Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Į medalį nusitaikė Simonas Bilis

2018 gruodžio 13 d. 15:43
Pusfinalyje Simonas Bilis pasiekė penktą rezultatą.
BNS nuotrauka

Trečią pasaulio plaukimo čempionato (25 m baseine) Kinijoje dieną nudžiugino Simonas Bilis. Jis pateko į 50 m laisvuoju stiliumi rungties finalą ir penktadienį kovos dėl medalio.

Lietuvos rekordus 25-erių panevėžietis gerino tiek atrankos varžybose, tiek pusfinalyje. Ketvirtadienio rytą nuotolį jis įveikė per 21,10 sek. ir buvo penktas. Dar greičiau lietuvis plaukė pusfinalyje. Distanciją jis įveikė per 21,03 sek. ir į finalą pateko pasiekdamas vėl penktą rezultatą.

Greičiausias pusfinalyje buvo JAV plaukimo rekordą pagerinęs Caelebas Dresselas (20,51 sek). O pasaulio rekordas nuo 2014-ųjų priklauso prancūzui Florentui Manaudou (20,26 sek.).

Vieną medalį (sidabro) šiose planetos pirmenybėse iškovojusi Rūta Meilutytė ketvirtadienį neprasibrovė į 100 metrų kompleksinio plaukimo rungties finalą. Pusfinalyje nuotolį ji įveikė 59,81 sek. ir bendrojoje įskaitoje užėmė dvyliktą vietą. Greičiausia pusfinalyje buvo vengrė Katinka Hosszu (57,69 sek.).

Ketvirtadienį varžėsi dar trys Lietuvos rinktinės nariai. Tadas Duškinas 50 m laisvuoju stiliumi atrankos varžybose tarp 127 plaukikų liko 37-as (22,02 sek.), 200 m plaukimo krūtine Lietuvos rekordą pagerinęs Andrius Šidlauskas (2 min. 05,99 sek.) buvo penkioliktas, o Giedrius Titenis (2:08,44) – 26-as.