Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Šokių čempionai laimę surado svetur

 
2009 08 29 0:00
Profesionalūs šokėjai į Lietuvą kelioms savaitėms grįžta 2-3 kartus per metus.<br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
Profesionalūs šokėjai į Lietuvą kelioms savaitėms grįžta 2-3 kartus per metus.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Profesionalūs šokėjai Aira Bubnelytė ir Tomas Atkocevičius į Lietuvą iš JAV, kur šiuo metu gyvena ir dirba, grįžta keliskart per metus. Teigia kitaip negalintys, nes beprotiškai pasiilgsta čia likusių artimųjų, draugų. 'Kodėl emigravome? Atsakymas labai paprastas - Amerikoje daugiau galimybių mokytis ir mokyti kitus šokio meno. O nešokti mudu negalime', - paaiškina.

Kauniečių Airos Bubnelytės ir Tomo Atkocevičiaus laimėjimai ryškūs sportinių šokių pasaulyje: šokdami su kitais partneriais ir drauge jie ne kartą buvo tarp Lietuvos ir pasaulio geriausiųjų. Pora ant parketo ir gyvenime šiuo metu namų židinį kursto už Atlanto, Kalifornijoje, San Francisko mieste.

Šokti patiko ne iš karto.

Pašnekovai suskaičiuoja, jog kiekvienas šoka jau daugiau nei dvidešimt metų: Aira - 23, Tomas - 27. "Abiejų kartu bus 50. Tikri veteranai", - nusijuokia. Šokti ir vienas, ir kitas pradėjo paraginti tėvų. Abu prisipažįsta, jog iš pradžių šis užsiėmimas visai nepatikęs. "Net negaliu prisiminti, kodėl. Gal buvau per maža? Juk lankyti repeticijas pradėjau šešerių", - svarsto Aira. Mylimąją papildo Tomas. "Aš įsitraukiau sulaukęs aštuonerių. Pamenu pirmuosius metus eidamas treniruotis pasiimdavau kamuolį, tikėdavausi, jog šokių mokytoja pamirš ir neateis į pamoką", - šypsosi. Šokius pora tikina pamėgusi ilgainiui, kai pradėjo dalyvauti įvairiose varžybose, konkursuose, festivaliuose ir skinti pergales.

Partneriais šokių aikštelėje Aira ir Tomas tapo 2000 metais. "Taip jau sutapo, kad abu panašiu metu išsiskyrėme su savo ankstesniaisiais: aš su australe Kym Johnson, Aira - su amerikiečiu Victoru Fungu, - pasakoja jaunas vyras. - Šokių pasaulis palyginti uždaras, visi daugmaž vieni kitus neoficialiai pažįsta. Nusprendėme susipažinti oficialiai ir pabandyti šokti poroje. Taip ir padarėme." Ketverius metus šokėjai atstovavo Lietuvai, po to pasirinko ginti JAV garbę. "2003-iaisiais persikėlėme gyventi į Ameriką. Iš pradžių metus dar šokome už savo gimtąją šalį. Tačiau aplinkiniai į tai reaguodavo keistokai, ne visi suprato, dėl ko taip elgiamės: juk gyvename ir dirbame čia. Pamažu pradėjome jaustis nejaukiai", - paaiškina. Kodėl tuomet apskritai emigravo? Anot pašnekovų, JAV daugiau galimybių patiems mokytis šokti, taip pat - mokyti kitus. "Atstovauti Lietuvai, be jokios abejonės, maloniau, bet... sunkiau, - neslepia. - Nors mūsų gimtajame krašte šokis labai mėgstamas, kažin ar čia kada nors bus tokios sąlygos treniruotis ir rengtis konkursams, kaip užsienio šalyse. Natūralu, jog didesnė rinka pasiūlo daugiau galimybių."

Pykčiai ant parketo

Pradėję kartu treniruotis, dalyvauti konkursuose, Aira ir Tomas tvirtina ir patys nelabai pajutę, kaip kolegiški santykiai pamažu peraugo į rimtą moters ir vyro draugystę. Anot pašnekovų, bendri siekiai, veikla labai suartina. Ne veltui dauguma šokėjų porų ilgainiui tampa mylimaisiais, sukuria šeimas. "Kuris buvome pokyčių iniciatorius? Kad jau ir nebeprisimename", - sutartinai nusijuokia. "Gal aš? Kai mudu pradėjome šokti, Aira turėjo draugą. Reikėjo nemažai pastangų, kad užkariaučiau jos dėmesį ir pasitikėjimą ne tik kaip šokių partneris, bet ir kaip vyras", - neslepia Tomas. Šokėjai tvirtina, kad juodu sieja panašus požiūris į gyvenimą, jiems svarbios tos pačios vertybės. "Ar neatsibostame vienas kitam būdami drauge kone 24 valandas per parą? Na, kartais trinties pasitaiko, bet juk bet kada galima vienam nuo kito pailsėti, atskirai kur nors išvažiuoti kelioms dienoms ar savaitėms", - teigia Tomas. O nesutarimų, kivirčų ar pasitaiko? "Žinoma. O kaip gi be jų? - šypsosi Aira. Tačiau visi mūsų barniai - profesiniai. Šokių aikštelėje išsirėkiame vienas ant kito, tad namuose jau nebėra dėl ko ginčytis." Pora tikina, kad ir tų profesinių nesutarimų pastaruoju metu pastebimai sumažėję, nes jau beveik treji metai, kai jiedu pasitraukę iš profesionaliojo sporto. "Tiesiog pajutome, kad nebetraukia varžytis su kitais. Nebenorime ir tiek. O kai taip nutinka, neverta ir konkuruoti, - dėsto priežastis. - Kad ir kaip būtų, tai nereiškia, jog visiškai nusigręžėme nuo šokių. Ne. Ir toliau šokame, bet tik savo malonumui, kaip treneriai."

Nebeliko griežto režimo

Prabilę apie savo kaip profesionalių šokėjų karjeros pabaigą, Aira ir Tomas šypteli, kad ji atnešusi ir daugiau pokyčių, ne tik sumažinusi kivirčų šokių aikštelėje. Dabar pora turi kur kas daugiau laisvo laiko, kurį gali planuoti nebe taip griežtai, kaip anksčiau. "Pagaliau kaip visi normalūs žmonės dvi dienas per savaitę ilsimės. Kelis kartus per metus 2-3 savaitėms grįžtame į Lietuvą, randame progų pakeliauti ir po Ameriką, kitas šalis, - pasakoja. - Seniau apie tai galėdavome tik svajoti. Kasdien gyvendavome kone valandų tikslumu suskirstytu režimu: treniruotės, poilsis, valgis, miegas ir panašiai." Pora tikina pirmenybę teikianti pasyvesniam poilsiui. Natūralu, juk kiekviena jų diena prabėga būnant ant kojų. "Laisvu nuo darbo metu skaitome knygas, einame į kiną, pasivaikščioti, važiuojame kur nors į gamtą. Ypač mėgstame būti prie vandens telkinių, - porina. - Tiesa, neseniai atradome slidinėjimą. Iš visų laisvalaikio pomėgių jis - aktyviausias." Aira priduria turinti ir išskirtinai moteriškų silpnybių - jai patinka vaikščioti po parduotuves. Tuo metu Tomas mieliau domisi automobiliais, kartais žaidžia krepšinį.

Kova su ilgesiu

Paklausti, ar visam laikui įsikūrė JAV, pašnekovai sutartinai atsako nežinantys. "Sunku pasakyti. Kol kas gyvename ir savo ateitį matome ten. Kai atsiras vaikų, tada gal kitaip galvosime", - neslepia. Ar patyrė emigrantams būdingą gimtojo krašto ilgesį? "Na, pirmaisiais metais kartais užpūsdavo neigiamų emocijų bangų. Gindavome jas šalin. Padėjo tai, kad abu esame lietuviai, net iš to paties miesto, - pasakoja Aira. - Sutarėme, kad pajutę, jog traukia gimtinėn, iš karto perkame lėktuvo bilietus ir skrendame į Lietuvą lankyti artimųjų. Taip darydavome ir tebedarome."

Airos ir Tomo teigimu, Amerika ypatinga tuo, kad tai turbūt vienintelė šalis visame pasaulyje, kurioje gyvendamas taip smarkiai nejauti, jog esi imigrantas. "Visi ten tokie - pirmos, antros ar trečios kartos imigrantai, - šypteli Tomas. - JAV svetimšalius priima geranoriškai, neužkerta kelių integracijai į visuomenę. Net jei nemoki angliškai, vis tiek greitai pasijunti savas. Ten dauguma kalba su žymesniu ar ne tokiu akivaizdžiu akcentu."

Kalifornijoje, San Franciske, kauniečiai nuomojasi salę, kurioje treniruoja norinčiuosius išmokti šokti. Pamokas lanko įvairiausio amžiaus žmonės: nuo mažiausių vaikų iki žilagalvių senolių. Pora pasidžiaugia, jog pastaruoju metu ir Lietuvoje pradedamos burti brandaus ar net garbingo amžiaus šokėjų grupės. "Nesvarbu, kiek žmogui metų, pradėti mokytis šokti galima bet kada. Ir net pasiekti puikių rezultatų", - įsitikinęs Tomas. Kad pradedantiesiems būtų lengviau įminti šokio meno paslaptis, profesionalūs šokėjai yra sukūrę specialų diržą "Ultimate Center Belt". Anot poros, jis padeda standartinių šokių šokėjams šokti kartu, kitaip tariant, "pajusti", kai prarandamas kontaktas su partneriu, kitas klaidas. Diržas patentuotas, jį gali įsigyti internetu bet kuris, jaučiantis, jog be pagalbininko per šokių pamokas neišsivers.

Svečiuose pas... E.Johną

Jei ne tik gimtinėje, bet ir užsienyje garsi lietuvių pora mėgtų girtis, kaip kai kurie žinomi jų tautiečiai, pokalbį turbūt būtume pradėję tuo, kad kadaise Tomas šoko muzikos legendai serui Eltonui Johnui. Tačiau jaunas vyras visiškai neteikia reikšmės faktui, jog kadaise buvo pakviestas į žvaigždės gimtadienį. "Nėra čia daug ką pasakoti, - kuklinasi provokuojamas. - Prieš pradėdamas šokti drauge su Aira, dalyvavau šokių projekte "Burn the Floor" ("Degančios grindys" - liet.). Pastarąjį prodiusavo E.Johno prodiuseris. Jo dovana žymiam dainininkui gimimo dienos proga buvo mūsų pasirodymas." Tomas neslepia, kad dalyvauti tokio lygio renginyje išties kažkas nerealaus: "Be galo įspūdinga. Ne kasdien aplink save pamatysi tiek daug visame pasaulyje garsių žmonių."

Ar panašūs vakarėliai turi įtakos šokėjo karjerai, smalsauju. "Nelabai, - teigia Tomas. - Tokie žvaigždžių susibūrimai naudingi nebent pradedantiesiems, mažai žinomiems aktoriams, dainininkams. Šie turi galimybę užmegzti naudingų pažinčių. Kita vertus, dabar, kai kone visas pasaulis apsikrėtęs šokių virusu ir kiekviena šalis organizuoja televizijos projektus "Šok su žvaigžde", situacija gal truputėlį kitokia." Anot pašnekovų, jei turi laiko, jie mielai pažiūri amerikietiškąjį "Šok su žvaigžde" variantą, yra matę ir keletą lietuviškų laidų. "Nėra ką lyginti, - tvirtina. - Jokiu būdu nenorime nuvertinti lietuvių, minėtas laidas kuriantys žmonės - tikri profesionalai, bet Amerikoje kitos televizijų finansinės galimybės. Visi puikiai žinome, kiek daug šiais laikais reiškia pinigai. Būtent jie lemia šou meistriškumą ir populiarumą."

Prakalbus apie televizijos projektus, negaliu Airai nepriminti, jog jos tėtis verslininkas Romas Bubnelis prieš porą metų taip pat dalyvavo viename iš jų. Tik ne šokių, o dainų. Ar dukra stebėjo tėčio pasirodymus? "Kartais interneto svetainėje "YouTube" pasižiūrėdavau vieną kitą laidą, - teigia. - Žinau, kad "Žvaigždžių duetai" tėčiui suteikė daug džiaugsmo. O aš džiaugiausi kartu su juo ir palaikiau jį."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"