgį (208 cm) yra labai mobilus.

„Daviesas fantastiškai Spanoulį dengė praėjusio sezono ketvirtfinalyje, tik tąkart graikui sekėsi pataikyti iš sunkių padėčių, – kalbėjo Lietuvos čempionų treneris. – Brandonas pridaro problemų gynėjams dėl savo mobilumo. Reikės daugiau jį taip išnaudoti. O ir jam pačiam patinka žaisti prieš geriausius varžovų perimetro krepšininkus. Ir dar labiau užsiveda, kai pasakau, jog jis gali apsiginti“.

Treneris pagyrė ir kitą vidurio puolėją Antaną Kavaliauską, kuris pastaruoju metu žaidžia solidžiai.

Paklaustas, ar po ilgosios pertraukos auklėtinių gynyba buvo tokia, kokią ir nori matyti, Š. Jasikevičius sakė: „Jeigu „Olympiakos“ pelnė 27 taškus, tai yra fantastinė gynyba. Tai suteikia daug energijos ir puolant, nes per antrą ir trečią kėlinį pelnyti 43 taškai yra labai solidu, nors ir nemažai prametėme iš patogių metimų. O juk „Olympiakos“ komanda yra viena geriausiai besiginančių Eurolygoje“.

Eurolygos 11 turas

„Žalgiris“ (Lietuva) – „Olympiakos“ (Graikija) 83:75 (19:29, 21:19, 20:11, 23:16). „Žalgiris“: M. Grigonis 19 tšk. (3–3/4), N. Woltersas 14 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), A. White'as 13, B. Daviesas ir A. Kavaliauskas po 12; „Olympiakos“: G. Printezis 18 (3–4/4), Z. LeDay'us 15, V. Spanoulis (3–1/6, 8 rez. perd., 5 kl.), J. Timma (3–3/4) ir N. Williamsas-Gossas po 9.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 24/41 (58,5 proc.) ir 13/32 (40,6 proc.), tritaškiai – 7/19 (36,8) ir 13/26 (50), baudų metimai – 14/19 (73,7) ir 10/11 (90,9), kamuolys atkovotas 33 ir 28 kartus, rezultatyviai perduotas 16 ir 21, perimtas 6 ir 7, prarastas 11 ir 16 kartų.

„Olimpia“ (Italija) – „Gran Canaria“ (Ispanija) 86:94 (22:20, 18:28, 23:23, 23:23). M. Jamesas 26 (3–3/11, 8 rez. perd.), A. Gudaitis 16 (26 min., 2–2/7, 1–12/1417 atk. kam.) D. Bertanis 11,.. M. Kuzminskas 5 (11 min., 2–1/1, 3–1/2); M. Erikssonas 17 (3–3/5), K. Tillie 12 (6 atk. kam.), N. Radičevičius ir O. Balvinas (2–5/5) po 10.

„Budučnost“ (Juodkalnija) – „Barcelona“ (Ispanija) 67:64 (14:15, 17:18, 15:13, 21:18). N. Gordičius ir E. Clarkas po 12, D. Nikoličius 11; A. Hanga 12, A. Tomičius 10, Th. Heurtelis 9.

„Bayern“ (Vokietija) – „Chimki“ (Rusija) 72:65 (16:16, 15:12, 23:22, 18:15). N. Djedovičius 14, V. Lučičius 13, D. Williamsas 10; J. Mickey ir Ch. Jenkinsas po 12, M. Thomasas ir S. Markovičius po 10.

„Darussafaka“ (Turkija) – „Maccabi“ (Izraelis) 71:73 (17:17, 25:19, 20:15, 9:22). M. Ericas 20 (6 atk. kam.), T. Douglsas 14 (6 rez. perd.), M. Brownas 9; J. Dibartolomeo 13 (3–3/3), J. O'Bryantas 12 (14 atk. kam.), S. Wilbekinas 11.