Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

V.Kovaliovas teigia esąs blogas tėvas

 
2008 07 19 0:00
1996 m. Grupės "Volis" kūriniai ir šiandien Vladui (vidurinis) artimiausi.<br>Asmeninio albumo nuotrauka
1996 m. Grupės "Volis" kūriniai ir šiandien Vladui (vidurinis) artimiausi.
Asmeninio albumo nuotrauka

Vladas Kovaliovas į didesnes ar mažesnes scenas pakyla kone tris dešimtmečius. Atlikėjas pasakoja apie girtaujančią aplinką, kurioje siekė muzikanto karjeros. Prisimena, kaip norėjo parašyti dainą apie prostitutę.

V.Kovaliovo muzikinis gyvenimas prasidėjo dešimtoje klasėje, kai pradėjo koncertuoti Jonavos restorane. Po to buvo grupės "Audronaša", "Pagonys" ir bene geriausiai žinoma "Volis", dar vėliau - "O'key". Dabar gyvuoja su Žaneta Taurinskiene ir gitaristu Aurelijumi Globiu įkurta "Nacija".

Dar mokykloje mokinys Vladas žinojo, kad bus muzikantas. Tokiam jo pasirinkimui tėvai neprieštaravo, o ir mokytojai suprato vaikiną. Tiesa, mokslai dėl tokio pasirinkimo kentėjo. "Jeigu man būdavo repeticija, išeidavau iš pamokų. Mokytojams sakydavau, kad man trukdo jų tvarkaraščiai, o ne mano muzika. Gana ramiai pasišnekėdavome, priešiškumo nebuvo. Sakydavau, kad jau pasirinkau kur eiti, ir dabar jie gali arba kaišioti pagalius, arba palengvinti tą kelią. Pamenu, buvau nuėjęs pas direktorių dėl leidimo dirbti. Jis negalėjo tokio parašyti. Jei šeima būtų neturėjusi pinigų, buvusi asociali, tada gal leistų oficialiai dirbti, bet ne "kabake", kur girtuoklystė, prostitucija ir t. t. Mes vyriškai pasikalbėjome, ir direktorius pažadėjo man bent netrukdyti", - pasakoja Vladas.

Pasipylė dvejetai

Mokytis vis tiek reikėjo. Per vieną kūno kultūros pamoką jis atsiskaitydavo už 6 ar 7 praleistas pamokas. Pavyzdžiui, istorijai buvo gabus. Mokytoja net turėjo viziją, kad jis kartu su bendraklasiu Vytu Vaicekausku, kuris dabar - Jonavos mero pavaduotojas, stos studijuoti istoriją. "Man knygų nereikėdavo skaityti, užtekdavo, kad truputį kas nors papasakotų, ir jau galėdavau atsakyti trejetui. Jei spėdavau žvilgtelėti į knygą - ketvertui, rimtai paskaitęs - penketui. Tačiau paskutinį trimestrą tokia situacija man pasidarė nemaloni. Kadangi dažniausiai būdavau nepasiruošęs, atsisakydavau atsakinėti. Nenorėjau meluoti nei sau, nei mokytojai, nors ji sakydavo, kad galiu atsakyti trejetui. Tada pasipylė dvejetai, bet paskui man leido išsitaisyti", - prisimena atlikėjas. Jis visada stengėsi gyventi taip, kad kitiems nekeltų problemų. Tačiau mama buvo kartą pakviesta į mokyklą - Vladas vėluodavo arba visai neateidavo į pirmąsias pamokas, nors iš visų bendraklasių gyveno arčiausiai mokyklos.

Mokosi iš kolegų

Baigęs mokyklą Vladas buvo pasiryžęs stoti į Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatoriją groti pučiamaisiais, bet vienas iš egzaminatorių paprotino: "Tau užkraus daug nereikalingų dalykų. Jeigu dėl popieriaus - stok, kitu atveju - geriau pats mokykis iš įrašų. Nes arba tau duota, arba ne." Paklaustas, ar nejaučia teorinių žinių stygiaus, atlikėjas pripažįsta, kad kartais jų pritrūksta, todėl neatmeta galimybės mokytis. Kol kas Vladas mokosi iš kolegų - stebi juos, gauna pastabų ir patarimų.

Vladas svarsto, kad jei ne muzika, gal būtų galėjęs tapti pedagogu. Dabar dar norėtų save išbandyti montuodamas vaizdo ir garso medžiagą. Tačiau jo gyvenimo įvykiai sukasi apie muziką. Net ir kariuomenėje muzikantui sekėsi lengviau nei kitiems.

Tarnavo Sibire

"Buvau išgrūstas į Šiaurę, į Archangelsko sritį. Esu patyręs 51 laipsnio šaltį. Ant rankos ir dabar turiu baltą nušalimo dėmę, nes pirštinėje buvo skylė. Sąlygos buvo bjaurios, todėl naujokų neišnaudojo. Tokiomis ekstremaliomis sąlygomis veikė žmogiškasis faktorius", - tikina atlikėjas.

Ten beveik iš karto Vladas pradėjo muzikuoti. Vienas seržantas pastebėjo ant jo batų užrašytus dviejų grupių pavadinimus. Karinininkas prisipažino, kad ir jis žavisi jų grojama muzika, tačiau tokiems aksesuarams armijoje ne vieta. Vyrai įsikalbėjo apie muziką, užsimezgė pažintis. Tas seržantas vėliau pasirūpino, kad mušamaisiais grojęs muzikantas būtų perkeltas į Jaroslavlį (nuo Maskvos beveik 300 km). Ten didžiąją laiko dalį Vladas praleido karininkų namuose ir tik vieną kartą pašaudė.

"Prasitūsinome"

Armijoje dainininkas susipažino su taip pat grojusiu lietuviu Andriumi. Jis iš kariuomenės išėjo pusę metų anksčiau, bet užsimezgusi draugystė nenutrūko - vaikinai susirašinėjo. "Po armijos grįžau į Jonavą, grojau grupėje "Pagonys". Paskui Andrius mane pakvietė per Kalėdas talkinti per koncertą. Kaip reikalas pagrojome, ir ne tik... Kitą dieną kolegos manęs klausė, grojome ar ne. Sakau: "Viskas gerai, viską "atgrojome". Tuomet savaitę "prasitūsinome". Sausio 5 dieną Sporto rūmuose turėjo būti "Volio" koncertas, bet jų vokalistas buvo išvykęs į Ameriką. Pasiūlė man dainuoti. Taip ir atsiradau grupėje", - šypsosi atlikėjas. Dar kurį laiką Vladas važinėjo į Jonavos restoraną koncertuoti, bet paskui šį užsiėmimą metė.

Atvykus į Vilnių, gyvenimas nebuvo labai saldus. "Tuo metu kartu su Fredu Čereškevičiumi (Lietuvos televizijos laidos "Tele bim-bam" sielos Neringos vyru) apie pusmetį gyvenome muzikos studijoje, įsikūrusioje "skaitliukų" gamykloje. Žmonės buvo geranoriški ir leido ten gyventi, nes nuomotis buvo brangu - pinigų kartais ir frikadelėms neužtekdavo. Tai buvo laikas, kai "keitėsi miestai ir veidai". Būdavo, kad nebesuprasdavai - vakaras ar rytas", - atvirauja Vladas. Tačiau jie grojo tokią muziką, kurios ir šiandien atlikėjas mielai klausosi.

Lemtinga moteris

Būtent muzika Vladą suvedė su žmona Giedre. Jiedu susipažino toje pačioje kultinėje studijoje. Kartu gyvena jau 17 metų. "Mokyklinės meilės neturėjau, bet iš karto supratau, kad tai yra tas žmogus, su kuriuo norėčiau gyventi. Dabar prisimenu lemtingus dalykus - kai Giedrė baigė technikumą, gavo paskyrimą į Jonavą. Paskui sužinojome, kad jos pusseserė gyvena prie pat mano namų. Taigi jeigu ir nebūtumėme susitikę studijoje, jei nebūčiau net atvažiavęs į Vilnių, ji pati galbūt būtų užsukusi į Jonavą ir ten mes būtume susipažinę", - svarsto Vladas.

Giedrė yra verslininkė. Jos bendrovė dirba televizijos paskirstymo ir priėmimo sistemų srityje. "Mes niekada neskaičiuojame, kas daugiau uždirba. Kartais aš patenku į duobę, kartais jos veikla būna finansiškai nenaudinga. Ji visada skatino, kad daryčiau tai, ką noriu, tai yra muzikuočiau. O žmona visada prasimanydavo kokį versliuką", - sako Vladas.

Nepakankamas dėmesys

Nors Vladas namie - retas svečias, jam rūpi, kuo užsiėmę vaikai - 16 metų dukra Karolina ir ketveriais metais jaunesnis sūnus Patrikas. "Sūnus nerūko, bet įtariu, kad yra bandęs. Visada pastebiu, kada dukra sidro makteli. Noriu, kad šeimoje nebūtų melo, jo aplinkui ir taip yra pakankamai. Man būna pikta ne dėl to, kad vaikai ką nors iškrečia, bet kai akivaizdžiai "trina". Jei laikai save suaugusiu, turi atsakyti už savo poelgius. Man užtenka pasižiūrėti ir iš karto matau, meluoja ar ne," - pasakoja muzikantas.

Vladas vadina save blogu tėčiu, nes šeimai neskiria pakankamai dėmesio. "Šeimos nariai laisvalaikį planuoja be manęs. Baisiausia, kad save imi teisinti, jog tai - natūralu, nors iš tiesų - nenormalu," - bara save pašnekovas. Ne veltui kartais svarsto, gal pasitraukti iš muzikos.

Apie tėvus

"Tiesioginės tėvų įtakos nejaučiu, bet ir tokiu atveju ji yra. Juk kai tėvai netrukdo tau veikti, kai supranta tave, jautiesi tvirtesnis. Tėvas buvo gaisrininkas, paskui dirbo šaltkalviu, mėgdavo piešti. Mamos visas gyvenimas buvo susijęs su baldais - ji dirbo baldų fabrike. Visi broliai ten yra dirbę. Kai buvau mažas, mama mane ten nusivesdavo. Prisimenu "fainą" kvapą: medžio, lako, dažų... Visi darbuotojai žinojo, kieno vaikas bėgioja po fabriką", - pasakoja muzikantas.

Apie brolius

Jonavoje Vladas augo su trimis vyresniais broliais. "Tėvai manęs susilaukė būdami vyresnio amžiaus, bet buvau planuotas vaikas. Įtariu, kad jie tikėjosi mergaitės. Po šio karto eksperimentus jie baigė", - juokiasi Vladas. Su dešimčia metų vyresniu broliu Aleksandru jiedu buvo labai artimi, bet jis jau išėjo anapilin. "Nepaisant metų skirtumo, buvome kaip dvyniai. Labai daug panašumų turėjome, tik suvokimas gal kiek skyrėsi. Tačiau pasaulėžiūra buvo labai panaši", - sako atlikėjas.

Vyriausias brolis Valentinas buvo pasinėręs į radiotechniką, bet dalyvavo instituto, kuriame studijavo, ansamblio veikloje. Tik vidurinysis Jurijus nemuzikuoja - rašo eiles.

Apie pirmą žingsnį

"Brolis ("dvynys") Aleksandras grojo Jonavoje, buvo gerbiamas muzikantas. Aplinkiniai galvojo, kad ir aš galėčiau muzikuoti. Pakvietė mane, kad ateičiau repetuoti, viena grupė. Septintą valandą stovėdamas prie durų supratau, kad jų nė nepažįstu - kažkaip nepatogu, gėda vienam eiti. Nuėjęs tolyn supratau, kad jei to nepadarysiu dabar, galbūt niekada ir neįžengsiu į muzikos pasaulį", - prisimena atlikėjas.

Apie darbo patirtį

"Buvau kiemsargis kultūros rūmuose; sargavau ir prie namų, pusę metų trąšų gamykloje vairavau automobilį. Dar esu gavęs dažytojo kategoriją. Juo taip pat padirbėjau. Fantastiškus pinigus uždirbdavau už tortų dėžučių lankstymą", - karjeros posūkius vardija atlikėjas. Vladas ne veltui svarsto galimybę tapti pedagogu. Pradžia yra - jis moko norinčiuosius dainuoti. Kol kas pats tai vadina pomėgiu, o ne rimtu darbu.

Apie dainą

"Dainą "Ar tu girdi" sukūriau daugiau kaip prieš dešimtmetį. Sėdėjau pajūryje, laukiau pasirodymo ir tarsi kažkas nusileido, kaip koks nušvitimas - lengvas, paprastas, geras. Kažkas tokio, ko aš negaliu paaiškinti. Kai groju gitara, kone visada prie jos sugrįžtu", - apie mėgstamiausią dainą pasakoja atlikėjas.

Apie prostitutes

"Grupės "Volis" laikais norėjau rašyti apie prostitutę, gatvės merginą. Gintaras Kudaba tuomet manęs paklausė: "Ar tu kada naudojaisi prostitutės paslaugomis? Ar turi bent supratimą apie jas?" Atsakiau neigiamai. Jis pasakė: "Tai kaip tu gali rašyti apie tai tekstą?" Pritariau, kad mintis ne kokia - koks tekstas gali būti iš enciklopedijos? Geriausia daryti tai, ką tu suvoki, ką supranti, kad tai būtų maksimaliai tikra", - tikina Vladas. Tiesa, prostitučių paslaugomis tvirtina taip ir nepasinaudojęs.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"