Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Šokėjas A.Kandelis gręžiasi į Holivudą

 
2008 11 08 0:00
A.Kandelis svajoja apie aktorystę.<br>Asmeninio albumo nuotrauka
A.Kandelis svajoja apie aktorystę.
Asmeninio albumo nuotrauka

Šokėjas Andrius Kandelis, išsiskyręs su partnere ir žmona Egle Visockaite, ilgai vienas nebuvo - šiuo metu vyras kuria naują gyvenimą su drauge Reda ir svajoja apie debiutą Holivude.

Jo pilna visur - užsienyje, Lietuvoje įkurtame šokių klube, televizijos projekte - kada A.Kandelis randa laiko šokti ir skirti dėmesio merginai? "Redai dėmesio rodau per mažai", - prisipažįsta pašnekovas.

- Kai pirmą kartą skambinau dėl interviu, viešėjote užsienyje. Dažnai keliaujate?

- Tenka. Važiuoju dirbti, vadovauju seminarams, turiu privačių pamokų su vaikais.

- Dirbate, dirbate, dirbate... O kada pats šokate?

- Kai turiu laisvo laiko tarp porų treniruočių. Tarkime, yra rytinė treniruotė ir užsiėmimas po pietų, per poros valandų pertrauką pasidarau nelengvą treniruotę sau.

- Esate pats sau mokytojas?

- Kol kas esu pats sau treneris. Turiu trenerių, kurie prižiūri mano fizinę ištvermę.

- Kaip sekasi ieškoti naujos partnerės?

- Dabar neieškau. Noriu išvažiuoti pailsėti ilgesnį laiką, nes pastaruoju metu buvo labai įtemptas laikotarpis, o ir atostogų nesu turėjęs šimtą metų. (Šypsosi.) Grįžęs iš kelionės pradėsiu intensyviai ieškoti.

- Ar turite išskirtinių reikalavimų būsimai partnerei?

- Kad sustoję į porą tiktume vienas prie kito ir gražiai atrodytume. Be abejonės, kalbu apie aukštą lygį. Partnerė turi būti tokio paties šokių lygio kaip aš. Rasti - išties nelengva, nes kiekvienas atskirai galime būti puikūs šokėjai, tačiau poroje visai kas kita. Manau, šokėjų charakteriai turi derėti, nes kitu atveju jie gali nesutarti. Esu labai spirgantis, todėl jei partnerė būtų flegmatikė, mums nesisektų. Figūros, grožis, norai - viskas turi atitikti. Juk su tuo žmogumi praleidi labai daug laiko - kelionės, treniruotės, viešbučiai. Jei jis nėra malonus - taip pat labai sunku. Kentėti galima, tačiau sunku.

Apie praeitį nesikalba

- Beveik prieš metus išsiskyrėte su E.Visockaite. Palaikote ryšius su ja?

- Taip, kartais pasiskambiname, pasikalbame. Turbūt tiek aš, tiek ji pykčio vienas kitam tikrai nelaikome.

- Kuri mintis pirma atėjo į galvą: išsiskirti su Egle kaip su moterimi ar kaip su šokių partnere?

- (Šypteli.) Gudriai paklausėte. Gal kaip su moterim... Nors tikriausiai viskas iš karto.

- Niekada nesigailėjote dėl tokio sprendimo? Domitės, kaip jai toliau sekasi?

- Ne, tikrai nesigailėjau. Be abejo, pasiklausiu. Tik kalbėdamiesi neliečiame asmeninių klausimų, taip pat nekalbame apie šokius - norėtų ji grįžti, ar ne. Tiesiog šnekamės apie gražius dalykus. Nenorėčiau grįžti į praeitį ir kalbėti apie tai, kas buvo. Tai - nemalonu. Nei jai, nei man.

Mūsų išsiskyrimų buvo ne vienas ir ne du. Galiausiai, įsitikinus, kad vis dėl to neįmanoma būti kartu, tenka priimti rimtus, galutinius sprendimus.

- Pažvelkime į ateitį: šiuo metu turite draugę, kiek vėliau susirasite šokių partnerę, su kuria praleisite, kaip minėjote, daug laiko. Ar nebaugu, kad nejučiomis vėl įsimylėsite partnerę? Juk Lotynų Amerikos šokiai - tai ne polka...

- Jau tikrai nebelįsiu į tą liūną. Nepradėsiu virti košės, nebesiesiu asmeninio gyvenimo ir darbo. Iš pradžių - visą laiką rožytės, o paskui jos labai skaudžiai duria.

Žinoma, ribą išlaikyti sunku, ypač tada, kai tenka daug keliauti ir daug laiko praleisti kartu. Ilgų metų darbas ir didžiulis profesionalumas leidžia įtikinti žiūrovus, kad šokėjus sieja didžiuliai jausmai. Tai technika, kurią šokio metu tiesiog atidirbinėji. Gali ant parketo išeiti susipykęs, bet visi žavėsis, kokia ta pora laiminga. (Juokiasi.)

Draugė domisi šokiais

- Kaip susipažinote su dabartine drauge Reda?

- (Susimąsto.) Kažkokiame vakarėlyje. Per pažįstamus - galima taip sakyti. Tikrai ne per šokį. Po to, kai susipažinome, ji pradėjo lankyti mūsų klubą. Redai labai patinka šokiai.

- Ar jums svarbu, kad mergina domisi tuo, kuo jūs gyvenate?

- Ne. Žinoma - malonu. Ir jai turbūt būtų gera, jei domėčiausi jos veikla. Tačiau jei jos šokis netrauktų, tai nebūtų jokia tragedija. Manau, žmogus pats renkasi, kuo jam domėtis ir niekas kitas iš šalies negali primesti savo nuomonės. Jei man būtų įdomu tai, kuo ji domisi, domėčiausi ir aš. Tačiau jei manęs tai visiškai netrauktų, tada ne.

- Bet galbūt domėjimasis vienas kito veikla artina žmones, esančius kartu?

- Taip, iš dalies artina, bet juk negali priversti žmogaus daryti tai, ko jis nenori. Aišku, maloniau, kai abu domisi tuo pačiu, pasiteirauja, kaip sekasi.

- Ką veikia jūsų draugė?

- Ji dirba tarptautinėje tiesioginės rinkodaros kompanijoje, yra rinkodaros vadovė.

- Esate užsiėmęs, kaip judu leidžiate laisvalaikį? Kaip rodote savo merginai dėmesį?

- Turim savaitgalius, kuriuos leidžiame nuostabiai. Turim vakarų, kuriuos taip pat šauniai leidžiame. Žinoma, kai tenka išvažiuoti ilgesniam laikui, yra sunku.

- Ar neišgirstate moteriškos dainelės: "Man trūksta dėmesio..."

- Oi, žinoma, tenka. Kiekvieną dieną, kalbėdamas telefonu girdžiu tą patį. Kaip rodau dėmesį? Stengiuosi visaip, tik prisipažinsiu su gėlėmis mažai ką bendro turiu. (Juokiasi.) Nebent prisidirbu ko nors. Dar nešu gėlių kokia nors proga... Be abejo, suprantu, kad moterims visada malonu gauti gėlių, bet aš galbūt neturiu laiko apie jas galvoti. Tikiu, kad draugei būtų malonu, jei prieš grįždamas namo užbėgčiau į parduotuvę ir nupirkčiau gėlių.

- Ką reiškia "prisidirbau"?

- Na, ar namo negrįžau, ar įžeidžiau, ar dar ką nors padariau, ko nereikėjo. Žmogus jaučia, kada kažką padarė ne taip. Kai esu kaltas, pripažįstu tai. Seniau to nemokėjau padaryti, o dabar, galiu pasakyti, išmokau.

- Ar vestumėte antrą kartą po sūrios praeitos patirties?

- Vaikų šiuo metu labai noriu, bet kurdamas šeimą būčiau atsargesnis. Kitaip tariant, nepulčiau taip greitai. Norėčiau pagyventi ne santuokoje.

Šokių atsisakytų dėl...

- Ar suderinamas noras turėti vaikų ir troškimai - Holivudo žvaigždė, pasaulio čempionas?

- O kiek dar ta karjera tęsis? Dar trejus, ketverius metus. Jau dabar galėčiau ją baigti, jei užsiimčiau kita veikla. Yra vienas dalykas, dėl ko galėčiau mesti šokius - aktorystė. Labai norėčiau aktoriaus darbo. Man yra tekę vaidinti. Patiko. Atiduočiau visą širdį dėl to. Tikrai siekčiau, ko noriu.

Šiuo metu dar nieko nedarau, kad eičiau to link, nes ir taip daug visko vienu metu. Tačiau pasitaikius progai tikrai neatsisakyčiau vaidybos.

- Pasitaikius progai - pirmu lėktuvu į Holivudą?

- Aišku, būtų neblogai (šypsosi). Čia yra mano didžiausias tikslas, kurio norėčiau pasiekti. Kaip bus - nežinau. Aišku, nebus viskas iš karto, reikia pradėti nuo mažiau.

- Noras vaidinti atėjęs iš vaikystės?

- Visada norėjau vaidinti, tik niekur nereklamavau šio noro, kad galiu, sugebu. Nežinau, jeigu pavyks, tai pavyks - būsiu bent pamėginęs.

- O kas po to, kai tikslas pasiektas? Nesvarbu, kad ir kas tai būtų: čempiono taurė ar bilietas į Holivudą?

- Tai ne pabaiga. Nuo to priklauso kiekvieno ateitis. Jei turi galvą ant pečių, laikydamas taurę rankoje gali labai daug pasiekti. Kuo žinomesnis esi, tuo labiau kyla tavo kaina. Be abejo, gali būti pirmas, tačiau labai greitai pamirštas, o gali būti pirmas ir žinomas visą gyvenimą.

Kalbant apie šokius, yra dar vienas kelias - profesionalų lyga, į kurią galima pereiti ir vėl siekti titulo dar aštuonerius metus. Taip pat gali nebūti čempionas, bet turėdamas galvą ant pečių tapti geru ir gerbiamu treneriu, auginančiu savo mokinius čempionais.

- Kaip smagiau - eiti tikslo link ar jį pasiekti?

- Gal pats procesas smagesnis. Tačiau pasiekus tikslą supranti - tu gali. Atsiranda pasitikėjimas savimi. Po to tavo kelias lengvesnis. Ir atsisukdamas atgal gali matyti, ką darei blogai, o ką gerai. Iš to mokaisi.

Pavadino "durnu"

- Jūsų mergina Reda yra irgi tokia pati kaip jūs - spirganti - ar ramesnė?

- Oi, ne, ji irgi labai spirganti ir visko norinti. Ji yra labai protinga - kai padarau ką nors blogai, ji man leidžia suprasti, kad suklydau. Bet nesmerkia ir nebaudžia iš anksto.

- Kaip mergina reagavo į jūsų norą dalyvauti TV projekte "Ringo dievas"?

- Ji pasakė: "Durnas!" Vienas jos žodis viską pasakė.

- Bet tai neprivertė susimąstyti ir pakeisti nuomonės?

- Protingas žmogus pataria, bet nenurodinėja. O aš padarysiu bet kokiu atveju taip, kaip norėsiu. Galų gale paskui ji pati susidomėjo projektu.

Dalyvauti buvo įdomu, nes mano šokių sritis nelabai susijusi su boksu. Nors, kita vertus, galima rasti ir bendrumų.

- Kokių?

- Reakcija, greitis. Tai panašūs dalykai, kurie matomi labiau įsigilinus. Vis dėlto šokis yra menas, boksas - smurtas. Čia jau šios sporto šakos kertasi. Aš tikėjau savimi, kad galiu. Žinojau, iki kur nueisiu. Ji netikėjo. Manė, mane nukaus ir aš pasiduosiu. O aš žinau, koks degtukas buvau praeityje ir buvau tikras, kad galėsiu varžytis. Turėjau tikslą išeiti ir patikrinti, kiek esu vertas ir kitoje sporto šakoje. Tai neprofesionalu, bet mes ten visi buvome tokie patys. Turėjau laisvo laiko, tad nuėjau. Jei būčiau neturėjęs, būčiau tikrai nėjęs ir nežalojęs savęs.

- Bet juk tai žiauru... Kodėl vyrus traukia tokios sporto šakos?

- Vyrai yra vyrai. Jų juk netraukia makiažas. (Juokiasi.)

Pats moko šokti

- Kada buvo įkurtas jūsų šokių klubas?

- Šokių klubas "Cubana" įkurtas pavasarį. Tai padariau su savo mokiniu Vytautu Mackoniu. Jis man padeda, kai esu išvykęs. Nebijau palikti jam visos klubo atsakomybės.

- Kodėl įkūrėte klubą su mokiniu?

- Matau Vytauto talentą. Ateityje jis gali būti puikus šokėjas. Nors jis vis dar yra mano mokinys, bet jau dėsto, turi savo klasę. Jis gali perduoti žinių kitiems - nemažai metų pats sukasi ant parketo.

- Tiek mokyti, tiek šokti yra labai įdomu. Mokydamas akcentuoji kitus dalykus nei tuomet, kai šoki pats. Žiūrėdamas į ateinančią porą, mokausi iš jų. Vėliau stebiu iš šalies, ką pats darau teisingai, o ką ne. Gyvenimas tarsi didelė knyga, kurią skaitai visą gyvenimą. Ir kiekvieną kartą vis išmoksti kažko naujo.

- Šokių klube vietos atsirastų ne vien vaikams?

- Žinoma! Šokiams amžiaus nėra. Aišku, jei yra noro užsiiminėti profesionaliai, tada taip. Bet lygiai taip pat yra kiekviename sporte. Juk nuo amžiaus priklauso žmogaus jėgos, ištvermė. Kuo jaunesnis pradedi, tuo daugiau įgūdžių turėsi. Tačiau mėgėjams amžiaus ribų nėra.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"