Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

V. Pauliukaičiui patinka turėti priešų

 
"Niekada nelaikiau savęs žvaigžde. Tikras garsenybes žino milijonai", - kuklinasi Vytenis Pauliukaitis.
"Niekada nelaikiau savęs žvaigžde. Tikras garsenybes žino milijonai", - kuklinasi Vytenis Pauliukaitis. Romo Jurgaičio (LŽ) nuotraukos

Vienas bene labiausiai išgarsintų šou pasaulio vardų, visų įmanomų TV komisijų veteranas Vytenis Pauliukaitis iki šiol nesupranta, kodėl jo ir baletmeisterio Jurijaus Smorigino žodžių piruetai taip masino žiūrovus. Vyras įsitikinęs, kad mūsų publikai nereikia eterio asmenybių, o kas vakarą per TV rodoma karvė taptų žvaigžde.

- Išpopuliarėjote 2007-aisiais, kai LRT televizijos šokių konkurso „Lietuvos šokių dešimtukas“ komisijoje ėmėte pliektis su tuomet taip pat mažai kam žinomu baletmeisteriu Jurijumi Smoriginu…

- Jūs teisus – tada ir atėjo vadinamasis populiarumas. Ir šiandien nesuprantu, kodėl mūsų dialogai buvo įdomūs žmonėms. Juk nešnekėjome nieko ypatingo – ginčijomės, ir tiek.

- Manau, kad žiūrovai jus pamėgo, nes jiems įdomu stebėti konfliktą. Pritariate?

- Koks ten konfliktas? Vanduo nuo kisieliaus. Dėl ko ginčijomės? Dėl šokio, dėl jo atlikėjų. Mano ir Jurijaus nuomonės panašios. Ir jis, ir aš norėjome, kad būtų geriau ir įdomiau. Ko gero, mūsų komentarai buvo įžūlesni nei priimta televizijoje. Matyt, tai ir patiko publikai. Kai abu atsidūrėme TV3 konkurso „Šok su manimi“ komisijoje, mūsų apsižodžiavimai buvo visiškai nususę – prasidėjo kalbos apie „triusikus“ ir pan.

- Nuo J. Smorigino skiriatės tuo, kad jūsų pastabos nėra tokios piktos. Jums svarbu neįžeisti žmogaus?

- Man tai – labai svarbu, nes niekas niekam nesuteikė teisės tyčiotis. Stengiuosi neįžeisti nei televizijos ekrane, nei kasdienybėje. Mums visiems labai trūksta buities kultūros, labai prastai bendraujame. Galbūt ir galėčiau aštriai kritikuoti, nes nieko nelaužiu iš piršto – išmanau tai, apie ką kalbu. Bet įvairiuose šou dalyvauja neprofesionalai, žaidžiantys tą patį žaidimą, kurį žaidžia komisijos. Kritika neturi būti arši, ji neturi žlugdyti žmogaus. Tiesą pasakius, kai kurie mano kritikuoti dalyviai taip įsižeidė, kad tebėra pikti ir šiandien. Ne visi supranta humorą, kai kurie skaudžiai reaguoja į pastabas. Neįvardysiu įsižeidusiųjų, bet patarčiau į gyvenimą žvelgti su humoru.

- Jurijus apie jus žiniasklaidai yra leptelėjęs: „per daug didelis narcizas ir egoistas“; „nori būti labai gražus kaip geriausias kiemo žąsinas“. Man tai skamba įžeidžiai. O jums?

- Aš visiškai neįsižeidžiau, nes tai pasakė Jurijus Smoriginas. (Kikena.) Jis gali sakyti ką tik nori, nes aš taip pat susidaręs nuomonę apie jį. Įtariu, kad šis žmogus turi ne mažiau, o gal net ir daugiau egoizmo nei aš. Jei kalbėtume apie grožį, nemanau, kad Jurijus nenorėtų būti gražiausias Lietuvoje. Jei nenorėtų, nerodytų pilvo ir nešokinėtų nuogas. Galbūt jis pats įžeidus, jei meta man tokių įdomių kaltinimų.

- Jūsų citata iš 2009 metų gruodžio 12 dieną žurnalo „LŽ gidas“ žinutės apie LNK talentų šou „2 minutės šlovės“, kurį vedėte: „Jei žiūrovams reikia kokio "durnelio", jie už jį ir balsuos.“ Vadinasi, TV auditorija balsuoja už "durnelius"?

- Auditorija dažnai balsuoja už tuos, kuriuos neva skriaudžia žiuri ar likimas. „Ach! Jis skriaudžiamas. Ant jo „užsisėdo“!“ O televizijos prodiuseriai ieško tokių pseudo asmenybių, kurios galėtų žiūrovui sukelti pajuoką, užuojautą ir kitų emocijų.

"Lietuviškas TV produktas valgomas su sumuštiniais ir šaltais barščiais", - konstatuoja Vytenis Pauliukaitis. Jis įsitikinęs, kad žiūrovams neįdomios asmenybės.
"Lietuviškas TV produktas valgomas su sumuštiniais ir šaltais barščiais", - konstatuoja Vytenis Pauliukaitis. Jis įsitikinęs, kad žiūrovams neįdomios asmenybės.

- Kodėl eteryje tiek mažai asmenybių?

- Gali būti, kad mūsų žiūrovui jos nelabai įdomios. Kuo giliau kapstysi, tuo mažiau būsi įdomus. Kai kurios asmenybės publiką vargina ir erzina, nes jos sukelia įvairių minčių, nes matant jas reikia mąstyti. Tai rodo vadinamieji reitingai, todėl ir darau tokią išvadą. Reitingais tiki televizijų vadovybės ir prodiuseriai. Lietuviškas TV produktas valgomas su sumuštiniais ir šaltais barščiais.

Nenorėčiau baisiai kritikuoti, bet jūs išvardykite tas didžiąsias asmenybes, kurias matome ekrane.

- Pirmi vardai šią akimirką šaunantys į galvą: LRT televizijos diskusijų laidos „Dėmesio centre“ vedėjas Edmundas Jakilaitis, tautiečių bėdas superkančio „Bėdų turgaus“ ideologė Edita Mildažytė ir portalo „LNKGO.lt“ humoro šou „Aktualai. Pratęsimas“ veidas Algirdas Ramanauskas-Greitai.

- Jūs, aišku, surašysite, kad Pauliukaitis sakė, jog šie žmonės yra asmenybės. Žinau aš jus, aferistai! (Juokiasi.) O iš tikrųjų asmenybių priskaičiuotume labai nedaug. Bet kai kurie eteryje pabodę, nes jie nesikeičia, kai kurie aštresni nei anksčiau.

- Paskutinė laida, per kurią jus matė žiūrovai komisijoje, buvo balandžio 27-ąją finišavę LNK „Šokiai ant ledo“. Sulaukėte su rudens sezonu susijusių siūlymų?

- Turiu vieną pasiūlymą, bet kol nesukirtome rankų, nenorėčiau pasakoti plačiau. Tiesą pasakius, nelabai tuo ir domėjausi.

- Girdėjau, kad nesate didelis televizoriaus mėgėjas. Tiesa?

- Nesu prisiekęs žiūrėtojas – geriau paskaitau. Rudenį ateis naujieji TV sezonai. Gal kas nors padarys ką nors įdomaus? Labai atsiprašau, bet man visiškai neįdomu, kas prasigėrė ir kas ką nužudė kur nors kaime. Neįdomu, kas prisisiuvo krūtis. Tai – jų, o ne mano reikalas.

Man gaila, kad pas mus nėra specializuotų lietuviškų televizijų. „LRT kultūrą“ visuomeninio transliuotojo vadovybė norėtų įvardyti labai ypatingu. Taip – šiame kanale yra daugiau man įdomesnių programų, bet tai nereiškia, kad jos įdomios statistiniam žiūrovui. Vieniems „LRT kultūra“ įdomi, kitiems – visiškai ne.

- Jums ką nors reiškia populiarumas?

- Jis nereiškia nieko. Jeigu tą patį vaizdelį eteryje rodysi nuo ryto iki vakaro, nori nenori žmonės pažins žmogų, kuris filmuojamas.

- Vadinasi, jei TV kiekvieną vakarą penkias minutes rodytų karvę, ji taptų žvaigžde?

- (Juokiasi.) Taip, jei kalbėsime vadovaudamiesi primityviu supratimu. Televizija gamina žvaigždes. Bet kanalai mėgsta pasikeitimus ir dinamiką. Todėl žmogus, vieną sezoną esantis ekrane, nebūtinai jame bus kitą sezoną. Jei TV veidas nesikeičia ir neturi pasakyti ką nors naujo, jis mums nusibosta. Kol kas jaučiu turintis ką pasakyti. Jeigu reikėtų būti pelargonija ant palangės, - aš jau nužydėjau. Bet jei reikėtų pakalbėti apie meno ar būties reiškinius, galiu tai padaryti.

- Esate žinomas televizijos veidas. Laikote save žvaigžde?

- (Kikena.) Niekada nelaikiau savęs žvaigžde. Tikras garsenybes žino milijonai. Žvaigždės šviečia visam pasauliui, o aš tik kartais pasirodau lietuviškame televizoriuje. Tai… kokia aš žvaigždė? Nejuokaukite, gerbiamasis.

- Susidaro įspūdis, kad esate kuklus. Įspūdis teisingas?

- Nežinau. Sunku pasakyti, ar esu kuklus. Pasakysiu taip: nesu įžūlus. Nesistengiu būti tuo, kas nesu. Ekrane nesikeičiu. Nėra taip, kad eteryje aš vienoks, o gyvenime – kitoks. Žmonės kalba, kad televizijoje reikia vaidinti. Atseit tik taip gali būti įdomus. Dirbtinumas ekrane atrodo labai nenatūraliai, o tai, kas nenatūralu, yra neįtaigu. Todėl Vytenis Pauliukaitis eteryje nėra personažas. Tai – tikrasis aš.

- Žiniasklaida beveik visus TV veidus vadina žvaigždėmis. Šis apibūdinimas klaidingas?

- Visiškai klaidingas. „Žvaigždė“. Prieš keliasdešimt metų net nebuvo tokios sąvokos. O šiandien aplink – vien žvaigždės. Jeigu visi būtume žvaigždės, susibadytume aštriais kampais. Kartais net nemalonu, kai mane vadina žvaigžde. Aišku, galime pajuokauti ir taip pavadinti kiekvieną.

Nesu Viešpats Dievas, todėl negaliu pasakyti, ar kada nors Lietuva turės tarptautinę įžymybę. Susidarius aplinkybėms tokia galėtų iškilti – juk turime daug įvairiose srityse gabių žmonių. Bet pats žinote, kad turi susidaryti tam tikros aplinkybės, ir ne viskas priklauso nuo asmenybės. Jei tinkamu laiku nepasirodai tinkamoje vietoje, gali likti nežinomas.

- Teko ne kartą su jumis bendrauti neformalioje aplinkoje. Jūs turite griežtą nuomonę ir nebijote jos reikšti. Dėl to įgijote priešų?

- Aš turiu priešų. Dėl to labai džiaugiuosi, nes tai reiškia, kad esu gyvas. Jei žmogus neturi priešų, vadinasi, kažkas blogai. Jis turėtų susimąstyti. Arba jis nieko nenori, arba jis nieko nedaro, arba jis niekam neįdomus.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"