Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Sasha Son: gyvenimas kaip kine

 
2008 11 08 0:00
Sahos Son slapyvardį pasirinkęs Dima jau aštuonerių mokėjo visą Whitney Houston repertuarą. <br>LNK archyvo nuotrauka
Sahos Son slapyvardį pasirinkęs Dima jau aštuonerių mokėjo visą Whitney Houston repertuarą.
LNK archyvo nuotrauka

Dimai Šavrovui - 25-eri, tačiau jo istorija jau verta knygos. Muzikinę karjerą pradėjo ketverių, būdamas dvylikos atliko nepamirštamą dainą 'Mamai' ir išleido solinį albumą, penkiolikos kartu su tėvu išvyko į Londoną. Čia jie susipyko ir paauglys vienas liko Didžiojoje Britanijoje, ėmėsi dainavimo mokslų. Po aštuonerių metų grįžo į gimtinę.

Dimos istoriją mums papasakojo atlikėjo mama Valentina Samochvalova. Ji ne tik didžiausia sūnaus gerbėja, bet ir gera draugė, kuriai Dima patiki visus savo nuotykius. "Džiugu, kad jis mane gerbia, nors niekada nebuvome tik motina ir sūnus, mes - draugai. Nesigėdija kartu pasirodyti viešai, priešingai - stengiasi kuo dažniau kur nors išsitempti. Tik aš grįžtu po darbo pavargusi, nieko nenoriu. Tuomet priekaištauja: "Kiti tėvai kaip tėvai, išeina pasivaikščioti su vaikais, o tu?" - šypsosi Valentina. Dimai tuomet lieka čiupti už parankės mamos seserį, tetą Galiną, kurią vadina teta G, arba jaunėlį brolį Glebą iš antrosios mamos santuokos.

Tėčio ir sūnaus karas.

Kokie šilti atlikėjo santykiai su artimaisiais įrodo ir tai, kad Dima gyvena kartu su šeima. "Kai prieš porą metų grįžo į Lietuvą, nenorėjo įsikurti su mumis. Su draugu nuomojo butą, bet įsitikino, kad namie patogiau ir jaukiau, čia niekas netrukdo. Be to, nenori nuomotis paprasto būsto, o geresnis brangiai kainuoja. Jis labai mandagus - atsikraustęs nuolat klausdavo, ar gali daryti vieną ar kitą dalyką, ar gali pasikviesti draugų. Visada sūnui sakau, kad tai jo namai, gali daryti ką panorėjęs, nereikia nė klausti", - pasakoja mama.

Dimos sugrįžimas į gimtinę po aštuonerių metų gana sėkmingas. Vaikinas vėl įsisuko į muzikinį gyvenimą: dalyvauja TV šou "Muzikos akademija", koncertuoja, kuria dainas. Nors Anglijoje nutiko ir ne itin smagių dalykų, vis dėlto jie verti įgytos patirties kainos. Penkiolikmetis vaikinukas taip susipyko su tėvu, kad vienui vienas liko Anglijoje, o tėvas su savo naująja šeima išvyko gyventi į Kanadą.

"Net nežinau, kaip viskas iš tikrųjų buvo, tik girdėjau, kad jiems nepavyko sutarti. Tėvas labai nenorėjo, kad Dima dainuotų. Ragino užsiimti rimtesniais dalykais, pavyzdžiui, tapti ekonomistu - rimtu vyru, turinčiu tvirtą pagrindą. Tėvas pats toks - turi ne vieną išsilavinimą, moka keletą kalbų. O Dimai muzika - viskas. Tėvui nežinant sūnus įstojo į koledžą mokytis muzikos", - prisimena Valentina.

Kai tėvas išvyko į Kanadą, Dima rūpinosi speciali tarnyba. Ji suteikė visas sąlygas vaikinui likti Anglijoje. Tik mamai niekas nieko nepasakė - tėvas po trijų mėnesių paskambinęs pranešė, kad vaikas liko Londone vienas. Išgirdusi šią naujieną moteris neišmanė, ko griebtis. Aplankyti iš karto negalėjo, nes jaunėlis sūnus dar buvo mažas, o ir pačios sveikata neleido vykti tokią į kelionę. Su Dima mama bendraudavo telefonu, per vertėją kalbėdavosi su jį globojusios organizacijos psichologu, tris mėnesius lankėsi pas psichologą Lietuvoje. "Negalėčiau sakyti, kad tėvas visiškai apleido sūnų. Jis kaip pilkasis kardinolas viską stebėjo iš tolo. Skambindavo įstaigai, kuri rūpinosi Dima. Tik su pačiu sūnumi nebendravo - jie jau dešimt metų nesimatė. Abu labai įsižeidę. Tiesa, dabar po truputį pradeda kalbėtis. Tėvas paskambino pasveikinti Dimą 25-ojo gimtadienio proga. Sūnus padėkojo. Kol kas jie neatstumia vienas kito, bendrauja daugiausia per mane. Labai noriu, ir viską padarysiu, kad tik juodu vėl sutartų", - viliasi moteris.

Londone laukia mergina

Mama aplankė Dimą Londone po penkerių metų. 20-ojo gimtadienio proga draugai jam dovanojo... mamos viešnagę. Čia susipažino ne tik su sūnaus bendramoksliais, bet ir su jo mergina. "Dimos draugė labai egzotiška - jiedu gal šešerius metus kartu. Man buvo sunku priprasti prie merginos. Labai blogai, kad mudvi negalime susikalbėti: aš nemoku angliškai, o ji tuo labiau - lietuviškai ar rusiškai. Jau dveji metai, kai sūnus grįžęs į Lietuvą. Prieš dalyvaudamas muzikiniame projekte Dima nuolat lankydavo merginą, bet dabar stokoja laiko. Ši labai pyksta, norėtų, kad jis grįžtų ir gyventų Anglijoje. Sūnus, priešingai, jau vėl priprato Lietuvoje. Draugė dar nebuvo atvažiavusi į Lietuvą - kažkodėl baiminasi ir nenori. Galbūt nereikėjo sakyti, kad pas mus nėra tamsiaodžių", - svarsto moteris.

Nors mamai buvo sunku, kai paauglys sūnus liko vienui vienas Londone, ji stengėsi įžvelgti ir šviesių dalykų. "Viskas - tarsi kine, bet atsitiko kaip atsitiko. Dabar manau, kad taip ir turėjo nutikti, tai likimas. Ten jis suaugo, tapo rimtesnis - pasikeitė į gera. Važiavo tobulinti savo muzikinio talento, ir jam pavyko. Gavo pasiūlymą net iš "Sony BMG" (ši kompanija dirba su tokiais atlikėjais kaip Dido, Usheris, Chrisas Brownas - aut.), bet nenorėjo dainuoti "popso". Dabar suprato, jog ir tokia muzika gali būti kokybiška, profesionali", - pasakoja Valentina.

Jei Dima nebūtų išvažiavęs į Angliją, galimas dalykas, kad jo muzikinė karjera Lietuvoje būtų pasiekusi pačią viršūnę, nes grįžus teko iš naujo kovoti dėl savo vietos. "Jo atlikta Ovidijaus Vyšniausko ir Gintaro Zdebskio daina "Mamai" nepamirštama, labai graži. Mes be galo dėkingi Ovidijui, kuris viešai dovanojo kūrinį Dimai. Ši daina sūnui labai padėjo gyvenime - nors jis ir išvažiavo, kūrinys liko. Ir nepabodo, su malonumu kaskart atlieka ir kaskart stengiasi vis kitaip perteikti", - džiaugiasi moteris.

Mama - griežčiausia komisija

Šeimoje dainuoja ne tik Dima. Dainingais vakarais prie jo prisideda ir kiti artimieji. "Visa mūsų šeima muzikali, mėgsta dainuoti - dar vaikystėje apie mus net laikraštyje rašė. Man labai patinka dainuoti, todėl džiaugiuosi, kad sūnus vietoj manęs gali atskleisti save šioje srityje. Mano mama mirė, kai turėjau vos aštuoniolika metų. Ką tik buvau baigusi mokyklą - reikėjo gyvenimui užsidirbti. Dvidešimties ištekėjau už Dimos tėvo Jevgenijaus. Po metų gimė sūnus. Vestuvės buvo tikrai ne iš reikalo, viskas apgalvota, suplanuota. Jau kai Dima sulaukė trejų, pastebėjome, kad jis turi gerą klausą, todėl po poros metų išleidome į Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklą. Visą laiką jo muzikiniame kelyje buvau kartu. Sūnui esu pati griežčiausia komisija. Jis net sako: "Tik parodyk mamai, visada ras, ko prikibti." Oi, kaip pykstamės dėl muzikos, bet greitai susitaikome, be to, kartais jis įsiklauso ir į mano patarimus. Štai vasarą ilsėjomės netoli Zarasų esančioje sodyboje, ten Dima kaip tik sukūrė dainą "Ne uletaj" ("Neišskrisk"), o aš jam pritariau", - juokiasi mama.

Valentinai smagu, kai sūnui sekasi, kai sulaukia pripažinimo, ne veltui jį laiko šeimos pasididžiavimu. "Kai Dima tapo gana žymus vaikas, visi jį atpažindavo, tačiau jis nesipuikavo tuo. Leisdavo vasaras kaime, padėdavo, melždavo karves. Dima buvo ir yra labai kuklus, neišdidus. Kaip motina trokštu pasakyti, kad tai - mano sūnus, pasidžiaugti, koks jis talentingas, o Dima kategoriškai draudžia, neleidžia girtis aplinkiniams", - sako pašnekovė.

Rūkalai ir vakarėliai

Moteris prisipažįsta, jog Dima vis dėlto turi keletą bruožų, kurie jai nelabai patinka. Vaikystėje tekdavo nuolat barti sūnų, kad nieko kito neveikia, tik dainuoja: pradeda pirmą valandą, o baigia jau vėlai vakare. Turėdavo varu varyti pasivaikščioti į kiemą. Kartais tokie pasivaikščiojimai baigdavosi ne taip, kaip mama tikėdavosi. "Nuolat tempdavo į namus visokius gyvūnus - ko tik mes neturėjome. Sūnus labai juos myli. Dabar turime katę, tad Dima ją ir bučiuoja, ir miega sykiu", - nesupranta mama. Paauglystėje teko pagauti jį ir parūkiusį, ir slaptą vakarėlį surengusį. "Kartą visi susiruošėme važiuoti į sodą, o Dima nusprendė likti. Sakė, aplankys tetą Galią. Pasiūlėme jį automobiliu pamėtėti. Paprastai visada to prašydavo, labai nemėgo troleibusu važiuoti. Ir čia staiga - nereikia. Keista. Grįžtame iš sodo - viskas namie gražiai sutvarkyta, niekur nė kruopelės. Ateina kaimynė ir pasakoja, kad savaitgalį jaunimas balkone rūkė, o mūsų sūnus per balkoną bandė išmesti tuščius butelius. Dimai kaip tik sukako penkiolika metų ir jis, nieko mums nesakęs, tenorėjo atšvęsti gimtadienį su draugais", - nepyksta Valentina dėl tokių sūnaus išdaigų.

Dabar mamą labiausiai erzina tai, jog Dima nesilaiko režimo. "Jis tinginys, mėgsta pamiegoti. Vis sakau jam, kad reikia sportuoti, daugiau judėti. Be to, jei susirengiu kur nors važiuoti, Dima taip pat užsinori, bet tuomet tenka jo ilgiausiai laukti: kol nueis į dušą, kol susitvarkys, apsirengs... Londone jis buvo pripratęs vilkėti paprastus drabužius. Lietuvoje daug svarbiau gerai atrodyti, tad jau ima rūpintis įvaizdžiu, nebegali atsipalaiduoti. Jei tik pamatys, kad kokia klostė neišlyginta, neišeis iš namų, kol nesusitvarkys", - juokiasi Valentina. Dima ne tik pats stengiasi gerai atrodyti, bet ir kambarį labai prižiūri - čia kiekvienas daiktas turi savą vietą. Nemėgsta, kai kiti šeimos nariai nepaiso tokios tvarkos savo kambariuose.

Trumpai

Broliai

Pusmetį atlikėjas mokėsi Londone psichologijos. Dabar įgytas žinias taiko praktiškai. Mama dažnai negali susitarti su dešimtmečiu sūnumi, o Dima užsidaro su juo kambaryje, nuramina, pasikalba, ir brolis išeina tarsi kitas vaikas. Juodu daug laiko praleidžia drauge, vyresnėlis net drabužiais dalijasi su jaunėliu. "Glebas, kaip ir brolis, norėtų dainuoti. Anksčiau žavėjosi futbolu, paskui - karatė, deja, muzikinės klausos neturi. Jaunėlis labai užsispyręs ir itin savarankiškas. Paskambina man į darbą ir sako: "Mama, nesijaudink, jau papusryčiavau ir dar Dimą pamaitinau." Mat Dima vos atsibudęs iškart sėda prie kompiuterio ir sintezatoriaus - sugrįžusi trečią valandą iš darbo vis dar randu nevalgiusį", - atsidūsta mama.

Tėčiai

"Jokiu būdu nenoriu nuvilti ar įskaudinti tikro tėvo, bet dabartinis mano vyras, galima sakyti, Dimai artimesnis. Kai antrą kartą ištekėjau, sūnui nebuvo nė septynerių. Mano antras vyras užaugino jį. Vyras ir pats nejaučia jokio skirtumo, kur Dima, kur mūsų bendras vaikas. Vaikystėje į visus koncertus nė neprašytas veždavo. Paskui net man nieko nesakydamas kiek galėdavo nusiųsdavo Dimai į Londoną pinigų. Dėl vyro man tikrai pasisekė", - šypsosi Valentina.

Jaudulys

"Muzikiniame šou Dimai per parą reikėjo išmokti dainą. Sakė, stovi užkulisiuose ir suvokia, kad viską pamiršo: ir žodžius, ir melodiją - nieko neprisimena. Užteko išeiti į sceną ir, kaip visada, viskas sugrįžo. Vis juokiuosi: "Dima, tu kažkoks aferistas. Užkulisiuose sakai, kad tau baisu, o išeini į sceną - viskas gerai", - juokiasi mama.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"