Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

V.Baumila kelia sparnus į užsienį

 
2009 05 16 0:00
"Žinai, aš taip noriu keliauti", - prisipažįsta Vaidas.<br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
"Žinai, aš taip noriu keliauti", - prisipažįsta Vaidas.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

'Gal esu toks žmogus - nesusitapatinu su aplinka', - neslepia Vaidotas Baumila. Šiuo metu jis baigia studijuoti pramoginio scenos meno specialybę Vilniaus kolegijoje ir mintyse jau kraunasi lagaminus. Kur? Į JAV, vėliau į Škotiją. Ką gali žinoti, kokia dar idėja šaus į galvą jaunam atlikėjui, juolab kad Lietuvoje meilės ryšiai nevaržo.

Prieš ketverius metus TV3 realybės šou "Dangus" išgarsėjęs atlikėjas Vaidotas tvirtina, kad laiko, praleisto Lietuvos scenoje, jam užteko. Metas plaukti į tarptautinius vandenis. Turėdamas tokių planų jis ketina studijuoti Škotijos Stivensono (Edinburgas) koledže.

Laukia atrankos.

- Kodėl nusprendei mėginti studijuoti užsienyje?

- Gruodžio mėnesį į Vilniaus kolegiją, kur šiuo metu mokausi, atvažiavo škotai iš Edinburgo Stivensono koledžo. Jie pristatė naują specialybę - atlikimo meno. Ji apima grojimą, dainavimą, šokį ir vaidybą. Tai mane sudomino. Kadangi šįmet baigiu studijas Lietuvoje ir nebegaliu dalyvauti studentų mainų programoje, pamaniau, kad pasitaikė puiki proga. Nusiunčiau dokumentus ir užpildytą anketą. Gavau atsakymą, kad esu laukiamas. Mano kurso draugė Skirmantė (Šukytė - aut.) taip pat laukia atsakymo iš to paties koledžo.

Norėjau ištrūkti pakeliauti. Gal esu toks žmogus - nesusitapatinu su aplinka. Esu didelis nuotykių ieškotojas (šypsosi.)

- Viskas taip paprasta - nusiunti laišką ir esi priimtas?

- Ne visai taip. Vasaros pabaigoje į šį koledžą atvyks visi norintieji studijuoti. Vyks atranka. Tik po jos galėsiu drąsiai pasakyti, kad esu priimtas. Šiuo metu dar nesu tikras, ar išties ten studijuosiu, nes nepraėję atrankos jaunuoliai turės grįžti namo.

- Jei vis dėlto tau pavyktų, kiek laiko būtum Škotijoje?

- Studijos koledže trunka iki pusantrų metų, paskui galima stoti į universitetą. Važiuoju turėdamas mintį, kad netoliese Londonas - šauni galimybė užmegzti pažinčių, ką nors pamatyti, galbūt kur nors įlįsti. Mėginsiu ieškoti bendraminčių ne vien tarp tų, kurie domisi muzika.

Svetur išvykęs jaunimas ten kuria ir garsina Lietuvos vardą. Galiu drąsiai teigti, kad nors man tik dvidešimt dveji, penkerių metų Lietuvos scenoje ir televizijoje užteko. Tai ilgas laikotarpis.

- Manai, kad čia padarei viską?

- Ne, tikrai nemanau, kad viską padariau, tačiau nelabai daug ir pridarysi (juokiasi).

"Kaip tu gyvensi be mūsų?"

- Ką studijuosi Škotijoje?

- Jei įstosiu, mokysiuosi muzikinio teatro aktoriaus specialybės. Man patinka ir dainuoti, ir vaidinti. O miuziklai Lietuvoje tampa populiarūs. Jų paskirtis - linksminti klausytoją.

Su kurso draugais esame mėginę statyti miuziklą "Nuoma". Tai buvo mūsų diplominis darbas. Gaila, kad nelabai pavykęs (šypteli). Tai išties gera istorija, galbūt reikia didesnio atsidavimo, o tada į viską pažiūrėjome pro pirštus.

- Kiek kainuos tavo studijos?

- Škotijos koledžuose Europos Sąjungos studentai studijuoja nemokamai. Manau, kitokia situacija universitetuose.

Gyvenamąja vieta kol kas dar nesirūpinu, nes nėra garantijos, kad tikrai išvažiuosiu. Kita vertus, jau atsirado lietuvių studentų, pasiūliusių man pagalbą.

- Kaip artimieji reaguoja į tokius tavo ketinimus?

- Kadangi dirbu kartu su broliu (Donatas Baumila - aut.), jis labai sunerimęs dėl mano karjeros Lietuvoje. Mano, kad prašausiu. Anot brolio, jei ten nepasiseks, bus labai sunku grįžti į vėžes Lietuvoje.

Kartą savo gydytojo paklausiau: "Ar krizė jūsų neveikia?" Jis atsakė: "Ne, neveikia. Nebūtume geriausi, jei veiktų." Tad manau, jog pasimokęs ir įgijęs profesionalumo, tikrai pasinaudosiu savo talentais, profesionalumu ir nenudegsiu. Manau, tobulėjimas - tai kelias į sėkmę.

- Tėvai palaiko?

- Mano mama yra mokytoja. Tad į viską žiūri pedagogiškai teisingai. Tokia yra ir gyvenime. Mama niekada nebuvo ta, kuri sakė: "Nesvarbu, ką padarytų mano sūnus, jis vis tiek yra geriausias." Ji nebuvo ta mama, kuri žūtbūt pateisins tave kitų akivaizdoje. Ji pagirs už tai, kas tikrai verta pagyrimo. Tuo džiaugiuosi. Tad ji palaiko mane, tik klausia: "Kaip tu gyvensi be mūsų?" (Juokiasi.)

- Tai kaip be jų gyvensi?

- Man reikia išmokti savarankiškumo. Nežinau, ar toks nesu, nes kol kas man niekas nesuteikia tokios galimybės. Gyvenu kartu su tėvais. Ketinau dairytis nuosavo būsto, bet planus pakoregavo ekonominė krizė.

- Ar turi artimą žmogų, kurį palikti būtų gaila?

- Jei turėčiau, manau, apie tai žinotum (šypsosi). Neturiu draugės, mylimosios, su kuria dalyčiausi vargu, džiaugsmu ir bendrais pinigais (skardžiai juokiasi).

Šiuo metu man svarbiau mano, kaip scenos žmogaus, veikla, turbūt dėl to ir neturiu nuolatinės draugės.

- Lietuvos merginoms bus skaudu, kad mėgstamas atlikėjas išvažiuos ir galbūt įsimylės užsienietę.

- Tik ne škotę. Jei rimtai, nevažiuoju mokytis į užsienį tam, kad susirasčiau merginą užsienietę. Kaip toje dainoje: "Visur buvau, visur keliavau..." Galiu pasakyti, kad į tėvynę grįžti maloniausia dėl moterų (šelmiškai nusišypso).

Svajoja aplankyti Brodvėjų

- Teatru domiesi nuo mažumės?

- Muzika - taip, teatru - ne. Pastarąjį atradau vėliau. Manau, jį pamėgau studijuodamas pramoginio scenos meno specialybę.

Teatras turbūt įauga į žmogų. Būnant scenoje, reikia turėti aktorinių gabumų. Mokykloje dalyvaudavau skaitovų konkursuose - tai galbūt irgi tam tikra patirtis. Aišku, mokykla yra mokykla, norisi eiti toliau ir siekti profesionalumo. Dėl to rinkausi studijuoti pramoginį scenos meną. Mums dėstė labai talentinga režisierė Ramunė Kudzmanaitė, mokiusi vaidybos, aktorinės logikos ir visko, kas su tuo susiję. Jos mokymu stengiamės pasinaudoti statydami pjeses, etiudus. Kai pašaliniai žmonės įvertina, jų žodžiai džiugina. Labai norėčiau išbandyti save ne tik kaip miuziklo, bet ir kaip dramos aktorius.

- Kokie matyti miuziklai labiausiai patiko?

- Prisipažinsiu, esu matęs daug miuziklų, bet ne gyvai. Tai buvo filmai, susukti pagal šį žanrą. Birželio mėnesį skrisime į JAV, tad jei tik bus galimybė ir lankysimės Niujorke, pasistengsiu pamatyti didžiausius Brodvėjuje rodomus miuziklus.

- Ką veiksi už Atlanto?

- Skrendame turėdami vieną tikslą - dirbti. Kol kas visa tai - tik planai. Jei keliausime, viešėsime ten apie porą savaičių.

Tiesą pasakius, turiu planų pasilikti ten ilgiau nei Donatas. Jam reikės grįžti į šeimą, o aš norėčiau Amerikoje paviešėti ilgiau. Noriu mėginti paieškoti ko nors, už ko galėčiau "užsikabinti" ir pasilikti mokytis. Tada nevykčiau į Škotiją. Bet dar yra laiko, žiūrėsime, kaip viskas susiklostys.

Scenos partnerio nepasirinksi

- Antrus metus dalyvauji LNK muzikiniame projekte "Žvaigždžių duetai". Kaip sekėsi šįmet, kol iškritote?

- Su partnere Daura Zenkevičiūte mums sekėsi neblogai tiek komisijos, tiek žiūrovų vertinimo atžvilgiu. Nebuvome paskutiniai, nei visą laiką ir pirmi, bet į trejetuką dažniausiai patekdavome. Vis dėlto negaliu pasakyti, kad jaučiau didelį malonumą. Taip, labai smagi kompanija, puikiai leidome laiką, buvo gera dainuoti. Tačiau darbas žiauriai sunkus, atimantis daug laiko ir nervų. Nepasirenkame porų, jas skiria prodiuseriai. Tad su kiekvienu partneriu turime daug kalbėtis, kad rastume kompromisų ir galėtume dirbti. Dažnai kiekvieno muzikos supratimas skiriasi kardinaliai. Pasipešdavome su Daura, bet galiu pasakyti, kad pamažu tampame neblogais bičiuliais. Aišku, pašaukiame, pasikeikiame, bet šiaip viskas gerai.

Pernai į "Žvaigždžių duetus" patekome per patį vidurį, kai žiūrovai jau turėjo savo favoritus, tad po dviejų laidų buvome priversti atsisveikinti.

- Kuo skiriasi ar panašios praėjusių metų kolegė Violeta Buožytė ir šiųmetė Daura?

- Sakoma, moterų apskritai negalima lyginti. Ypač kai su dabartinėmis kalbi apie buvusias (šypsosi).

- Ką ketini nuveikti iki išvažiuosi į Škotiją?

- Planuoju įrašyti naujų dainų. Jau parašytas tekstas vienam kūriniui. Mes tęsiame trečio albumo įrašinėjimą. Tiesiog pasvėrus tai, kas vyksta, svarstyklės nulinko į neigiamą pusę: jei vienu metu įrašinėsime daug dainų, bus negerai finansiškai. Būtų katastrofa, bankrotas. Albumų perkama mažiau. Išleisti albumą dabar yra prabanga. Tačiau tikiu, kad iki vasaros pabaigos, rengiant šį albumą, bus padaryta nemažai. Menininkui reikia save atskleisti. Tai tarsi susisteminti idėjas ir sudėti į gražų paveiksliuką.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"