Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Ž.Tratas atviras kaip atversta knyga

 
2012 07 14 8:03
Nuo pradžios iki galo Ž.Tratas nematė nei vienos "Pavogtos laimės 3. Pavojingos sąjungos" serijos. "Kai matai šūdą, atsiprašau už išsireiškimą, negali apsimesti, kad yra priešingai", - lepteli jis. /Oresto Gurevičiaus nuotr.
Nuo pradžios iki galo Ž.Tratas nematė nei vienos "Pavogtos laimės 3. Pavojingos sąjungos" serijos. "Kai matai šūdą, atsiprašau už išsireiškimą, negali apsimesti, kad yra priešingai", - lepteli jis. /Oresto Gurevičiaus nuotr.

LNK muilo operos 'Pavogta laimė 3. Pavojinga sąjunga' aktorius Žilvinas Tratas - tikras saldainiukas kiekvienam žurnalistui, nes kalba tiesiai šviesiai.

Šis aukštas, gerai sudėtas vyrukas filmavosi 10 vaizdo reklamų - pradedant "ElektroMarkt", "Optikos pasauliu" ir baigiant įspūdinga Ukrainoje sukta mobiliojo operatoriaus "Djuice" reklama. Masinei auditorijai jis žinomas kaip vienas "Pavogtos laimės" personažų. Ž.Tratas kalba tiesiai šviesiai, nes televizijos nėra jo ateities planuose.

"Blogiausiu atveju liežuvis man bus pakenkęs, bet man jokio skirtumo - vienu projektu daugiau ar mažiau", - ranka numoja jis. Serialas, kuriame vaidina interviu herojus, jo neįtraukia ir nekabina. Ketvertą metų pašnekovas boksavosi, tačiau po to boksą iškeitė į baletą. Be to, Žilvinas pasakoja apie laikus, kai buvo "forsas", nuolat gerdavo ir veldavosi į muštynes.

- Tu esi vienas iš nedaugelio TV veidų, kurie kalba itin atvirai. Galbūt Lietuvoje - giminių ir draugų krašte - vertėtų prikąsti liežuvį?

- Aš nesu TV veidas, nes nusifilmavau tik 10 "Pavogtos laimės" serijų. Į "teliką" įlindau apsišniukštinėti - pabandyti. Man visi sakė, kad serialas yra "chaltūra". Sakau, ką galvoju, todėl, kad televizijos nėra mano ateities planuose. Nebijau kalbėti.

- Birželio 23 dieną "Lietuvos žiniose" publikuotoje žinutėje leptelėjai, kad ši muilo opera yra konvejeris ir "chaltūra". Nebijai, kad tavo liežuvis užvers kai kuriuos kelius ir ateityje neleis dalyvauti įdomiuose projektuose?

- Ant manęs prodiuseriai gali pykti, bet jie žino, kad aš sakau tiesą. Visi aktoriai, prodiuseriai ir režisieriai, susiję su serialais, žino, kad tai nėra aukštos kokybės produktas, tai nėra menas. Tai - greitai daromas gaminys, "chaltūra".

Aišku, gali būti, kad serialo žmonės turės galimybę kurti įdomius projektus. Blogiausiu atveju liežuvis man bus pakenkęs, bet man jokio skirtumo vienu projektu daugiau ar mažiau. Nesiruošiu keistis ir kalbėti kitaip. Taip daro didžiausi mano autoritetai. Jiems tai nesukliudė pasiekti aukštumų.

- Kas didžiausias tavo autoritetas?

- Mano kurso vadovas, režisierius Jonas Vaitkus. Jis visą gyvenimą daro tai, ką nori, ir niekada nevynioja žodžių į vatą. Jis visada sako tai, ką galvoja, ir yra gerbiamas žmogus. Aš irgi norėčiau prieš nieką nesilankstyti ir daryti tai, kas patinka. Tikiuosi, ateityje mane vertins ne už tai, kas esu, o už tai, ką sugebu savo srityje.

- Už tavo pareiškimus LNK viešųjų ryšių skyrius tau neatskaitė moralo?

- Neatskaitė. Jei man skaitytų moralą, reaguočiau priklausomai nuo situacijos. Reikia įsiklausyti į kitų nuomones, bet nemanau, kad ką nors radikaliai keisčiau. Jeigu manęs gražiai klaustų "Kaip tau negėda taip kalbėti apie savo serialą?", galbūt taip daugiau nebevaryčiau. Bet jei sakytų "Kas tu toks, kad taip šneki?", nieko nekeisčiau. Kai su manimi elgiasi gražiuoju, aš elgiuosi lygiai taip pat. Visada yra veiksmas ir atoveiksmis.

- "Pavogta laimė" tau, aktoriui, davė ką nors naudingo?

- Davė. Negaliu sakyti, kad toks darbas nieko neduoda. Išmoksti atsipalaiduoti prieš kamerą. Gauni tam tikrus pagrindus. Scenarijaus tekstą gauni filmavimo dieną arba dieną prieš. Lavini savo greitąją atmintį. Perskaitai ir įsimeni. Tai naudinga.

- Nuo pradžios iki galo nematei nei vienos "Pavogtos laimės" serijos. Tau negėda?

- Ne. Kodėl turėtų būti gėda?

- Nu, gražu. Taigi tu vaidini šioje muilo operoje!

- Mačiau tik ištraukas. Neturiu laiko žiūrėti 90 serijų, kurių kiekviena trunka pusvalandį. Aktoriai mato truputį kitaip - jie analizuoja. Kai matai šūdą, atsiprašau už išsireiškimą, negali apsimesti, kad yra priešingai. Šis serialas manęs neįtraukia ir nekabina.

Neseniai buvusi bendraklasė man parašė: "Mačiau tave savo mėgstamiausiame seriale. Didžiuojuosi tavimi - kiek daug tu pasiekei." Bandžiau paaiškinti, kad tai nėra joks pasiekimas, bet ji manęs nesuprato. Man juokingas toks požiūris.

- Studijuoji Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) trečiame J.Vaitkaus kuruojamame kino aktorių kurse. Ar dėstytojai nesako, kad filmuotis reklamose ir muilo operose - žemas lygis?

- Sako. Požiūris į tai dabar pasikeitęs, nes visi supranta kokioje šūdinoje padėtyje esame. Dirbti teatre ir niekur nelįsti yra siekiamybė, bet tuo pačiu tai - utopija. Atsisakydamas projektų užkerti sau kelią ateičiai. Atsisakysi vieną kartą, atsisakysi antrą, o trečią tavęs nepakvies. Be to, reikia užsidirbti pinigų. Neįmanoma pragyventi iš 1000 litų, kuriuos per mėnesį gali uždirbti teatre. J.Vaitkus man sako: "Viską daryk protingai." Jis kategoriškai nedraudžia eiti į televiziją ar reklamą.

Bijočiau tapti kokio nors "brendo" veidu, nes tokiu būdu nusivalkioji. Rimtame spektaklyje aktorius ateina skaityti monologo ir visi juokiasi, nes jo balsas nuvalkiotas kokioje nors "Iki" reklamoje. Reikia to vengti.

- Tu visada toks atviras?

- Dažniausiai. Man labiausiai patiko filmo "Žmogus su randu", kuriame vaidino Alas Pacino ir Michelle Pfeiffer, citata. Ji tiesiog užmušanti: "Aš visada sakau tiesą - netgi tada, kai meluoju." Ši frazė tapo mano moto.

Mano atvirumas dažnai atsisuka prieš mane. Jei LMTA matau, kad vyksta nesąmonė, aš tiesiai šviesiai pasakau, kad tai - nesąmonė. Dėl geresnio pažymio nesiruošiu, atsiprašant, lįsti į šikną. Lietuvoje galioja žodžio laisvė, už kurią kovojo žmonės.

- Ketverius metus boksavaisi, tačiau vėliau bokso pirštines iškeitei į baletą. Kodėl?

- Kiekviena veikla tau uždeda tam tikrą "štampą". Kai įstojau į akademiją, man pasakė, kad jei toliau boksuosiuosi, jei nieko nekeisiu, nuolat būsiu vieno plano aktorius - banditas, ir tiek. Reikėjo kažko priešingo nei sportas. Susipažinau su Smoriginu (Jurijumi - aut.). Jis pasiūlė: "Ateik pabandyti pas mane šokti baletą." Pabandžiau, patiko ir pasilikau.

- J.Smoriginas TV eteryje yra aštrus, nuolat žodžių karą pradedantis žmogus kandžiomis pastabomis kimštomis kišenėmis. Koks jis realybėje?

- Jis turi talentą priversti juo pasitikėti. Apie asmeninį savo gyvenimą esu jam pripasakojęs tiek kiek nepasakojau niekam kitam. Gyvenime jis gerokai ramesnis. Aišku, Smoriginas mėgsta paprovokuoti, bet daro tai žaismingai, nepiktybiškai - jis žaidžia, toks jo būdas.

- Kada paskutinį kartą bokso žinias pritaikei gatvėje?

- Seniai - prieš penkerius metus. Tai buvo Škotijoje, kurioje dirbau. Su kompanija žiauriai nusigėriau ir vakarėlis baigėsi muštynėmis. Daugiau nei ketverius metus visiškai negeriu ir nerūkau, propaguoju sveiką gyvenseną. Joks save gerbiantis sportininkas nedemonstruos savo įgūdžių gatvėje. Geriausia kova - nepradėta kova. Visos muštynės gatvėje, į kurias esu įsivėlęs, prasidėdavo dėl alkoholio - jūra iki kelių, visiškai nekontroliuoji savęs. Tam tikru gyvenimo etapu buvau "forsas" ir muštynės vykdavo kiekvieną savaitgalį (juokiasi).

- Kaip atrodydavo "forsiškas" jūsų laisvalaikis?

- Susirenkam Vilniaus rajone Žirmūnuose. Ką veiksim šiandien? Faktas, kad gersim - klausimas kaip, kur ir su kuo. Apie muštynes net negalvoji, bet išgeri ir prasideda konfliktai. Jei eina dvi girtos "chebros", viena tikrai prisikabins prie kitos. Kitaip neįmanoma. Man patikdavo muštis, nes aš tai moku. (Juokiasi.)

Buvau "bičas", kurį pamačius norisi pereiti į kitą gatvės pusę: odinė striukė, trumpai kirpti plaukai, kad nebūtų įmanoma už jų sugriebti, atitinkama eisena. Tais laikais jaučiausi laimingesnis, nes nemąsčiau. Bet tai - iliuzija, sukurta alkoholio. Nenorėčiau grįžti į tuos laikus.

- Sutinki draugų iš "forsavimo" laikų?

- Sutinku. Kai kurie iš jų pasikeitę į gerąją pusę, pasiekę aukštumų. Didžioji tokių dalis aktyviai sportuodavo. Kai kurie nepasikeitę. Dažnai jie manęs neatpažįsta. Jei atpažįsta, būna liūdna - matai, kaip jie degraduoja.

- Birželio 8 dieną Alfa.lt publikavo tą pačią dieną LNK išplatintą reklaminį interviu su tavimi. Portalas įdėjo tokį pavadinimą: "Gražuolis aktorius Tratas - naujasis širdžių ėdikas?" Ką apie tai manai?

- (Juokiasi.) Visiška nesąmonė. Absurdas. Kad ir kaip būtų paradoksalu, dabartinė mano išvaizda nuo manęs atbaido merginas. Jos manimi nepasitiki, tik kai kurios ryžtasi bendrauti, bet tai daro laikydamosis tam tikro saugaus atstumo.

- Minėtoje publikacijoje buvo galima balsuoti "Taip" arba "Ne" atsakant į klausimą "Ar šis aktorius Jums vertas nuodėmės?" 71 internautas, 51 proc. iš visų balsavusiųjų atsakė neigiamai. Tavo komentaras.

- Kaip galima iš tokio teksto, iliustruoto tais nevykusiais LNK stop kadrais, susidaryti įvaizdį apie žmogų?.. Nesąmonė (juokiasi).

- Balandį "Panelėje" publikuotame interviu prisipažinai išbandęs narkotikus. Kokių ragavai?

- Bandžiau "žolės", amfetamino, "ratų" ir kokaino.

- Kaip tau pavyko neužsikabinti?

- Man niekada nepatiko jų poveikis. Patiko kokainas, bet jis per brangus. Labiausiai "vežė" alkoholis.

- Kažkada bandei žudytis prisigėręs migdomųjų su degtine. Ką šiandien apie tai manai?

- Jei būčiau gėręs tik migdomuosius, būčiau numiręs. Bet sumaišiau juos su alkoholiu ir apsivėmiau. Savižudybė - labai rimtas sprendimas. Jį reikia priimti blaivam. Savižudybės nevertinu neigiamai. Tai - žmogaus pasirinkimas. Asmeninis reikalas. Jei jis nemato visiškai jokios priežasties gyventi, jei jis išbandė absoliučiai visus alternatyvius variantus ir niekas nepasikeitė, žmogus turi teisę nusižudyti. Nors tai ir yra žmogaus silpnumo, pasidavimo įrodymas, nereikia jo teisti.

- Ar gali būti, kad dar kartą prieisi liepto galą ir bandysi žudytis?

- Gali būti visaip. Jei prieš trejus metus būtum man pasakęs, kad apsimausiu "aptiaškes" ir pas Smoriginą šoksiu baletą, būčiau pasakęs, kad tau negerai su galva. (Šypsosi). Niekada nežinai, kas gali atsitikti. Gyvenimo neįmanoma prognozuoti.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"