Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Ruslanas - meilės emigrantas

 
2008 09 13 0:00
Dainininkas Ruslanas sielos ramybę rado sukūręs šeimą su vyriškiu. <br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
Dainininkas Ruslanas sielos ramybę rado sukūręs šeimą su vyriškiu.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Ruslaną Kirilkiną daugelis prisimena kaip skandalingai nuo scenos pasitraukusį grupės 'Omega' atlikėją. Pornografinių nuotraukų, kuriose Ruslanas pasirodė su kitu vyru, šleifas dar ir šiandien driekiasi. Jei ne ši istorija, kažin ar jis sulauktų tiek dėmesio, kaip vienas iš projekto 'Muzikos akademija' dalyvių.

Vaikinas neatsigina žurnalistų ir visuomenės dėmesio dar ir dėlto, kad Suomijoje, kurioje gyvena jau beveik trejus metus, sukūrė šeimą su vyriškiu - teatro režisieriumi. Ir to neslepia - atvirai dalijasi savo, meilės emigranto istorija ir patirtimi. O viskas buvo taip...

Atleido sau.

Ruslanas kaip atlikėjas populiarumo viršūnę prieš septynerius metus Lietuvoje pasiekė atlikdamas kūrinį "Tu mano mergytė", jį jis vadina pačia banaliausia visatoje daina. Po aukšto pakilimo buvo skaudus nuopuolis. Lietuviai itin griežtai įvertino netikėtai internete pasirodžiusias homoseksualaus turinio erotines vaikino nuotraukas. Ruslanas buvo priverstas pasitraukti nuo scenos. "Buvau kvailas ir nepatyręs jaunikaitis, kuris labai greitai išgarsėjo. Tačiau to neįvertinau. Tai mano praeitis, nuo kurios nepabėgsiu. Dėl visko, kas atsitiko, nesigailiu, baigiau gerą mokyklą, neturėdamas šalia tikros šeimos, negirdėdamas griežto tėvelio žodžio... Paskui ilgai klajojau, nes buvau sutrikęs, ieškojau kelio į ramybę. Galiausiai, o tai buvo sunkiausia, atleidau sau", - pasakoja penkių "Dainų dainelių" laureatas. Po kurio laiko jis siekė grįžti į sceną pseudonimu Pavasaris, tačiau ir šis bandymas patyrė fiasko.

Vaikinui teko susitaikyti su situacija, kad duoną reikės užsidirbti ne dainavimu. "Visko teko paragauti. Kai esi iš prigimties muzikantas ir nematai jokios vilties būti scenoje, griebiesi įvairių dalykų tam, kad išgyventum. Nebuvo lengva daryti tai, kas neteikia malonumo. Dirbau paprasčiausius darbus: nuo pardavėjo iki barmeno. Važiavau ir į Vokietiją laimės ieškoti", - prisipažįsta vaikinas.

Mylimasis iš stotelės

Vis dėlto anksčiau ar vėliau nesėkmių ruožas baigiasi. Karjera nedžiugino, bet rado meilę. Prieš dvejus su puse metų Vilniuje Ruslanas susipažino su būsimu sutuoktiniu. Šioje istorijoje labai svarbus faktas, kad tas mylimas žmogus yra angliškai kalbantis suomis, tada pagal mainų programą atvažiavęs studijuoti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Abu vaikinai stovėjo vienoje stotelėje, atvažiavus autobusui į tą patį įsėdo. Kai suomis išlipo, nors Ruslanui stotelė netiko, tačiau ir jis neiškentęs patraukė iš paskos. Tokio jo elgesio užsienietis nesuprato ir nuėjo savais keliais. Ruslanas liko stovėti stotelėje nieko nepešęs. Vis dėlto kiek paėjėjęs suomis atsigręžė, pamatęs stovintį Ruslaną grįžo ir angliškai užkalbino. Štai čia ir yra linksmiausia šios meilės istorijos dalis - Ruslanas nė žodžio nemokėjo angliškai. Dar ir šiandien prisimena, kaip buvo gėda, kaip išmušė raudonis. Vaikinams dėl kalbos barjero niekaip nepavyko užmegzti pokalbio, todėl suomiui liko paspausti ranką ir vėl nueiti. Tačiau trauka nebūtų trauka - perėjęs gatvę užsienietis bėgte sugrįžo pas Ruslaną paprašyti jo telefono numerio, bent jau tiek jiems tąkart pavyko išsiaiškinti. Taip prasidėjo vaikinų pokalbiai trumposiomis žinutėmis ir telefonu, vertėjaujant Ruslano pažįstamai merginai. Dabar atlikėjas ir pats juokiasi, kad istorija - kaip filmo scenarijus.

Vaikinai tris mėnesius kasdien susitikinėjo. Iš pradžių Ruslanas nemokėdamas kalbos tik sėdėdavo ir šypsodamasis linkčiodavo "Yes", kol pamažu pralaužė kalbos barjero ledus. Įsimylėjėliai su nerimu laukė dienos, kai teks išsiskirti: Ruslanas ketino likti Lietuvoje, o būsimasis teatro režisierius sugrįžti į tėvynę. Šį reikalą paspartino nemalonus įvykis. Kaip sako Ruslanas, vieną vakarą kilo incidentas: jiedu policijos buvo palaikyti narkotikų platintojais, o jo draugas - dar ir sumuštas. Jau kitą dieną suomis susikrovė lagaminus ir pasiūlė kartu važiuoti ir Ruslanui.

Vestuvės su vyriškiu

Beveik prieš metus Suomijoje atlikėjas su mylimuoju atšventė vestuves. "Vieną rytą atsibudome ir nusprendėme susituokti. Buvo nepaprasta akimirka. Paskui prasidėjo ilgas kelias. Bendradarbiaujant su Lietuvos ambasada Helsinkyje, lietuviškų dokumentų tvarkymas užtruko penkis mėnesius. Per tiek laiko buvo galima ir persigalvoti", - juokiasi Ruslanas. Vis dėlto vestuvės įvyko, dalyvavo artimiausi žmonės. Buvo degtinės, duonos, druskos.

- Ne per jauni susituokėte?

- Manau, kad abu jau pamatėme gyvenimo, atradome sielos ramybę. Gyvenimo su mylimuoju į nieką neiškeisčiau. Tai žmogus, kuris man padėjo susikaupti, išmokė valdyti mintis, suprasti siekius. Jis tuo mane pavergė. Žinoma, santykiai šeimoje lieka santykiai, nėra namų be dūmų. Abu esame temperamentingi. Tačiau nugali mano ūgis, nes jis kur kas žemesnis už mane (juokiasi).

- Norėtumėte auginti vaikų?

- Vaikai nėra koks daiktas: drabužis ar butas. Tai didžiausia atsakomybė. Apie juos mudu kalbėjomės, bet neplanavome. Turi ateiti tinkamas laikas. Kol kas noriu pagyventi sau, įgyti patirties. Mano vaikystė buvo nelengva, todėl tokioms mintims ir svajonėms neskiriu per daug dėmesio.

- Kaip jus priėmė mylimojo šeima, draugai?

- Buvau susigūžęs, jaudinausi, kaip save pristatyti, kaip žmonės sureaguos, ką pasakys. Jiems kilo daug klausimų: kas aš toks, kokia mano praeitis - visiems reikėjo laiko, kad vieni kitus įvertintume. Labai džiaugiuosi, kad mane priėmė tokį, koks esu. Aš to nesitikėjau. Suradau daug naujų draugų. Uošvienė dabar dažniau skambina man nei savo sūnui. Nuostabūs žmonės, man pasisekė. Kai kurie net netiki mano sėkme, mano, kad išsigalvoju.

Dėl visko, kas buvo

- Kokioje šeimoje pats užaugote?

- Esu iš Telšių. Dėl tam tikrų dalykų nesu linkęs kalbėti apie šeimą. Ji nesusiklosčiusi ir išsibarsčiusi. Daugiausia buvau pas močiutę, dvi seserys su broliu - pas mamą. Esu vyriausias. Nors augome kone skirtingose šeimose, mus sieja ryšys. Aišku, galėtų būti ir geriau. Jau tris savaites esu Lietuvoje, bet iki šiol dėl laiko stokos nesimatėme. Vis dėlto jie planuoja atvažiuoti iš Telšių palaikyti manęs per koncertą.

- Tikėjotės, kad žmonės palaikys jūsų sugrįžimą į Lietuvą, į sceną, nes praėjusią savaitę "Muzikos akademijoje" tapote vienu iš lyderių?

- Grįždamas tikėjausi blogiausio, labai abejojau. Tačiau suvokiau, kad iš kiekvienos nesėkmės galima atrasti kelis pliusus. Privalai juos rasti.

Buvau labai nustebęs, kad Lietuva balsavo už mane. Buvo labai malonu. Ėmiau galvoti, ką toliau dainuoti, kaip atrodyti scenoje, kad nenuvilčiau žmonių. Tikiuosi, žmonės mane įvertino kaip atlikėją.

Mane linkę vadinti skandalingiausiu atlikėju, aš linkęs paprieštarauti. Jokios sensacijos nėra. Esu žmogus, kuris 99 proc. rado sau tinkamą gyvenimo palydovą. Niekada nesakiau, kad esu homoseksualus. Yra etapas, kai žmogus įsimyli lytį, ir kai įsimyli žmogų. Man atsitiko taip, kad įsimylėjau žmogų.

- Buvo žmogus, kuris paskatino grįžti į Lietuvą?

- Mano mylimas žmogus paskatino važiuoti. Jis buvo visomis keturiomis už tai. Net netikėjau. Tiesiog žmogus matė, kad esu neįveikęs tam tikrų praeities barjerų Lietuvoje. Turėjau čia sugrįžti. Į projektą ėjau dėl visko, kas buvo. Ne tam, kad pakeisčiau lietuvius, kad jie pradėtų toleruoti mažumas - atvažiavau kaip žmogus su savo praeitimi ir ateitimi dainuoti. Tikrai neisiu į jokias demonstracijas, tegul iš manęs to net nesitiki. Čia yra mano vieno reikalas. Ir su mylimu žmogumi apie tai kalbėta. Už namų durų yra kiti mūsų pasauliai, gyvenimai.

Flirtuoja ir su merginomis

- Kuo skiriasi gyvenimas Lietuvoje ir Suomijoje?

- Visai kita kultūra, kitoks bendravimas. Suomijoje ryški pagarba vienas kitam, tikroviškumas, nuoširdumas, visiškas laisvumas.

Lietuviai linkę teisti, užsidaryti savyje, nekalbėti apie savo problemas, nuolat svarstyti, ką kiti apie juos pagalvos. Tačiau tolerancija lietuviai tikrai pasižymi. Paneigsiu mitą, kad man būtų baisu vaikščioti gatvėmis ar kad mane čia muša. To nebuvo net ir per skandalą. Aišku, nenoriu prisišnekėti, tačiau niekada nežinai: ar tau duos kumščiu, ar plyta ant galvos nukris.

- Gal norėtumėte pasilikti Lietuvoje?

- Man miela Suomijoje gyventi, bet dabar nebežinau, kas bus, kai pasibaigs muzikinis projektas. Pradėjau abejoti. Norisi čia sugrįžti, bet yra ir atsakomybė už mylimą žmogų. Galbūt neturėčiau apie tai galvoti, aš juk lygiai taip pat nuvažiavau į Suomiją. Man ten nieko netrūksta, bet aš ilgiuosi Lietuvos. Ten prie daug ko pripratau, bet prie kai kurių dalykų niekada nepriprasiu. Viskas priklausys nuo muzikinės karjeros ir santykių su mylimu žmogumi.

- Esate išvaizdus, ar merginos bando jus suvilioti?

- Taip, užkalbina merginos. Ir aš jas "kabinu". Man reikia kontakto, flirto. Tai gyvenimas - reikia juo mėgautis. Negali gyventi kaip Aladinas butelyje, matydamas tik save. Mudu su sutuoktiniu turime laisvę. Galbūt mums iš dalies padeda rasti kompromisą, nes abu esame menininkai, abu dirbame, esame apsupti žmonių dėmesio. Tad dėl tokių dalykų, kas, kaip ir į ką pažiūrėjo, nesipykstame.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"