Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Verčiant kitų metų puslapį

 
2010 12 31 0:00
Vasarą Povilas ir Margarita atšventė santuokos dešimtmetį.<br>LŽ archyvo nuotrauka
Vasarą Povilas ir Margarita atšventė santuokos dešimtmetį.
LŽ archyvo nuotrauka

Ryškių asmenybių gyvenimas nebūna blankus. Toks apibūdinimas tinka ir LŽ priedo 'Žmonės' herojams - 2010-aisiais jiems teko įvairių patirčių. Ne visus ir ne visada lydėjo sėkmė. Tačiau visi jie įsitikinę, kad išmoktos pamokos yra naudingos, kliūčių reikia tam, kad galėtum džiaugtis jas įveikęs, netikėti pokyčiai nuspalvina gyvenimą, ir nuo mūsų pačių pastangų priklauso, kiek pavyksta pasisemti meilės, laimės ir sėkmės.

Šiomis dienomis kartu prisiminkime kai kuriuos mūsų priedo "Žmonės" puslapių herojus, su jais darytus interviu, pasakotas istorijas. Kalbėdami su įdomiomis asmenybėmis, skaitydami apie jas, praplečiame ir savo gyvenimo horizontą.

Dėkingi Dievui

Europos ir pasaulio čempionatų prizininkai, įvairių varžybų nugalėtojai, dalyvavę net keturiose olimpiadose Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko kartu čiuožia daugiau nei du dešimtmečius. Sutuoktiniai ir partneriai ant ledo, pirmą kartą susitikę 1988 metais Maskvoje, praėjusią vasarą minėjo dešimtąsias vedybų metines.

Vasario mėnesį P.Vanagą kalbinome vykstant pasauliniam "Ledynmečio" turui. Šis Rusijos televizijos projektas nuo praėjusio rudens buvo tęsiamas kita forma - kaip pasaulinis šou. Per šou gastroles čiuožėjų pora aplankė 9 šalis, buvo surengta per 50 pasirodymų. Povilas ir Margarita ypač buvo užsiėmę vasario ir kovo mėnesiais. Todėl praėjusią žiemą su svetur buvusiu lietuvių čiuožimo meistru šnekėjomės telefonu: ne tik apie darbą, bet ir apie poros svajones, kasdienius džiaugsmus bei po 10 metų čiuožimo drauge įsižiebusią meilę. Prašomas prisiminti, kaip plykstelėjo meilės kibirkštis, P.Vanagas pasakojo: "Vargu ar galima tikėtis staigaus jausmų proveržio, kai žmonės kartu čiuožia dešimtmetį. Viskas rutuliojosi ilgai. Nebuvo staigaus sprogimo, tiesiog pamažu atsirado suvokimas, koks brangus tau yra šis žmogus. Apie 2000-uosius ne kartą svarstėme baigti savo karjerą. Kai pagalvojau, kad grįšiu į Lietuvą ir nebematysiu Ritos (taip jis vadina Margaritą - aut.), supratau, jog bus labai labai liūdna. Tada pajutau, kokia ji man brangi. Pradėjo spragsėti meilės žiežirbos, o 2000 metais susituokėme. Jau 22 metai, kai mes kartu ant ledo, ir dešimtmetį esame šeima."

Nors P.Vanago veiklos grafikas labai įtemptas, vis dėlto jis randa laiko pasvajoti. Jis neslėpė, kad kartais su Margarita pasvarsto apie vaikus. Tačiau jiedu supranta, kad tokia pauzė reikštų karjeros ant ledo pabaigą. Povilas tikino, kad abu su Margarita jaučiasi jauni ir tikisi, kad vaikams laiko dar yra likę.

Kalbėdamas apie svajones, vyras atsiduso: "Jų daug - ir asmeninių, ir susijusių su darbu. Vis dėlto kūrybiniu atžvilgiu esame tiek pamaloninti, kad už galimybes galime tik dėkoti Dievui."

Ant ledo - su A.Ditkovskyte

Šiuo metu P.Vanagas vieši Lietuvoje. Per didžiausius krašto miestus keliauja su projektu "Liepsnojantis Kalėdų ledas 2010". Kadangi garsus čiuožėjas labai užsiėmęs, vėl šnekėjomės telefonu. Kaip pasakojo Povilas, net atskristi iš Maskvos šiuo metu - nepaprasta. Dėl pūgos oro uoste buvo užlaikomi reisiniai skrydžiai. "Buvo kažkoks siaubas", - prisipažino pašnekovas. Todėl P.Vanagui, aktorei Agnei Ditkovskytei, M.Drobiazko ir jos čiuožimo partneriui teko skristi užsakomuoju reisu.

Ne tik rusai, bet ir lietuviai dėmesingai tris mėnesius stebėjo, kaip Rusijos Pirmojo Baltijos kanalo (PBK) projekte "Ledas ir liepsna" sekasi dalyvauti Lietuvai atstovaujančiai P.Vanago ir A.Ditkovskytės porai. Šį duetą pamėgo ir publika, ir televizijos žiūrovai. Norėjosi iš paties Povilo išgirsti nuomonę apie A.Ditkovskytę. "Agnė norėjo dalyvauti visuose "Liepsnojančio ledo" pasirodymuose Lietuvoje, bet, susiklosčius aplinkybėms, galėjo tik dviejuose miestuose", - apie jauną populiarią aktorę LŽ sakė Povilas. O kaip su Agne sekėsi Rusijos PBK projekte "Ledas ir liepsna"? "Kad mes, du lietuviai, stojome į porą, buvo neįtikėtina, - pakiliai kalbėjo Povilas. - Galimybė čiuožti kartu ir man, ir Agnei buvo didelė staigmena. Nuostabu, kad per tą grandiozinį projektą galėjome atstovauti Lietuvai, kurioje gimėme ir užaugome." Garsus čiuožėjas pasakojo, kad jaunai, bet jau gerai žinomai aktorei A.Ditkovskytei tai buvo pirmieji rimti šokio žingsniai ant ledo. Iki tol mergina čiuoždavo tik savo malonumui, nedarydama sudėtingų judesių. Tikriausiai per pirmąsias repeticijas jai teko labai daug mokytis? "Agnė labai gabi, greit pagaudavo mano jai duodamus patarimus, sėkmingai mokėsi profesionalių čiuožėjų technikos", - tvirtino Povilas.

Meilės dešimtmetis

Tačiau svarbiausia Povilo gyvenimo moteris - Margarita. Praėjusią vasarą pora minėjo santuokos dešimtmetį. Prieš tai duodamas LŽ interviu vyras sakė, kad turėjo minčių važiuoti atostogauti į viešbutį, kuriame pora praleido medaus mėnesį: "Tačiau per tą laiką atradome daug kitų gražių vietų. Nors, žinoma, tas Ispanijos viešbutis mums liko kaip šiltas ir labai gražus prisiminimas. Taigi kol kas nesame galutinai apsisprendę, bet sukaktuves tikrai švęsime." Dabar klausiamas, kur šventė santuokos 10 metų jubiliejų, Povilas pasakojo: "Ilgai brandinome idėją važiuoti į tą Ispanijos viešbutį, kuriame nuo 2000-ųjų daugiau nebesilankėme. Kadangi mūsų vasaros atostogos labai trumpos, nusprendėme nerizikuoti. Buvo neramu, kad nuvažiavę į Ispaniją galime nusivilti. Juk vėliau poilsiui radome geresnių vietų. Todėl santuokos dešimtmetį šventėme Turkijos viešbutyje, kuriame poilsiaujame pastaruosius trejus metus."

Dabar žiema, tad paskutinis Povilui užduotas klausimas buvo apie mintis žengiant per Naujųjų metų slenkstį. "Kol kas globaliems dalykams nėra laiko. Visos mano mintys sukasi tarp Lietuvos miestų, kuriuose vyksta "Liepsnojančio Kalėdų ledo pasirodymai", - nusijuokė P.Vanagas.

Skrydis per Atlantą

Šiais metais LŽ paskutinį kartą pakalbino itin spalvingą asmenybę, beveik ketvirtį amžiaus Lietuvoje praleidusią vertėją, verslininkę, politikę, pramogų pasaulio dalyvę, žurnalistę, dainininkę, televizijos laidų vedėją Ritą Dapkutę. Moteris, išmokiusi lietuvius krimsti picą, "submarinus" ir srėbti aštrią čili sriubą, apsisuko ant kulno ir grįžo į gimtąją Čikagą. Kūčias ir Kalėdas R.Dapkutė jau atšventė kartu su Amerikoje gyvenančiu savo tėveliu.

Nežinia, kaip klostysis Ritos gyvenimas už Atlanto po beveik 25 Lietuvoje praleistų metų, bet akivaizdu, kad iššūkių ši moteris niekada nebijojo. Rita prisipažino, kad nors yra šimtadarbė, bet ir sulaukusi 48-erių savęs dar neatrado. Iš Lietuvos į Čikagą ji išsivežė ne tik sukauptą ilgametę gyvenimo patirtį, bet ir mylimą vyrą - metais jaunesnį britą Johną Nigelą Sprostoną, su kuriuo susipažino internetu, o šią vasarą ištekėjo.

Rita atsiuntė LŽ skaitytojams laišką, kuriame rašė: "Nors gimiau ir augau JAV, Lietuvoje praleidau pusę savo gyvenimo - 24 metus. Nebūčiau net svajojus, kad tie metai bus tokie turiningi ir pilni įspūdžių - artimai dalyvavau laisvos šalies atgimimo procese, turėjau sėkmingą verslą, papolitikavau, padainavau, pašmaikštavau, sutikau be proto daug nuostabių ir įdomių žmonių. O dabar, dėl daug įvairių priežasčių, spalio 9 dieną su vyru Johnu nutarėme persikraustyti į gimtąją Čikagą. Nesakau visam, nes niekada nebūnu tikra, kur vėjai nuneš."

Kadaise Lietuvoje buvo plačiai aptarinėjama pirmoji R.Dapkutės santuoka su beveik 10 metų jaunesniu Raimondu Lumbiu. Vieni juos vadino svajonių pora, kiti bandė įžvelgti jauno vyro išskaičiavimą vedant vyresnę moterį. Rita patikino, kad tekėjo už Raimondo iš didelės meilės, bet ilgainiui iš jos liko tik draugystė. Su buvusiu vyru ji iki šiol puikiai sutaria, o jų skyrybos po penkerių bendro gyvenimo metų buvo "idealios" - įvyko ramiai, sklandžiai, be aistrų kunkuliavimo.

Su dabartiniu savo vyru, britu Johnu Rita prieš septynerius metus susipažino vienoje interneto muzikinėje svetainėje. Ji juokėsi, esą Johnas iš pradžių buvo įsitikinęs, kad jo susirašinėjimo draugė yra vyras, ir labai apgailestavo, kad ji nėra moteris, nes galėtų būti jo sielos draugė. Jie abu turi labai daug bendrų pomėgių, panašumų. Pagaliau išsiaiškinęs, kad Rita - moteris, po 10 bendravimo mėnesių internetu Johnas prisipažino mylįs ir pasipiršo.

Šią vasarą Lietuvoje žiedus sumainę sutuoktiniai tikrai turi labai daug bendro - Rita buvo ištekėjusi už 10 metų jaunesnio vyro, Johnas buvo vedęs 10 metų vyresnę moterį. Abu neturi vaikų ir juokiasi, kad yra per dideli egoistai, todėl savų vaikų neplanuoja turėti.

Prieš išvykdami už Atlanto sutuoktiniai pardavė netoli Vilniaus pasistatytą namą. R.Dapkutė svarstė, kad viskas jos gyvenime susiklostė sėkmingai - grįžusi į Čikagą ji bus šalia tėvo, jeigu jam ateityje prireiktų pagalbos. Kaip rašė atsisveikinimo laiške, visai tikėtina, kad pasisukus gyvenimui Ritą dar pamatysime ir Lietuvoje. Jos planus dažnai koreguoja atsitiktinumai.

Pabandė viešumo

Lietuvos nepriklausomybės aušroje daina "Laisvė" klausytojus pavergusi Eurika Masytė šiemet kuriam laikui grįžo į sceną. Ilgus metus tylėjusi Eurika pasiryžo dalyvauti LNK projekte "Žvaigždžių duetai". "Tai buvo savotiškas iššūkis. Pabandžiau, bet, atvirai pasakius, daugiau tokiame projekte nedalyvaučiau", - atsigręždama atgal svarstė E.Masytė. Ji juokėsi, esą sutikdama dainuoti muzikiniame šou labai vylėsi, kad ilgai "tempti gumos" jai nereikės. "Taip ir atsitiko, ir labai gerai", - sakė žavi moteris.

Šie metai Eurikos gyvenime didelių pasikeitimų neatnešė. "Neištekėjau, nepaaugau, vaikų daugiau nepagimdžiau. Niekam neįdomu", - su pašaipa vardijo Eurika. Ji ramiai dirba savo darbą, yra Europos Sąjungos projektų koordinatorė. "Net žurnalistikos labai nepasiilgau", - prasitarė ji, nors ilgus metus dirbo žurnalistinį darbą. Eurika prisipažino, jog jaučiasi nejaukiai, kai ją vadina moterimi legenda, sudainavusia kultine tapusią dainą "Laisvė". "Kai filmuojant laidą pirmą kartą mane taip pavadino, buvo visai malonu, bet kai tai ima kartoti ant kiekvieno kampo - darosi neskanu", - sakė E.Masytė.

Laukia nauja staigmena

LŽ puslapių herojė, muzikos mokytoja Vita Pimpienė iš Visagino 2010 metus vadino itin sėkmingais. Būrys jos mokinių - Ilja Aksionovas, Ona Kolobovaitė ir kiti labai talentingi berniukai ir mergaitės - šiemet sulaukė savo šlovės valandos. Pačiai Vitai 2010-ieji taip pat atnešė daugiau viešumo. Iki šiol triūsusi šešėlyje, jauna, žavi, talentinga dainavimo mokytoja buvo tarsi ištraukta iš savo "pogrindinio žvaigždžių gaminimo fabrikėlio" ir sulaukė nemažai žiniasklaidos dėmesio. "Šiemet iš Visagino labai dažnai teko važinėti į Vilnių. Mano mokiniai aktyviai dalyvauja televizijos projektuose, todėl tenka juos lydėti", - šyptelėjo keliautojos gyvenimo būdą pradėjusi mokytoja.

V.Pimpienė džiaugėsi, kad jos mokiniui I.Aksionovui, šiemet tapusiam metų atradimu, neseniai prasidėjusi balso mutacija vyksta be didelių problemų. "Manau, kad pasibaigus procesui turėsime labai gražų kontrtenorą", - su šypsena prognozavo Iljos dainavimo mokytoja. Jaunoji vokalo pedagogė pasidalijo žinia, kad Lietuvos žiūrovų laukia dar vieno unikalaus balso jos mokinio pristatymas. "Dabar mokau labai talentingą devynerių metų berniuką. Unikalus diskantas. Tačiau televizijos projektų rengėjai dar nori jį pataupyti, todėl berniuką pristatysime truputį vėliau", - nusijuokė "žvaigždžių gamintoja".

Londono žiburiai tebešviečia

Šiemet taip pat rašėme apie lietuvės žurnalistės Zitos Čepaitės Londone sėkmingai besiklostančią emigrantės dalią. Ketverius metus Didžiosios Britanijos sostinėje gyvenanti ir žurnalistinį darbą emigrantų spaudoje dirbanti Z.Čepaitė sako, kad gyventi megapolyje iš kaimo kilusiai moteriai - pats tas: "Visada norėjau gyventi dideliame mieste. Londonas - kaip tik toks."

Z.Čepaitė prisipažino, kad sprendimas išvažiuoti iš Lietuvos nebuvo lengvas žingsnis. Pasak Zitos, per juodąjį gyvenimo laikotarpį kiekvienas viską permąsto ir ieško kelių, kaip pakeisti situaciją.

Nepažįstamame mieste teko pradėti iš naujo siekti karjeros. Iš pradžių Lietuvoje žinomai žurnalistei Z.Čepaitei Londone teko dirbti valytoja nakvynės namuose ("hostelyje"), viešbutyje, prižiūrėti garbaus amžiaus senutę. "Dirbau bet kokį darbą, už kurį mokami pinigai", - prisipažino ji. Tačiau moteris atkakliai ieškojo sau artimesnės veiklos.

Šiuo metu Zita redaktoriauja viename Londono lietuvių laikraštyje, o neseniai ji sulaukė malonaus skambučio iš Lietuvos. "Prieš pat Kalėdas man paskambino iš leidyklos "Alma Littera" ir paprašė parašyti knygą apie lietuvius emigrantus. Su maloniu nerimu imuosi šios užduoties, nes tikrai per tiek laiko turiu prikaupusi nemažai medžiagos. Tiek savos, tiek savo pašnekovų, su kuriais suvedė žurnalistės darbas Didžiosios Britanijos sostinėje", - sėkmingais metais džiaugėsi Z.Čepaitė.

Asmeninis moters gyvenimas taip pat klostosi palankiai. "Šiuos metus pavadinčiau santykių su artimu draugu fermentacijos metais. Mūsų ryšys nusistovėjo, sutvirtėjo, abu tikri, kad teisingai pasirinkome ir esame kartu", - asmeninio džiaugsmo neslėpė Zita.

Pasikeitė požiūris

"Taip, turiu rūpesčių dėl kojos, reikės dar vienos operacijos, - spalį duodama LŽ interviu neslėpė garsi dainininkė Judita Leitaitė. - Nieko nepadarysi... Kai einu, man skauda pėdą ir kulną. Tačiau šios problemos yra menkos, palyginti su tuo, ką mačiau ligoninėje ir reabilitacijoje."

Daug skausmo ir rūpesčių sukėlusi avarija įvyko metų pradžioje - sausio mėnesį. Tomis žvarbiomis dienomis per informavimo priemones skambėjo nerimą kelianti žinia: "Solistė J.Leitaitė po sunkios avarijos gydoma Vilniaus universitetinės greitosios pagalbos ligoninės reanimacijos skyriuje. Į avariją dainininkė pateko sausio 29 dieną, penktadienį, apie 13 val. 32 min. Varėnos rajone, netoli Pirčiupio kaimo, kelio Vilnius-Druskininkai 49 kilometre."

Dainininkė prisiminė, kad sąmonės neprarado - na, gal ji buvo šiek tiek pritemusi. Ligoninėje J.Leitaitę aplankęs kunigas Arūnas Peškaitis meldėsi, kad scenos žvaigždė greičiau pasveiktų. Pramerkusi akis solistė dvasininko netikėtai paklausė: "Ar aš dar dainuosiu?"

Be abejo, viduržiemį po kraupios avarijos ligoninėje atsidūrusiai J.Leitaitei labiausiai rūpėjo jos balsas. "Šonkauliai sulaužyti, skausmas didžiulis, vos kvėpuoju, kalbu labai tyliai. Vis svarstau: kaip su balsu?" - sunkų metą prisiminė garsi atlikėja. Vieną dieną ji neištvėrė ir patikrino balsą. Kai palatoje buvo viena, ėmė ir užtraukė.

Rudenį duodama LŽ interviu J.Leitaitė pasakojo, kaip keitėsi jos mintys. "Pradedu į viską žiūrėti kitaip - niekur nebeskubu... Tačiau norisi dirbti ir dainuoti", - teigė dainininkė.

Lemtingos avarijos

Kaip J.Leitaitė jaučiasi, ką mąsto ir veikia šiomis dienomis? Juk ką tik buvo ne tik Kūčios, Kalėdos, bet šios savaitės pradžioje - ir dainininkės gimtadienis. Solistė LŽ pasakojo, kad gimimo dieną, gruodžio 27-ąją, buvo scenoje. Koncertavo Šiaulių filharmonijos salėje. Tądien kartu turėjo muzikuoti Kęstutis Gascevičius. Tačiau negailestingas likimas to padaryti neleido - išvakarėse, gruodžio 26 dieną, žinomas šiaulietis muzikantas žuvo per avariją. Vis dėlto buvo nuspręsta koncertą surengti, bet pakeisti programą. Pirmas kūrinys, kurį atliko J.Leitaitė, buvo "Ave Marija".

Tačiau net dramatiški ir tragiški lemties kelyje įvykiai garsios dainininkės nenustūmė į nevilties ar depresijos duobę. J.Leitaitė patvirtino, kad kitų metų pradžioje ryšis dar vienai kojos operacijai. Šiomis dienomis ji jau dėlioja 2011-ųjų pirmų mėnesių koncertinį grafiką. Dainininkė teigė, kad į sceną gali žengti ir gipsuota koja. O dainuoti ji gali ir sėdėdama. Klausiama, kokiomis mintimis palydi šiuos ir pasitinka ateinančius metus, J.Leitaitė sakė: "Reikia gyventi toliau. Šie metai buvo labai sudėtingi. Noriu, kad jie greičiau pasibaigtų. Šventai tikiu, jog kiti metai bus geri. Tiesiog tą jaučiu. Jie bus geri ne tik man - visiems žmonėms."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"