Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

R.Kulvinskytės misija - išgelbėti pasaulį

 
2011 10 23 11:49

Į Žemę Rimantę Kulvinskytę atsiuntė ateiviai, patikėję jai svarbią užduotį. Tačiau kol kas su Algirdu Ramanausku-Algiu Greitai mergina veda ekstremalų muzikinį LNK šou 'Dainuok, jei gali'.

Pašnekovė patikina, kad lietuviška televizija turi nuoširdumo, tačiau suklumpa paprašyta įvardyti tris nuoširdžius projektus. R.Kulvinskytės įsitikinimu, pažiūrėjęs "Dainuok, jei gali" Jonas Mačiulis-Maironis džiaugtųsi. Interviu herojė apsimeta esanti mėlyno kraujo, nors iš tiesų jos kraujas žalias. Ji bijo balandžių mafijos ir mano, kad gyvenime niekas nevyksta be priežasties. Šis interviu, pasirodo, taip pat vyksta ne šiaip sau.- Matai save televizijoje po kelių metų?

- Tiesą pasakius, man tai nelabai rūpi. Gyvenu šia diena ir džiaugiuosi visomis galimybėmis, kurios man krinta iš dangaus. Stengiuosi per daug neplanuoti ir nepuoselėti didelių vilčių, nes gali labai nusivilti. Nemąstau apie tai, ar galėčiau vesti "Panoramą" (LTV - aut.) arba krūmuose tykoti nusikaltusio valdininko. Dirbti žiniose būtų įdomu, bet dėl kriminalinės žurnalistikos nesu tokia tikra.- Vyresnio amžiaus tautiečiai skundžiasi, kad jų laikais viskas buvo geriau, o jaunimėlis - kad televizorius nerodo nieko gero. Ar šiandieninio jaunimo atstovai po 40 metų niurzgės, kad televizija jų laikais buvo geresnė?

- (Mąsto.) Nežinau, ar išvis bus toks reiškinys kaip "telikas". Gali būti, kad viskas persikels į internetą. Kol kas nežinau įrenginio, kuris galėtų atstoti televizorių. Televizija dar turi nuoširdumo. Su laiku tikrumo, nesuvaidintų emocijų bus vis mažiau.- Gal galėtum sudaryti lietuviškų laidų, kurių turinys nuoširdus, trejetuką?

- Gali nuskambėti egocentriškai, bet darbo sumetimais pažiūriu savo laidą ir žinias. Nežiūriu kitų lietuviškų projektų. "Nomeda" (2002-2007 m. TV3 rodytas pokalbių šou, kuris paskutinį sezoną vadinosi "Su Nomeda" - aut.) buvo faina laida, bet joje - irgi viskas surežisuota (juokiasi). Prigavai mane.- Protingi žmonės sako, kad prie televizoriaus praleistas valandų skaičius atvirkščiai proporcingas žiūrovo intelektui. Tiesa?

- (Mąsto.) Tokiu atveju mūsų močiutės turėtų būti labai kvailos. Mano babytė (Julija Norvaišienė - aut.) per dieną žiūrėdavo keturis serialus, bet jinai buvo pats išmintingiausias mano pažįstamas žmogus. Todėl nesutikčiau su tavo teiginiu. Parodyk man žmones, kurie taip sako (juokiasi)!- Nuo 2006-ųjų pabaigos iki šių metų vasario reklaminiame "Tele2" seriale "Kalbėjimas stiprina draugystę" vaidinai Braškę. Kiek suprantu, su "Tele2" išsiskyrei nedraugiškai...

- Nežinau, kiek galiu pasakoti. Tarkim taip: norėjau laisvesnių kontrakto sąlygų. Jie nenorėjo, todėl aš pasakiau, kad mums metas atsisveikinti. Atsisakiau metinio kontrakto, nors su LNK "Tu gali. Savaitės dvikova" (vasarį debiutavęs šou, kuriame eiliniai tautiečiai varžėsi su ne tokiais eiliniais, o pašnekovė vaidino komišką blondinę Britnę - aut.) turėjau sutartį trims mėnesiams ir nebuvo aišku, kaip bus projektui pasibaigus.- "Kalbėjimas stiprina draugystę" buvo juokingas?

- Sprendžiant iš to, kad reklama buvo pirmoje arba antroje populiariausių reklamų vietoje, serialas buvo juokingas (juokiasi).- Tai, kad jis juokingas, teigi vadovaudamasi reklamos populiarumo rodikliais, o ne savo nuomone?..

- (Mąsto.) Mano nuomone, serialas buvo juokingas.- Kaip vertini aktorinius savo ir kitų "Kalbėjimas stiprina draugystę" veikėjų sugebėjimus?

- (Mąsto.) 100 balų (juokiasi). Ne, ne - juokauju, ne 100 balų. Jei turėsime omenyje tai, kad esame su aktoryste absoliučiai nesusiję žmonės, viskas buvo labai gerai. Trūkumas tas, kad visi turėjome problemų dėl artikuliacijos.- "Dainuok, jei gali" porininkas A.Greitai laidose tave kartais vadina Rimantu. Jautresnė mergina įsižeistų...

- Manau, kad taip. Mano tėvai (Romualdas ir Birutė Kulvinskiai - aut.) dėl to šiek tiek išgyvena, nors aš juos ir perspėjau. Apie tai kalbėjau su savo sese (Laura Lyons - aut.). Ji pacitavo kažkokį įžymų britų komiką. Šis pasakė, kad šalia gražios jam patinkančios moters negali būti jos neįžeidęs, nes tokiu atveju jaučiasi blogai ir neturi ką pasakyti.

Kai pasikandžioja tave pažįstantis žmogus, viskas gerai. Algis yra labai aštrus. Tai žino visa Lietuva.- Prieš prasidedant šou buvai įsitikinusi, kad jame dalyvaus ne tik tuščiavidurio "popso" žvaigždukai, bet ir tokie kokybiškos muzikos vardai kaip Jurga Šeduikytė-Bareikienė ar Rosita Čivilytė...

- ...Paminėjau juos kaip pavyzdžius. Pas mus filmavosi Aušra Cicėnaitė ir Merūnas (Vitulskis - aut.). Nežinau, ar prodiuseriai kvietė Šeduikytę ir Čivilytę. Tiesa, jos nesurinktų tiek žiūrovų (juokiasi), kiek Radži (Aleksandrovičius - aut.). Kūrėjai lyg ir įkalbinėja dalyvauti Vytautą Juozapaitį...

Tikiuosi, kokybiškos muzikos atstovų bus daugiau. Antra vertus, kas yra kokybė? Tarkim, rytoj laidoje bus Deivis (Deivydas Norvilas - aut.). Jis dainuoja gerai.- Ką pasakytų Maironis, pažiūrėjęs "Dainuok, jei gali"?

- (Juokiasi.) Turbūt pasibaisėtų Algio šnekta... Maironis neturėtų verkti, kaip verkė pravažiuodamas pro Trakų pilį, nes mūsų dekoracijos prabangios. Jam nelabai patiktų laida, nes jis ilgą laiką gyveno Šveicarijoje, plaukiojo valtele ir mėgo ramybę. "Dainuok, jei gali" nerasi nė akimirkos ramybės. Jei mėgsti ją, geriau nežiūrėti.

Negali piktintis dalyku, kurio nesi matęs, o mūsiškiai intelektualai labai mėgsta taip daryti. Ar Maironis pasipiktintų šou? Jis džiaugtųsi, nes "Dainuok, jei gali" dainuojama lietuviškai, yra daug sesių geltonkasių; viena tokių veda laidą. Tai - labai lietuviška. Tik mano pavardė lenkiška, o Algio antakiai ukrainietiški. Maironis tuo nelabai apsidžiaugtų.- Tavo pavardė lenkiška?..

- Mano prosenelis - Kulvys. Kulvinskis yra lenkiška pavardė. Buvo tokie lenkų bajorai Kulvinskiai. Visada apsimetu, kad esu mėlyno kraujo. Iš tikrųjų jis ne mėlynas. Praėjusią savaitę darė kraujo nuotrauką - jis žalias!- Jei mėlynkraujai yra elito atstovai, o raudonkraujai, kaip aš, - runkeliai, kokiam sluoksniui priklauso žaliakraujai?

- Žalieji yra kūrybininkai. Bohema (juokiasi). Pasižiūrėk į mano kostiumus ir viską suprasi.- Baisiausi (interviu autorius mesteli nekvapnų žodelį - aut.) tavo dirbti darbai. Kokie jie?

- Tokių neturėjau. Turiu keistą savybę pamilti bet kurį savo dirbamą darbą. Išmokstu juo mėgautis.

Kai buvau devynmetė, Naujosios Akmenės turgelyje su dideliu džiaugsmu pardavinėjau žirnius ir bulves. Užsidirbdavau daug pinigų. Kiekvieną dieną viso kiemo draugams pripirkdavau porą kilogramų chalvos. Galbūt valytojos darbas žmonėms atrodytų prasčiausias, bet esu jį dirbusi ir buvo labai smagu. Kai man buvo 18-a, Londone rytais valydavau japonų restoraną ir kanadiečių kavinę, o vakarais dirbdavau padavėja.

Tikrai nenorėčiau dirbti teismo eksperte, kuri morge pjausto lavonus ir nustato mirties priežastis. Nenorėčiau dirbti ir interneto portalo komentarų trynėja. Tokiu būdu prisirinkčiau labai daug neigiamų emocijų ir pykčio. Mane veikia neigiama žmonių energija, todėl stengiuosi jos išvengti. Darbo dienos pabaigoje komentarus trinantys žmonės turėtų būti nusikalę.- Bijai paukščių. Kas baisesnis - gaidys ar žvirblis?

- Vienareikšmiškai: gaidys. Vaikystėje ir paauglystėje jis užpuolė mane tris kartus. Baisu, nes gaidys kimba į nugarą ir pradeda kapoti galvą. Sunku nuspėti jo elgesį. Tikriausiai tai lėmė mano paukščių baimę (juokiasi).

- Baisiau balandis ar kėkštas?

- Kėkštai gražūs - neseniai vieną fotografavau mamos sode Naujojoje Akmenėje. Balandžiai yra kažkas baisaus. Jie nešioja daug infekcijų, jie nejaučia sotumo jausmo, jie visur kakoja. Ir dar: jie turi puikią atmintį. Neseniai išgąsdinau vieną balandį, o po to kažkokiame užsienio portale perskaičiau, kad jie įsimena žmones, kurie jiems padarė ką nors bloga. Bijau balandžių keršto (juokiasi). Kaip gali pasireikšti toks kerštas? Mane gali užpulti balandžių mafija.

- Kokių žmonių esi sutikusi daugiausia: gaidžių ar žvirblių?

- Žmonių žvirblių. Tokie susigūžę, nepasitikintys savimi ir vaikštantys būriais. Žvirblis save suvokia tik kaip būrio dalį, nes kažkas jam pasakė, kad jis labai mažas.

Dauguma žmonių yra žvirbliai. Su žmonėmis gaidžiais susiduriu labai retai, bet pasitaiko. Su tokiais reikia kalbėti gaidžių kalba. Tai - lietuvių kalba, bet kalbantieji ja turi 500-800 vartojamų žodžių žodyną. Pusė šių žodžių - keiksmažodžiai. Pati esu gerai juos įvaldžiusi (juokiasi). Nuspėti žmonių gaidžių elgesį lengviau nei paukščių gaidžių.- Vaikystėje buvai įsitikinusi, kad į Žemę tave atsiuntė ateiviai, kurie patikėjo tau išgelbėti planetą. Nutolai nuo šios misijos...

- Taip ir yra, bet artimiausiu metu prie jos grįšiu - pasidarysiu tatuiruotę. Tai - vienas pirmųjų misijos etapų. Neseniai susapnavau, kad artėja pasaulio pabaiga. Sapne man apsireiškė kažkoks žynys ir pasakė, kad ant kojos išsitatuiravusi juodą kvadratą aš išgelbėsiu Žemę. Sėdėdama vidury dykumos išsitatuiravau kvadratą ir pasaulio pabaiga neatėjo. Šalia mažojo kairės kojos pirštelio man padarys tokią tatuiruotę. Kvadratas bus mažiukas.- O jei susapnuosi, kad dėl pasaulio gelbėjimo reikia ištatuiruoti visą nugarą?.

- (Juokiasi.) Pažiūrėsim... Reikia pradėti nuo kvadrato. Manau, mano sapnas buvo ženklas. Esu fatališkas žmogus, todėl tikiu ženklais. Blogi dalykai nutinka dėl to, kad taip lemta. Nieko neatsitinka be jokios priežasties. Gyvenimas ne šiaip sau suveda žmones. Šis interviu taip pat vyksta ne šiaip sau. Gali būti, kad tu duosi man gerą patarimą, arba mano apranga įkvėps tave pasisiūti kostiumą, kurį apsivilkęs sutiksi savo gyvenimo moterį.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"