Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Virgis: "Sūnus - visas mano gyvenimas"

 
2008 07 05 0:00
Neišskiriamieji - sūnus ir tėvas. <br>Autorės nuotrauka
Neišskiriamieji - sūnus ir tėvas.
Autorės nuotrauka

Virgilijų Valuntonį dar šiandien daugelis prisimena kaip pirmojo realybės šou 'Dangus' dalyvį. Nuo šio projekto prabėgo beveik treji metai. Kalbėta, kad į jį vyras pateko dėl skaudžios šeimos tragedijos: vos prieš metus buvo nusižudžiusi žmona. 'Gal kažkam to reikėjo, nes ir gyvenimas, ir šou yra žaidimas', - sako dažniausiai Virgiu vadinamas populiarus atlikėjas.

V.Valuntonis dabar įsikūręs gimtajame Panevėžyje. Čia turi vaikų dainavimo studiją. Dar užsiima renginių organizavimu. Prieš kurį laiką su dizaineriu Žygimantu Grabausku buvo atidaręs siuvimo saloną. Muzikinė karjera taip pat nepamiršta - jau 20 metų ji užima svarbiausią vietą vyro gyvenime. "Mokiausi Panevėžio J.Švedo pedagoginėje muzikos mokykloje ir galvojau, kaip prisidurti prie stipendijos. 1988 metais padainavau pirmajame vakarėlyje. Taigi šiemet gal ir ne profesionalios karjeros, bet vis dėlto jubiliejus", - skaičiuoja Virgis.

Kruvinos rankos

Kadaise Virgis mokėsi groti birbyne. "Daugiau kaip dešimtmetį ja negrojau. Baigęs pedagoginę muzikos mokyklą į aukštąją nestojau. Prasidėjo perversmai: žmonėms muzikos reikėjo vis mažiau, gyventi norėjosi, todėl šį instrumentą pardaviau", - prisimena atlikėjas.

Darbų Virgio gyvenime būta daug ir įvairių. "Dirbau mokykloje mokytoju, bet supratau, kad ten tikrai ne mano vieta. Taip pat taksistu. Kai už 400 litų ėmiau dainuoti džiazo grupėje, paprašiau padėti susirasti papildomo darbo. Išmokau virinti ir automobiliuose įrenginėjau dujų įrangą. Iš pradžių visos rankos buvo kruvinos. Visi žiūrėjo, ką čia toks gražuolis muzikantas veikia. Tačiau viską išmokau. Ir angliškų mašinų vairus į kitą pusę perkeldavau", - patirtimi dalijasi dainininkas. Šiuos darbus jis pristabdydavo, kai reikėdavo koncertuoti, nes muzikai visuomet likdavo ištikimas: "Visą laiką grodavau vakarėliuose. Nuo muzikos manęs niekas neatplėšė. Aš groju - šventa".

Du autobuso vairuotojai

Virgis prisipažįsta, kad ir automobiliai, ir dainavimas yra jo pomėgiai. "Jeigu tik uždirbčiau papildomą kapeiką, labai norėčiau dalyvauti 1000 kilometrų lenktynėse. Man automobilis - kultas. Gal todėl, kad mažas su tėčiu prie jo praleisdavau daug laiko", - svarsto atlikėjas. Tėtis dirbo autobusų parke, o Virgis, kaip tikras sūnus, nuolat būdavo kartu su juo: stebėdavo besidarbuojantį tėvą, paskui ir pats padėdavo remontuoti. "Nuo 15 metų važinėjau su tėčio žiguliais. Jis manimi pasitikėdavo, todėl mamą veždavau į kaimą. Vėliau tėtis ėmė mokyti vairuoti autobusą "Ikarus": sėdėdavo šalia ant taburetės ir mokydavo. Įsivaizduokite, autobusu vežiojau keleivius", - šypsosi Virgis.

Pažintis per vestuves

Virgį su žmona Kristina suvedė ne automobiliai, o būtent muzika. "Susipažinome per vestuves. Grojau ir nusižiūrėjau, kad yra laisva simpatiška mergina. Susipažinome, įsikalbėjome, apsikeitėme telefono numeriais. Jokio flirto nebuvo. Maniau, kad viskas tuo ir baigsis. Tačiau po kurio laiko susiskambinome ir pajutome, kad vienas kitą traukiame kaip magnetai. Jaučiau, kad negaliu be to žmogaus", - prisimena Virgis.

Kai atlikėjas su grupe koncertuodavo vienoje Panevėžio kavinių, Kristina jį aplankydavo. Po kurio laiko pora apsigyveno kartu. "Turėjau bendrabutyje kambarį. Buvau gražiai sutvarkęs, bet kurį laiką nuomojau. Su Kristute nusprendėme ten kartu apsigyventi. Kai nuėję pamatėme vaizdą, už galvos susiėmėme, kaip viskas blogai atrodė. Pradėjome šveisti, drauge butą susitvarkėme", - pasakoja atlikėjas.

Už operacinės durų

Pora susituokė tik kai gimė Dovydas. "Kristina nedrįso pasakyti, kad laukiasi, bijojo mano reakcijos. Pamenu, ateina, atsisėda į automobilį ir sako: "Esu nėščia". Pirma mintis - kaip dabar viskas bus? Bet iš karto nusiraminau, kad viskas gerai, nes aš to laukiau. Pajutau džiaugsmą ir laimę", - prisimena Virgis. Vestuvės buvo gana paprastos ir ramios, muzikantai kartu su jaunavedžiais sėdėjo prie stalo. "Kai atvažiavome į "zaksą", mums sako: "Jūs neskubėkite, jaunųjų dar nėra". Sakome: "Čia mes". Šie nustebę: "Taip paprastai?" Buvome visko prisižiūrėję, todėl pagalvojome, kam viso to reikia. Kristinai tai buvo antroji santuoka, todėl nebesinorėjo kraustytis iš proto dėl nežinia ko. Svarbiausia, kad mes mylėjome vienas kitą", - sako Virgis.

Atlikėjui bene didžiausią įspūdį paliko vaiko gimimas. Tuomet jam buvo 28-eri. "Visada norėjau vaikų susilaukti nelabai jaunas. Tekdavo groti vestuvių vakarėliuose. Pamatydavau vaizdelių nuo... iki, galima būtų kelis tomus prisiminimų išleisti. Groji, o visa vestuvių svita verkia, nes jaunikiui - 15, o nėščiai jaunajai - 14 metų. Nenorėjau būti tokią klaidą padaręs jaunas žmogus", - aiškina Virgis. Jis džiaugiasi, kad Dovydas į šį pasaulį atėjo tinkamu metu ir lauktas. "Aš, kaip tėvas, buvau labai drąsus ir "kietas". Buvau pasiruošęs būti per gimdymą. Kai Kristinai nubėgo vandenys, pats ją nuvežiau į ligoninę. Bet ten viskas pakrypo blogyn: Dovydėliui ėmė lėtėti pulsas, stojo širdelė. Gydytojai greitai nusprendė daryti Cezario pjūvį. Taip prieš didelio vyro nosį buvo uždarytos operacinės durys. Blaškiausi koridoriuje. Pirmiausiai išgirdau balsą, kad kažkas kniurkia, paskui atnešė kūdikį. Jo rankytės ir kojytės buvo pamėlusios, o aš žliumbiau, kojos linko. Juk pirmas vaikas, ir dar sūnus. Nerealus jausmas, kai rieda džiaugsmo ašaros. Seselė neleido iš karto sūnaus paimti ant rankų, nes kuriam laikui turėjo jį paguldyti į reanimaciją", - prisimena vyras.

Tapo našliu

Gražiai prasidėjusi šeimos istorija baigėsi prieš ketverius metus. Kristinai buvo 29-eri, kai ji paliko vos 4 metukų sūnų, dukrą Justiną iš pirmosios santuokos ir vyrą. Ji nusižudė. "Kiekvienas nori išgirsti istoriją, nuo kurios jau pavargau. Aš juk kiekvieną dieną su tuo susiduriu. Sūnaus galvelėje nuolat kyla klausimų apie mamą. Nesu tikras, ar ją prisimena. Kartais vaikui iškyla miglotų prisiminimų, juos papasakoja", - sako Virgis.

Dar nepraėjus metams po žmonos mirties, Virgis turėjo galimybę dalyvauti muzikiniame realybės šou "Dangus".

Apie vyro pasirinkimą neapleisti scenos būta įvairių kalbų. "Kai turėjau dainuoti roko operoje "Romeo ir Džiuljeta", po laidotuvių buvo praėjusios vos kelios dienos. Tuomet režisieriui Gintarui Kerbedžiui sakiau, kad vyksta beprotystė: laidoju žmoną, o spektaklyje, kuriame nėra kam manęs pakeisti, aš kaip Kapuletis laidoju dukrą Džiuljetą. Buvo labai sunku - scenoje verkiau", - prisimena atlikėjas. Tiesa, žiūrovai tąsyk neliko abejingi Virgio pasirodymui, aplodismentai truko kone 15 minučių.

"Dangaus" žiūrovai prisimena paskutinę Virgio dainą "Išskrendu", kurią jis atliko su sūnumi Dovydu. Tuomet ne vienam širdį suspaudė. "Tada stovėdamas ant scenos ir žiūrėdamas į sūnų galvojau, kaip reiks baigi dainą: ir balsas, ir rankos drebėjo, ašaros upeliais bėgo", - sako Virgis.

Ne visada aplinkiniai Virgį palaikydavo. "Mane vadino ir alkoholiku, ir mergišiumi. Bet, logiškai pagalvojus, sugebėjimas 20 metų groti vakarėliuose ir neprasigerti, šį tą parodo. Tikriausiai su alkoholiu nelabai draugauju. Net būdavo tokių istorijų, kai vakaro svečiai lažindavosi: gersiu ar ne. Tačiau alkoholis darbo metu man yra vienas didžiausių tabu", - tvirtina atlikėjas.

Masažas prieš miegą

Šiandien Virgis gyvena su aštuonmečiu sūnumi Dovydu, kuris ką tik baigė pirmąją klasę. "Mudu beveik visada kartu. Kai tenka išvažiuoti, tėvai padeda. Jiems tenka pasiaukoti. Tėtis dirba prie automobilių, todėl su anūku turi labai daug įdomių temų. Paprastai mes su Dovydu visur važiuojame kartu: pasiimu jį iš mokyklos, keliaujame į studiją. Jis net neužmiega, kol nepadarau masažėlio. Paduoda ranką ir prašo ją glostyti. Kartais sakau: "Dovydai, šiandien esu pavargęs, reiks pačiam bandyti užmigti", bet jis kategoriškai atsisako tokių kompromisų. Tik kartą padarė išimtį - užteko paduoti ranką, kad galėtų į ją įsikibti", - šypsosi tėtis.

Tramplinas

Šie du vyrukai iš tiesų yra neišskiriami. Ir į pokalbį drauge atkeliavo. "Esu griežtas tėtis. Nors gal ne tiek griežtas, kiek nerimauju, net bijau pagalvoti, kad Dovydui gali kas nors atsitikti. Labai jį myliu, sūnus - visas mano gyvenimas. Gal kiek ir perdėtai į viską reaguoju. Man vis atrodo, kad eidamas per gatvę nepakankamai apsidairė, nepakankamai saugosi", - prisipažįsta Virgis.

Tėtis pastebi, kad sūnus kopijuoja jo elgesį, nors pripažįsta, kad Dovydas drąsesnis. "Šiemet nusprendėme lankyti baseiną, kad tėtis nepriaugtų svorio. Dovydas iš karto paklausė, ar galėtų pamėginti nušokti nuo trijų metrų tramplino. Jis juk tuo metu net plaukti nemokėjo! Treneris pamokė - greit ėmė laikytis ant vandens. Kai pamokė šokinėti nuo bokštelio, pamatė, kad vaikas labai koordinuotas, ir leido nušokti. Man buvo baisu, nes ten - penki metrai gylio. Tačiau sūnus sėkmingai nušoko. Po kokio mėnesio nušoko nuo penkių metrų tramplino, ko aš negaliu padaryti. Vėliau Dovydas paklausė, ar galėtų pabandyti nušokti nuo septynių metrų aukščio. Aš griežtai atsakiau ne. Treneris vis dėlto įkalbėjo leisti jam pabandyti. Kai po kelių treniruočių jis užlipo ant pačio aukščiausio tramplino, baseine visi nustojo plaukti, ėmė stebėti, kaip pradinukas bandys nušokti. Po šuolio visi plojo. Manęs nuo ten net nenustumtų - nebent nušautų", - didžiuojasi sūnumi atlikėjas.

Dovydas bendrauja su sesute

Virgio gyvenime yra ne tik sūnus, bet ir žmonos dukra Justina iš pirmosios santuokos. Dabar jai 13 metų, gyvena su teta, t. y. mamos seserimi. "Sutariame gerai. Susitinkame, pasikalbame. Neseniai visi kartu važiavome į Stumbryną. Ji mane vadina vardu, bet kiek girdžiu iš aplinkinių, jiems mergaitė sako, kad Virgis - vienintelis tėtis. Dabar nedaug laiko praleidžiame kartu, bet Dovydas pakviečia ją į svečius, jie pasiilgsta vienas kito", - sako dainininkas. Virgis norėtų turėti ir daugiau vaikų, tačiau tai ne taip paprasta. "Norėčiau pagranduko. Ir Dovydas norėtų broliuko arba sesutės. Tačiau trūksta laiko, reikia bent poros metų. Dar net nežinia, kaip juda meilės reikalai. Abu žmonės turi apsispręsti, ką daryti toliau: tik draugauti, ar būti kartu visada. Nežinau, ko reikia mūsų santykiams: noro ar laiko, - meilės reikalų iki galo neatskleidžia Virgis. - Dovydas vis klausia: "Tėti, kada aš turėsiu mamą?", tik aš atsakymo nerandu."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"