Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Raganos skyrybos, būrėjos vedybos

 
2008 08 23 0:00
V.Lobačiuvienė norėtų kuo greičiau pamiršti vedybas su Dariumi Sabaliausku.<br>Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"
V.Lobačiuvienė norėtų kuo greičiau pamiršti vedybas su Dariumi Sabaliausku.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Šią vasarą dviejų Lietuvoje gerai žinomų moterų Vilijos Lobačiuvienės, tituluojamos vyriausiąja Lietuvos ragana, ir būrėjos Vaivos Budraitytės šeimyniniame gyvenime nemenki pokyčiai. Vilija skandalingai išsiskyrė, o Vaiva, rodos, sėkmingai ištekėjo.

Vilija šiandien gyvena remonto nuotaikomis - atnaujina įsigytą sodybą Jurbarko apylinkėse. Moteris pradeda naują gyvenimo etapą - vos prieš savaitę įsigaliojo teismo sprendimas dėl skyrybų su aštuoniolika metų jaunesniu Dariumi Sabaliausku. Antroji moters santuoka truko daugiau kaip dvejus metus. "Santuoka baigėsi daug anksčiau, liko tik laiko klausimas, kada oficialiai viskas pasibaigs. Žinoma, buvo galima gyventi, nes visose šeimose visko būna. Turėjome verslą - abu neblogai sukomės kaimo sodyboje ir Vaidą pasiėmėme iš vaikų globos namų... Jei tik nebūtų buvusi paimta paskola ir nebūčiau parašiusi įgaliojimo, kad galima naudotis pinigais. Jeigu Dariui niekas nebūtų pataręs pasinaudoti ta sąskaita, gal nieko ir nebūtų įvykę. Jis 150 tūkst. litų persivedė į savo kortelę ir per pusę metų spėjo viską išleisti. Šiaip visokiuose santykiuose rizikuoju protingai. Ir į šią santuoką žvelgiau atsargiai, bet nemaniau, negalėjau net įsivaizduoti, kad žmogus gali taip pasielgti su pinigais. Galėjau viską įsivaizduoti, bet šito - ne. Atrodė, kad lyg ir visur buvau apsidraudusi, o štai kaip išėjo. Gerai, kad nieko nepraradau", - džiaugiasi sėkmingai išsipainiojusia istorija Vilija. Moteris nebėra bendraskolė, be to, Darius jai turi sumokėti kompensaciją, jiedu taip pat pasidalijo nekilnojamąjį turtą.

Santuokos pliusas - globojamas vaikas

Jau prieš santuoką moteris žinojo vyro silpnybes. "Aš jam buvau surašiusi, kokie dalykai jo gyvenime pavojingi. Pažadėjau padėti, jei ir pats stengsis. Sakiau, kad jei nepasitaisys, tai praras mane, vaiką, verslą. Kaip sakiau, taip ir įvyko. Pinigai yra energetinė vertė, jei esi silpnas, neatlaikysi jų", - nesistebi buvusio vyro polinkiu švaistyti pinigus moteris. Jai teko susidurti ir su Dariaus išgėrinėjimais, pasilinksminimais su kitomis moterimis. Po visų šių paklydimų ne tik pats vyras, bet ir jo tėvai tikėjosi, kad moteris atleis ir jo nepaliks. "Aš ne iš tokių - nematau nei noro, nei reikalo. Nereikia man tokio gyvenimo, kad visą laiką žiūrėčiau į žmogų įtariai. Pasišiukšlinai - viskas. O jo tėvai netikėjo, kad jis taip galėjo pasielgti su pinigais, manė, kad apkalbu jį, šmeižiu, meluoju. Kai įsitikino, kad pinigus tikrai iššvaistė, vis viena apkaltino mane, sakė, kad aš turiu jį sutvarkyti ir atleisti", - prisimena moteris.

Ji prisipažįsta, kad gaila santuokoje sugaišto laiko ir dėl skyrybų kilusio "balagano" (net pirmasis moters advokatas dėl nuolatinio žurnalistų domėjimosi atsisakė bylos). Vis dėlto santuoka davė ir pliusų - tik ištekėjusi ji galėjo imti globoti Vaidą. Darius taip pat norėjo vaiko ir mylėjo jį. Pora planavo berniuką įsivaikinti, tačiau kai vyras iššvaistė bendrus šeimos pinigus, moteris nesutiko. "Tapau globėja, nes jei būtume įsivaikinę, tai būčiau patekusi į pinkles. Jis būtų tėvas - visą likusį gyvenimą būtų mane šantažavęs dėl vaiko, o dabar jokių teisių į jį neturi. Aš viską apgalvojau. Ir taip pusę metų turėjau su Dariumi taikstytis, vaidinti, kad viskas gerai, kol kovo mėnesį įvyko teismas dėl vaiko globos. Jei viskas anksčiau būtų išlindę į viešumą, man būtų nedavę vaiko", - sako Vilija. Dabar jos namuose Dariaus vardas net neminimas, tačiau Vaidas buvo labai prieraišus prie vyro, prisimena jį. "Jei tik pamatytų Darių, tikriausiai kaipmat pultų jam į glėbį. Juodu keistai panašūs", - mano moteris.

Norėjo šlovės

Kaip dabar sekasi Dariui, moteris nė nenumano. Žino, kad jis gyvena su buvusia žinomo dainininko drauge.

Moteris tvirtina, kad vyras ne tiek ją įskaudino ir išdavė, kiek pats nukentėjo. Vilija buvo tikra, kad Darius ją vedė iš meilės, juk net trejus metus nuolat demonstruodavo savo jausmus, siekė jos atsako. "Nežinau, ko jis iš manęs norėjo... Pinigų taip ir negavo. Žinoma, jis turi tuštybės ir garbėtroškos jausmą. Kai pats savo vardo neturi, tai visada nori kažkuo svarbiu būti. O aš nemažai žinomų žmonių pažįstu. Jis norėjo būti žinomas ir per skyrybas dar bandė išlošti, sužaisti, kad jį visi žinotų, todėl kreipėsi į žurnalistus. Bet tai - vienadienė šlovė, be to, dabar jau tapo gan neigiamu herojumi", - pasakoja Vilija.

Negraži, neturtinga ir ne lenkė

Su Dariumi santuoka moteriai buvo antroji, pirmą kartą ištekėjo 24-erių už Vladislovo Lobačiaus. "Jis mane patraukė kaip keista, crazy asmenybė. Iš pirmo karto vienas kitam kritom į akį ir į širdį. Tiesa, buvo labai didelis jo giminės pasipriešinimas. Jiems nepatiko, kad esu ne lenkė, negraži, neturtinga ir tėvai kaimiečiai. Jie patys tais laikais gerai gyveno. Giminėje labai vienas kitą globojo, tarp jų buvo stiprus ryšys. Jam kitos moterys buvo peršamos, bet atsilaikė. Mes negalėdavome nė dienos išsiskirti. Jei man tekdavo išvažiuoti į gimtąjį Jurbarką, tai kasdien vienas kitam siųsdavome telegramas. Visas paštas žinojo, kokia stipri mūsų meilė", - šypsosi moteris.

Vyras atsisakė gero gyvenimo ir kartu su mylima moterimi išsinuomojo be jokių patogumų kambarėlį virš garažų. Jaunuoliai norėjo pabėgti nuo akylų Vladislovo šeimos narių, nuolatinės jų kontrolės. "Kai po metų pasijutau nėščia, mes susiradome kitą kambarėlį netoli universiteto, pusrūsyje. Ilgainiui viskas stojo į savo vietas. Vyras gavo gerą darbą - buvo puikus finansininkas. Įsikūrėme dviejų kambarių bute", - pasakoja moteris.

Vyras tarsi draugužė

Graži santuoka truko aštuonerius metus. Pora dar bandė taisyti savo santykius, bet galiausiai nusprendė išsiskirti, kol neatsirado neapykantos vienas kitam. "Iš tiesų mylėjau tą žmogų. Mes visą laiką kalbėdavomės, buvome tarsi draugužės. Jeigu būčiau kentėjusi, santuoka būtų trukusi ilgiau, bet pati pasiūliau skyrybas. Norėjau pabūti išsiskyrusi. Maniau, kad dar kartą galėsiu ištekėti. Aišku, buvo sunku likti ant ledo su vaikas, bet pati pasirinkau tokį kelią", - sako moteris.

Aplinkiniai taip ir nesuprato, kodėl pora išsiskyrė, - jiems jie atrodė ideali, graži šeima. "Kai išsiskyrėme, vis vien kartu važiuodavome pas jo tėvus švęsti Kalėdų, kitų progų. Visi kartu lyg niekur nieko bendraudavome, juokaudavome, o kai išvažiuodavome skirtingais taksi, mus pirmą kartą matantys žmonės stebėdavosi, kodėl skirtingais keliais važiuojame. Negalėdavo patikėti, kad išsiskyrusios poros gali taip bendrauti", - šypsosi Vilija.

Skirtingos dukros

Po skyrybų moteris liko su dviem dukromis. "Vyras puikiai sutardavo su jaunėle dukra Ieva, o štai su penkeriais metais vyresne Rūta jo santykiai buvo ne kokie. Nors mergaitė gimė labai graži ir protinga, vėliau turėjo ir nemažai kompleksų, nepasitikėjo savimi. Ji buvo savotiškas vyro jaunystėje atspindys, ir jis kaip kokio savo atspindžio jos negalėjo priimti. Tai taip pat buvo viena iš skyrybų priežasčių. Ieva nors ir nebuvo tokia graži, bet visada buvo linksma, energinga, ir tėvas tą vaiką tiesiog dievino. Ji buvo visas jo gyvenimas", - sako Vilija.

Pasak pašnekovės, buvęs vyras gerai uždirbo, ir Ievai patiko geras gyvenimas: juodu lankė restoranus, pirkdavo madingus drabužius. Kai jis įsirengė butą, dukra pasiprašė, kad leisčiau gyventi pas jį. Skaudančia širdimi išleidau šešiolikmetę. Ištempė pusantrų metų, nes jau buvo pripratęs gyventi vienas, namuose mėgo vadovauti.

Traukia jaunesni

Vilija prisipažįsta, kad įsimylėti nelinkusi, tačiau jei jau aplanko meilė, tai iki pat sielos gelmių.

"Prieš trylika metų buvo užklupusi antroji didžioji mano meilė... Ir labai sunkus išsiskyrimas. Kokius metus kaip sapne buvau ir penkerius metus iš to vadavausi", - prisipažįsta moteris.

Pastaroji santuoka baigėsi beveik be nuostolių, todėl moteris nėra nusivylusi vyrais. "Nemanau, kad ir toliau viena gyvensiu, juk ir vaikui reikėtų vyro šalia. Tik kol kas nematau žmogaus, su kuriuo galėčiau būti, ir laiko nelabai tam yra. Be to, vyresnių vyrų nelabai ir noriu - jie jau seni, nutukę, aš nemėgstu tokių. Vis viena mano akys krypsta į jaunesnius, jie energingesni, dar spėja su manimi," - juokiasi moteris.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"