Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas

„Šiauliai“ išsikapstė iš nesėkmių ruožo

2018 lapkričio 26 d. 15:54
Antano Sireikos treniruojami „Šiaulių“ krepšininkai primą pergalę iškovojo po 11 pralaimėjimų iš eilės.
bcsiauliai.lt nuotrauka

Dėl rinktinių dalyvavimo pasaulio čempionato atrankos varžybose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ekipos poilsiaus pusantros savaitės. Prieš šią pertrauką saulės spindulių pagaliau sulaukė „Šiaulių“ komanda.

LKL pirmenybėse nebeliko be pergalių esančių komandų po to, kai Prienuose „Šiauliai“ rungtynių pradžioje sudavė stiprų smūgį „Skycop“ ekipai ir įsirašė pirmą laimėjimą šį sezoną.

Bėgantys prieš protingus

Po pirmųjų 10 minučių 19 taškų pranašumą įgiję „Šiaulių“ krepšininkai šeimininkams intrigos atkurti neleido ir po vienuolikos pralaimėjimų iškovojo pergalę 88:80.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs svečių žaidėjas Benas Griciūnas pelnė 16 taškų, tačiau jį pristabdė paskutiniame kėlinyje patirta trauma. Aukštaūgis paliko aikštę šlubčiodamas, tačiau iš jo lyderio vaidmenį perėmė Evaldas Šaulys, surinkęs 21 tašką.

„Skycop“ klubo neišgelbėjo be keitimų rungtyniavęs Martynas Gecevičius, kuris smeigė 6 tritaškius ir surinko 22 taškus.

„Džiaugiuosi pergale, tačiau turiu būti objektyvus, – apie auklėtinių išlaikytą persvarą kalbėjo Antanas Sireika. – Prienų ekipa šiuo metu nėra stipriausios sudėties. Nesakau, kad mes tuo pasinaudojome. Kovojome ir didžiąją rungtynių dalį kontroliavome situaciją“.

A. Sireikia buvo priverstas verstis be vieno iš svarbiausio komandos krepšininko Antano Udro. Dėl traumos negalėjęs žaisti puolėjas būtų žengęs ant parketo kritiniu atveju, tačiau treneriui lyderio pagalbos neprireikė.

„Namuose niekada nesinori pralaimėti, – teigė „Skycop“ strategas Virginijus Šeškus, kurio ekipoje dėl traumų negali žaisti Mindaugas Lukauskis ir Mike'as Bruesewitzas. – Prieš rungtynes Sireika interviu sakė, kad žais bėganti komanda prieš protingą. Visiškai negaliu su tuo sutikti. Jie buvo greitesni, turėjo daugiau noro ir, manau, buvo protingesni“.

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

Emocinis nuosmūkis liko praeityje

Pratęsime „Dzūkija“ nepelnė nė vieno taško ir taip leido „Juventus“ ekipai dominuoti lemiamu metu.

Su trenksmu į pergalių kelią grįžo Klaipėdos „Neptūnas“. Prie to labiausiai prisidėjo geriausias savo rungtynes LKL čempionate nuo 2016 metų sausio sužaidęs Laimonas Kisielius. Praėjusio sezono mažojo finalo dalyvių akistatoje Kazio Maksvyčio treniruojama uostamiesčio komanda svečiuose 100:76 nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.

L. Kisielius per 24 minutes pelnė 21 tašką, atkovojo 7 kamuolius ir surinko 29 naudingumo balus. Šį sezoną per rungtynes vidutiniškai kiek daugiau nei po 4 taškus rinkusio puolėjo rezultatyviausias pasirodymas iki šiol apsiribojo 9 taškais.

„Buvome trijų nesėkmių duobėje, turėjome pokalbį su komanda, nes jautėsi emocinis nuosmukis, todėl ši pergalė prieš lentelės kaimynus yra labai svarbi. Manau, jog viską lėmė gera gynyba, kurios laikėmės visas rungtynes“, – po pergalės kalbėjo K. Maksvytis.

Klaipėdiečiai realizavo pusę savo tolimų metimų (9/18), kai Panevėžio ekipa tritaškius metė viso labo 10 proc. taiklumu (2/19).

„Gėdingos rungtynės, noriu atsiprašyti mūsų gerbėjų. Žaidėme labai prastai, „Neptūnas“ viską darė geriau už mus. Tai buvo tarsi profesionalų akistata su jaunimo komanda“, – nusivylimo neslėpė „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas.

Per 5 minutes – nė taško

Utenos „Juventus“ ir Alytaus „Dzūkijos“ komandoms antrąkart šį mėnesį prireikė pratęsimo, kad išsiaiškintų santykius. Šįkart „Juventus“ krepšininkai per papildomą laiką 86:75 įrodė pranašumą svečių arenoje. Pratęsime „Dzūkija“ nepelnė nė vieno taško ir taip leido „Juventus“ ekipai dominuoti lemiamu metu.

„Pirmąkart šį sezoną po rungtynių nepyksiu ant komandos. Kur norėjome – mušėme, kur norėjome – gynėmės“, – džiaugėsi „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas.

Geriausias savo karjeros Lietuvoje sužaidė Kauno „Žalgirio“ legionierius Derrickas Waltonas. Jis per per 20 minučių pelnė 25 taškus, o Lietuvos čempionai pasvalyje 109:68 nepasigailėjo vietos „Pieno žvaigždžių“. Kauniečiai pagerino sezono rezultatyvumo rekordą. Per pirmas čempionato rungtynes su Pasvalio ekipa „Žalgiris“ buvo pelnęs 103 taškus.

LKL 12 turas

Prienų „Skycop“ – „Šiauliai“ 80:88 (11:30, 24:17, 16:15, 29:26). M. Gecevičius 22 tšk. (3–6/14, 6 rez. perd.), D. Lavrinovičius 16, A. Labuckas 14 (9 atk. kam.); E. Šaulys 21, B. Griciūnas 16 (6 atk. kam.), A. Urbutis 14 (11 atk. kam.).

Alytaus „Dzūkijos“ – Utenos „Juventus“ 75:86 (17:21, 19:22, 17:17, 22:15; 0:11). P. Petrilevičius 20, S. Babrauskas, E. Dimša (14 atk. kam.) ir A. Jomantas po 11; A. Hamiltonas 24, M. Gebenas 15 (10 atk. kam.), A. Šikšnius ir M. Runkauskas po 12.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Kauno „Žalgiris“ 68:109 (13:25, 14:29, 19:26, 22:29). Y. Franke 18 (6 atk. kam.), K. Petrukonis 12, T. Lekūnas 12; D. Waltonas 25 (3–3/5, 1–10/10), L. Westermannas 13 (3–3/6, 6 atk. kam.), E. Ulanovas ir B. Daviesas po 11.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 76:100 (20:30, 21:17, 10:28, 25:25). D. Tarolis 14, J. Wilsonas 13, M. Morrisonas ir S. Sinovecas po 11; L. Kisielius 21 (7 atk. kam.), J. Grantas 14, O. Olisevičius 11.

Vilniaus „Rytas“ – Kėdainių „Nevėžis“ 100:61 (24:12, 29:16, 17:16, 30:17). M. Girdžiūnas 17, D. Suttonas 15, M. Echodas 14 (10 atk. kam.); Ch. Collinsas 18, M. Varnas 14, G. Maldūnas 10 (7 atk. kam.).