Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Sėkla: "Ko man bijoti?"

 
2008 01 05 0:00
Sėkla ramus ir ironiškas, neima į galvą, kad kitą savaitę Madride vyks teismo posėdis. <br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
Sėkla ramus ir ironiškas, neima į galvą, kad kitą savaitę Madride vyks teismo posėdis.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Kai sėdi prie darbo stalo, Sėkla vadinamas Tomas Balaišis būna rimtas ir solidus. Net apie incidentą, įvykusį per Europos krepšinio čempionatą Madride, garsiausias Lietuvos sirgalius kalba ramiai. Kitą savaitę šis įvykis bus nagrinėjamas Ispanijos teisme, bet nerimas Sėklos negraužia.

Užtat kai su kitais aistruoliais stebi krepšinio rungtynes, Sėkla tiesiog kunkuliuoja energija. Būti fanatišku sirgaliumi - 35 metų T.Balaišio gyvenimo būdas. Kitokio jis ir neįsivaizduoja. Nors kartais būna nesmagių dalykų. Praėjusį rudenį per Europos krepšinio čempionatą Ispanijoje lietuvis ne tik buvo sumuštas ispanų policininkų, bet ir atsidūrė areštinėje. Nemaloni istorija dar nesibaigė. Kitą savaitę Ispanijos sostinėje rengiamas teismo posėdis, per kurį bus sprendžiama, ar bausti lietuvį.

Susistumdymas

Kaip rugsėjo mėnesį rašė "Lietuvos žinios", incidentas Madrido arenos prieigose kilo prieš pat Lietuvos ir Prancūzijos krepšinio rinktinių susitikimą. Apsaugininkai į areną nesutiko įleisti trispalve su ilgu kotu nešino aistruolio. Jo puolė ginti aistruolių lyderis T.Balaišis, kurio būgnai tvarkos sergėtojams taip pat nepatiko. Aistruoliai teigė, kad ispanai supjaustė trispalvę į skutus. Prasidėjo susistumdymas, per kurį T.Balaišiui buvo praskelta galva, o kelios moterys aptalžytos guminėmis lazdomis. Nukentėjo ir vienas policininkas - jam prakirstas antakis.

Pasipriešinimu pareigūnams įtariamas T.Balaišis buvo uždarytas į areštinę. Laivę jis atgavo po dviejų parų. Tačiau per incidentą sporto komplekso "Telefonica Arena" prieigose suimtas vilnietis šį, sausio, mėnesį vėl turėtų stoti prieš ispanų teismą.

"Pažiūrėsime, ką nuspręs"

Tačiau į sausio 9 dieną Madride vyksiantį teismo posėdį Sėkla nevažiuos, jam atstovaus advokatas ispanas Javieras Munozas. Sporto aistruolis tikina nejaučiąs jokio nerimo. "Pažiūrėsime, ką nuspręs teismas. Advokatui išsiunčiau surinktą medžiagą su 30 lietuvių sirgalių - mano draugų ir pažįstamų, kurie viską matė, liudijimais, išverstais į ispanų kalbą, ir žiūrėsime, kas bus, - ramiai sakė Sėkla. Advokatas teigia, kad jam gresia bauda. Tačiau su tokiu teismo sprendimu Sėkla nesutiks, jei neišteisins, paduos apeliaciją.

Pietiečiai - karšti žmonės

Apie būsimą teismo posėdį kalbamės Sėklos darbovietėje. Sėdėdamas prie darbo stalo, T.Balaišis atrodo solidžiai kaip tikras verslininkas. Pokalbio pradžioje griežtu balsu perspėja: "Apie mano darbą prašau nieko nerašyti." Jis nesišypso. Ką gi, pyktis nesinori, tad darysime taip, kaip prašo Sėkla. Nors šiek tiek gaila, nes firmos pavadinimas romantiškas, ir norėjosi apie tai pradėti kalbą - apie romantiką. Tačiau kalbamės, kad tokio nesusipratimo, koks įvyko Ispanijoje, iki šiol nėra buvę. Sėkla nelabai įsivaizduoja, kad taip galėtų nutikti Skandinavijoje ar Vokietijoje. Jis mano, kad pietų šalyse gyvenantys žmonės - karšti, greit užsiplieskiantys, todėl nežino, ką daro. "Jei Madride vėl vyks kokios nors rungtynės, aišku, važiuosiu. Ko man bijoti?" - nepaisydamas nemalonių prisiminimų retoriškai klausia Sėkla.

Odinė striukė

Eidamas fotografuotis T.Balaišis apsivelka odinę striukę. Pozuodamas išverčia akis. Taip, dabar Sėkla - toks, kokį jį pažįsta daugelis. "Sieloje vis dar metalistas?" - domiuosi. "Visur toks", - atsako. Nors muzikos renginių Sėkla nebeorganizuoja, esą senų draugų būrys, kuriam patinka metalas, išlikęs. Tokių daug ir tarp sporto aistruolių, su kuriais jis praleidžia daug laiko keliaudamas į varžybas ir sirgdamas už lietuviškas komandas. Aplanko ir nemažai muzikos festivalių - Vokietijoje, Slovėnijoje, Olandijoje, Italijoje... "Kodėl pats nebeorganizuoju koncertų? Trūksta laiko. O atmestinai daryti nenoriu. Yra žmonių, kurie dabar rengia koncertus, jiems sekasi puikiai, aš dėl to džiaugiuosi. Stengiuosi nueiti į tuos, kurie vyksta Lietuvoje", - tvirtino metalistas.

Įsiminė Naujoji Zelandija

Sėkla važiuoja ne tik rungtynių žiūrėti, jis apskritai mėgsta keliauti. Suskaičiuoja, kad iš viso yra aplankęs apie 60 šalių. Praėjusiais metais buvo Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, vėl lankėsi Amerikoje, Didžiajame kanjone. "Metai buvo labai geri", - santūriai sakė pašnekovas. Tarsi tiek keliauti būtų kasdienis dalykas. "Man irgi neįtikėtina", - patikina Sėkla, kai pastebiu, kad ne kiekvienas žmogus sugeba taip toli nuvažiuoti.

Kokie vaizdai iš kelionių šiuo metu likę atmintyje? "Naujoji Zelandija - tokia kompaktiška šalis ir tiek skirtingų vaizdų: ir paplūdimiai, ir ledo viršūnės", - atsako Sėkla.

Šiais metais jis kol kas planuoja kelionę į Pekine vyksiančią olimpiadą. Kur dar važiuos, kol kas tiksliai nežino. Bet tvirtina, kad spontaniškai į keliones nesiruošia. Viską apgalvoja iš anksto. "Paskutinės minutės pasiūlymu niekada nesinaudojau. Bent kol kas. Reikia gi pasiruošti. Į kelionių agentūrų siūlomas keliones gal porą kartų važiavau, nelabai jas mėgstu. Patogu? Todėl ir nepatinka. Patys perkame bilietus, planuojame maršrutus - tada yra "kaifas", - tvirtina Sėkla. Keliaudamas lietuvis nakvoja viešbučiuose, moteliuose, palapinėse. "Jei savaitgalį nerandi, kur apsistoti, miegi ir automobilyje. Jokios tragedijos čia nematau", - patikina pašnekovas, kad patogumai nėra svarbūs.

Sėkla tikina, kad užaugo, jausdamas potraukį keliauti. "Nesu pasižymėjęs tikslios datos dienoraštyje, kada pirmą kartą išsiruošiau ", - nusijuokia. Dar paauglys jis lankėsi Baltarusijoje, Rusijoje, Ukrainoje. Ilgiausiai trukusi viešnagė - Vengrijoje, ten 1991 metais praleido tris su puse mėnesio.

Pastaraisiais metais Sėkla dažniausiai keliauja su savo drauge Audrone. Išskyrus krepšinio varžybas, į kurias važiuoja būriai sirgalių. Dažniausiai ir Audronė. Jiedu draugauja jau 11 metų. Ar pagalvoja apie šeimą? "Spėsime, viskam savas laikas", - netikslina barzdočius.

Nepatiko skustis

Sėkla tarp sirgalių išsiskiria aistringu savų komandų palaikymu ir barzda. Augina ją daugiau kaip 17 metų. "Labai nemėgau skustis. Kelis kartus nusiskutau ir nusprendžiau daugiau to nedaryti", - prozišką priežastį paaiškina Sėkla. Jis tikina, kad nėra tokios jėgos, kuri priverstų barzdos atsisakyti. "Nei meilė, nei pinigai", - užtikrina pašnekovas. Plaukus jis augina kiek trumpiau.

Lietuvoje barzdotą Sėklą pažįsta daugelis. Ar užsienyje žmonės atkreipia dėmesį į originalią išvaizdą? "Būna", - kukliai atsako sporto aistruolis.

Širdyje - pagonis

Kalėdų Senelio barzdą turintis Sėkla apie lietuvių katalikų tradicijas turi savo nuomonę: "Su ta religija neturiu nieko bendro, man atrodo, kad ji padarė daugiau žalos negu naudos. Istorikai mėgsta sieti krikščionybę su rašto atsiradimu, bet tarp šių dalykų negalima dėti lygybės ženklo. Prieš Kalėdų šventę nesu nusistatęs, nes ji yra iš pagoniškų laikų." Pašnekovas turi galvoje žiemos saulėgrįžą ir metų kaitą. Per Kalėdas jis su drauge Audrone ir namiškiais sėda prie švenčių stalo. "Bet širdyje esu pagonis", - tvirtina Sėkla.

Du susitikimai

Galiausiai reikia prisipažinti, kad pasikalbėti su Sėkla susitikome du kartus. Pirmąjį, kai skubėjau pasimatyti su šiuo labai užimtu žmogumi, išlėkiau nepasiėmusi diktofono. "Nieko tokio, visko būna, dar kartą susitiksime", - geraširdiškai paplekšnojo man per petį Sėkla. Kitą dieną, kai paskambinau, šiltai pasakė: "Atvažiuok". Tada ir pasikalbėjome.

Kamuolys

Sėkla ne tik rungtynes žiūri, pats varinėja kamuolį futbolo ir krepšinio aikštėse. Jis yra krepšinio komandos "Žavieji Orgazmatronai" narys. Apie save Sėkla pateikęs tokius duomenis: ūgis - 186 cm, svoris - 95 kg, pozicija - sunkusis kraštas.

Sėkla šypsosi, kad ir tritaškius pataiko - ne visada, bet vieną kitą... "Ateis pavasaris, vėl žaisiu ir futbolą. Bet ledo ritulio žaidėju būti negaliu - nemoku net stovėti ant pačiūžų", - prisipažįsta.

Laisvalaikiu susitikęs su draugais, Sėkla kartais išgeria alaus, bet vis rečiau ir rečiau. Tvirtina, kad pastaruoju metu kavinėse jis - ne itin dažnas svečias. Kaip dar patinka ilsėtis? "Pagrybauti dėl "bajerio" gal dar nuvažiuočiau. O žvejyba manęs visiškai netraukia. Žiūrėti į plūdę, ypač kai nekimba, jokio "kaifo", - ramaus poilsio Sėkla nenori.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"