Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Stovyklautojų mamos laksto motociklais

 
2016 09 03 6:00
"Vėjų laumių" klubo vadovė Liudmila Kazlauskienė (dešinėje) baikerių pasaulyje žinoma Lapės vardu.
"Vėjų laumių" klubo vadovė Liudmila Kazlauskienė (dešinėje) baikerių pasaulyje žinoma Lapės vardu. Asmeninio archyvo nuotrauka

Moterų baikerių klubo „Vėjų laumės“ narės jau ne vienus metus rengia vaikų vasaros stovyklas. Čia atostogauja jų pačių vaikai kartu su globos namų auklėtiniais. Mamoms, mėgstančioms greitus ir galingus motociklus, instinktas globoti tiek savus, tiek svetimus vaikus ir jais rūpintis yra įgimtas.

„Vėjų laumės“ nuo kitų mamų skiriasi tik tuo, kad renkasi ne įprastą transporto priemonę – automobilį, o laisvės ir greičio pojūtį teikiantį motociklą. Moterų baikerių klubas vienija visokio amžiaus ir įvairiausių profesijų atstoves, kurių aistra – motociklai. Kaip ir visos mamos, jos ištikimos moters prigimčiai – saugoti, globoti ir auklėti ne tik savas atžalas, bet ir vaikus, kuriais ypač reikia rūpintis. Šio klubo įkūrėja ir vadovė Liudmila Kazlauskienė, baikerių pasaulyje žinoma Lapės vardu, neabejoja, kad vaikams su klubo moterims smagu, nes visos jos – šaunios, linksmos, aktyvios, drauge ir rūpestingos mamos.

„Vėjų laumių“ šėlsmas

„Visos esame mamos. Kai susibūrė mūsų klubas, dairėmės, ką prasmingo galime savo baikerišku būdu padaryti. Pamanėme, kad geriausias variantas būtų sukurti pagalbos vaikams sistemą. Pirmą savo vasaros stovyklą organizavome Druskininkuose, joje pusė vaikų buvo iš savų šeimų, kita – reabilituojami po tuberkuliozės gydymo vaikai. Nemažai jų iš socialinės rizikos šeimų arba globos įstaigų. Ryžomės eksperimentui“, – prisiminė klubo vadovė Liudmila.

Kaip teigė pašnekovė, stovykla pavyko, moterys užsidegė rengti ją kasmet, bet ir to joms pasirodė maža. „Vėjų laumės“ ėmė organizuoti „Biker's children party“ – edukacinį renginį vaikams. Moterys įsitikinusios, kad nuo pirmųjų gyvenimo dienų vaikas turėtų eiti tinkama kryptimi. Į nemokamą renginį baikerės jau kasmet kviečia skurdžiai gyvenančių šeimų vaikus, nes būtent jiems dažniausiai pritrūksta suaugusiųjų dėmesio. „Vakare jiems rengiame milžinišką „Vėjų laumių“ šėlsmą ir jo metu per aukcioną renkame lėšas kokiam nors konkrečiam reikalui – globos namams, kokiai nors konkrečiai šeimai padėti“, – pasakojo L. Kazlauskienė.

Prisidėjo rėmėjai

Po pirmosios stovyklos sėkmės klubo narės susibičiuliavo su vienų vaikų globos namų nariais ir vasaros stovyklą surengė pas juos. Kartu su baikerių vaikais į smagią stovyklą jau kasmet susirenka apie keturias dešimtis vaikų. Klubo vadovė prisipažino, jog pirmomis dienomis teko patirti problemų: sėkmės lydimose šeimose augantys vaikai nelabai draugiškai bendravo su mažiau laimės patyrusiais bendraamžiais. „Tačiau tai truko labai trumpai. Surinkusi saviškius paprašiau jų įsivaizduoti, kaip jie jaustųsi, jeigu, neduok Dieve, netektų tėvų arba jų šeimose būtų rimtų problemų. Po penkiolikos minučių stovyklos negalėjai atpažinti: priešiškumas išgaravo, įsivyravo draugiški santykiai, apsikabinimai, pasikalbėjimai, dovanų dalijimai“, – džiaugėsi moteris.

Pernai prie moterių baikerių klubo prisidėjo Kėdainių motociklų mėgėjų klubo „Born Again MCC“ vyrai ir pasiūlė surengti kiek kitokią stovyklą – apgyvendinti vaikus palapinėse. Jas stovyklos rengėjams paskolino kariškiai. Nors orai stovyklautojų labai nelepino, Lapė sakė, kad smagumo, nuotykių ir pramogų užteko į valias visiems. Pasak jos, baikeriai tokių stovyklų nesuorganizuotų be rėmėjų, todėl moterys ypač dėkingos verslininkams, ūkininkams, didelėms ir mažesnėms įmonėms, nes jie nemokamai vaikams atveža maisto produktų, remia ir kitais būdais. „Dėl jų dosnumo vaikams netrūko nei mėsos, nei daržovių, nei kruopų košėms, nei vaisių, nei kitų produktų. Esame visiems be galo dėkingi“, – džiaugėsi pašnekovė.

Daugiau stovyklų

„Vėjų laumių“ vadovės teigimu, šiemet vykusioje stovykloje siekta ugdyti vaikų patriotiškumą. Buvo gausu tautiškų, sportinių, karinių užsiėmimų. „Antrus metus su mumis bendradarbiauja kariškiai. Jie vaikams perteikia karybos žinių, moko įdomios veiklos. Sulaukėme gaisrininkų viešnagės, surengėme ūkininkų dieną. Iš Vilkaviškio atvykęs meistras vaikams atskleidė senosios technikos, taip pat metalo dirbinių paslapčių. Aplankėme vietos muziejų. Labai norėjome atkreipti vaikų dėmesį, kad Lietuva – nepaprastai graži šalis“, – aiškino pašnekovė.

Kai baigėsi liepos pradžioje beveik savaitę trukusi stovykla, baikerės mamos nutarė kitais metais daryti ją ilgesnę, galbūt net rengti du kartus per vasaros sezoną. Klubo nares daugiausia įkvepia tai, kad vaikams tokios stovyklos labai patinka. Ant laužo keptų dešrelių skonį jie prisimena visus metus. Baikerės stovykloje viską daro pačios: gamina maistą, dirba vadovėmis, slaugėmis, valytojomis ir prireikus nušluosto ašaras. „Man patinka gaminti, todėl stovyklose paprastai būnu „kokė“, – juokėsi baikerių vadė Lapė. Jos ir kolegių džiaugsmui, jau gerokai ūgtelėję jų pačių vaikai šiemet kartu su mamomis stovykloje dirbo auklėtojais, padėjėjais. Moterys ketina kitais metais kviestis į pagalbą profesionalų virėją ir paraginti pedagogikos mokslus studijuojančius jaunuolius atlikti tarsi praktiką „Vėjų laumių“ rengiamoje stovykloje. „Norime kuo daugiau laiko būti su vaikais. Manau, kad ir būsimiems pedagogams praverstų daugiau bendrauti su sėkmės stokojančiais vaikais, pasisemti naujos patirties“, – įsitikinusi baikerių klubo vadovė.

Ne vien motociklai

Nors klubo narės yra aistringos baikerės, vasaros stovyklų akcentas nėra motociklai. Moterų tikslas kitas: kokybiškai bendrauti, rengti edukacinius užsiėmimus, išmokyti būti vieningiems. Kita vertus, čia be motociklų neapsieinama. Šiais metais jaunuosius stovyklautojus aplankė kitų baikerių klubų nariai: „Roadhogs MC“ klubo baikeriai atvažiavo visai dienai, atsivežė orinių šautuvų ir surengė vaikams tirą. Nors veiklos mažiesiems stovyklautojams „laumės“ prasimano įvairiausios, Liudmila pripažino, kad „nukankinti“ jų taip, kad ramiai kristų į lovas miegoti, nepavyksta – stovyklautojai baigiantis dienai visada reikalauja diskotekos ir turi jėgų dar pašėlti šokių sūkuryje.

Klubo moterys svarsto kitąmet organizuoti autobusą, kad galėtų su vaikais aplankyti daugiau muziejų, pasivažinėti po Lietuvą. Motociklais moterys mažųjų stovyklautojų nevežioja. Taisyklės leidžia ant motociklo keleivio sėdynės sėsti tik sulaukus dvylikos metų. „Be to, stovyklautojų yra apie keturias dešimtis, visų nepavežiosi“, – tikino atsakingai į savo pareigas žvelgianti moteris. Tad moterų plieniniai žirgeliai stovykloje yra labiau puošmena nei transporto priemonė.

Vienija du ratai

„Vėjų laumių“ vadovės teigimu, rengti stovyklas vaikams yra viena iš labiausiai klubo moteris vienijančių veiklų. Tačiau ne tik tai – baikerės daug keliauja motociklais, dalyvauja kitų klubų organizuojamuose renginiuose. „Mus vienija du ratai, – sakė Liudmila. – Mes – bendramintės. Jau šį savaitgalį ketiname motociklais važiuoti į Latviją. Ne visada susirenkame visos klubo narės, bet tos, kurios neskriausdamos šeimos turi laisvo laiko, visada leidžiasi į kelionę plieniniu žirgu.“

Moterų baikerių klubo narės yra įvairiausių profesijų atstovės: kirpėjos, verslininkės, gydytojos, sekretorės, buhalterės, tiesiog mamos, auginančios vaikus. Važinėja jos britvomis, strytais bei čioperiais. Yra viena aistruolė, lekianti enduro trasomis – miškais per medžių išvartas ir ektremalia bekele.

L. Kazlauskienė prisipažino jau dešimtį metų važinėjanti motociklu, ir jis tapęs neatsiejama gyvenimo dalimi. Tačiau pirmą kartą ji ant motociklo sėdo būdama vos šešiolikos. Tada jai gerokai nepasisekė, – mergina pakliuvo į avariją. Beveik dvidešimt metų Liudmila net neprisilietė prie motociklo, bet prieš dešimt metų bičiuliai pasiūlė bandyti dar kartą. „Nuo to laiko nuo motociklo nenulipu. Ačiū Dievui, traumų nebepatyriau, tiesa, kartą buvau nukritusi nuo motociklo“, – prisipažino baikerių klubo vadovė. Kai trūksta adrenalino, ji išsiruošia nuomotu motociklu pavažinėti enduro trasomis miško bekele.

„Stengiuosi niekada neviršyti greičio, važiuoti protingai. Jeigu yra galimybė, į darbą ir iš jo visada važiuoju motociklu, be to, daug keliaujame su klubo merginomis. Mano širdies draugas – irgi motociklininkas, tad vienas kitą suprantame ir turime daug bendrų pomėgių. Aštuoniolikmetė dukra šiais metais laikys A ir B kategorijos vairuotojo teises. Norėjo laikyti teises motociklui vairuoti būdama šešiolikos, tačiau paprašiau palaukti. Ji manęs paklausė“, – džiaugėsi pašnekovė. Moters teigimu, kai dukra labai nori pavažinėti motociklu, jos abi važiuoja į specialią aikštelę. Būsimoji baikerė ten saugiai važinėja prižiūrima instruktoriaus.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"