Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

T.Sinickis: "Loja tas, kas nebijo"

 
2009 02 21 0:00
T.Sinickis negali pakęsti, jei kas nors vyksta ne pagal jo planą.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
T.Sinickis negali pakęsti, jei kas nors vyksta ne pagal jo planą.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kadaise pagarsėjęs viešais ginčais su žymiais Lietuvos žmonėmis, išsišokimais per 'Eurovizijos' konkurso atranką, šiandien buvusios grupės 'Gravel' lyderis Tomas Sinickis sako, kad taip elgėsi, nes buvo nesubrendęs.

Skandalingai į Lietuvos muzikos sceną įžengęs T.Sinickis teigia, kad nelaimingiausią ir nesaugiausią jį daro staigmenos. Su Tomu kalbamės apie šaltą logiką, darbą informacinių technologijų (IT) įmonėje, solinį albumą ir naują verslą - prekybą intymiais dalykėliais.

Įrašinės albumą.

Praėjusiais metais veiklą nutraukusi grupė "Gravel" neseniai vėl pasirodė scenoje. Kas tai - T.Sinickio ir kitų "gravelių" sugrįžimas? "Su grupe veiklos atnaujinti tikrai neketiname, bet pats žadu įrašinėti solinį albumą. Norėdami pasiklausyti, kaip skambame, surengėme koncertą", - sako Tomas. Jis prisipažįsta esąs ganėtinai patenkintas, nors tobulinti dar yra ką. Atlikėjui padeda jo brolis Miroslavas ir grupės "Flamingo" būgnininkas Mikas Dulevičius. "Vadinsiuos tiesiog Sinickis", - šypsosi buvusios grupės "Gravel" lyderis.

Muzikinė veikla Tomui yra tiesiog pomėgis. Jis teigia nesąs menininkas. "Žmogus, kuriantis verslą, gali būti didesnis menininkas nei tas, kuris gauna apdovanojimų už albumus", - dėsto požiūrį T.Sinickis.

Etiketė nepatiko

Galima teigti, kad ketindamas įrašinėti solinį albumą T.Sinickis nori atsikratyti aštrių kritikų etiketės, lydėjusios grupę "Gravel" nuo pat tos dienos, kai ji pakilo į sceną. "Pajutau, kad su grupe buvome įsivėlę į viešus ginčus, o man tai nepatiko", - prisipažįsta Tomas. Dainininkas neslepia, kad šis "štampas" lydi juos iki šiol. "Buvau nesubrendęs, dėl to ir "lodavau" ant visų iš eilės, - neslepia vyras. - Manau, žmogus turi būti gudrus. Jis negali kritikuoti kiekvieno, kuris nepatinka." Vis dėlto pašnekovas teigia, kad tyli tie, kurie nesijaučia saugūs. Kadangi jis jaučiasi tvirtai stovintis ant žemės, nebijo prarasti darbo ar neparduoti galybės kompaktinių plokštelių, gali drąsiai reikšti savo nuomonę.

Tačiau muzikos pasaulyje atlikėjai vieni su kitais labai susiję, kai kurias grupes prodiusuoja tie patys žmonės - tai dar viena priežastis, dėl ko ne visi gali taip garsiai reikšti nepasitenkinimą kaip T.Sinickis. "Ir mūsų dainininkų rinka labai maža. Gali susipykti, o kitą dieną vis tiek teks dainuoti vienoje scenoje", - kalba Tomas. Pasak jo, grupė "Gravel" buvo atėjusi "iš kažkur", ji nepriklausė jokiam prodiuseriui ar leidybos kompanijai.

"Bet juk negali viskas būti taip blogai?" - bandau išklausti, kas Tomui galėtų patikti. "Man patinka filharmonija ir žmonės, kurie ten eina. Šis judėjimas yra labai geras reiškinys", - atsako jis.

Kita barikados pusė

Kurį laiką kritikuotas T.Sinickis turi galimybę daryti tą patį. Jis yra Lietuvos televizijos laidos "Talentų ringas" komisijos pirmininkas. "Atsimenu, mama man yra sakiusi - kaip šauksi, taip atsilieps", - juokiasi dainininkas. "Talentų ringe" jis stengiasi būti geras ir negąsdinti vaikų savo žodžiais. "Nemanau, kad manęs reikia bijoti. Nenoriu jų žlugdyti, tai - mūsų ateitis", - šypsosi pašnekovas. Vienoje laidoje vaikai net buvo sukūrę šūkį: "Jei turi gerus draugus, joks Sinickis nebaisus!" Komisijos pirmininkas šypsodamasis prisipažįsta, kad jam patinka spaudinėti mygtukus, kurie lemia, ar vaikai pateks į kitą etapą, ar ne. Nors jis jau pavargo nuo sekmadieninių filmavimų, sako, kad darosi įdomu. Artėjant finalui vis daugėja intrigų.

"Talentų ringe", pasak Tomo, yra jaunų atlikėjų ar kūrėjų, kuriems patarti ir kurių kritikuoti nebereikia - suaugusiesiems vertėtų iš jų pasimokyti. Komisijos pirmininkas visada stengiasi pamatyti ką nors teigiamo, už ko būtų galima "užsikabinti" ir toliau vystyti mintį.

Jis neslepia, jog kritikuoti yra lengviau: "Kalbėdamas apie kitą nebijai, kad nepataikysi į toną ar nesugrosi taip, kaip reikia."

Vadovaujasi šalta logika

Pasakodamas apie save Tomas ne viename interviu minėjo, jog yra nesubrendęs. "Žiūrint, su kuo būsiu palygintas, - kalba pašnekovas. - Kartais galiu atrodyti labiau subrendęs nei kuris nors keturiasdešimtmetis. Tačiau jei lyginčiau su tuo, kaip save įsivaizdavau 26-erių, nesu patenkintas." "Įsivaizdavote save su žmona ir pulku vaikų?" - klausiu. "Ne, dėl šeimos neturiu sau jokių priekaištų", - atsako.

Tomas aiškina, kad jam nepatinka staigmenos ir viskas, kas vyksta ne pagal jo planą. Jei nutinka kas nors netikėto ir sukelia nesklandumų, vyras kaltina save, kad nepagalvojo apie tokią tikimybę. "Kai nesijaučiu visiškai saugus, negaliu būti laimingas, - atvirai kalba T.Sinickis. - Turėčiau būti rizikos valdymo specialistas."

Jis beveik nepripažįsta net atsitiktinumų. Tarkime, jei lietui lyjant eitų gatve ir netyčia paslystų, taip pat kaltintų save. "Aiškinčiau sau, kodėl nepagalvojau, jog bus šlapia, juk tai buvo galima numatyti", - šypsosi vyras. Jis sutinka, kad visko suplanuoti neįmanoma, bet stengiasi, kad taip būtų daugeliu atvejų. Atlikėjas džiaugiasi tokia šalta savo logika.

Vis dėlto jis nespjauna į spontaniškus poelgius, ypač jei draugai dėl to pasistengia. "Žinoma, spontaniškumą mėgstu, bet nenorėčiau, kad to būtų per daug", - juokiasi Tomas. Tokia jo savybė kartais taip pasireiškia - jei darbe reikalai tvarkomi geriau, nei planuoja, jis galvoja: "Jeigu viskas nutiko taip gerai, vadinasi, galėjo būti dar geriau."

Dainuojantis vadovas

Kalbėdamas apie darbą IT versle, T.Sinickis sako, jog tai jam labai patinka. Jis net mano, kad galėtų dirbti ne dešimt valandų, kaip dabar, o net keturiolika. "Tačiau suprantu, kad tokiu atveju mano produktyvumas sumažėtų. Dabar po darbo dar padainuoju ir vėl galiu puikiai dirbti", - juokiasi įmonės vadovas.

Jo pavaldiniai ramiai reaguoja į tai, kad viršininkas dainuoja, o kartais "išsišoka" įvairiais posakiais apie kolegas muzikantus ar kitus visuomenės veikėjus. "Man kol kas niekas nepareiškė jokio priekaišto ir neišėjo iš darbo dėl to, kad dainuoju. Tai visiškai nesusiję dalykai", - įsitikinęs IT bendrovės vadovas. Anot jo, įėjęs į tam tikrą bendruomenę, tampi jos dalimi ir privalai paisyti jos normų. Tad darbe Tomas laikosi verslo etiketo, kartais vilki kostiumą, bendrauja kitomis temomis nei, tarkim, su kolegomis muzikantais.

Viskio kolekcija

Kadangi darbo reikalais ar per atostogas T.Sinickis dažnai keliauja į svečias šalis, jis pradėjo kolekcionuoti viskį. Per pusantrų metų sukaupė nemažai butelių šio brangaus gėrimo. Dalį jų parsivežė pats, dalį - draugai, brolis. "Geriausia dovana man - salyklinis viskis", - sako Tomas.

Jis pats gali skirti nemažą sumą išties geros kokybės viskiui. Brangiausias pirkinys kainavo apie 800-900 litų. Seniausias tarp turimų - trisdešimties metų viskis. Dažnai nutinka taip, kad Tomas perka du butelius: vieną - į kolekciją, kitą - ant stalo. Jis teigia, jog geriau išgerti taurę viskio nei kelis butelius degtinės. "Vertinu gerą alkoholį. Jei kokybė yra įperkama, ją ir renkuosi", - sako pašnekovas.

Kolekciją vyras laiko tėvų namuose. "Kad per didelė pagunda nekiltų", - šypteli. Kol kas muzikantas dar nėra aplankęs viskio tėvynės Škotijos. "Bijau, kad ten patekęs galiu užstrigti ilgam", - juokiasi kolekcininkas.

Intymus verslas

Be to, kad vadovauja įmonei ir ketina įrašinėti albumą, T.Sinickis su drauge Justina kuria naują verslą - atidaro internetinę parduotuvę. Joje visi norintieji gali įsigyti intymų porų gyvenimą galinčių paįvairinti prekių. Tiesą sakant, visa parduotuvės valdžia priklauso Justinai, nes pats muzikantas tam nebeturi laiko. Tokio verslo idėja porai kilo vaikštinėjant po Londoną. "Ėjome pro apatinių drabužių parduotuvę ir pamatėme, kad ta pati firma gamina ir vibratorius. Tik jie buvo baisiai brangūs", - prisimena Tomas. Ši sritis nėra nauja Lietuvoje, tad ir konkurentų stigti neturėtų. Tačiau vyras nesijaudina: "Tegul būna, o kas mums? Jei blogai seksis, verslą parduosime konkurentams."

Su drauge Tomas gyvena pusmetį. Daugiau pasakoti nenori. "Jei pradėsiu kalbėti apie asmeninį gyvenimą, kas tada liks man?" - tarsi retoriškai klausia jis. Tik primena, kad Justina - ne ta mergina, gyvenusi Šveicarijoje, su kuria T.Sinickis buvo artimas prieš kelerius metus. "Pastaruoju metu buvo tiek skandalų, nes visi dabartinę draugę vadina buvusios vardu. Su Dalia išsiskyrėme draugiškai, viskas išėjo į naudą. Dabartinės draugės vardas - Justina", - "supažindina" T.Sinickis.

Internautai apie Tomą

* "Va va: "Gravel" - vargšai be klausos. Kodėl jiems apie tai garsiai niekas nepasako? Be to, kokia arogancija. Von tokius nuo scenos!"

* "To mija: aš jo nekenčiu, NES man pirmoje eilėje ŽMOGIŠKUMAS. O pas T.Sinickį nieko panašaus dar nesu pastebėjus. Tarp kitko, nori pasakyt, Mamontovas nekuria? Vat čia tai žmogus."

* "Joo: debilas kaip reta. Tik kodėl jį vadina dainininku - neaišku."

* T.Sinickis apie tokius komentarus: "Man liūdna, kad žmonės, kurie mane visaip vadina, nemato ir nesupranta, kas esu išties. Nemėgstu tokių dalykų, kai lojama ant žmogaus, nežinant, kas jis yra. Nors į interneto paieškos sistemą suvestų vardą ir pavardę - tada bent žinotų, ką tas žmogus veikia."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"