Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

R.Šilanskas turi priešų

 
2012 10 06 8:26
Anekdotų karaliui R.Šilanskui humoro skirstymas į tautybes atrodo kvailas. "Arba turi humoro jausmą, arba neturi", - konstatuoja jis.
Anekdotų karaliui R.Šilanskui humoro skirstymas į tautybes atrodo kvailas. "Arba turi humoro jausmą, arba neturi", - konstatuoja jis.

Šį kartą 'Lietuvos žinių' žurnalistas kalbina Raimondą Šilanską anekdotų prikimštomis kišenėmis. Interviu herojus pasakoja apie humorą ir ne tik.

BTV seriale "Milijonieriai" vaidinantis ir šou "Komikų klubas" besifilmuojantis R.Šilanskas jums papasakos apie žvejybą, apie anekdotus ir apie savo koncertus. Apie situacijas, kuriose pravertė humoras, apie komos ir mikroinsulto paliktus pėdsakus ir apie priešus. Pradėkime nuo "Milijonierių"...

- Vaidinate BTV humoro seriale "Milijonieriai". Personažas Baba loterijoje laimėjo 57 mln. litų ir neatsimena, kur juos užkasė. Pirmas dalykas, kurį padarytumėte laimėjęs 57 milijonus.

- Atidaryčiau teatrą vaikams, kur galėtų vaidinti visi norintys vaikai. Tai - mano svajonė. Gyvenant Lietuvoje tokios svajonės niekada nerealizuosi. Nes čia - Lietuva, čia lietūs lyja. Jei turėčiau tuos 57 milijonus, pusę sumos reikėtų išdalyti kyšiams, o kitą pusę pavogtų "prarabai".

- Filmuojatės BTV humoro šou "Komikų klubas". Jums ši laida atrodo juokinga?

- Man ji gali atrodyti juokinga, gali atrodyti nejuokinga, bet viską sprendžia žiūrovas. Tai, kas juokinga britui, lietuviui nelabai juokinga. Nežinau, ar mūsų žmonėms patinka ši laida - to neklausiau. Aš ir pats jos nežiūriu, nes neturiu kada. Arba dirbu, arba žuvauju. Dažniau dirbu.

- Jei turėtumėte krūvą pinigų, žvejotumėte daugiau?

- Kaip sako rusai, būtų suderinta "prijatnoje su paleznam" (malonumas su nauda - aut.). Žuvimi aprūpinčiau visus kaimynus. Pavydžiu Pauliui Korsakui (TV6 laidos apie žvejybą "Vienam gale kablys" vedėjui - aut.), nes jis darbą suderina su malonumu.

Man malonu, kai žiūrovas juokiasi. Kai žmogus šypsosi, jis gražus. Atėję į humoro koncertus lietuviai užmiršta, kad namie šaldytuve gyvena sniego karalienė, jie atsitraukia nuo savo problemų ir pasijuokia iš kitų ydų. Jie ateina pailsėti. Juokas suartina žmones. Kai juokiesi, gyvenimas geras. Juokas yra priešnuodis depresijai. 1991-aisiais sausio 13-ąją prie televizijos bokšto padariau du koncertus. Susikibę visi kartu juokėmės.

- Jūs - užkietėjęs žvejys. Aš niekaip nesuprantu, kodėl žmonės valandų valandas kiurkso į vandenį įmerkę meškeres. Paaiškinkit man, prašau.

- Žuvaudamas gauni dvasinio poilsio. Negalvoji apie tai, kad kažkas negerai. Sėdi ir lauki. Tu prieš žuvį. Turi pagauti savo priešininką. Kare kaip kare. Esmė ne žuvis. Jei jos nori, nueisi į "Norfą", "Maximą", "Rimi" ar "Iki" ir nusipirksi. Esmė - pats gaudymas, pats procesas. Sako, kad žvejas turi daug kantrybės. Tai - ne kantrybė. Tai - viltis. Rytoj ryte keliuosi ketvirtą (pokalbis vyksta antradienį - aut.), o pusę penkių išvažiuoju žvejoti.

Jei nekimba, nuotaika absoliučiai nesubjūra. Aišku, malonumas, kai sekasi, didesnis. Trauki, nuimi žuvį nuo kabliuko, sveri, fotografuoji ir paleidi. Paleidžiu nedideles žuvytes ir žuvis su ikrais. Nežinau, ar paties pagauta žuvis skanesnė nei nusipirkta parduotuvėje, nes niekada nevalgiau savo pagautos žuvies. Nenoriu valgyti savo priešininko.

- Ar egzistuoja anekdotai, kurių nežino Raimondas Šilanskas?

- Aišku, egzistuoja. Pastarąjį kartą naują anekdotą girdėjau prieš du mėnesius. Negaliu jo papasakoti viešai, nes tai nėra anekdotas, kurį galima skelti vaikams ir moterims. Jis priklauso juodojo humoro kategorijai. Juodus anekdotus balandžio 1-ąją pasakoju Kauno bare "Crazy House". Vakaras prasideda be vienos minutės dvyliktą nakties ir baigiasi be vienos minutės trečią nakties. Ateina tik tie, kurie žino, kad tai - juodojo anekdoto naktis. Tokie anekdotai patinka ne kiekvienam. Man jie patinka. Mėgstu visokį humorą - ir juodą, ir baltą, ir "ružavą". Kiekvienas anekdotas, kurį pasakoju, yra kaip mano kūdikis.

- Kiek anekdotų žinote?

- Skaičiaus nežinau, bet be sustojimo esu pasakojęs anekdotus septynias valandas dvylika minučių. Važiavau nuo Telšių iki Perno Estijoje. Porinau anekdotus, nes susilažinau. Šiandien jau neatsimenu, kas buvo lažybų objektas ir iš ko lažinomės, bet tai buvo susiję su alkoholiu.

- Kritikai klykia, kad lietuviškas humoras niekam tikęs. Ką manote Jūs?

- Geriausia būtų po koncerto to paklausti žiūrovo. Man lietuviškas humoras savotiškai įdomus. Nežinau, kas pradėjo humorą skirstyti į tautybes. Tai - kvaila. Sako, rusiški anekdotai kieti. Bet daugiau kaip pusė jų perdaryti iš žydiškų. Arba turi humoro jausmą, arba neturi. Aš nesuprantu amerikiečių humoro. Žmogus važiuoja motociklu, veidu užkabina šaką ir nukrenta. Visi juokiasi. Man baisu. Tam žmogui skauda. Kaip galima juoktis iš to, kas kitam skausminga?.. Aš jau daug metų niekada nepasakoju anekdotų apie šlubuosius, mikčius ir kurčiuosius. Niekada nežinai, kaip gali pasisukti gyvenimas.

- Kas sugalvoja anekdotus?

- Liaudis. Aišku, yra humoristai, kurie rašo tekstus. Bet jie dažniausiai rašo humoreskas. Iš ko rašomos humoreskos? Iš anekdotų, kuriuos kuria liaudis. Aš gyvenu iš anekdotų, kuriuos rašo tauta. Vadinasi, gyvenu iš liaudies. Aš - erkė ant tautos kūno. (Juokiasi.)

- Pasitaiko koncertų, kuriuose ariate iš širdies, bet žmonės nesijuokia?

- Yra buvę, oi, yra. Viskas priklauso nuo žiūrovų nusiteikimo. Paprastai nesijuokia du ar trys žmonės, bet yra pasitaikę, kad nesijuokdavo visa salė. Bandai užkabinti - eini per skirtingus žanrus, keiti temas. Kai stengiesi, o žmonės nereaguoja, nuotaika suprastėja. Salėje pamatai liūdną, piktą žmogų. Mintyse sau sakai: "Dabar tu juoksiesi." O jis vistiek sėdi rimtas. Kartą visą koncertą atsėdėjo liūdnas liūdnas vyras. Po renginio jis priėjo ir pasakė: "Seniai buvau tokiame gerame koncerte." Kaip su plytele per galvą.

- Jus lengva prajuokinti?

- Lengva, jei anekdotas ar "bajeris" geras. Kartais juokiuosi iki ašarų. Juokiuosi retai, nes retai pasitaiko tokių progų. Kartais situacija primena BTV laidą "Prajuokink mane". Pats formatas labai įdomus, bet kartais atrodo, kad Cololo (Vitalijus - aut.) ar Mičiulienė (Violeta - aut.) nusijuokia iš gailesčio. Kaip sako Raimondas Bingelis, žmones galima skirstyti į dvi kategorijas: vieni turi humoro jausmą, o kiti turi jausmą, kad turi humoro jausmą. Antrieji įsivaizduoja, kad labai gerai varo, ir yra pagrindiniai kritikai. Jeigu tokiems kas nors nepatinka, reiškia, tai - ne humoras. O jei jiems juokinga, visiems reikia juoktis.

- Jūsų gyvenime buvo situacijų, kai humoras padėjo išsisukti iš nepatogios padėties?

- Jėzau, kiek kartų! Naktį juokaudamas sugebėjau kaime atidaryti parduotuvę. Pajuokaudamas lengviau sutari su pareigūnais. Užsienyje nemokėdamas kalbos pabandyk ateiti su šypsena, juokaudamas. Prasisuksi.

- Kas yra geriausias humoristas Lietuvoje?

- (Mąsto.) Kiekvienas humoristas savaip įdomus. Koks įdomus Zavaliauskas (Juozas - aut.). Nesvarbu tai, kad jis palikęs sceną. Jis - metras, mes visi iš jo mokėmės. Jis ir šiandien man įdomus. Yra Šapranauskas (Vytautas - aut.), yra Bingelis (Raimondas - aut.), yra Cololo. Kiekvienas turi savo nišą.

- Humoristai serga depresija?

- Serga kaip ir visi kiti.

- Kai Jums buvo 19-a, apendicito operacijos metu ištiko koma. Prieš 10 metų esate patyręs mikroinsultą. Tokios patirtys palieka kokį nors antspaudą?

- Mūsų gyvenime niekas nepraeina be pėdsako. Laikas nuo laikos Dievulis patikrina mano sveikatėlę. Kartais pagalvoji, kad viskas, ką darai, yra beprasmiška. Viskas žiauriai trapu. Ateina tam tikri momentai. Žaidi futbolą - bum! Trūksta apendicitas. Ir viskas baigiasi - humoras, ašaros... Stovi scenoje, bet nuo jos gali neišeiti.

- Turite priešų?

- Jeigu neturėtum priešų, ar čia gyvenimas? Dainuodamas Butnorius (Algimantas - aut.) pasakė labai gražią mintį: "Ačiū ir tau, mano mylimas prieše, kad mane stipresnį padarei." Aišku, geriau neturėti priešų. Tai gimdo priešpriešą, įneša netikrumo jausmą: ką jis dabar padarys? Kur įkąs?..

- Su žmona gydytoja Aušra auginate šešiametę dukrą Ievą. Jums 52 metai. Kai dukrai bus 20 metų...

- ...Manęs jau nebus (juokiasi). Amžius nesvarbus. Jei tau taip atsitiks, pajausi, ką reiškia atjaunėti. Susilaukęs dukros širdyje tapau jaunas. Aš - jaunas tėvelis. Šeimoje esu griežtas, bet ne per griežtas.

- Koks Jūsų santykis su alkoholiu?

- Į alkoholį žiūriu labai neigiamai, bet kartais jisai mane nugali. Nenorėčiau eskaluoti šios temos, kadangi po to kyla problemų šeimoje.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"