Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Striptizas saldus kaip saldainis

 
2008 08 30 0:00
Arvaidas (kairėje) striptizą šoka dvylika metų, o Aurimas dar naujokas.<br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
Arvaidas (kairėje) striptizą šoka dvylika metų, o Aurimas dar naujokas.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Vos prieš dešimtmetį ne tik žiūrėti, bet net ir kalbėti apie striptizą Lietuvoje buvo mažų mažiausiai nepadoru. Dabar nusirenginėjimas tapo ne tik naktinių klubų, privačių vakarėlių, bet ir meno dalimi. LŽ pakalbino du striptizo šokėjus Arvaidą ir Aurimą bei aktorių Irmantą Bačelį, spalį vaidinsiantį spektaklyje 'Striptizo ereliai'.

Arvaidas striptizą šoka dvylika metų. 31-erių vyras jau liptų nuo scenos, jei ne klientų pageidavimai. "Beveik nesireklamuoju - tik skelbimą į internetą kartais įdedu", - pasakoja nuolatinių klientų būrį turintis šokėjas. Anot jo, sklando mitas, kad striptizo šokėjai daug uždirba, tačiau aplinkiniai pamiršta, kiek pinigų šokėjas turi turi skirti sau: lankyti sporto klubą, grožio salonus, soliariumus, samdytis choreografą, siūdintis pasirodymų kostiumus ir t. t. Vien į išvaizdą tenka investuoti pora tūkstančių litų. "Jaunimas prisiklauso istorijų, kad per mėnesį galima uždirbti iki aštuonių tūkstančių litų ir mėgina įsisukti į šią sritį. Todėl šokėjų šiandien iš tiesų nemažai, sunku konkuruoti. Deja, dalis jų yra apsišaukėliai, kurie tik muša kainą ir gadina kokybę", - sako Arvaidas. Vaikinas iš savo patirties tikino, kad šiltesniuoju sezonu, kai rengiama daugiau vakarėlių, ypač mergvakarių, galima neblogai uždirbti, tačiau vos tik ateina ruduo - uždarbiai baigiasi. "Mano rekordas - 14 tūkst. litų. Šiaip užtenka nuolat dirbti poroje rimtų klubų ir galima normaliai gyventi," - pasakoja šokėjas.

Pradžia erotikos teatre.

Šokti striptizą kaunietis Arvaidas pradėjo vos baigęs mokyklą. "Aš ir pats anksčiau neigiamai vertinau striptizo šokėjus. Jeigu man, septyniolikamečiui, kas nors būtų pasakęs, kad šoksiu striptizą, būčiau trenkęs į dantis. Buvau iš tų, kuris kartu su kiemo draugais "duodavo į galvą" bet kuriam "bachūriukui", panašiam į gėjų. Paskui išaugau, o ir gyvenimas privertė. Tik baigus mokyklą reikėjo susirasti darbą. Neturėjau nei specialybės, nei patirties. Niekur manęs nepriėmė. Radau skelbimą, kad renkami ir apmokomi žmonės šokti erotikos teatre. Nuėjau. Mūsų choreografas buvo iš pantomimos teatro. Mokėmės daugiau pantomimos negu vulgarybių. Viskas turėjo atrodyti labai teatrališka, bet Raudondvaryje, kur mes šokome, tai neprigijo. Ten kaimiečiai iš karto rėkdavo: "Kur krūtys, kur speneliai, kur plikos subinės, nieko nėra - neįdomu." "Pradėjome vizginti uodegas. Šokio stilius buvo toks prastas, kad galėjau konkuruoti nebent su kokiu rujojančiu katinu. Tačiau žiūrovams svarbiausia buvo nuogas kūnas", - prisimena šokėjas. Tada vaikinas sumanė tobulėti - ėmė lankyti breiko užsiėmimus. Dabar jis įsitikinęs, kad gebėjimas šokant striptizą naudoti breiko ir akrobatikos elementus neleido jam kaip kitiems užgesti.

Tėvas liepė pasirinkti pseudonimą

Vaikino ryžtas šokti striptizą prieš daugiau kaip dešimtmetį nebuvo sutiktas itin palankiai. Tačiau savo užsiėmimo jis niekada neslėpė nuo aplinkinių. "Mano laikais striptizo šokėjui iš karto priklijuodavo tam tikrą etiketę - gaidys ir t. t., beveik ne žmogus. Mano tėvai išsiskyrę. Tėvas liepė susigalvoti pseudonimą, kad šešėlis ant visos giminės nekristų. Mama irgi panašiai reagavo. Brolis pasakė, kad jam gėda kam nors pasakyti, kuo aš užsiimu. Tačiau iš namų nevarė, nes pinigus šeimai nešiau, kaip išvarysi?" - šypteli Arvaidas.

Anot jo, šiandien žmonės palankiau vertina striptizo šokėjus - suprato, kad šokti ir mylėtis už pinigus yra du skirtingi dalykai. Tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai šokėjai artimiesiems neprasitaria apie savo veiklą.

Žmona - striptizo šokėja

Striptizo šokėjams daugiausia kliūčių ieškant antrosios pusės dažniausiai kyla dėl darbo. "Lengva susirasti merginą trumpam laikui. Užmegzti rimtus santykius daug sunkiau. Per metus pasitaiko tik viena, kuri norėtų rimtai draugauti nekreipdama dėmesio, ką tu veiki. Daugelis moterų pavydi, kad kitos rodo daug dėmesio, mane liečia. Jei būtų atlikta ekspertizė ir nuo mano kūno po pasirodymo paimtų pirštų antspaudus, daugiausia jų būtų prie sėdmenų bei genitalijų. Ir darbo grafikas komplikuotas - grįžti tik paryčiais",- atsidūsta šokėjas.

Vyras jau buvo sukūręs šeimą su tos pačios profesijos moterimi. Kartu jiedu praleido dešimt metų, šešerius iš jų - susituokę. Santuoka iširo, tačiau, anot vaikino, darbas tam neturėjo jokios įtakos. "Kai su žmona šokdavome striptizą, jokių problemų nekildavo. Visada būdavome kartu, dažniausiai kaip pora ir pasirodydavome. Nepavydėjau, kad ji šoka, man kaip tik buvo malonu, kad ji galėjo bet kurį vyrą sugundyti, buvo graži ir aplinkiniai negalėjo atitraukti nuo jos akių", - didžiuojasi savo buvusia žmona.

Nuotakoms neužtenka tik šokio

Striptizo šokėjams tenka itin dažnai pasirodyti per mergvakarius. Būtent ten dažnai sulaukia ir pasiūlymų ne tik pašokti. "Nesuprantu, kodėl jaunosios teka, jeigu tuo metu, kai šoki, pasiūlo ir permiegoti. Ir tai pasitaiko ypač dažnai. Paskutinis pasispardymas juk turėtų būti ne prieš pat vestuves, o prieš susipažįstant su išrinktuoju. Kaip tokiu atveju elgiasi šokėjai, esu girdėjęs visko. Aš tokiems pasiūlymams jau įgijau imunitetą. Stengiuosi vengti tokių nuotykių dėl reputacijos. Klientai kartais būna vyrai, kurie mylimosioms gimtadienio ar kokia kita proga nori padovanoti striptizo šokėjo pasirodymą. Jis tikrai neskambins tam, kuris eina "į kairę", kad nenueitų kartu su jo žmona ir gimtadienio proga neįtaisytų vaiko", - juokiasi vaikinas.

Striptizo šokėjai sulaukia užsakymų ne tik šokti, bet ir prašymų palydėti moteris į giminių, draugų šventes ar vakarėlius. "Teko asistuoti merginoms, nes jos nori pasipuikuoti, kad neva turi išvaizdų vyruką. Kartą paskambino moteris ir pasakė, kad jai liūdna vienai namuose, ilgisi vyro, nes jos sutuoktinis išvažiavęs į komandiruotę trims mėnesiams: "Man nereikia, kad tu šoktum, tiesiog pasišnekėk su manimi. "Patikslinau, ar man reikės dirbti, ar tik šiaip? Ji: "Nebūtinai, bet jeigu nori..." Aš jai sakau: "Man reikia šokti, nes jei atvažiuosiu tuščiai - neturėsiu už ką pinigus imti", - prisipažįsta Arvaidas.

Aistringi Atėnų vyrai

Šokant vaikinams tenka susidurti su labai skirtingomis moterimis: vienos itin kuklios, kitos tikros drąsuolės. "Nimfomanė pasitaiko beveik per kas antrą mergvakarį. Būna ir agresyvių, kurios gadina programos inventorių: sudrasko drabužius, laužo aksesuarus. Joms patinka nuplėšti drabužius, mėtytis stringais. Joms smagu, nes jos girtos - viską sau leidžia", - pasakoja publikos nuotykius šokėjas.

Vaikinui teko susidurti ne tik su Lietuvos publika. Jis šoko Latvijoje, Suomijoje, Graikijoje. "Aš visur jaučiuosi gerai, svarbiausia, kad šiltai priimtų. Net nesvarbu, kokia publika: mišri ar vien tik merginos. Atėnuose šokau pusę metų. Ten kultūra visiškai kitokia - vyrams normalu žiūrėti į vyrą, nesvarbu nuogas jis ar apsirengęs, svarbu, kad šou būtų geras. Jie ploja, džiaugiasi, reaguoja beveik kaip merginos. Ten normalu būti biseksualiam. Transvestitai gatvėse parsidavinėja - ir vaikinai jais domisi lyg niekur nieko. Niekas akmenimis nesimėto. Pas mus vyriška kompanija dažniausiai ima aiškinti, kad striptizo šokėjai įdomūs tik gėjams. Tiesa, anksčiau buvo nemažai norinčiųjų į kailį duoti, dabar mažiau. Būna, kad po gero pasirodymo klube ir vaikinai pasveikina, paspaudžia ranką", - džiaugiasi publika Arvaidas.

Per dvylika striptizo šokėjo karjeros metų būta ir kitokių darbų. Vaikinui teko darbuotis statybose, kaip pats teigia, išmėgino viską - dirbo ir šaltkalviu, asmens sargybiniu, malė liežuviu būdamas prekybos agentu, išbandė save kai didžėjų ir barmeną. "Nėra darbo, kurio negalėčiau išmokti. Taip pat mėginau studijuoti kolegijoje, bet nesisekė suderinti trijų darbų ir mokslo", - prisipažįsta Arvaidas. Dabar jis nori įsisukti į vakarėlių organizavimo sritį.

Svajonė - šokti striptizą

Arvaido jaunasis kolega Aurimas iš www.aistringas.com šokėjų kolektyvo striptizo meno mokytis pradėjo šią vasarą. "Man nuo mažens patiko šokti, ypač traukė striptizas. Ne atlyginimas svarbiausia, o aplinkinių dėmesys, kurio sulauki šokdamas. Pirmasis pasirodymas vyko klube. Nebuvo nei baisu, nei kojos linko. Maniau, kad jaudinsiuosi, bet to visiškai nebuvo. Aišku, dėl drąsos buvau išlenkęs gramą. Dirbu dar ir modeliu. Palyginti kaip jaučiausi per "Mados infekciją" ant podiumo, tai šokimas ne darbas, o laisvalaikis. Jaučiausi taip laisvai, tarsi šiaip klube šokčiau. Kai tiek laiko svajoji apie tokį darbą, kokia gali būti įtampa," - pasakojo Aurimas. Jis šiuo metu kolegijoje neakivaizdžiai studijuoja verslo vadybą. Tačiau su šia sritimi nenorėtų sieti savo ateities - paprasčiausiai nenorėjo eiti į armiją ir stojo bet kur. Jį labiau domina dizainas, drabužių kūrimas. Ne veltui vaikinui teko dirbti drabužių parduotuvėje konsultantu. Vis dėlto jam labiausiai norėtųsi, kad striptizas būtų pagrindinė jo veikla.

Artimiausi žmonės žino apie vaikino veiklą. Jis pats teigia nesijaudinantis, ką mano kiti. "Visada dariau tai, ką noriu. Niekas manęs nekontroliavo. Jeigu kam nors nepatinka, tai jų problema. Pavyzdžiui, motina iki šiol yra priešiškai nusiteikusi, nuolat kyla nesutarimų, bet pasakiau, kad man tai patinka, aš to noriu ir viskas. O ką pamanys tėvas ir visi kiti, nesvarbu. Kodėl turėčiau atsisakyti to, kas man patinka?" - stebisi vaikinas.

Draugai į Aurimo pasirinkimą reagavo palankiai. Jie tikino, kad jam tokia veikla labai tinka. Dar dirbdamas klube barmenu vaikinas mėgo pasisukioti ir prie striptizo stulpo, iš šokėjų merginų išmoko keletą judesių. Jo kolega Arvaidas nerengia pasirodymų prie stulpo, nes yra įsitikinęs, kad tai labiau skirta merginoms, o štai Aurimas mielai parodo, ką sugeba. Jis apgailestauja, kad ne kiekviename klube turi tokią galimybę. Nors vaikinui teko dar tik keletą kartų pademonstruoti, kaip nusirenginėja, jau sulaukė klausimų, kiek kainuotų su juo permiegoti.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"