Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

V.Šiškauskas: "Per moteris nelakstau"

 
2010 04 10 0:00
"Noriu gyventi ramiai ir tvarkingai", - tikina atlikėjas V.Šiškauskas. <br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
"Noriu gyventi ramiai ir tvarkingai", - tikina atlikėjas V.Šiškauskas.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Populiarus dainininkas Vytautas Šiškauskas pagrįstai abejoja, ar reikia viešai pasakoti savo gyvenimo istorijas, jei vėliau jas spauda ar komentatoriai išverčia kitaip, o tai žeidžia jį ir artimuosius, numuša nuotaiką ir tokiu būdu kenkia net kūrybai. Todėl gali būti, kad po šio interviu V.Šiškauskas privatų gyvenimą vėl paslėps po tylos širma.

Dainininko V.Šiškausko gyvenimas nėra toks saldus, kaip gali atrodyti žiūrovams, matantiems jį scenoje arba televizorių ekranuose. Reikia daug dirbti, kol pasieki, kad dainos būtų mėgstamos, o pats atlikėjas taptų žinomas ne vienam sezonui. Populiarumas turi ir kitą pusę. Po kelių spaudos straipsnių apie V.Šiškauską pasipylė komentarai, neva dainininką materialiai remia jo draugė gydytoja. O dar, kaip sako vyras, druskos pripila kai kurie piktas telefonines žinutes siuntinėjantys žmonės. Neseniai pipirų pažėrė vienas dienraštis, išleidęs temą apie alfonsus ir be vardų aprašęs istoriją, labai primenančią Vytauto ir medikės Gražinos Bogdanskienės. Interneto komentatoriai teigė supratę, kad ten rašoma apie šią porą.

"Specialiai dėmesio neieškojau"

Jis nepanašus į piktuose interneto komentaruose apkalbinėjamą vyrą - tokia mintis kilo, kai susitikome pokalbio. Automobiliu privežė iki pat kavinės durų, džentelmeniškai patarnavo, vėliau net pyktelėjo, kai bandžiau sumokėti už savo kavą. Mandagiai atsakinėjo į visus klausimus - taip pat ir į nemalonius. Tiesa, ar Vytautas palaiko artimą ryšį su 25 metų sūnumi Mariumi, nepasiteiravau. Mat per mūsų susitikimą sūnus paskambino tėvui mobiliuoju telefonu - iš pašnekesio pasidarė aišku, kad jiedu vienas kitam rūpi.

O pokalbį pradėjome apie muzikinę kūrybą, nuo kurios priklauso, ar sulauksi klausytojų ir žiūrovų dėmesio ir į ką gali išvirsti populiarumas, kai susiduri su piktais ar pavydžiais žmonėmis.

- Man susidarė įspūdis, kad populiarumo banga jus užliejo staiga. Gal dėjote daug nematomų pastangų?

- Labai daug laiko skyriau kūrybiniam darbui. Specialiai dėmesio neieškojau. Kai pajutau, kad su savo dainomis ir programa gana tvirtai stoviu ant žemės, nusprendžiau parodyti žiūrovams. Tada turbūt ir įvyko tas sprogimas - maždaug prieš trejus metus.

- Manoma, kad lengviau tapti žinomam, negu išlaikyti dėmesį.

- Man ir pasiekti nebuvo lengva... Išlaikyti dėmesį irgi nėra paprasta. Ar man sekasi? Per tą muzikinį maratoną dirbau ir užsidirbau - galiu ir pats pasidžiaugti, ir artimiesiems daugiau padėti. Dabar noriu daugiau laiko skirti kūrybiniam darbui, ketinu išleisti kompaktinę plokštelę. Naujos medžiagos daug prisikaupė.

- Esate simpatiškas vyras. Ar populiarumo prideda flirtas su gerbėjomis, ar mielai tai darote?

- Su gerbėjomis man miela bendrauti. Flirtuoti galima tik su artimesniu žmogumi, kuriam skiri daugiau dėmesio.

Apmaudą lieja moterys

- Kas smagu ir kas nemalonu, kai yra daug gerbėjų?

- Smagu, kai gerbėjų daug, bet kartais jie pradeda varginti. Sakyčiau, kad yra gerbėjų, ir yra kenkėjų. Tik nežinau, kodėl pastarųjų atsiranda. Esu paprastas žmogus, rašau dainas ir jas atlieku. Nesu koks nors "krutas" veikėjas. Tačiau gaunu piktų žinučių, ypač po neseniai spaudoje skelbtų straipsnių. Tikrai nesu to užsitarnavęs.

- Nemalonu - ypač, jei esate jautrus.

- Vienas kitas žmogus, įberdamas tokios druskos, pakenkia net mano kūrybai, nes numuša nuotaiką. Man nejauku. Taip apmaudą lieja žmonės, kuriems nesiseka. Po vienos ar kelių dienų pasipurtau, liūdnos mintys pasitraukia, tada galiu dirbti toliau.

- Ar taip apmaudą dažniausiai lieja moterys, kurios galbūt norėtų būti arčiau jūsų?

- Taip. Nepastebėjau, kad vyrai taip komentuotų ar mėtytų replikas. Dažniausiai tai būna moterys. Tokia pagieža nevaisinga. Ką laimės? Nieko.

Siekė tobulumo

- Kaip manote, jei būtumėte vedęs vyras su būriu vaikučių, ar jumis taip domėtųsi? Gal populiariam atlikėjui geriau, kai gerbėjos jį mato ne kaip šeimos galvą, o įsivaizduoja kaip svajonių vyrą?

- Manau, kad taip - publiką domina atlikėjas, o ne šeimos vyras ar ištekėjusi moteris. Tikriausiai nereikia žinoti, kaip kuris nors artistas palas plauna - kadaise tai dariau, kai sūnus buvo mažas (šypsosi - aut.) - arba sauskelnes keičia.

- Kada ir kodėl iširo jūsų santuoka su žmona Evalda, su kuria turite sūnų Marių?

- Šeima iširo maždaug prieš 20 metų. Kaip įprasta sakyti: nesutapo charakteriai. Siekiau šeimos idealo - taip buvau mamos išauklėtas. Jei esi susituokęs, augini vaiką, viskas turi būti tobula. Pirmiausia pasirūpinkime šeima, tada eikime karjeros keliais. Nieko nenoriu sakyti prieš Evaldą, ji - šauni moteris, bet mūsų šeimoje viskas buvo priešingai. Tuo metu dirbau tris keturis darbus: dainavau viešbučio naktinėje programoje, dirbau ūkio skyriuje, bibliotekoje, rūpinausi sūnumi. O ji vieną parą dirbdavo viešbutyje, tris turėdavo laisvas. Tačiau kai man reikėdavo žmonos, ne visada ją prisišaukdavau.

- Turbūt nusivylėte santuoka, nes ilgai gyvenate vienas ir nebekuriate šeimos?

- Nesėkminga santuoka man pridėjo atsargumo. O gal paprasčiausiai dar ne laikas?

- Ar atsargumas netrukdo? Gal likimo skirta moteris ėjo pro šalį, o jūs jos nepastebėjote?

- Tikiuosi, kad ji grįš (juokiasi).

- Jūsų 25-erių sūnus Marius kol kas nevedęs. Ar gali būti, kad jis anksčiau sukurs šeimą?

- Gali. Aš šeimą jau turėjau. Dabar palauksiu, kol sūnus ją sukurs.

- Vienas gyvenate ilgokai - apie du dešimtmečius.

- Esu brandaus amžiaus ir apie naują šeimą negalvoju. Noriu sau pagyventi. Daug kur esu buvęs - Amerikoje, Japonijoje, noriu toliau keliauti po pasaulį ir kuo daugiau pamatyti. Dar manęs laukia didelis kūrybinis darbas.

- Kurį laiką gyvenote Amerikoje. Kodėl grįžote į Lietuvą?

- Visada sakau, kad esu Lietuvos vaikas. Amerikoje buvau tris kartus. Norėjau pamatyti svajonių šalį, kurioje doleriai ant medžių auga ir juos tereikia susirinkti. Tačiau aš jų neradau (šypsosi). Maždaug prieš 20 metų mama buvo išvažiavusi į Ameriką rūpintis ten gyvenančiu susirgusiu giminaičiu. O mes su seserimi keliavome jos aplankyti ir JAV praleidome apie mėnesį. Antrą kartą Amerikoje viešėjau, gavęs bičiulių kvietimą. Pabuvau gal tris mėnesius. Trečią kartą už Atlanto išvykau metams. Tada ten susiradau darbelį, kad uždirbčiau pinigų muzikos aparatūrai, taip pat koncertavau. Ilgiau Amerikoje negalėjau išbūti, nes būtų apėmusi nostalgija. O ir mama jau buvo grįžusi į Lietuvą.

Natūralumas, o ne "špaklis"

- Kiek žinau, labai gerbiate mamą. Ar jums svarbu, kad jai patiktų jūsų gyvenimo draugė? Atsižvelgtumėte į jos nuomonę?

- Mamos nuomonė man visada svarbi. Dažnai su ja pasitariu, taip pat ir muzikos klausimais. Mama yra pirmoji mano klausytoja ir patarėja. Jos žodžiai paprastai pasitvirtina. Kalbant apie draugystę su moterimi, mamos nuomonė taip pat rūpi, bet sprendimus priimu pats. Ji gali nebent ką nors pasufleruoti.

Noriu turėti artimąją, kuri mane suprastų, padėtų, o aš atsakyčiau tuo pačiu. Apskritai dažniausiai daugiau duodu negu gaunu. Esu realistas, suprantu, kad idealių žmonių nėra, bet tikiu, kad galima sukurti harmoningus santykius.

- Apibūdinkite bendrais bruožais, kokių savybių moteris jums patinka?

- Man labai svarbu sąžiningumas, padorumas, kultūra.

- O grožis?

- Man moteris graži, jei turi šias savybes, kurias išvardijau. Vertinu natūralumą, o ne ant veido uždėtą "špaklį". Nors saikingas makiažas, jei moteris eina į renginį ar vakarėlį, patinka. Mano akys pastebi dailias moteris. Tačiau tokių minčių: štai su ja galėčiau gerai praleisti vakarą, - nėra.

- Kai kurie vidutinio amžiaus vyrai pradeda dairytis į jaunikles, o jūs - ne. Kodėl?

- Kol kas manęs neištiko vidutinio amžiaus krizė (juokiasi).

- Maždaug metus turite artimą draugę, simpatišką vienmetę G.Bogdanskienę - apie tai rašyta ne viename straipsnyje.

- Nesu vienuolis (šypsosi). Bendraujame, draugaujame. Nematau nieko blogo. Esame normalūs žmonės. Tačiau kodėl apie tai reikėjo tiek daug rašyti? Vienas nebūsi. O per moteris nelakstau, niekada to nedariau. Kiek padūkau jaunystėje, bet ir tada buvau gana tvarkingas.

- Kuo jums patinka Gražina?

- Randame nemažai bendro. Mums patinka kartu pabūti, padiskutuoti, kur nors nueiti, nuvažiuoti. Mūsų požiūriai panašūs. Kodėl negaliu turėti draugės? "Ženytis" nesiruošiu. O žmonės, kai tik pamato, mano, kad reikia eiti prie altoriaus. Arba kalba apie išskaičiavimą. Ir jai nieko nereikia, ir man. Ji viską turi, aš - taip pat. Pats užsidirbu. Esu išleidęs 6 kompaktines plokšteles. Pastarieji įrašai pelnė du auksinius ir du platininius apdovanojimus, kurie pelnomi, kai įrašų parduodama daugiau kaip po 40 tūkstančių. Mane vadina tautos ar net kaimo dainiumi. Visi mes kilę iš ten - iš kaimo.

Už uždirbtus ir sutaupytus pinigus įsigijau butą, pakeičiau automobilį. Žmonės galėtų pasidžiaugti, kad nieko neprašvaisčiau kokiuose nors vakarėliuose ar su panomis. O aplinkinius pavydas ima. Kai kurie net šneka, neva esu tos moters išlaikytinis. Man buvo taip negera, kad net svarsčiau: "Gal neverta net bendrauti - tada nereikės niekam nieko aiškinti?"

- Viešumas pakenkė judviejų artimam bendravimui?

- Pakenkė perdėtas viešumas. Jei žiniasklaida viską būtų pateikusi etiškai, pagal tuos kanonus, tokio dėmesio nebūčiau sulaukęs. O prasidėjo nesąmonės.

- Tikriausiai jums tai bus pamoka ir pasidarysite dar atsargesnis?

- Taip. Gal man tai bus net naudinga, užsiauginsiu dar storesnę odą. Man tokių audrų nereikia. Noriu gyventi ramiai ir tvarkingai. Noriu kurti ir atlikti dainas. Visą gyvenimą buvau lyrikas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"