Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

V. Kikabidzė Krymą lygina su dovanotu futbolo kamuoliu

 
"Gruzijoje visiems esu Buba", - sako populiarusis Vachtangas Kikabidzė.
"Gruzijoje visiems esu Buba", - sako populiarusis Vachtangas Kikabidzė. Užsienio spaudos nuotraukos

Garsus Gruzijos aktorius ir dainininkas Vachtangas Kikabidzė jautriai reaguoja ne tik į tai, kas vyksta gimtajame krašte, bet ir kitose Rusijos kaimynystėje esančiose šalyse. Pastaruoju metu jam rūpi Ukraina. 'Kol viršų ims V. Putino ambicijos, jis visą laiką grasins kitoms valstybėms ir sistemos', - įsitikinęs V. Kikabidzė.

Populiariojo gruzino požiūris tvirtas kaip uola. Nors V. Kikabizdė sulaukia replikų, kad gal nederėtų politikuoti, jis vis vien ne tik vaidina bei dainuoja, bet ir viešai reiškia savo nuomonę. Jam svarbu, kas vyksta pasaulyje. "Prabundu ne vėliau kaip aštuntą ar devintą ryto ir iškart įjungiu televizorių. Visą laiką žiūriu tik žinias", - per interviu vienam Ukrainos naujienų portalui sakė garsusis gruzinas.

Pozicijos nepakeitė

- Rusijoje su purvais maišomas populiarus rokeris Andrejus Makarevičius už tai, kad jis palaiko Ukrainą. Ir jums teko tai patirti, kai atsisakėte Rusijos draugystės ordino, protestuodamas dėl karinio Gruzijos ir Rusijos konflikto.

- Viskas priklauso asmenybės. Visai nesvarbu, kokios žmogaus pareigos, socialinė ir visuomeninė padėtis. Gali būti Josifas Kobzonas, Ala Pugačiova ar A. Makarevičius, svarbu yra, kokios pažiūros. Visiškai palaikau tai, ką kalba A. Makarevičius, o kitų dviejų mano kolegų nuomonėms nepritariu. Taip pat manau, kad pirmiausia reikia šnekėti apie vietas, kuriose gyvename, apie kaimynus, tik tada - apie save. Nesistebėjau, kai mane barė geri draugai, šiandien jie sako, kad tai, kas mano vardu parašyta internete, - netiesa ir nesąmonė. Žmonės patys susigaudys ir atskirs, kur juoda, kur balta.

- Atsisakėte gastrolių Rusijoje ir kartu - gero uždarbio. Ar dabar gaunate siūlymų iš šios šalies, ar režisieriai ir koncertų organizatoriai jau žino, kad įkalbinėti jus atvažiuoti yra beprasmiška?

- Visą laiką esu kviečiamas į Maskvą filmuotis įvairiuose projektuose, vaidinti kine. Gaunu labai daug laiškų nuo žmonių, kurie mane palaiko. Du kartus ilgai įkalbinėjo filmuotis. Tačiau pasakiau: "Rusijoje nevaidinsiu. Perkelkite filmavimą į bet kurią kitą šalį - tada prašome." Galiausiai viena kino komanda filmavimo aikštelę perkėlė į Jeveraną, kita - į Kijevą. Aišku, kai pagarsinau savo poziciją dėl Rusijos, žinojau, kad prarasiu daug darbo. Daugelis svarstė: kodėl Buba taip padarė, kodėl taip kalbėjo, juk jis - ne politikas? Žmonės stebisi, kad praėjus nemažai metų nepakeičiau savo sprendimo ir iki šiol nevažiuoju į Rusiją. Sako neva Gruzijoje jau viskas pasibaigė, praėjo. O aš sakau: "Niekas nepraėjo." Čia, 30 kilometrų nuo mano namo, pastatyti metaliniai įtvirtinimai ir budi tankai! Kad ir kiek kalbėtume, kad santykiai tarp Gruzijos ir Rusijos šiltėja, rusų kariškiai perstūmė sieną į Gruzijos gilumą. Kai kurių gruzinų namai atsidūrė anapus. Per televiziją vienas žmogus skundėsi, kad palaidota žmona kitoje sienos pusėje, todėl jis nebegali nueiti aplankyti jos kapo. Manote, tai normalu? Apie tai kažkodėl garsiai nekalbama, bet prie mūsų sienos vyksta daug nemalonių dalykų. Tikiuosi, kad kada nors kas nors nubaus V. Putiną už visą tą siaubą. Tai sunku ištverti.

- Jūsų tėvas žuvo prie Kerčės. Kada pastarąjį kartą lankėte jo kapą?

- Tėvas žuvo 1942 metais. Kapą lankiau prieš kokius aštuonerius metus. Apskritai Krymo istorija labai ginčytina. Ukrainiečiai pusiasalio neužėmė, jį padovanojo Nikita Chruščiovas. Aš taip manau. Jei gautas dovanų, vadinasi, oficialiai yra Ukrainos žemė. Įsivaizduokite, kad mažam berniukui padovanoju futbolo kamuolį, o vėliau, po kažkiek metų, ateinu iš jėga atimu dovaną. Juk tai būtų nenormalu! Manau, kad Krymas yra Ukrainos teritorija, ir ji akiplėšiškai užgrobta.

- Buvote per pirmąsias Maidano dienas. Ar galėjote įsivaizduoti, kad bus tokios pasekmės kaip dabar?

- Blogiau, negu yra dabar, negalima nė įsivaizduoti. Ukrainoje viskas vyksta pagal tą patį scenarijų, koks buvo Gruzijoje. Sunku pasakyti, kuo visa tai baigsis. Tai priklauso nuo pasaulio bendruomenės. Nuo sankcijų rimtumo. Nuo naujosios Ukrainos valdžios. Rusija nenori, kad Ukraina priešintųsi. Jei būčiau jaunesnis, pats eičiau ginti šią šalį. Juk jeigu karas truks ilgai, Ukrainai bus labai sunku atsistoti ant kojų.

- Ką manote apie Ukrainos prezidento Petro Porošenkos politiką? O į tokį klausimą turi atsakyti ukrainiečiai, o ne aš.

- Nesu su juo asmeniškai pažįstamas, bet įspūdį palieka gerą. Žino daug kalbų - kaip prezidentui tai yra svarbu.

- Jei turėtumėte galimybę, ką pasakytumėte Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui?

- Pasakyčiau, kad jis - juodos jėgos politikas. Ir kol viršų ims V. Putino ambicijos, jis visą laiką grasins kitoms valstybėms bei sistemos. Jis yra grobikas. Lyg užsikirtęs ties vienu dalyku - mano, kad amžinai valdys savo šalį. Tačiau žmonės neamžini, kada nors gyvenimas baigiasi. Manau, kad ateis laikas, kai net V. Putino proanūkiams bus gėda dėl šios pavardės. Istorija ne kartą tai įrodė. Jei rytoj jis pasitrauktų nuo politikos, prasidėtų kitoks laikotarpis ne tik Rusijoje, bet ir visame pasaulyje. Tačiau kol V. Putinas soste, niekas kitas valdžioje neatsiras. Manote, visi rusai sutinka su tuo, ką jis daro su šalimi? Aišku, ne. Tiesiog tautos niekas neklausia.

Paminklas esat gyvam

- Kai gyvenate pastaruoju metu?

- Prabundu ne vėliau kaip aštuntą ar devintą ryto ir iškart įjungiu televizorių. Visą laiką žiūriu tik žinias. Tai jau kažkoks užkratas. Po to užsiimu įprastais dalykais.

- Jus mėgsta kelios kartos. Ar tokia meilė ir dėmesys jums netrukdo?

- Na, kaip gali trukdyti? Kai mane atpažįsta gatvėje, niekada nepraeinu pro šalį. Kaukaze tai nepriimtina.

Vachtangas Kikabidzė garsiajame filme "Mimino".
Vachtangas Kikabidzė garsiajame filme "Mimino".

- Daugelis žiūrovų jus yra įsiminę pirmiausia kaip romantiško lakūno vaidmens atlikėją filme "Mimino". Ar prieštarautumėte, jei kas nors imtųsi rašyti kino tęsinio scenarijų?

- Tai būtų juokinga ir kvaila. Susižavėjimas iškart išnyktų. Dažniausiai antras filmas išeina gerokai prastesnis už pirmą. Todėl režisierius Georgijus Danelija buvo šimtą kartą teisus, atsisakydamas kurti tęsinį, nors tokių minčių turėjo. Be to, iš trejeto tik aš vis dar gyvenu. Ką filmuoti?

- 2011 metais Tbilisyje kultinio filmo herojams atidengė paminklą. Ką apie tai manote?

- Po atidengimo mane kankino telefono skambučiais su klausimu: "Kaip jaučiatės, būdamas gyvas, tapęs paminklu?" Neįprastas jausmas. Retai būnu toje vietoje, kur stovi paminklas.

Visiems gruzinams - Buba

- Kitais metais su žmona Irina švęsite auksines vestuves. Sudėtinga visą gyvenimą būti ištikimam vienai moteriai?

- Kuris mažiau, kuris daugiau, bet visi vyrai, deja, ne be nuodėmių - tai niekam ne paslaptis. Teisingai gyventi labai sunku. Galiu pasakyti tokį dalyką: jei ką nors pamilai, turi nuoširdžiai prisipažinti, viską palikti ir išeiti, negadinti gyvenimo artimam žmogui ir vaikams. O mudu su sutuoktine jau pusšimtis metų kartu, taigi išvadas darykite patys. Daugelis tiek neišgyvena. Mano žmona - ypatingas žmogus, auksas, jai nėra lygių. Atlaikyti šitiek metų gyvenimo su manimi - kita moteris tikrai būtų išprotėjusi! Sakoma, kad kiekvienam vyrui svarbiausia sugebėti pasirinkti du dalykus - gyvenimo veiklą ir palydovę. Man pavyko atspėti ir vieną, ir kitą.

- Priminkite, kodėl jus vadina Buba?

- Taip, iš tiesų Gruzijoje visiems esu Buba. Vachtangu manęs niekas nevadina. O iš kur toks vardas atsirado, niekas gerai nepamena, net pats nežinau. (Juokiasi.) Tikriausiai todėl, kad, būdamas mažas, nuo šio žodžio pradėjau kalbėti. Visą laiką kažką bubenau sau po nosimi. Nors turiu ir kitą - atsarginį atsakymo variantą. Vienoje iš gruziniškų tarmių "buba" reiškia "vyriausiasis". Paprastai taip vadina mažylius, palaikydami jų svarbą - esą namie jie yra svarbiausi. Taigi galite rinktis, kokia versija tikėti.

Trumpai

* V. Kikabidzė gimė 1938 metų birželio 19 dieną Tbilisyje.

* Garsus Gruzijos kino aktorius, režisierius, dainų atlikėjas.

* Kine debiutavo 38 metų.

* Vienas žinomiausių vaidmenų - filme "Mimino".

* Viso filmavosi daugiau kaip 30 kino juostų, kaip režisierius yra sukūręs keletą filmų.

* Gastroliuoja po Gruziją ir pasaulio šalis su koncertinėmis programomis.

Parengė Rasa PAKALKIENĖ

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"