Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

Dviratininkė O. Baleišytė apgynė du šalies čempionės titulus

2019 sausio 4 d. 12:37
Ant podiumo - Viktorija Šumskytė, Olivija Baleišytė ir Erika Župerkaitė.
Gintarės Zuozaitės (LDSF) nuotrauka

Panevėžyje, „Cido“ arenoje, surengtame Lietuvos dviračių treko skečo ir daugiakovės čempionate Olivija Baleišytė apgynė abiejų rungčių čempionės titulus, o Venantas Lašinis antrus metus iš eilės tapo skrečo čempionu. Vyrų daugiakovėje pirmą kartą triumfavo Rojus Adomaitis.

O. Baleišytė daugiakovėje neturėjo lygių. Trečius metus iš eilės nugalėjusi trenerių Antano Jakimavičiaus ir Solveigos Baleišytės auklėtinė surinko 163 taškus iš 165 galimų. Olivija laimėjo visas keturias rungtis – skrečą, tempo, atkrintamąsias ir grupines lenktynes. Paskutinėje rungtyje (80 ratų, 20 km) O. Baleišytė laimėjo net 7 tarpinius finišus iš 8.

Sidabro medalį pelnė Viktorija Šumskytė (125 tšk.), kuri pernai buvo trečia, o bronzos – Erika Župerkaitė (122 tšk.). Ketvirta liko pernai sidabrą, o užpernai bronzą pelniusi Kristina Kazlauskaitė (105 tšk.), o penkta – Simona Krupeckaitė (92 tšk.).

Žymiai atkaklesnė kova vyko vyrų daugiakovėje. Šalies čempiono titulą iškovojęs R. Adomaitis surinko 136 taškus. Trenerio Artūro Šiugždinio auklėtinis trimis taškais aplenkė Venantą Lašinį. Bronzos medalį pelnė Denas Masiulis (113 tšk.). Ketvirtą vietą užėmė jo komandos draugas Romas Zubrickas (99 tšk.), o penktą – Aivaras Naujokaitis (98 tšk.). Darijus Džervus šalies čempiono titulo nebegynė.

R. Adomaitis atkrintamosiose lenktynėse buvo pirmas, o skreče, tempo ir grupinėse lenktynėse – antras. Po trijų rungčių Rojus lenkė Venantą šešiais, o Deną – 18 taškų. Paskutinėje rungtyje – grupinėse lenktynėse dėl taškų (100 ratų, 25 km; 10 tarpinių finišų) – V. Lašinis pelnė 23, R. Adomaitis – 20, o D. Masiulis – 15 taškų. Tad pirmasis trejetas nebepasikeitė.

R. Adomaitis pernai daugiakovėje buvo septintas, o užpernai – ketvirtas.

Moterų skrečo rungtyje (40 ratų, 10 km) O. Baleišytė triumfavo antrus metus iš eilės – 14 min. 37 sek. (vid. greitis – 41,05 km/h). Sidabrą pelnė V. Šumskytė, o bronzos – E. Župerkaitė.

Vyrų skrečo rungtyje (60 ratų, 15 km) V. Lašiniui pavyko apginti šalies čempiono titulą – 19 min. 13 sek. (vid. greitis – 46,8 km/h). Sidabro medalį iškovojo R. Adomaitis, o bronzos – A. Naujokaitis.