Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

„Sūduvai“ ir „Žalgiriui“ teko skirtingo kalibro varžovai

2018 rugpjūčio 4 d. 06:00
„Žalgirio“ žaidėjai džiaugiasi išlyginę rezultatą Lichtenšteine.
Arūno Kisieliaus nuotrauka

Iš keturių Europos futbolo klubų turnyruose šį sezoną startavusių Lietuvos komandų toliau kovos dvi – iš UEFA Čempionų lygos į Europos lygos turnyrą persikėlusi šalies čempionė Marijampolės „Sūduva“ ir tame pat turnyre sėkmingai žaidžiantis Lietuvos vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“.

Trečiame Europos lygos atrankos etape mūsų klubams teko skirtingo kalibro varžovai – „Sūduva“ kausis su Jūrmalos „Spartaks“ (Latvija), o sostinės komandai teko grėsmingas Ispanijos klubas „Sevilla“.

Išpranašautas įvartis

Antrame etape Valdo Urbono treniruojami žalgiriečiai bendru rezultatu 2:1 pranoko „Vaduz“ ekipą iš Lichtenšteino. Pirma dvikova Vilniuje buvo pasibaigusi „Žalgirio“ pergale 1:0, o ketvirtadienį svečiuose mūsų ekipa sužaidė lygiosiomis 1:1.

Prieš atsakomąją dvikovą „Vaduz“ strategas pabrėžė, kad abiejų klubų galimybės žengti toliau yra lygios. Tai patvirtino ir 34 minutę šeimininkų pelnytas įvartis. Tačiau Lichtenšteino klubo viltis sužlugdė „Žalgirio“ kapitonas Tomašas Šimkovičius. Įpusėjus antram kėliniui jis stipriai smūgiavo iš 25 metrų, ir kamuolys nuo skersinio įskriejo į vartus.

Būtent tokį įvartį 31 metų žaidėjui išpranašavo jo komandos draugas Saulius Mikoliūnas. „Jam prieš rungtynes sakiau, kad šiandien jis įmuš, ir būtent kaire koja, iš baudos aikštelės prieigų“, – po rungtynių pareiškė S. Mikoliūnas.

Šį įvartį „Žalgirio“ kapitonas skyrė ketvirtadienį trečiąjį gimtadienį šventusiai dukrai Laurai.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris V. Urbonas pabrėžė, kad rungtynės nebuvo lengvos, nes susitiko dvi viena kitos vertos komandos.

„Progų turėjome, bet paversti jų įvarčiais nesugebėjome, – kalbėjo strategas. Varžovų kamuolio perdavimai iš kraštų į vidurį nuolat kėlė mums pavojų. Kelis kartus pavyko apsiginti, tačiau galiausiai gynyboje atsivėrė spragos ir šeimininkai tuo pasinaudojo.“

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

V. Urbono teigimu, antrame kėlinyje „Vaduz“ žaidėjų aktyvumas nuslūgo, nes nesugebėjo per visas rungtynes išlaikyti didelio tempo, kokį patys pasiūlė.

„Džiugu, jog sugebėjome baigti rungtynes mums palankiu rezultatu, – kalbėjo specialistas. – Manau, kad įveikdami Farerų Salų ir Lichtenšteino komandas padarėme tai, kas nuo mūsų priklausė. Jei būtume pralaimėję tokiems varžovams, būtume likę nesuprasti“, – sakė specialistas.

Beliko mėgautis futbolu

Trečiame UEFA Europos lygos atrankos varžybų etape „Žalgiriui“ teks grumtis su „Sevillos“ ekipa. Daugkartiniai Europos lygos nugalėtojai antrame etape bendru rezultatu 7:1 įveikė „Ujpest“ ekipą iš Vengrijos.

„Žalgirio“ žaidėjai į būsimą akistatą su Ispanijos futbolo grandais žvelgia be baimės. „Rungtynės su „Sevilla“ bus nepamirštama patirtis, nes daugumai „Žalgirio“ vaikinų tai gali būti vienintelė proga jų karjeroje susitikti su tokio lygio varžovu. Turime vertinti šią galimybę“, – teigė T. Šimkovičius.

„Geresnės galimybės pasitikrinti jėgas su geriausiais planetos futbolininkais gali ir nebūti“, – pritarė S. Mikoliūnas.

„Dabar esame tokiame etape, kai galime tik mėgautis futbolu, – konstatavo „Žalgirio“ treneris V. Urbonas. – Noriu, kad žaidėjai atsipalaiduotų ir per būsimas dvikovas su „Sevilla“ pajustų didžiojo futbolo malonumą.“

Pirmosios „Žalgirio“ ir „Sevilla“ rungtynės vyks rugpjūčio 9 dieną Ispanijoje. Atsakomoji dvikova – rugpjūčio 16-ąją Vilniuje.

„Trakų“ žaidėjus psichologiškai sugniuždė pirmo kėlinio paskutinę minutę praleistas įvartis./Romo Jurgaičio nuotrauka

Psichologinis smūgis

„Vaduz“ kailyje pabuvojo „Trakų“ futbolininkai, kurie pirmas rungtynes Belgrade 0:1 pralaimėjo „Partizan“ ekipai, o ketvirtadienį Vilniuje jau 9 minutę po Jevgenijaus Osipovo įvarčio įsiveržė į priekį 1:0. Tačiau kai pirmo kėlinio laiką skaičiuojantis laikrodis rodė 47:20 min., „Trakų“ ekipa neapsigynė po varžovų pakelto kampinio: be priežiūros paliktas Nemanja Miletičius išlygino rezultatą.

„Šis įvartis komandą paveikė psichologiškai“, – po susitikimo konstatavo Lietuvos klubo žaidėjas Dinijaras Biljaletdinovas.

„Buvo apmaudu praleisti įvartį paskutinę pirmo kėlinio akimirką, – momentą apibūdino „Trakų“ treneris Kubu Vicuna. – Tokiai komandai kaip „Partizan“ sunku įmušti vieną įvartį, o dabar mums reikėjo įmušti dar du kartus.“

53 minutę, kai už antrą geltonąją kortelę aikštę paliko svečių žaidėjas Seydouba Soumah, „Trakų“ ekipai atsirado vilčių įgyvendinti savo sumanymą.

„Tada „Partizan“ žaidėjai susitelkė gynyboje, pakeitė porą žaidėjų, ir visos zonos mums buvo uždarytos, – apgailestavo D. Biljaletdinovas. – Tokiose sunkiose rungtynėse lemia mažos detalės. Tai yra tragiška futbolo dalis. Atrodėme deramai per abu susitikimus. Tokiose rungtynėse komanda turi augti, ir gaila, kad nepavyko pasinaudoti proga.“

K. Vicuna pripažino, kad kiekybinį pranašumą įgiję jo auklėtiniai nesukūrė progų pasižymėti.

„Vis tiek didžiuojuosi savo komanda. Man patiko, kaip solidžiai atrodėme žaisdami su europinio lygio komanda, – sakė „Trakų“ treneris. – Tikiu, kad „Partizan“ gali patekti į grupių etapą.

O dabar koncentruosimės į A lygą. Mūsų komanda turi savo žaidimo stilių, todėl toliau ieškosime būdų, kaip žaisti tokiu stiliumi.“

Kam kiek prikapsėjo

Šalies čempionato bronzos medalininkai „Trakų“ futbolininkai iš UEFA uždirbs 720 tūkst. eurų. Už dalyvavimą Europos lygos atrankos varžybų preliminariniame etape „Trakų“ komandai priklauso 220 tūkst. eurų. Patekusi į pirmą atrankos etapą ji užsitikrino 240 tūkst., o iškopdama į antrą etapą – dar 260 tūkst. eurų.

Daugiausia pinigų prikapsės į „Sūduvos“ klubo sąskaitą – šiuo metu iš UEFA jai priklauso 920 tūkst. eurų.

780 tūkst. eurų priklauso šalies vicečempionui „Žalgiriui“: 240 tūkst. už dalyvavimą pirmame atrankos etape, 260 tūkst. – už antrą etapą, o patekusi į trečią atrankos etapą sostinės ekipa užsitikrino dar 280 tūkst. eurų.

Daugiausia pinigų prikapsės į „Sūduvos“ klubo sąskaitą. Už pergalę pirmame Čempionų lygos atrankos etape marijampoliečiai uždirbo 280 tūkst. eurų, o patekdami į antrą atrankos etapą jie iš UEFA gaus dar 380 tūkst. eurų. Persikėlęs į Europos lygą už trečią atrankos etapą „Sūduvos“ klubas gaus dar 280 tūkst. eurų. Šiuo metu „Sūduvai“ iš UEFA iš viso priklauso 920 tūkst. eurų.

Trečiame Europos lygos atrankos etape Lietuvos čempionai žais su Latvijos čempionu „Spartaks“. Antrame etape latviai be didesnio vargo bendru rezultatu 9:0 nugalėjo „La Fioritos“ futbolininkus iš San Marino. Čempionų lygos atrankos I etape Jūrmalos komanda pripažino Belgrado „Crvena zvezdos“ ekipos pranašumą: namie sužaidė 0:0, o išvykoje pralaimėjo 0:2.

Europos lyga

„Vaduz“ (Lichtenšteinas) – „Žalgiris“ (Lietuva) 1:1 (1:0). Įvarčiai – J. Dossou (34 min.); T. Šimkovičius (66). Bendras rezultatas 1:2.

„Trakai“ (Lietuva) – „Partizan“ (Serbija) 1:1 (1:0). Įvarčiai – J. Osipovas (9); N. Miletičius (45+2). Pašalinimai – 53 min. S. Soumah („Partizan“). Bendras rezultatas 1:2.