Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Super R.Starras

 
2008 03 22 0:00
R.Starras patyrė daug skaudžių išgyvenimų, o dabar jis siekia, kad žmonės gyventų taikiai.<br>AFP/Scanpix nuotrauka
R.Starras patyrė daug skaudžių išgyvenimų, o dabar jis siekia, kad žmonės gyventų taikiai.
AFP/Scanpix nuotrauka

Buvęs grupės 'The Beatles' būgnininkas Richardas Starkey, arba Ringo Starras, koncertuoja ne taip jau dažnai, todėl nieko turbūt nenustebintų gandai, esą muzikantas jau seniai išėjo į pensiją. Tačiau beveik viskas, ką žmonės dažniausiai mano apie R.Starrą, neatitinka tikrovės, išskyrus milžinišką atlikėjo žavesį.

67 metų R.Starras neliūdi dėl prabėgusio laiko. Jis jaučiasi energingas ir amžinai jaunas. Jam patinka aptemptos kelnės, sportiniai marškinėliai, sportbačiai, stilingi akiniai. Lieknas ir judrus vyras atrodo kaip penkiasdešimtmetis. Tačiau jis nesistengia atrodyti jaunesnis, kad kam nors įtiktų. "Žmogus gali būti tik toks, koks yra. Man jau daugybę kartų siūlė koncertuoti su naujomis grupėmis, bet aš nenoriu to daryti. Aš ir taip gyvenu neblogai. Mano karjera nuostabi, todėl nesirengiu bet kokia kaina siekti pirmosios vietos", - prisipažįsta R.Starras. Jis išleido naują albumą, gimtajame Liverpulyje pasveikino minią gerbėjų ir įpusėjo miuziklą "Skylė tvoroje" ("The Hole in the Fence"), kurį jam padeda kurti kolega Dave'as Stewartas iš grupės "Eurythmics".

Nori šilumos

"Juodus akinius jam išrašė gydytojas", - teigia muzikanto draugas Keithas Allisonas. Ir priduria, kad R.Starras rengiasi taip, kaip ir pridera žaviam ir išlepintam roko dievaičiui. Kita vertus, jis gali sau leisti gerai atrodyti. 1976 metais R.Starras "pabėgo" nuo mokesčių ir apsigyveno Monako kunigaikštystėje. Buvęs bitlas Los Andžele turi nekilnojamojo turto, bet ilsėtis labiausiai mėgsta tropikuose. Tiesa, kartais ne itin noriai apsilanko savo valdose Sario grafystėje, esančioje į pietus nuo Londono. "Aš važiuoju į Angliją švęsti Kalėdų su vaikais (R.Starras turi tris vaikus iš pirmosios santuokos su Maureen Cox - red.). Ten drėgna, šalta ir niūru, o man patinka saulė ir šiluma, tad likusį gyvenimą nusprendžiau praleisti ten, kur šilta", - atvirauja atlikėjas.

R.Starrą beveik visur lydi jo 60 metų žmona Barbara Bach, kuri kadaise vaidino Džeimso Bondo partnerę. Pora susipažino 1980 metais, kai buvo filmuojama komedija "Urvinis žmogus". Nuo to laiko jųdviejų santykiai nė truputį nepriblėso.

"Keptos pupelės"

Šių metų sausį R.Starras pasveikino gimtąjį Liverpulį, kuris, kaip ir Norvegijos Stavangerio miestas, tapo 2008-ųjų Europos kultūros sostine. R.Starras ir Paulas McCartney (Liverpulyje jis pasirodys birželį) - svarbiausi iš gyvų Liverpulio kultūros pranašų, tik R.Starras yra arčiau liaudies. "Ringo visiškai atitinka tai, kas užrašyta ant konservų skardinės", - juokauja muzikantas Bobas Geldofas. Ant skardinės užrašyta: "Keptos pupelės".

Ringo niekada nemėgo egzotiškos virtuvės. 1967 metais su draugais važiuodamas į Indiją jis pasiėmė kelionėn visą lagaminą konservuotų pupelių. Kai atidarė ir suvalgė paskutinę skardinę, ramiai parskrido į tėvynę.

Jeigu kur nors vyksta futbolo varžybos, jis, aišku, serga už Angliją. Tiksliau, jo tikroji aistra - Liverpulio futbolo klubas. Tačiau kai nekalbama apie futbolą, R.Starras mėgsta sakyti: "Kartais esu labiau amerikietis nei dauguma amerikiečių." Paklauskite buvusio bitlo, ar jis yra Didžiosios Britanijos patriotas, ir jis atsakys: "Ne, aš esu pasaulio pilietis."

Vis dėlto R.Starras mano turįs vieną tipinį Liverpulio bruožą: "Man svarbiausia - humoras, nes jis mane apsaugo. Duokite man temą, ir aš ją išplėtosiu. Jaunystėje, būdavo, užsuki į aludę, paskui girdi, kaip žmonės persimeta juokeliais, ir mokaisi iš jų. Vieni juokeliai gali išmušti tave iš vėžių, bet dažniau humoras pakelia nuotaiką."

"Jis iki šiol moka sardoniškai juokauti ir yra aštrus kaip peilis", - sako D.Stewartas. Jis R.Starrui padėjo kurti ir prodiusuoti paskutinį albumą "Liverpool 8". Aštuonetas - tai kvartalo, kuriame augo R.Starras, pašto indeksas. Kartą jis prasitarė: "Buvau toks vargšas, kad į mokyklą ne vaikščiojau, o šokinėjau ant vienos kojos, nes turėjau tik vieną batą." Daina "Liverpool 8" pasakoja, kaip jaunas vyras bėgo iš miesto: "Visada pasitikėjau širdimi, bet niekada neprarasdavau ritmo!" Šiuo ir ankstesniais albumais R.Starras ginčijasi su stereotipais, susiklosčiusiais muzikos pasaulyje. Juos kuo geriausiai išreiškė Neilas Yangas: "Geriau sudegti, nei nublukti."

"Švarus" gyvenimas

R.Starro kūryba dabar išreiškia optimistiškesnį požiūrį į gyvenimą. Pavyzdžiui: "Reikia mylėti kiekvieną įkvėpimą. Žiūrėk į dangų ir tikėk." Panašūs jausmai stebėtinai primena mantras iš programos "12 laiptų", skirtos chroniškiems alkoholikams ir narkomanams gydyti. Ir tai nestebina. R.Starras ir jo žmona Barbara gyvena "švarų" gyvenimą nuo to laiko, kai 1988 metų lapkritį savo noru užsirašė į specialius gydymo kursus Arizonoje. Sklando gandų, kad tokią sutuoktinių būklę nulėmė kokainas ir alkoholis.

"Aš buvau atsiklaupęs", - prisimena R.Starras. Anot K.Allisono, ligoninė pakeitė draugo pasaulėvoką, bet ne jo įpročius. Nuo to laiko R.Starras ir pamėgo šilumą: "Mes ilgai buvome tamsoje, todėl tą laikotarpį vadinu nuodų metais. Kai staiga užuolaidos prasiskleidė, ir saulė prasiskverbė į kambarį, visi susiraukė ir ėmė slėptis, kaip vampyrų gauja. Bet į praeitį grįžti neįmanoma. Dabar mudviem patinka šviesa."

K.Allisonas prisimena, kaip būdamas girtas jis prisipažino mylįs Ringo, kai šis irgi vos laikėsi ant kojų. R.Starras susvyravo, susigūžė ir pasakė: "Manęs nereikia grąžinti atgal į žemę." Kaip ir visi psichikos sutrikimų turintys žmonės, jis bijojo natūralių emocijų. K.Allisonas pastebi, kad dabar R.Starras yra emociškai atsipalaidavęs, nors šiuo metu atlikėjui trūksta bendravimo, todėl draugai kalbasi apie viską, ką tik įmanoma įsivaizduoti.

Taikos ženklas

Tiesa, vienas Ringo įprotis vis dėlto išliko. Jis visą laiką rodo taikos ženklą. Eksbitlas pakelia du pirštus į viršų ir kartoja žodį "meilė". Pasak D.Stewarto, taip Ringo daro todėl, kad jam teko patirti labai daug išgyvenimų. Galbūt tai ir paaiškina R.Starro užuojautą dainininkei Amy Winehouse - ji buvo apdovanota "Grammy", bet turėjo atšaukti gastroles dėl pernelyg didelės priklausomybės nuo svaigalų ir narkotikų. "Tesaugo ją Dievas. Ji labai talentinga, ir še tau, toks skandalas, ir būtent dabar! Ši mergina laidoja save publikos akyse... Gerai, kad dabar pagalbą galima gauti lengviau nei anksčiau", - samprotauja žvaigždė. Jis džiaugsmingai skaito pranešimus apie tai, kad dar vienas nevykęs dainininkas iš Anglijos Pitas Doherty sugebėjo pasitaisyti sveikatą: "Matai, Pitai, ir tau išėjo. Tesaugo tave Dievas." Bet ar jis bent girdėjo, kaip dainuoja Pitas? "Neturiu supratimo, mačiau tik nuotrauką, kuri vaizduoja, kaip jis išeina iš teismo salės", - kalbėjo taikos balandis.

Juokingiausias

R.Starras buvo pats juokingiausias ir visų mylimas bitlas, bet publika jo nepriėmė rimtai. Jis spėjo laiku įtraukti Johną Lennoną ir P.McCartney į greitąjį traukinį, kuris nuvežė jaunus muzikantus pasaulio šlovės link. Vis dėlto daugiau pripažinimo R.Starrui nepakenktų. Britai juokauja: "Ringo - toli gražu ne geriausias būgnininkas pasaulyje, jis net nebuvo geriausias būgnininkas savo grupėje." R.Starro kūryba po karjeros grupėje "The Beatles" retai sulaukia didelių pagyrų, nors tokios dainos kaip "It Don't Come Easy" ir "Photograph" pelnė ne tik publikos meilę, bet ir sulaukė komercinės sėkmės - beje, kaip ir aktorinė vaidyba. Nors aktorystė jam greitai atsibodo. "Padariau išvadą, kad ir be manęs netrūksta gerų aktorių. Esu tik veikėjas, sugebantis išmokti kelias replikas", - kritiškai save vertina R.Starras.

Tačiau garso įrašų režisierius Chrisas Thomasas ragina atsisakyti išankstinių nuostatų: "Jų grupė buvo didi, o grupė negali būti didi be gero būgnininko." Panašios nuomonės laikosi ir B.Geldofas: "Ringo turi gilias muzikines šaknis. Tai labai tikslingos dainos, sukurtos be siūlių ir suklijavimų. Kai įdėmiai jų klausaisi, matai, kaip viskas gerai pavyko."

Trumpai

* R.Starras kategoriškai atsisako naudoti savo vardą labdaros tikslams. Teigia, jog tai - velionio J.Lennono reikaliukai.

* Muzikantas R.Starras įsitikinęs, kad gyventi jam padeda paprasta mankšta, morkos, jo mylima žmona Barbara ir muzika.

* "Trylika metų svajojau tapti būgnininku, vėliau gavau būgnų rinkinį ir pradėjau groti su žmonėmis, paskui - su labai gerais žmonėmis ir darau tai iki šiol, - sako eksbitlas. - Esu ne elektrikas, o muzikantas. Mane iki šiol tai be galo džiugina."

* Galiausiai Monake saulė virš Ringo galvos dabar šviečia beveik kasdien.

Parengta pagal užsienio spaudą

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"