Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Išsipildžiusi prancūzių svajonė

2018 gruodžio 17 d. 16:05
Prancūzijos rankininkių pergalių kalvis – treneris Olivier Krumbholzas.

Prancūzijoje pasibaigusiame Europos moterų rankinio čempionate triumfavo šeimininkių komanda.

Prie stipriausių pasaulyje priskiriamos Prancūzijos rankininkės Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabro medalius, šiame amžiuje du kartus tapo stipriausiomis pasaulio čempionatuose, tačiau niekada nebuvo užkopusios ant ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio Europos pirmenybėse.

Ilgai brandinta svajonė išsipildė sekmadienį savų žiūrovų akivaizdoje. Europos čempionato finale Paryžiuje Prancūzijos rinktinė 24:21 (13:12) palaužė Rusiją, kuriai buvo pralaimėjusi Rio de Žaneiro olimpiados finale.

Finalo rungtynes „AccorHotels Arena“ sporto rūmuose stebėjo 14 060 žiūrovų.

„Fantastiškos rungtynės stebint neįtikėtinam kiekiui žmonių. Sirgaliai labai stipriai mus palaikė ir motyvavo. Tai didi akimirka mūsų rankinio istorijoje. Esu tikras, kad man tai bus labiausiai įsimintinos rungtynės per visą gyvenimą“, – po triumfo emocingai kalbėjo Prancūzijos rinktinės treneris 60-metis Olivier Krumbholzas.

Vokiečių kilmės O. Krumbholzas Prancūzijoje jau vadinamas rankinio genijumi. Prancūzijos moterų rinktinę jis treniravo ir anksčiau, bet pasitraukė iš pareigų, kai 2013-aisiais pasaulio čempionate užėmė 7 vietą. Tačiau po dviejų metų sulaukęs kvietimo sugrįžti, ilgai nedvejojo ir greitai pelnė žaidėjų pagarbą. Vadovaujant O. Krumbholzui, Prancūzijos rankininkės pastaruosiuose keturiuose stambiuose rankinio turnyruose laimėjo medalius.

Svarbia čempionių komandos triumfo dalimi tapo ir sėkmingas vartininkių žaidimas. Tad nieko keisto, kad į geriausių čempionato vartininkių trejetą pateko abi prancūzių vartų sargės – Laura Glauser bei Amandine Leynaud.

Bronzos medalius Europos čempionate iškovojo Olandijos rinktinė, „mažajame finale“ 24:20 (15:8) nugalėjusi Rumunijos komandą.

Keturios geriausios pirmenybių komandos automatiškai pateko į kitų metų pasaulio čempionatą Japonijoje.

Čempionato rikiuotė: 1. Prancūzija, 2. Rusija, 3. Olandija, 4. Rumunija, 5. Norvegija, 6. Švedija, 7. Vengrija, 8. Danija, 9. Juodkalnija, 10. Vokietija, 11. Serbija, 12. Ispanija, 13. Slovėnija, 14. Lenkija, 15. Čekija, 16. Kroatija.