Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Roko legendos vos neišardžiusi mergina

 
2011 03 19 0:00
M.Jaggeris ir Anita per kino juostos "Performance" filmavimą turėjo trumpą romaną.<br>Užsienio spaudos nuotrauka
M.Jaggeris ir Anita per kino juostos "Performance" filmavimą turėjo trumpą romaną.
Užsienio spaudos nuotrauka

Ją vadino seksualiausia žemėje. Anita Pallenberg pasiguldė į lovą tris vyrus iš legendinės roko grupės 'The Rolling Stones'.

Meilės nuotykiai, narkotikai, gastrolės ir aistros, vos nesibaigusios grupės žlugimu, - visa tai atskleista "rolingo" Keitho Richardso asmeninio padėjėjo Tony Sanchezo knygoje "Up And Down With The Rolling Stones". Išgirdęs, kad buvęs audringo gyvenimo bendražygis Tony parašė tokią atvirą prisiminimų knygą, K.Richardsas net grasino jam ginklu. Pernai išleistos skandalingos knygos ištraukose - daug grupės nariams nemalonių jų siautulingo gyvenimo vaizdelių, kurių rokeriai nenorėtų viešinti. Tačiau dėl to tik dar įdomiau skaityti šias ištraukas.

Blondinė užkulisiuose

"Kai važiavome K.Richardso "Bentley" į prabangiausio Londono rajono Belgreivijos aikštę, jis sėdėjo ant užpakalinės sėdynės ir niūriai žvelgė pro automobilio langą. Buvo 1968 metų ruduo. Netoliese stovinčiame prašmatniame name buvo kuriamas "rolingų" filmas "Performance". Smurto ir sekso scenų kupini kadrai žadėjo tapti kultiniai. Tokie ir tapo. Tačiau Keithas labiau nerimavo dėl to, kas vyksta už filmavimo aikštelės ribų. Du pagrindiniai juostos veikėjai - jo mergina A.Pallenberg ir bičiulis Mickas Jaggeris - akivaizdžiai mėgavosi vienas kito draugija.

Anita - seksualiausia moteris, kokią man teko matyti per visą gyvenimą. Italų ir vokiečių kilmės blondinė vilnijančiais ir vėjyje besiplaikstančiais plaukais tada buvo 26-erių. Merginos akys panėšėjo į katės akis. Jos liaunas, smulkaus sudėjimo kūnas atimdavo vyrams žadą. Anita buvo šmaikšti, protinga ir akivaizdžiai turėjo toli siekiančių planų dėl "The Rolling Stones" vaikinų. Ji porą metų draugavo su grupės nariu Brianu Jonesu, o pastaruoju metu buvo Keitho mergina.

Atrodo, Anita nusitaikė ir į M.Jaggerį, kurio draugė Marianne Faithfull tuo metu laukėsi. Mickas buvo išsiuntęs Marianne į Airiją, nes tikėjosi, kad ten ji nustos vartoti kokainą ir barbitūratus, kurie galėjo pakenkti būsimam jųdviejų kūdikiui.

Praėjus trims dienoms nuo filmavimo pradžios Anita suviliojo Micką jo persirengimo kambaryje. Keithas, sužinojęs apie šią "išdaigą", buvo pasiryžęs amžiams atsisakyti draugystės su M.Jaggeriu. Tai reiškė, jog "The Rolling Stones" ateina galas. Nors į mano pareigas tikrai neįėjo asmeninio Keitho gyvenimo problemų sprendimas, greitai supratau, kad šis darbas niekada nebus įprastas.

"Drugs, sexs, rock-and-roll"

Maždaug septintojo dešimtmečio viduryje su Keithu mane supažindino meno kūrinių perpirkėjas Robertas Fraseris. Nė nepastebėjau, kaip įsitraukiau į siautėjimus drauge su "rolingais" Keithu, Brianu ir bitlu Johnu Lennonu. Johnas man skambindavo kone kasdien ir vis prašydavo gauti kvaišalų. Kartą dainininkas atsiuntė savo vairuotoją, kad šis paimtų iš manęs ir atvežtų jam dozę heroino. Taip buvau supykęs už tokį įkyrumą, kad sutryniau porą tablečių aspirino, supyliau į maišelį ir, paėmęs J.Lennono siųstus 100 svarų, perdaviau jam šią "dozę". Kitą dieną Johnas vėl paskambino ir paprašė dar.

Galiausiai Keithas man pasiūlė darbą - būti jo dešiniąja ranka, visų reikalų padėjėju. Atlyginimas buvo solidus - per savaitę 150 svarų. Dabar tai prilygsta maždaug 2000 svarų. Tuo metu Keithas ir Mickas buvo apsistoję Čelsio rajone. Ten gyveno ir jų naujieji draugai milijonieriai, malonumų ieškotojai, tokie kaip Paulas Getty su žmona Talitha. Nors jie drauge vartodavo heroiną, viskas, kas siejo prastuolišku "koknių" akcentu kalbančius linksmuosius rokerius ir privačias aukštąsias mokyklas baigusius žmones, buvo pinigai.

Merginų dalybos

Keithas mieliau mokėjo pinigus tokiam paprastam vaikinui kaip aš, kad palaikyčiau kompaniją. Viskas, ką man reikėjo daryti kartu svaiginantis, - amžinai klausytis jo verkšlenimų dėl Anitos. Mergina, užmezgusi meilės intrigą su Micku, su Keithu elgėsi sadistiškai. Tai buvo tarsi jos galios ir valdžios vaikinui demonstravimas. Visos pasaulio merginos svajojo atsigulti į kurio nors "The Rolling Stones" vyruko lovą, o Anita pasivartė net trijose.

Anitos ir Micko meilės intrigėlė subliūško, kai buvo baigtas kurti filmas. Netrukus Marianne prarado kūdikį. Mickas visa galva pasinėrė į darbą - taip skandino savo širdgėlą. Jis ištisomis savaitėmis nesimylėjo su Marianne, tad ši greitai ėmė ieškoti paguodos kitur. Mudu drauge ūždavome pas R.Fraserį ir tapome meilužiais. Tačiau Marianne manimi neapsiribojo, turėjo ir kitų guodėjų.

Kai vieną rytą vežiau Keithą ir Micką į įrašų studiją, šis paprašė stabtelėti prie jo namų Čelsyje - norėjo pasakyti Marianne, kad tądien parsiras namo anksti, bet netrukus nulipo laiptais visas išbalęs. "Ji lovoje su kažin kokiu vaikinu", - pasakė Mickas. Suprantama, Micko ir Marianne santykiai tuoj pat baigėsi.

Tuo metu Anita grįžo pas Keithą. Tačiau tiesiog stūmė su juo laiką.

Prakeikė varžovę

Mickas su Marianne išsiskyrė 1970 metų gegužę. Tada jis pradėjo susitikinėti su Marsha Hunt, miuziklo "Plaukai" žvaigžde. Tų metų lapkričio mėnesį Marsha pagimdė jųdviejų dukrą Karis. Tačiau Mickas nesiruošė vesti dukters motinos. Jis jau buvo įsimylėjęs būsimą žmoną Biancą Jagger.

Anita nuo pat pradžių nekentė Biancos. Ji buvo įsitikinusi, kad mergina kelia "rolingams" pavojų. Vieną dieną Anita pareiškė prakeikusi Biancą. Ji buvo apsėsta juodosios magijos: ant kaklo nešiojo česnakų vėrinį, kad apsigintų nuo vampyrų, o miegamajame laikė puošniai išraižytą dėžutę, pilną kaulų, susiraukšlėjusios odos ir kailio gabalėlių, priklausančių nežinomiems keistiems gyvūnams. Matyt, savo užkeikimus Anita sukalbėjo nerišliai, nes 1971-ųjų gegužę Bianca ir Mickas susituokė San Tropeze. Tais metais "The Rolling Stones" nariai, bėgdami nuo didžiulių mokesčių Anglijoje, persikraustė į Prancūziją.

Aš gyvenau su Anita, Keithu ir jų dvejų metukų sūnumi Marlonu nuostabiame baltame name žvejų kaimelyje, visai šalia Nicos paplūdimių. Pagrindinis mūsų užsiėmimas buvo ieškoti, kur ir kaip svetimame krašte gauti kokaino ir heroino. Kai Anita suprato, kad laukiasi antro Keitho vaiko, ji pasižadėjo nuo penkto nėštumo mėnesio nebevartoti kvaišalų. Tačiau neapsiėjo be narkotikų beveik iki paskutinių 1972 metų gegužės dienų, kai gimė dukra Dandelion. Kartą Anita pabandė įkalbėti namo, kuriame gyvenome, šeimininkų paauglę dukterį susileisti dozę heroino ir mūsų viešnagė Prancūzijoje baigėsi. Nežinau, ar įkalbėjo, bet kitą rytą ten užgriuvo policijos komanda. Pareigūnai daug klausinėjo apie korsikiečius kvaišalų platintojus, kurie lankėsi šiuose namuose, galiausiai surašė protokolus.

Už tai, kad rengė vakarėlius, per kuriuos buvo vartojami kvaišalai, teismas skyrė Keithui ir Anitai metus kalėjimo lygtinai. Be to, Keithui dvejus metus buvo uždrausta atvykti į Prancūziją.

Grasino ginklu

Kai grįžome į Angliją, mūsų gyvenimo būdas nepasikeitė. Netrukus dėl alerginės reakcijos nuo metadono mirė mano mergina. Dar labiau įklimpau į kvaišalus. Buvau taip pasinėręs į liūdesį, kad beveik nebesimatydavau su Keithu. Kartkartėmis jis paskambindavo, paprašydavo gauti narkotikų, ir aš dažniausiai padėdavau. Tačiau vieną dieną atėjo lūžio metas.

"The Rolling Stones" koncertavo didžiuliame lauko stadione, tik dabar neprisimenu kokiame. Keithas ir Mickas paprašė manęs į jų persirengimo kambarius atnešti kokaino. Aplink buvo gausybė apsaugininkų. Bandydamas prisibrauti ir ginčydamasis su nesuskaičiuojama daugybe apsaugos darbuotojų, staiga supratau, kad daugiau nebenoriu tokio gyvenimo. Apsisukau ir nuėjau sau. Kitą dieną atsiguliau į reabilitacijos kliniką.

Apie "The Rolling Stones" vėl išgirdau po kelerių metų. Tada Keithas jau žinojo, kad rašau prisiminimų knygą apie laikus, kai gyvenome drauge. Tuo metu abu buvome apsistoję viename Niujorko viešbučių. Keithas man pranešė, kad nenorėtų, jog knyga būtų spausdinama, ir pakvietė pasimatyti. Kai atėjau į "rolingo" kambarį, mudu pasikalbėjome apie senus gerus laikus. Staiga Keithas kyštelėjo ranką po pagalvėle, išsitraukė mažo kalibro ginklą ir įrėmė jį man į galvą. Susuko vidurius, bet švelniu judesiu ginklą nustūmiau. "Nesinervink taip, Keithai", - tariau. Jis atšovė: "Aš nemalu š..." Tada nusijuokė ir pasiūlė kartu išgerti butelį viskio. Kitą dieną Keithas man paskambino ir pasiūlė drauge vykti į gastroles. Pagunda buvo labai didelė, bet supratau, kad tada vėl pasinersiu į kvaišalų liūną. Atsisakiau. Nuo to laiko daugiau nė iš vieno "The Rolling Stones" nario nebegirdėjau jokio žodžio."

 

Pagal užsienio spaudą parengė

GODA AMBRAZAS

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"