Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

R.Mikailionytė nebijo būti negraži

 
Paklausta, ar yra graži moteris, R.Mikailionytė nelinkusi atsakyti tiesmukai.
Paklausta, ar yra graži moteris, R.Mikailionytė nelinkusi atsakyti tiesmukai. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

„Lietuvos ryto' televizijos gyvenimo būdo laidos „Viskas bus gerai“ viena vedėjų, mados šou „Mados infekcija“ prodiuserė ir koordinatorė Renata Mikailionytė į interviu vėluoja keturiasdešimt penkias minutes. Šį jos minusą atperka smagus pokalbis.

- Su Edita Užaite ir Raminta Stanaityte vedi „Lietuvos ryto“ televizijos šou „Viskas bus gerai“. Laidos pavadinimas optimistiškas. Ją žiūri paniurę lietuviai?

- Pavadinimas iš tiesų optimistiškas. Manau, kad „Viskas bus gerai“ žiūri ir paniurę žmonės. Kalbant apie tuos, kurie paniurę… Kasdienybėje mes užsikuičiame. Jeigu yra galimybė, kartais reikėtų pakeisti aplinką – išvažiuoti ir gauti daugiau saulės. Bet būna, kad tokios galimybės nėra. Lietuvis yra užguitas žmogus. Viskas brangsta, orai subjurę, grėsmingai artėja tamsusis sezonas, nedarbas, prasidėjo šildymo sezonas, žmonės pavargę ir nusivylę, daug nesuprastų ir nereikalingų, trūksta motyvacijos… Reikia jausti šalia esančius žmones ir su jais dalytis tuo, ką turi. Turime branginti vienas kitą. Turi mokėti atidaryti gražios kasdienybės duris. Pas mus trūksta socialumo.

- Jei nuotaika nekokia, ar žiūrovui ji pakyla pažiūrėjus tavo laidą?

- Mes stengiamės, kad nuotaika pakiltų. Pas mus nėra dirbtinės pompastikos, mes skleidžiame pozityvumą. Kalbiname kuriančius žmones, tam tikros socialinės krypties profesionalus, dalijamės buitimi ir asmeniniais patarimais, nepamirštame estetikos ir aktualijų. Mūsų pašnekovai gali kalbėti labai elementarius dalykus, bet jie turi pozityvumo užtaisą. Kartais reikia labai nedaug. Atrodo, smulkmena, bet ji gali pakoreguoti tavo ir kito gyvenimą. Man taip pat būna sunkių dienų, kai kankina nerimas, nepasitikėjimas ir baimė. Tokie jausmai nėra malonūs – jie tave ištaršo.

- Žiūrint „Viskas bus gerai“ susidaro įspūdis, kad jūs pačios „kaifuojate“. Įspūdis teisingas?

- Mes tikrai „kaifuojame“. Tai, ką darai, turi tave "vežti". Yra žmonių, kuriems patinka tai, ką darome. Mes gerbiame savo žiūrovą. Lietuvoje labai daug protingų ir inteligentiškų žmonių, labai „fainų“ mamų ir senjorų, nurašytų jaunystės kulto. Stengiamės paliesti įvairiausias temas ir kalbiname savo laidos svečius, kad būtų įdomu ir žiūrovui, ir mums.

- Nuo šio sezono „Lietuvos ryto“ televizijoje dirbi diktore. Diktorių šiais laikais neturi joks kitas kanalas, nes tai – senų laikų atgyvena. Kodėl ėmeisi tokio darbo?

- Tai – penktojo, jubiliejinio „Lietuvos ryto“ televizijos sezono iniciatyva. Ne aš viena skaitau anonsų pranešimus – šią galimybę turi ir kiti kanalo laidų vedėjai. Idėja man pasirodė patraukli. Retro dalykai yra gražūs. Mėgstu skirtingas veiklas ir nuotaikas; tai – įdomu. Aš atvira tokiems pasiūlymams.

- Gyvenime darai dalykus, kurie tau nepatinka, bet kuriuos tiesiog reikia padaryti?

- Pasitaiko ir taip. Net jei dirbi mėgstamą darbą, kartais reikia išgerti taurę su karčiomis nuosėdomis. Turi maktelėti iki dugno. Kiekviename darbe kartais tenka nuryti drumzles.

R.Mikailionytė įsitikinusi, kad "Viskas bus gerai" žiūri ir paniurę lietuviai.
R.Mikailionytė įsitikinusi, kad "Viskas bus gerai" žiūri ir paniurę lietuviai.

- Tiki ženklais?

- Tikiu ženklais, siunčiamais žmonių. Reikia jų klausytis. Prieš interviu deklamavai man savo kūrybos eilėraštį. Aš klausiausi tavęs, paskui diskutavome. Kažką norėjai man pasakyti. Tai – ženklas. Padeklamavai, nes pamatei, kad aš irgi esu ne visai normali. Aš – visiškai nenormali. (Juokiasi.) Man nepatinka, kai žmonės nori atrodyti idealiai. Po tokia kauke gali slėptis visiškas puvėkas. Netikiu niekuo, kas yra idealu. Visi klystame ir darome nuodėmių. Man labiau patinka likimo nublokšti su savo keliais ir klystkeliais.

- Filmavaisi legendinės rusų roko grupės „Agata Kristi“ klipuose „Moriak“, „Triller“ ir „Vesiolyj mir“. Kokie šie rokeriai iš arti?

- Bičiuliaujamės nuo 1994 metų. Jie – labai šilti, daug matę, gyvenimo mėtyti ir vėtyti. „Agata Kristi“ buvo kultinė rusų roko grupė, todėl nenuostabu, kad vaikščiojo labai aštriais ašmenimis – nuo populiarumo iki narkotikų, nuo narkotikų iki alkoholizmo, nuo didžiausios šlovės iki užsisklendimo savyje. Prie jų taip paprastai neprieisi. Yra daug žmonių, kurie nori pasitrinti kieno nors šlovės spinduliuose. Minėti rokeriai labai gerai tai supranta.

- Tu – didžiausio kasmetinio lietuviško mados festivalio „Mados infekcija“ prodiuserė ir koordinatorė. Nebuvo kilusi mintis šį šou surengti ir Latvijoje bei Estijoje?

- Galėtume tai padaryti, bet tam reikia nepaprastai didelių lėšų. Tai – prabanga, nes labai aukštai išsikėlėme kokybės kartelę. Mada – specifinis nišinis dalykas. Padaryti „Mados infekciją“ Latvijoje ir Estijoje būtų iššūkis, tačiau festivalį organizuojanti komanda vieninga ir stipri, tad tokie iššūkiai nebaugina.

- 1998-aisiais su manekenėmis Meda Jonaityte ir Julija Maslinskaja-Ulvydiene įkūrei modelių agentūrą „Image Group“. Modelio darbas, švelniai tariant, neatrodo sunkus. Jis iš tiesų toks?

- Nepasakyčiau. Manekenė turi turėti ne tik išvaizdą, bet ir charizmą. Ji turi būti labai pareiginga, kantri ir kultūringa. Modelis dirba su daugybe skirtingų užsakovų, todėl šios savybės būtinos. Taip pat reikia nepamiršti kritikos strėlių, kurios veikia labai asmeniškai.

- Prieš porą mėnesių pristatei pirmąją savo rūbų kolekciją. Virsmas į dizainerę yra avantiūra?

- Taip. Nevadinu savęs dizainere. Man pasiūlė sukurti kolekciją ir tai suintrigavo. Šiuo metu darau antrąją, ją parodysiu gruodžio pradžioje. Joje atsiras vilnos, kurdama pirmąją dirbau tik su trikotažu. Kuriu kasdienius drabužius, kuriuos nešiočiau pati. Tokiu būdu noriu parodyti, kas man gražu ir estetiška. Kūryba visada įdomu. Kai pamatai žmogų, apsirengusį tavo kurtais drabužiais, apima labai geras jausmas. Vesdama „Viskas bus gerai“ kartais dėviu savo kolekcijos drabužius. Tai rodo, kad laida iš tikrųjų jauki ir paprasta – antraip puoštumėmės pokylių suknelėmis.

- Visuomenėje gajus įsitikinimas, kad „graži“ reiškia „kvaila“. Kaip atsirado šis stereotipas?

- Būna, kad graži mergina yra kvaila. Nepasakyčiau, kad tai – išimtis iš taisyklės. Gal būti kvailai geriau nei protingai? (Juokiasi.) Aš tolerantiška. Kiekvienam – savo. Jam ji gali būti labai įdomi ir visiškai nekvaila. Anksčiau šiuo klausimu sakydavau kategoriškų dalykų. Dabar nesakau, nes esu ne tokia kategoriška kaip kadaise.

- R.Mikailionytė yra graži moteris?

- Aš labai savikritiška. Moteriai turi būti svarbu draugauti su savimi, mylėti save. Išvaizdą turėtų vertinti kiti. Aklai įtikėti savo grožiu – ne mano stilius. Jeigu kam nors esu graži, puiku. Aš nebijau būti negraži. Toks mano atsakymas.

- „Image Group“ tinklalapyje www.MajorImageGroup.lt skelbiamas tavo mobiliojo numeris. Sulauki kvailų skambučių?

- Ne. Kartais skambina prašydami patarti. Agentūrai vadovauja Meda ir Julija, aš dirbu su mados renginiais. Sritys aiškios, o kadangi yra patirties, norinčiųjų išgirsti patarimų netrūksta.

- Bendrauji su daugybe žmonių. Susiduri su tokiais, kurie bendraudami ima, bet patys nieko neduoda?

- Aišku, kad susiduriu. Sutinku ir energinių vampyrų. Taip gali save ištaškyti. Reikia saugotis ir mokėti atsirinkti. Tai nėra lengva. Laikas - ne amžinas, o limituotas, todėl norisi kokybiško bendravimo ir aplinkos. Pati mąstau, ką sakau ir kaip elgiuosi.

- Augini keturiolikmetę dukrą Mariją ir sūnų Justą, kuriam – beveik šešeri. Savo vaikus saugosi nuo šou verslo?

- Ne. Tai – sudėtingas kelias. Tačiau vaikų nereikia saugoti, jie eina savo keliu. Neturiu už savo vaikus nugyventi gyvenimo. Aš tiesiog esu šalia, jais rūpinuosi ir esu pasirengusi ištiesti ranką – visada, kai jiems to reikės. Šalia esantis žmogus – ne daiktas. Esu mama ir nepaprastai tuo džiaugiuosi.

Marija labai gerai dainuoja, muzikali. Gali būti, kad ji dirbs modeliu, nes turi puikius duomenis, o galbūt studijuos vokalą. Tiesa, mano močiutė visada sakydavo: „Vaikeli, kad ir koks metas būtų, turi turėti amatą. Turi mokėti ką nors daryti – gerai kirpti plaukus arba pasiūti sijoną.“ Tokiu atveju niekada neprapulsi.

- Labai norėčiau padirbėti modeliu, bet esu senstelėjęs jaunuolis dideliu pilvu. Mano svajonė neišsipildys?

- Ką tau patarti?.. Kaip numesti pilvą? Mažiau valgyk, rinkis sveikesnį maistą, eik sportuoti ir dažniau užsiimk seksu... (Juokiasi.) O tada jau būsi visur – liks pasirinkti.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"