Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

R.Mikelkevičiūtė nesibodi būti matoma

 
2013 02 02 12:34
R.Mikelkevičiūtė nesupranta, kodėl LNK "Kviečiu šokti. Pažadinta aistra" anonsas, kuriame ji bučiuojasi su A.Butkumi, sukėlė tiek pasipiktinimo. /LNK archyvo nuotrauka
R.Mikelkevičiūtė nesupranta, kodėl LNK "Kviečiu šokti. Pažadinta aistra" anonsas, kuriame ji bučiuojasi su A.Butkumi, sukėlė tiek pasipiktinimo. /LNK archyvo nuotrauka

LNK šou 'Plikis ir ponia' bei 'Valanda su Rūta' vedėja Rūta Mikelkevičiūtė jums prisipažins, kodėl nežiūri lietuviškų TV laidų, kaip vertina savo bučinį su šokėju Andriumi Butkumi LNK 'Kviečiu šokti. Pažadinta aistra' anonse ir paneigs kai kuriuos itin gajus stereotipus.

- Prieš septynis metus nustojai žiūrėti lietuviškas laidas. Kitiems taip pat patartum taip elgtis?

- Aš žiūriu žinias ir detektyvinius serialus. Į laidas žvilgteliu dešimt ar penkiolika minučių. Nemoku jų stebėti kaip paprastas žiūrovas. Esu sugadinta televizijos, todėl nežiūriu ir nesinervinu.

- Su buvusiu seimūnu, BTV "Taip. Ne" veidu Arūnu Valinsku vedi sekmadienio LNK pokalbių šou "Plikis ir ponia". Ką blogo gali pasakyti apie šį plikį?

- Ką gero gali pasakyti apie vyrą, kuris ketverius metus bastėsi nežinia kur? (Juokiasi.) Todėl kol kas į jį žvelgiu atsargiai. A.Valinskas pavadino mane nuodinga gebene. Keista, nes jam dar neteko ragauti mano nuodų. Pavadinčiau jį rože. Arūnas patrauklus ir švytintis, labai mėgsta dėmesį ir yra jo išlepintas. Bet jei kas nors ne taip, jis, kaip ir rožė, duria. Narciziškumas būdingas ne visiems televizijos žmonėms, bet tie, kurie yra ekrane, turi mėgti dėmesį - kitaip sunku atlikti darbą, kurio esmė būti matomam.

- Praėjusiais metais pradėjusi vesti "Kviečiu šokti. Pažadinta aistra" "Nuo... Iki..." vedėjos kėdę po šešiolikos metų perleidai ilgametei šios laidos žurnalistei Giedrei Talmantienei...

- Ir labai tuo džiaugiuosi. Laidą turi vesti profesionalus žmogus - žurnalistas, kuris supranta, apie ką kalbama, kuris pats kalbina žmones, turi autoritetą, pasitikėjimo ir patirties. Džiaugiuosi, kad nereikėjo perleisti vietos aktoriui. Nenoriu įžeisti šitos profesijos atstovų, bet kai vedėjas net nežino, apie ką pasakos jo pristatyti reportažai, tai akivaizdu. Tai - neorganiška. Nepatinka tokios laidos.

Gražios moterys girdėdamos komplimentus paprastai kuklinasi, o R.Mikelkevičiūtė žino, kad yra graži. /LNK archyvo nuotrauka
Gražios moterys girdėdamos komplimentus paprastai kuklinasi, o R.Mikelkevičiūtė žino, kad yra graži. /LNK archyvo nuotrauka

- Praėjusiais metais LNK suktame "Kviečiu šokti. Pažadinta aistra" anonse aistringai bučiavaisi su šou vedėju, šokėju A.Butkumi. Kaip į tai reagavo tavo vyras LNK montažo režisierius Rolandas Remeikis?

- Jis nepasakė "Kaip tu galėjai?" Būtų juokinga, jei dėl to sutuoktinis keltų vėją. Rolandas yra televizijos profesionalas. Bučiuotis laidos anonse yra tas pats, kas bučiuotis filme. Bučinys su A.Butkumi lietui lyjant buvo nepaprastai estetiškas - kaip gerame, gražiame seriale. Vaizdas gražus. Kas jame blogai?.. Nesuprantu, kodėl LNK anonsas kai kuriems žmonėms kėlė tiek pasipiktinimo. Televizija irgi yra scena. Jei kas nors bučiuojasi teatro scenoje ar kine, tai nieko tokio, ar ne? Bučiuotis TV ekrane kažkodėl negalima. Siutina toks davatkiškas požiūris. Į televiziją niekada nežvelgiau kaip į pigią pramogų mašiną. Todėl man mudviejų bučinys natūralus ir gražus. Andrius bučiuojasi puikiai kaip ir aš (Juokiasi.) Prireikė tik dviejų dublių.

- 2010-aisiais su šokėju Adomu Norkūnu dalyvavai LNK "Kviečiu šokti". Ne paslaptis, kad tokių šou dalyviai šoka dėl populiarumo. Kodėl šokai tu - vienas populiariausių TV veidų?

- Man nereikia jokios reklamos. Buvo smagu pamatyti, kaip jaučiasi "Kviečiu šokti" dalyviai - įdomu patirti tai savo kailiu. Reikėjo pramogos, reikėjo, kad mano smegenys prasivėdintų. Iš aplinkinių gavau daug pylos: "Kokio velnio eini į tokį šou?!" O kas čia blogo? Juk ėjau ne vogti, ne plėšikauti. Stengiausi ir atidaviau visą save. "Kviečiu šokti" - gražus projektas, kuriame žmonės stengiasi ir dirba. Tokius šou vertinu teigiamai, man patinka gražūs, skanūs šou. Humoras žemiau juostos - baisus.

- 2012 metų gegužės 6 dieną su šokėju Andriumi Jaracku varžeisi šokių konkurse "Gintarinė pora". Ateityje dalyvausi tokiose varžybose?

- Tikiuosi, kad dalyvausiu. Bet baiminuosi skambinti savo partneriui, nes esu taip užsivertusi darbais, kad po jų vakarais tikrąja ta žodžio prasme nepavelku kojų. Kai baigiasi darbo diena, norisi atsisėsti prie vyno taurės ar kavos puodelio, o ne arti šokių aikštelėje. Norėdamas ko nors pasiekti ant parketo ne profesionalas turi labai daug dirbti. Pastarąjį kartą repetavome prieš porą mėnesių. Senokai...

- Prieš praėjusias Kalėdas "Maxima" prekybos centruose pasirodė specialūs atvirukai, kurių pardavimo pelnas nukeliavo padėti vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimoms. Tai - vienas tavo ir fotomenininkės Eglės Mėlinauskienės labdaros ir paramos fondo "Mamų unija" projektas. Labdarai išeikvota energija grįžta atgal?

- Grįžta kitais keliais. Tfu, tfu, tfu - tris kartus spjaunu per petį, bet likimas ir Dievas mane myli. Nenoriu jo rūstinti. Žmogus, kuris gauna, privalo duoti tiek, kiek gali. Taip ir darau. Tai - vidinė buhalterija, kai suvedi sąskaitas su savimi. Ką padarei? Kiek gavai? Likimas tau padėjo?.. Man svarbiau duoti negu imti. Šiais laikais žmonės taip pat linkę duoti - ateina tokios mados, formuojasi tokie visuomenės bruožai, užduodamas tam tikras elgesio tonas. Seniau, kai paprašydavau padėti, pasipildavo klausimų: "Dėl ko tu tai darai? Dėl reklamos?.. Už gautus pinigus nusipirksi mašiną?" Požiūris į labdarą keičiasi. Žmonės palaiko labdaringas idėjas.

- Tu sau graži?

- Žinoma, kad taip. O kodėl turėčiau būti sau negraži? Esu patenkinta savo išvaizda. Jei būčiau nepatenkinta, jau gulėčiau po plastikos chirurgo skalpeliu. Be abejonės, gali būti, kad kada nors ir gulėsiu po juo. Neturiu nieko prieš plastinę chirurgiją, bet labai svarbu saikas. Kai kurie perlenkia lazdą. Nėra nieko baisiau už stirksančias liesutės moters krūtis. Kai ji atsisėda, matai ne veidą, o silikoninius obuolius - tai tiesiog bado akis. Kartais ekrane matydama plastikos chirurgų pacientes mąstau: "Ar jos mato save iš šalies?.."

- Gražios moterys girdėdamos komplimentus paprastai kuklinasi. Tu nesikuklini...

- Nematau priežasties veidmainiauti. Jaučiuosi gerai, todėl ir sakau, kad esu graži. Grožis - labai asmeniškas, subjektyvus dalykas. Vienam gražus protingas žmogus, kitam patinka lėliškas grožis, dar kitam - šarminga asmenybė. Žinau, kad daug kam esu negraži. Daugeliui esu stora, kreivakojė, maža, aukšta ir t. t. Bet nuo to rezultatas nesikeičia. Man patinka žmonės, kurie pasitiki savimi. Gražiu vadinu žmogų, kurio išorė dera su vidumi. Grožis yra spindinčios akys, o ne priklijuotos blakstienos ar silikoninės krūtys.

- Kai tau buvo šešiolika, rašei eilėraščius. Kokiomis temomis eiliavai?

- Aišku, kad rašiau apie meilę. Apie ką daugiau gali eiliuoti šešiolikmetė? Tai buvo liūdni eilėraščiai. Pirmoji meilė - kokios gali būti linksmybės?! Drama. Buvo visai neblogos eilės. Iš vienų namų krausčiausi į kitus ir kažkur jas nukišau. Man niekada nekilo mintis vėl rašyti poeziją, nes galva perkrauta informacija. Kiekvienas rytas prasideda kavos puodu, internetu ir laikraščiais. Porą savaičių buvau išvykusi į Tailandą, grįžau sausio 16 dieną. Koks rojus! Jūra, vandenynas, salos, nuostabus oras, visada besišypsantys žmonės ir mažos kainos - niekas daugiau nerūpi. Labai pailsėjau. Kiekvieną mielą dieną eidavome į masažą, nes pusantros valandos trukmės puikiausias viso kūno masažas kainuoja trisdešimt penkis litus. Kodėl gi neiti? O maistas! Gali sprogti nuo vaisių ir jūros gėrybių. Grįžau - per dideli man drabužiai, jie krinta.

Rūtos tiesos

- Pirmasis stereotipas: blondinės yra kvailos.

- Ne. Apie žmogų spręsti pagal jo plaukų spalvą banalu. Blondinės tikrai nėra kvailesnės už brunetes (Juokiasi.)

- Antrasis stereotipas: televizija bukina žmones.

- (Renka žodžius.) Ir taip, ir ne. Kiekvienas joje randa tai, ko ieško.

- Trečiasis stereotipas: TV laidų vedėjai maudosi piniguose.

- Ir taip, ir ne. Gal jie ir nesimaudo piniguose, bet uždirba gana padoriai - priklauso nuo to, kokio lygio profesionalai yra.

- Ketvirtasis stereotipas: komerciniai kanalai orientuojasi į neišsilavinusius provincialus.

- Netiesa. Komerciniai kanalai išsilaiko iš reklamos, taigi privalo rodyti tai, ką žiūri dauguma žmonių.

- Penktasis stereotipas: žiniasklaida korumpuota.

- Ir taip, ir ne. Tarp žurnalistų yra įvairių žmonių.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"