Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Sukčių akiratyje - garsenybės

 
2010 05 22 0:00
Kartą K.Kazlauskaitė sulaukė skambučio, kad jos vaikas sumušė žmogų ir dabar yra areštinėje.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Kartą K.Kazlauskaitė sulaukė skambučio, kad jos vaikas sumušė žmogų ir dabar yra areštinėje.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Sakoma, kad kas minutę žemėje gimsta po kvailį ir po sukčių, tą kvailį apgausiantį. Vis dėlto į aferistų pinkles papuola ne tik žiopliai. Nuo jų kenčia ir žinomi visuomenės žmonės, nors nuolat būdami viešumoje jie turėtų būti atsikratę naivumo ir patiklumo.

Kone kasdien girdime, kad kažkas buvo apvogtas, apgautas, kad buvo pasikėsinta į svetimą nuosavybę. Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo telefoninių sukčių ir internetinių ilgapirščių atakos. Pasidomėjome, kokiomis aplinkybėmis nukentėjo mūsų garsenybės.

Apvogė namų tvarkytoja.

Vienas "šviežiausių" ir itin didelio atgarsio sulaukusių įvykių - prabangių drabužių ir rankinių už maždaug 130 tūkst. litų vagystė iš garsios verslininkės Astos Valentaitės spintos. Kaip paaiškėjo, moterį apšvarino jos namų tvarkytoja. Prieš kelias savaites Vilniaus apygardos prokuratūra išplatino pranešimą spaudai, kuriame buvo smulkiai aprašyta, kada neva buvo vykdomos vagystės, taip pat kokie daiktai pasisavinti. Kaltinamoji - 47 metų Vilniaus rajono gyventoja V.M., maždaug pusantrų metų kuopusi minėtos ponios butą.

A.Valentaitė, ir anksčiau ne itin daug pasakojusi apie asmeninio gyvenimo peripetijas, po šio incidento nuo žurnalistų atsitvėrė aklina tylos siena. "Nusprendžiau nieko nekomentuoti nė vienam leidiniui", - kategoriškai nukirto, kai paskambinome norėdami pasikalbėti. Tačiau jauna moteris išliejo nuoskaudą viename socialiniame tinklalapyje, kai ją pakalbino draugas. Štai ką verslininkė rašo apie buvusią darbuotoją: "Tačiau šioje pamokančioje istorijoje svarbiausia yra ne materialūs dalykai, o tai, kad žmogų įsileidi į labai asmeninę erdvę, pasitiki juo, visada gražiai su juo elgiesi. Nesu prieš ją net balso pakėlusi, nors kartais ir trūkdavo kantrybė dėl vidutiniško namų tvarkymo... Visada ramiai paaiškindavau ir parodydavau jos klaidas..." Anot A.Valentaitės, namų tvarkytoja piktybiškai naudojosi tuo, kad šeimininkė daug keliaudavo ir dažnai nebūdavo namie. Moteris rašo, jog kiekvienam būtų labai nemalonu, jeigu kažkas raustųsi po asmeninius daiktus, vogtų, piktybiškai meluotų ir apsimetinėtų. Jos žodžiais tariant, tai tiesiog šlykštu.

Norėjo pasireklamuoti?

Praėjusią savaitę viename interneto portale pasirodė žinutė, kad į sukčių pinkles pateko žinomų dainininkų pora - Vilius ir Violeta Tarasovai. Buvo teigiama, jog prieš mėnesį sutuoktiniai iš gerbėjų gavo dovaną - jiems skirtą interneto svetainę. Deja, šioji veikė vos kelias dienas. O uždaryta buvo dėl to, kad atlikėjai neva neatsiskaitė už paslaugas. Tai iliustravo kelių sekundžių vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip deginama abiejų dainininkų nuotrauka. Vilius ir Violeta į įvykį nepažiūrėjo pro pirštus, kreipėsi į teisėsaugos pareigūnus, šie pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl įžeidimo ir šmeižto. Tarasovai, paprašyti pakomentuoti situaciją, tvirtino niekada į nieką nesikreipę dėl interneto svetainės sukūrimo ir niekam neįsipareigoję atsiskaityti už tokį darbą. "Gerbėjai mums norėjo padaryti staigmeną. Susitarė su fotografu, operatoriumi, stilistu, viską su jais suderino. Ir še tai tau! Dizaineris, kūręs svetainę, pasirodė esąs nepatikimas žmogus, - pasakojo Vilius. - Nežinau, kokių tikslų vedamas jis apkaltino mudu su Violeta, kad esame jam skolingi. Gal tokiu būdu norėjo pasireklamuoti, tikėjosi, kad ši istorija taps rezonansine. Reikia pripažinti, vaikinas šio to tikrai pasiekė - žiniasklaida ir pareigūnai domisi, kaip viskas buvo iš tikrųjų." Anot pašnekovo, kai kurie žurnalistai iš dalies klaidina skaitytojus, teigdami, kad aferistas apgavo jį ir žmoną. "Apgavo ne mus, o mūsų gerbėjus. Žmonės stengėsi, norėjo padaryti kažką gražaus, malonaus, bet liko apmauti, - porino. - Kodėl pradėtas ikiteisminis tyrimas? Nemanau, kad moralu ir leistina viešoje erdvėje deginti mūsų nuotraukas, taip pat kalbėti apie mus bet ką, juodinti, šmeižti. Tai tiesiog šlykštu."

Į klausimą, kaip į šį incidentą reagavo jųdviejų su Violeta gerbėjai, kurie ir inicijavo svetainės kūrimą, V.Tarasovas atsakė štai ką: "Manau, jie buvo šokiruoti. Kalbėjomės apie tai, perspėjau fanus, kad ateityje organizuodami panašius dalykus būtų apdairesni, nepasikliautų pirmu pasitaikiusiu asmeniu. Akivaizdu, kad šiais laikais garbės žodžio ar rankos paspaudimo sprendžiant reikalus nebepakanka, būtina pasirašyti sutartį ar kokį nors įsipareigojimo aktą." Atlikėjas labiausiai apgailestavo dėl sugaišto kūrybinės komandos - fotografo, operatoriaus, stilisto - laiko. "Mes su šiais žmonėmis bendradarbiaujame ne pirmą kartą. Gražiai idėjai jie paaukojo beveik visą dieną. Tačiau darbas dėl kažkokio susireikšminusio tipo nuėjo šuniui ant uodegos. Žiauriai pikta, - teigė. - Ar anksčiau yra tekę būti apgautiems? Būtent tokia situacija - pirmoji. Tačiau ne kartą esame nusivylę žurnalistais. Baisu, kuo virto mūsų spauda ir televizija. Profesionaliai rašančiuosius ir besilaikančiuosius žurnalisto etikos galima skaičiuoti ant rankų pirštų. Visi kiti nebent rašeivos vardo verti - be jokios kultūros, straipsnius sukurpiantys iš pramanų." Ar šis įvykis ko nors išmokė? "Mums su Violeta tai - jokia pamoka, nebent gerbėjams, kad ateityje nebūtų tokie patiklūs", - patikino V.Tarasovas.

Karibų piratai Afrikoje

Apie pastaruoju metu itin išpopuliarėjusias vagystes iš kredito ir debeto banko kortelių turi ką papasakoti žinomos merginų grupės "69 danguje" narė Ingrida Martinkėnaitė. Praėjusių metų pavasarį dainininkė savo kredito kortelėje pasigedo gana stambios pinigų sumos - maždaug 9000 litų, o ilgapirščių pėdsakai vedė... į Karibus. "Kaip pastebėjau, kad esu apvogta? Sulaukiau netikėto skambučio iš banko, - pasakojo I.Martinkėnaitė. - Manęs pasiteiravo, ar teko neseniai lankytis Pietų Afrikos Respublikoje ir ar toje šalyje naudojausi kredito kortele. Atsakiau, kad tuo metu buvau Lietuvoje." Atlikėja prisipažino, kad išgirdus tokią žinią pirmiausia į galvą šovė mintis - kažkas labai negražiai pajuokavo. Vėliau aiškindamasi su banko darbuotoja ji suvokė situacijos rimtumą. "Čiupau piniginę, bet kredito kortelė buvo savo vietoje. Tuomet pradėjau tikrinti internetinės bankininkystės išklotines, - porino. - Apstulbau, kai pamačiau, kad vieną kartą mano kortele mokėta už juvelyrinius dirbinius, du kartus už kitus pirkinius. Buvo išnaudotas bemaž visas kreditas." I.Martinkėnaitės buvo paprašyta atvykti į banką. "Išsigandau, kad man teks padengti nežinia kieno iššvaistytą sumą. Tačiau, ačiū Dievui, to daryti neprireikė, bankas buvo supratingas, - tvirtino pašnekovė. - Ar išsiaiškinau, kokiu būdu sukčiams į nagus papuolė mano kredito kortelės duomenys? Na, aš ja naudojuosi retai - tik ką nors pirkdama interneto parduotuvėse. Prisiminiau, kad prieš kelis mėnesius iki šio incidento su vyru ir draugų kompanija atostogavau Karibuose. Plaukiojome kruiziniu laivu, gyvenome Dominikoje. Ten visur atsiskaitydavau kortele. Matyt, kas nors ir nužiūrėjo, nuskaitė reikalingą informaciją." Pasak dainininkės, banko darbuotojai irgi buvo linkę laikytis tos pačios nuomonės, kad vagys kortelę nukopijavo būtent Karibuose.

Ar tai vienintelis kartas, kai I.Martinkėnaitė pateko į aferistų akiratį? "Taip greitai kažin ar prisiminsiu... - šypsodamasi minutę kitą svarstė moteris. - Kartą buvo apvogtas mano automobilis. Praėjusiais metais Didžiojoje Britanijoje čigonė pasisavino mano rankinę. Tiesiog priėjo, užkalbino, aš kažką jai atsakiau. Po kelių minučių atsipeikėjau - pašnekovė dingusi, o su ja kartu ir mano rankinė."

Atlikėja neneigė, kad po vagystės ji kurį laiką pyko ne tik ant ilgapirščių, bet ir ant savęs, kad buvo nepakankamai atidi. "Nuo šiol keliaudama atsiskaitau tik grynaisiais. Juk su kortelėmis įvairių nesusipratimų kyla - tai keliskart nuskaičiuoja sumą, tai dar kas, - dėstė. - Be to, kelionėse nešioju tik per petį permetamą rankinę. Trumpiau tariant, ne kartą nudegusi, dabar kreipiu dėmesį į menkiausias smulkmenas, kurioms anksčiau neteikdavau jokios reikšmės."

Jie irgi tapo sukčių taikiniais

Prieš kelerius metus į telefoninių sukčių, kurie iš patiklių žmonių išvilioja pinigus, rankas vos nepateko garsi aktorė Kristina Kazlauskaitė. Kažkas moteriai paryčiais paskambino ir bandė išgąsdinti, sakydamas, kad jos sūnus pakliuvo į avariją. Nepavyko, nes vaikinas miegojo namie už sienos. Kitą kartą K.Kazlauskaitė sulaukė skambučio, kad jos vaikas sumušė žmogų ir dabar yra areštinėje. Aktorė iš karto nuėjo į policijos nuovadą ir įsitikino, kad ją bandė apgauti.

Apšauti gali ir draugas. Tą drąsiai pasakytų dainininkas Gytis Paškevičius, prieš kelerius metus teisme aiškinęsis santykius su ilgamečiu scenos partneriu bei bičiuliu Žilvinu Žvaguliu. Atlikėjas kaltino kolegą jam negrąžinus 50 tūkst. litų už muzikinius įrašus.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"