Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Raudonplaukę sunku išvesti iš pusiausvyros

 
2009 09 05 0:00
"Kritika skaudina, bet kai ji motyvuota, yra proga pamąstyti. Jeigu yra dėl ko ginčytis, diskutuoti - puiku", - teigia Redita.<br>Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
"Kritika skaudina, bet kai ji motyvuota, yra proga pamąstyti. Jeigu yra dėl ko ginčytis, diskutuoti - puiku", - teigia Redita.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Reditą Dominaitytę vėl bus smagu matyti televizorių ekranuose. Ir bendrauti su ja įdomu. Tačiau su šia raudonplauke aktore patartina nesipykti. Konfliktų ji vengia, bet nedorą, pasitikėjimu piktnaudžiaujantį žmogų gali ilgam 'išbraukti iš sąrašo' - gal net visam gyvenimui.

Su Redita buvome šiek tiek pažįstamos, bet ilgai ir nuoširdžiai kalbamės pirmą kartą. Stebiuosi, nes įsivaizdavau ją kitokią. 36 metų aktorė mano akyse griauna mitus apie raudonplaukes, kurios turėtų būti ugningo būdo. Mat ji yra rami, jautri, santūri. Tačiau, kaip suprantu, užsispyrusi.

Vėl viešas žmogus.

Redita televizijoje dirbo apie septynerius metus, paskui buvo maždaug penkerių pertrauka. Tiesa, vienu metu ją galima buvo matyti televizorių ekranuose, kai dainavo LTV "Dainų dešimtuke". "Iš tikrųjų tai buvo ne darbas, o afera", - šypsosi pašnekovė. Taigi klausiu, kokie jausmai apima grįžus, ar yra jaudulys. "Be abejo, - sako Redita. - Tačiau apima ne vien jaudulys ar sentimentai. Tiesiog vėl dirbi ir atsakai už savo darbą, vėl esi viešas žmogus." Supratingai linksiu: dabar nori nenori vėl turi susitikinėti su žurnalistais ir dalyti interviu. Tačiau Redita patikina, kad gerbia bet kurios profesijos žmones.

Sutiko dinozaurus

Per LNK sezono atidarymo renginį Redita iš pradžių jautėsi atsidūrusi svetimoje aplinkoje. Daug pasikeitusių veidų, chaosas. Darbinė atmosfera, kur nėra vietos sentimentams. Tad jauku nebuvo. Nors būtent nuo LNK prasidėjo televizinė karjera. "Su Ramune Kuriene vėl atsidūrėme toje pačioje lėkštėje", - prisimena aktorė. Paskui buvo TV3, BTV, LTV. Pastaruoju metu jos veidą galima matyti per "Lietuvos ryto" televiziją, kur kartojamas serialas "Grybauskai". Tačiau pradėjusi dirbti naujoje LNK laidoje "Asistentai", ji sutiko ir pažįstamų žmonių, kaip sako, techninių darbuotojų. "Žiūrėjau į juos kaip į dinozaurus, - krizena Redita. - Lyg per ledynmetį įšalę ir todėl neišnykę."

Asistentė

Dabar Reditos televizinis amplua bus kitoks. Anksčiau ji filmavosi serialuose "Grybauskai" ir "Linksmasis našlys", per laidas "N-14" ir "Ką žmonės pasakys" sakydavo kitų parašytus tekstus. Kaip aktorei jai rūpėjo personažai, kuriuos vaidino serialuose, kaip vedėja šiek tiek interpretuodavo, bet jai būdavo nubrėžtos tam tikros ribos. Dabar Redita gali improvizuoti ir pati atsako už savo žodžius. Kaip sekasi tai daryti, galima bus pamatyti jau šiandien - pirmojoje LNK laidoje "Asistentai". Būdama viena iš trijų vedėjų, ji žiūrovams stengsis parodyti, kaip nesunkiai ir išradingai nemielą būstą paversti jaukia erdve, į kurią grįžti po darbų - tikra šventė. Kokią laidoje "Asistentai" matysime Reditą - švelnią namų fėją ar griežtą furiją? "Buvau ir aikštinga, ir "žiauriai" nuoširdi", - apie pirmosios laidos filmavimus sako ji.

Nesidrasko ir nerėkauja

O man įdomu, kokia Redita būna gyvenime - dažniau fėja ar furija? "Mane išvesti iš pusiausvyros nelengva, - tikina moteris. - Esu nuosaiki." Jai būna nejauku, jei kitas žmogus pasijunta nepatogiai, todėl tokių situacijų vengia. Dar sako, kad nėra ambicinga ar aikštinga. O jei reikia pakovoti dėl savęs ar svarbių dalykų? "Galiu su visais žmonėmis sugyventi taikiai. Bet jei matysiu, kad kas nors pradeda piktnaudžiauti, manimi naudotis, tokie dalykai gali išvirsti į labai rimtą konfliktą", - aiškina. Net tada ji neįsiaudrins, triukšmo nekels. "Nes man žema draskytis ir rėkauti", - tvirtina. Tačiau supykusi ji ilgai neatleis.

Vis dėlto stengiasi, kad tokių situacijų nebūtų. Kodėl? "Nemoku atsiprašinėti, - atvirai sako. - Man tai sunku. Todėl kiek įmanoma vengiu konfliktinių situacijų." O jei taip atsitinka, žmogų, su kuriuo susipyko, gali ilgam laikui "išbraukti iš sąrašo". Gal net niekada nebendrauti.

Tarėsi su astrologais

Reditos horoskopo ženklas - Jautis. Astrologija ji domisi ir tiki. Štai dėl sūnaus vardo tarėsi, kaip pati sako, su visais Lietuvos astrologais, kuriuos tik rado. Ir daug knygų pervertė. Berniukas, kuriam dabar treji su puse, buvo pavadintas Ugniumi. Daugelis astrologų jam siūlė vardus, susijusius su stichijomis - ugnimi, vėju. Arba su laisve.

"Vardo Ugnius nenorėjau, - prisipažįsta mažylio mama. - Taip nusprendė jo tėtis. Kadangi neturėjau jokios alternatyvos, taip ir buvo pavadintas." Berniuko antrasis vardas - Gabrielius. Jo reikšmė - ugninis Dievo karys.

Sunkiausias metas

Reditai nelengva pasakoti, kiek išgyvenimų ir rūpesčių buvo dėl sūnelio. Dviejų mėnesių kūdikis buvo atsidūręs ant mirties slenksčio. "Jis turėjo labai rimtų sveikatos problemų, - sako berniuko mama. - Todėl vardas Gabrielius atsirado kaip pastiprinimas. Ar tai buvo sunkiausia, ką man teko patirti? Taip. Tada vaikas beveik dvi savaites buvo vos ne komos būklės. Nežinojome, gyvens ar mirs. Gydytojai nedavė jokių garantijų. Krikštijome jį ligoninės palatoje." Tuo metu Redita nuo sūnelio nesitraukė, laikydavo jį už rankutės. Tiesiog jautė, kad turi taip elgtis. Tada ir suprato, kad žmogus turi daugiau galių, negu numano, jog apskritai yra dalykų, kurių neįvardysi ir nenupasakosi. Pasak Reditos, atsiranda išmintis, kurios negali užrašyti ir pateikti kaip recepto.

Be diskusijų

Redita dar turi šešiametę dukrelę Upę. Taip pavadino pati.

"Su mergaite viskas buvo paprasta", - tvirtina moteris. Kai laukėsi šeštą mėnesį, jau žinojo, koks bus gimusios mažylės vardas. "Išgirdau jį iš Lino Karaliaus, - prisimena pramogų, o dabar politikos žmogų. - Jis norėjo taip pavadinti savo dukrą. Kadangi gimė berniukas, tapo Vėju. O man vardas Upė pasirodė labai gražus." Kai Redita pasakė apie tokį vardą gyvenimo draugui ir mergaitės tėveliui Deiviui Lukui, diskusijų nekilo, jis iškart sutiko.

Pasak mamos, šešiametė Upė labai savarankiška. Pagal horoskopą - Liūtas. Charakteris - lyderio. Kūrybinga asmenybė. Patinka piešti, dainuoti. O pusketvirtų metukų Ugnius yra uždaras vaikas, gyvenantis savitame pasaulyje, bet siekiantis taikytis ir atsiprašyti, jei kyla kokių nesutarimų. Pagal horoskopą - Vandenis. Taigi dukrą ir sūnų auklėti reikia skirtingai - kas tinka vienam, kitam nedera.

Jaučiasi saugi

Redita Deivį vadina vyru, nors pora nėra susituokusi. "Taip, jis yra mano vyras. Sugyventinis. Draugas, - vardija moteris. - Tačiau jei kalbame apie popierius, antspaudo nėra. O ką jis duotų?"

Kodėl nesituokia, ar Reditai nereikia saugumo jausmo? "Tai kad aš jaučiuosi saugiai. Todėl nėra poreikio ištekėti, - tvirtina ji. - Sugyventiniai dabar traktuojami taip pat, kaip ir vyras su žmona. Teisiškai nelabai daug kuo skiriasi. Tarkime, mūsų paskolos yra bendros."

Anot Reditos, santuokos klausimas atiduotas jai spręsti. Jei norėtų ištekėti, tiesiog apie tai turėtų pasakyti Deiviui. Pavardės keisti ji nenorėtų. Vadinamasis socialinis statusas nerūpi. Negi nesinori vestuvių bent kaip gražios šventės? Apie tai buvo pagalvojusi. "Tačiau prasidėjo krizė, - sako pašnekovė. - Dabar reikia daug dirbti. Na, o jei kils noras susituokti, tą ir padarysime. Kol kas tokio nėra. Mano Deivis ištikimesnis turbūt už daugelį vedusių vyrų."

Anot Reditos, jiedu su Deiviu panašūs vizualiai, bet temperamentai ir charakteriai labai skirtingi. Ji yra rami ir sėsli, nesiekia dominuoti. Jis impulsyvus, toks, kuris užkuria ugnį - ir tarpusavio, ir kūrybinę. Avinas pagal horoskopą ir būdą. "O man tenka tuos laužus gesinti, - šypsosi Redita. - Taip, taip, būna ir žaibų."

Vis dėlto ji prisipažįsta, kad nurimo tada, kai atsirado šeima. Išryškėjo kitokios būdo savybės. Anksčiau labiau blaškėsi, daug dirbdavo, kol pasiekdavo norimą rezultatą. "Taip buvo ir televizijoje, ir teatre. Daužydavau galvą į sieną, kad ko nors pasiekčiau, kam nors ką nors įrodyčiau, - prisimena. - Nuo tada, kai atsirado Deivis, viskas klostosi natūraliai, per daug nesistengiant. Labai didžiuojuosi tuo, kad išmokau išlaukti. Tai Deivio mintis: nėra prasmės daryti didelių žygių, jei tai ne nuo tavęs priklauso. Tai likimo klausimas - dabar juo pasikliauju."

Sklandūs pokyčiai

Maždaug iki 30 metų Redita buvo laisva ir nepriklausoma moteris. Dabar ji - šeimą turinti dviejų vaikų mama, kartu su Deiviu sukūrusi ne tik gyvenimo būstą, bet kūrybinius fotonamus. Teiraujuosi: ar labai reikėjo keisti gyvenimo būdą? "Viskas vyko labai sklandžiai, - patikina Redita. - Atsirado Deivis, tada - vaikai. Pradėjome verslą, kuris rėmėsi į mūsų patirtis. Tad viskas tarsi susidėliojo į savo vietas."

Prieš septynerius metus Deivis ir Redita pradėjo rengti besilaukiančių moterų ir jaunų mamų fotosesijas. Buvo šios fotografijos krypties pradininkai Lietuvoje. Pašnekovė sako, kad darbas televizijoje tuo metu jai buvo šiek tiek apkartęs. Vargino sezoniškumas ir neapibrėžtumas, kai tekdavo dirbti nuo rugsėjo iki birželio. "Kai sueina 30 metų, pradedi galvoti, o kas bus toliau. Jaučiau nuovargį", - prisipažįsta Redita. Tad viskas susiklostė logiškai. Gyvenimas pasikeitė, kai permainų norėjosi.

Pastaruoju metu vėl prasidėjo pokyčiai. Ji grįžo į televiziją. "Esu žmogus, kuris stengiasi daug ką pabandyti, - tvirtina moteris. - Ir dėl nieko nesigailiu." Dabar dukra ir sūnus lanko vaikų darželį, mama turi laisvo laiko, kurį gali skirti darbui televizijoje - apskritai saviraiškai. Taigi šeimos gyvenimas gerai sustyguotas.

Komplimentai ir kritika

Redita nesureikšmina to, kad grįžusi į televiziją vėl bus matoma, stebimas bus ir jos gyvenimas. "Kai esi ne 20 metų, kai nuo dėmesio svaigsta galva, o subrendęs, tai neberūpi, - tvirtina ji. - Aš - susiformavęs žmogus, turintis pagrindą po kojomis."

Ar Redita kreipia dėmesį į aplinkinių nuomones? "Kiekvienam žmogui svarbu, kaip jį vertina, - įsitikinusi ji. - Išmintinga yra išklausyti kito nuomonę, kad ir kokia ji būtų, ir atsižvelgti. Komplimentų nemėgstu ir juos girdėdama jaučiuosi nejaukiai. Aišku, savimeilę paglosto, bet jei jie tušti - nieko neverti. Kritika skaudina, bet kai ji motyvuota, yra proga pamąstyti. Jeigu yra dėl ko ginčytis, diskutuoti - puiku."

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"