Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Rašytojų poros gyvenimas - kaip serialas

 
2010 01 23 0:00
Daiva ir Giedrius antrą kartą susituokė pernai rugsėjį Palangoje.<br>Virgilijaus Kuodo nuotrauka
Daiva ir Giedrius antrą kartą susituokė pernai rugsėjį Palangoje.
Virgilijaus Kuodo nuotrauka

Juodu - dvi priešingybės. Trapus moteriškumas ir veržlus vyriškumas. Ji - liekna šviesiaplaukė didelėmis mėlynomis akimis. Jis - griežtų bruožų tamsiaplaukis. Rašytojų Daivos Vaitkevičiūtės ir Giedriaus Rekašiaus, skaitytojams žinomo Edvino Kalėdos slapyvardžiu, gyvenimas taip pat galėtų būti vertas romanisto plunksnos: 11 metų santuokos, 9-eri išsiskyrus ir vėl - vestuvės.

Rašytojų D.Vaitkevičiūtės ir G.Rekašiaus pora gyvena Šilalėje. Jų nesutiksi sostinės vakarėliuose. Tačiau tiek Daivos, tiek Giedriaus knygos populiarios, skaitomos, o lietuviškiems serialams "Nekviesta meilė", "Moterys meluoja geriau" sukurti scenarijai prikausto žmones prie televizorių ekranų. Kitą mėnesį televizijos žiūrovų laukia ypatinga premjera - pamėgto serialo "Nemylimi" tęsinys "Svetimi" pagal E.Kalėdos trilogijos antrąją dalį. Savo pirmąją knygą jis parašė remdamasis asmenine patirtimi, dar karštais įspūdžiais iš kalėjimo, į kurį jis buvo patekęs už vieną lemtingą jaunystės klaidą.

Smagiausia, kad kartu dirbdami rašytojai patys pakliuvo į muilo operos vertas peripetijas.

Aistra ir ramybės uostas

Daiva ir Giedrius kartu gyveno 11 metų, bet 2000-aisiais išsiskyrė. Tačiau praėjusį rudenį pora susituokė antrą kartą.

G.Rekašius pasakoja, jog piršdamasis pirmą sykį jaudinosi gerokai labiau negu antrąjį. "Pirmą kartą net netikėjau, kad Daiva sutiks, tačiau rizikavau. Antras kartas buvo kur kas lengvesnis. Suaugę žmonės vadovaujasi ne vien jausmais, bet ir patirtimi - žino, ką reiškia būti vienišiems, nemylimiems. Ir kaip tą būseną pakeisti", - apie savo apsisprendimą pasakoja rašytojas.

Jis prisimena, kad pirmoji santuoka su Daiva rėmėsi daugiau emocijomis, aistra, nevalingu vienas kito laisvės varžymu. Gyvenimas po antrųjų vedybų su ta pačia moterimi G.Rekašiui yra tarsi ramybės uostas, kai randi visai kitokią prasmę būti kartu.

Po skyrybų - į kūrybą

Daiva prisimena, kad su būsimu vyru susipažino dirbdama bibliotekoje: "Jis buvo labai įkyrus skaitytojas - sėdėdavo palinkęs prie laikraščio iki paskutinės minutės, kol turėdavau užrakinti duris ir išprašyti lauk. Tačiau vieną rudens vakarą pasisiūlė po darbo palydėti namo. "Lydėjo" iki ryto - visą naktį vaikščiojome po miestą. Buvo labai įdomu kalbėtis, iškart pajutome, kad esame bendraminčiai." Moters žodžiais, tada, prieš 20 metų, jai iš akių tryško idealizmas.

Tačiau bendras gyvenimas pasirodė kur kas proziškesnis. "Pamatėme, kad tiesiog negalime būti drauge, erzinome vienas kitą", - sako D.Vaitkevičiūtė.

Po skyrybų Giedrius metams išvyko į Jungtines Valstijas pas draugus. Ten rašė ir dirbo. O Daiva debiutavo kaip literatė ir pasinėrė į kūrybą. "Tais metais, kai išsiskyriau, išleidau pirmąjį romaną "Monikai reikia meilės". Tada iškart rašiau antrą, paskui - trečią knygą. Esu darboholikė", - šypsosi D.Vaitkevičiūtė.

Atėjo į protą

Būtent kūryba "kalta" dėl antrųjų poros vedybų. Prieš keletą metų buvę sutuoktiniai pradėjo dirbti kartu - rašyti scenarijus serialams. "Labai natūraliai ėmėme daugiau bendrauti", - paaiškina Daiva. Tai buvo nesunku, nes ir iki tol vyras sūnaus mamą pasveikindavo gimtadienio proga, juodu aptardavo vaiko reikalus. Nutrūkę santuokiniai ryšiai buvo virtę tam tikrais giminiškais santykiais.

Kaip moteris pajuto, kad buvęs vyras ją vėl mergina? "Jaučiau Giedriaus norą grįžti į šeimą, o į porą mus sujungė labai konkretus įvykis", - pasakoja Daiva. Vieną vasaros vakarą Giedrius jai pasiūlė nuvažiuoti ant Lopaičių piliakalnio. Nuo seno pasakojama, kad ten yra magiška pagoniška vieta, vyksta stebuklai. Buvę sutuoktiniai ant kalno prasėdėjo iki paryčių. "Mūsų pokalbis buvo beveik toks pat, kaip tada, kai būdami kartu aptarinėdavome jo romanų siužetus. Išsikalbėjome apie viską ir, tekant saulei, jis staiga pasipiršo", - atvirauja rašytoja. Moteris tvirtina buvusi priblokšta. Tačiau ištarė "taip". "Tą naktį mano požiūris į jį pasikeitė. Pamačiau, kad Giedrius subrendo, išaugo iš to, kas mane erzino, pakito jo vertybės", - prisimena D.Vaitkevičiūtė.

Šią žinią aplinkiniai vertino labai skirtingai - vieni džiaugėsi, kiti Daivą kvailino. O kai pora pranešė naujieną devyniolikmečiui sūnui Edvinui, jis replikavo: "Sveikinu, abu atėjote į protą, seniai reikėjo."

Abu senamadiški

Kodėl šiais laikais, kai vis daugiau porų gyvena be spaudo pase, Daiva ir Giedrius ryžosi antrajai santuokai? "Manau, kad šeima - didžiulė vertybė. Esu už santuoką. O pasakos, neva mums ir taip gerai, antspaudas nieko nereiškia - visiška nesąmonė. Kiekvienas vyras, mylintis savo moterį, nori ją vesti, nori jaustis už ją atsakingas, o moteris - būti dar labiau mylima ir saugesnė", - mano populiari rašytoja. D.Vaitkevičiūtė įsitikinusi, kad žmonės, greičiau nusprendžiantys tuoktis, pasižymi šiek tiek kitokiomis psichologinėmis savybėmis negu tie, kurie apie vedybas nemąsto. "Ne pati santuoka pagerina santykius, bet tie, kurie ryžtasi susituokti, yra linkę į stabilesnius santykius, nebijo prisiimti atsakomybės", - tvirtina žinoma rašytoja. Pasak pašnekovės, jei žmonės nesituokia, yra tik viena priežastis - jie nežino, ar nori būti drauge.

"Manau, mudu su Daiva esame šiek tiek senamadiški, stengiamės laikytis tų vertybių, kurias suformavo mūsų vyresnioji karta, o ne dabartinė popkultūra. Santuoka - tai atsakomybė, įrodymas, kad mylimas žmogus tau iš tikrųjų svarbus", - sako G.Rekašius.

Sutuoktiniai sutartinai patikina, jog nė vienas jų nėra šeimos galva - abu lygiaverčiai partneriai. "Buičiai daug reikšmės neteikiame, prabangos nesivaikome. Mums namai reikalingi ne tam, kad pasipuikuotume prieš draugus ar pažįstamus. Svarbu, jog juose būtų gera gyventi ir dirbti", - paaiškina

sutuoktiniai.

Neišeina iš namų

Daivos kūrybinė niša - serialo meilės linijos ir psichologinė herojų motyvacija. Giedriui daugiau tenka dėlioti siužetą, palaikyti serialo tempą, intrigą ir rūpintis, kad scenos būtų ekonomiškos, nebrangios.

Daiva prisipažįsta, jog šiuo metu darbų turi daugiau, nei gali spėti. "Mano kompiuteryje - trys nebaigtos knygos, o prieš kelias savaites tarsi iš dangaus nukrito dar vieno romano siužetas, ir jį taip gera rašyti, kad ištirpsta visas išorinis pasaulis", - pasakoja rašytoja. O kur dar serialų scenarijai, kuriuos kuria drauge su vyru. "Dabar rašymas man yra ir darbas, ir laisvalaikis - daugiau niekam nelieka laiko", - tikina moteris. Būna, ji taip pasineria į kūrybą, kad tris paras neiškelia kojos iš namų. "Kai išeinu į gatvę, apsvaigsta galva, o aš plaukiu tarsi ant debesies ir negaliu "įsijungti" į realybę, tebegyvenu serialo ar romano siužete", - atvirauja D.Vaitkevičiūtė. Dažnai rašydama išjungia ir telefoną. Tada mama, draugės pyksta, kad negali prisiskambinti.

Sulaukia grasinimų

Profesine sėkme negali skųstis ir G.Rekašius. Ką tik pasirodė jo nauji romanų "Auksaviriai" ir "Kaunas. Saulius" leidimai. Knygas Giedrius stengiasi rašyti pagal tikras istorijas. Vieni prototipai - draugai, kiti stovi priešingoje barikadų pusėje. "Savo pasakojimuose stengiuosi išlikti kuo objektyvesnis, bet romano "blogiukai", nors vardai ir pakeisti, mėgina grasinti. Tačiau kūrybinės drąsos tai negesina", - neslepia G.Rekašius.

Jo įsitikinimu, tokio populiarumo priežastis paprasta. "Pavyksta susikalbėti su masiniu skaitytoju. Literatūra man yra komunikacijos priemonė. Tas pats, kas prie bokalo alaus pasakoti draugams įdomias istorijas. Kadaise turėjau svajonę parašyti bestselerį, dabar - sukurti gerą scenarijų. Kai tai pavyks, grįšiu prie romanų rašymo", - kūrybinės virtuvės paslaptimis dalijasi rašytojas. Jis išsiduoda, kad baigia rašyti serialo "Svetimi" scenarijų. Laukia darbas ir prie kitų televizijai skirtų kūrinių. "Žinau, apie ką bus serialas 2011 metais, bet negaliu atskleisti idėjos ir siužeto, nes tai - komercinė paslaptis", - intriguoja pašnekovas.

Suknelių nesiuva

Giedrius sako, kad jautėsi geriau, kai nebuvo toks žinomas. Tačiau tai turi ir pliusų: žmonės ima pasakoti rašytojui savas istorijas. Ir tokias, kad nors filmą kurk.

"Tuo ir gyvenu - rašau, miegu, o laisvalaikiu studijuoju įvairią medžiagą, kaip parašyti gerą scenarijų", - pasakoja G.Rekašius. Ar per darbus lieka laiko palepinti žmoną? "Na, suknelių jai nesiuvu - turi savo siuvėją", - nusijuokia vyras. Tačiau neslepia, kad mylimai moteriai mėgsta dovanoti gėlių, knygų, paruošti vakarienę ar bent kartą per metus išleisti į kokią poilsinę kelionę. "Bet tai nėra lepinimas, tiesiog taip suvokiu savo pareigas žmonai", - sako rašytojas.

Daiva nusijuokia, kad ir su ja normaliam statistiniam vyrui būtų labai nuobodu - visos moters mintys, pokalbiai sukasi tik apie kūrybą.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"