Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ŽMONĖS

Prancūzijos primadona traukiasi

 
2007 10 20 0:00
Prancūzijos prezidentas visada gynė žmoną.<br>AFP/Scanpix nuotrauka<br>sark.jpg
Prancūzijos prezidentas visada gynė žmoną.
AFP/Scanpix nuotrauka
sark.jpg

Kai buvo pranešta, kad kitą savaitę Cecilia Sarkozy nelydės vyro, kai jis vyks valstybinio vizito į Maroką, nors tai būtina pagal protokolą, paaiškėjo, jog sutuoktiniai skiriasi. Pirmoji Prancūzijos pora po to susitiko su teisėju ir aptarė būsimą skyrybų procesą.

Pagal Prancūzijos įstatymus pirmoji šalies dama neturi teisės reikalauti skyrybų. Tai gali daryti tik valstybės vadovas arba abu drauge. Regis, Nicolas Sarkozy susitaikė su mintimi, kad neįmanoma išsaugoti santuokos ir jam lemta tapti pirmuoju Prancūzijos istorijoje išsiskyrusiu prezidentu.

Prancūzė, neturinti prancūziško kraujo

Po antrojo rinkimų turo prancūzai negalėjo atsidžiaugti sužinoję, jog C.Sarkozy lemta tapti pirmąja šalies dama. Ji - buvusi manekenė, graži, elegantiška, protinga, veikli. Žmonės Cecilią net ėmė vadinti Prancūzijos Jacqueline Kennedy. Tačiau dabar prancūzai aikštingą prezidento žmoną dėl nenuspėjamų poelgių ir dėl to, kad nedalyvauja ten, kur visi tikisi ją matyti, vadina ne pirmąja dama, o primadona. Pykdami, jog C.Sarkozy nuolat stumia vyrą, taip pat ir šalį, į nepatogią padėtį, prancūzai gali guostis bent tuo, kad ji nėra prancūzė. Cecilios tėvas Andre Ciganeras (iš tiesų Aronas Šuganovas), žydiško ir čigoniško kraujo turintis rusų emigrantas, gimęs Bukarešte, po Pirmojo pasaulinio karo atsidūrė Paryžiuje ir vedė Ispanijos diplomato, kurio žmona buvo belgė, dukrą.

Vaikystėje Cecilia turėjo nesveiką širdį, todėl lėtai augo. Tik tada, kai 13-metei mergaitei buvo padaryta širdies operacija, ji staiga ėmė augti ir ištįso iki 1,78 metro. Dabar moteris yra aukštesnė ir už savo vyrą prezidentą.

Cecilia gavo gerą išsilavinimą: mokėsi skambinti fortepijonu, studijavo religiją ir teisę, naktimis kūrė drabužius "Schiaparelli" mados namams, o dienomis demonstravo juos ant podiumo. Todėl šiandien prezidento žmona, kaip pabrėžiama, turi nepriekaištingą skonį. Tačiau teisės studijų Cecilia taip ir nebaigė. Ji metė mokslus, kai atsirado galimybė įsidarbinti parlamentaro Rene Touzet asistente.

Sulaukusi 26-erių ir būdama devintą mėnesį nėščia Cecilia ištekėjo už populiaraus Prancūzijoje televizijos laidų vedėjo Jacques'o Martino. Neji merijoje juos sutuokė N.Sarkozy, tuomet ėjęs šio Paryžiaus priemiesčio mero pareigas. Pora susilaukė dviejų dukterų.

N.Sarkozy ją vėl sutiko po trejų metų, 1988-aisiais. Jis buvo vedęs, bet vėl pamatęs Cecilią pajuto, "tarsi būtų trenkęs žaibas". Jauna moteris paliko savo vyrą, o po metų su juo išsiskyrė. N.Sarkozy nutraukė santuoką tik 1996 metais. Tada Cecilia vėl įžengė į Neji meriją, bet šį kartą tam, kad ištekėtų už buvusio mero. Poros liudytojas buvo milijardierius - grožio ir prabangos prekių imperijos magnatas Bernard'as Arnault. Po šešių mėnesių Cecilia pagimdė vienintelį bendrą su N.Sarkozy vaiką - sūnų Louis. Nicolas jau turėjo du sūnus iš pirmosios santuokos.

2005-aisiais Cecilia užmezgė metus trukusį romaną su reklamos verslininku Richard'u Attias ir nusekė paskui jį į Niujorką. Po kurio laiko grįžo pas vyrą, nors šis jau buvo spėjęs tapti artimu "Le Figaro" žurnalistės Anne Fulda draugu. Tiesa, kai "Paris Match" viršelyje išspausdino Cecilios ir R.Attias nuotrauką, N.Sarkozy pasistengė, kad jo draugas žurnalo savininkas Arnaud Lagardere'as atleistų leidinio redaktorių. Iš prekybos taip pat buvo išimta ir sunaikinta Cecilios biografija, kurią parašė Valarie Domain, nes abu Sarkozy pareiškė, jog žurnalistė per daug kišasi į jų privatų gyvenimą. Užpykusi V.Domain pavertė biografiją romanu "Tarp širdies ir proto", o jo herojei davė Celios vardą.

Nuo pagyrų prie bėdų

N.Sarkozy mėgdavo sakyti, kad žmona yra jo "jėga ir Achilo kulnas". Dar 2005 metais savo knygoje "Liudijimas" politikas rašė: "Mes neįsivaizduojame, kaip galėtume atsiskirti vienas nuo kito." Jis vadino žmoną "sielos drauge" ir "asmenybe, su kuria įmanoma padaryti viską". Tačiau šią vasarą N.Sarkozy jau sakė: "Dienai baigiantis mano vienintelis rūpestis - Cecilia."

Kai N.Sarkozy buvo ekonomikos, o paskui vidaus reikalų ministras, šalia kabinetą turėjo ir žmona. Cecilia buvo artimiausia jo patarėja, nors jokių oficialių pareigų nėjo. Vėliau ji tapo technine patarėja. Per prezidento rinkimų kampaniją N.Sarkozy žmona taip pat neturėjo oficialių pareigų, bet ir tada partijos rinkimų štabe jai buvo skirtas kabinetas. Tačiau Cecilia net nesiteikė ateiti balsuoti už vyrą per antrąjį rinkimų turą (nors abi jos dukros tai padarė) - išvyko dviejų savaičių atostogų į Floridą. Per tą laiką, kuris turėjo nulemti, kas laimės rinkimus, už dešiniųjų kandidatą N.Sarkozy agitavo tik tuometinio prezidento Jacques'o Chiraco žmona Bernadette. Vėliau buvo kalbama, jog tai dukterys įtikino Cecilią dalyvauti N.Sarkozy inauguracijoje, todėl ji atskrido į iškilmes paskutinę minutę iš Londono vilkėdama visiškai tam netinkančią "Prada" suknelę.

Birželį C.Sarkozy trumpam pasirodė per Didžiojo aštuoneto susitikimą Vokietijoje, tačiau netrukus pareiškė, kad dukra švenčia gimimo dieną, ir išskrido į Paryžių. Prie pietų stalo Nicolas vienintelis iš valstybių vadovų buvo be antrosios pusės. Rugpjūtį Cecilia vos nesukėlė diplomatinio incidento Jungtinėse Valstijose, nes atsisakė dalyvauti Bushų šeimos piknike, surengtame N.Sarkozy garbei. Prancūzijos prezidento žmona pareiškė, esą jai ir vaikams skauda gerklę, bet tą pačią dieną buvo pastebėta vaikštinėjanti po prekybos alėją.

Paskui Cecilia atsisakė vykti į ilgai rengtą vizitą Sofijoje, nors ten buvo laukiama labiau nei N.Sarkozy. Bulgarai norėjo pagerbti ją už pagalbą išlaisvinant iš Libijos kalėjimo mirties bausme nuteistas Bulgarijos medicinos seseris. Sofijoje Prancūzijos prezidentui vienam teko priimti aukščiausią Bulgarijos apdovanojimą. "Le Parisien" rašė: "Cecilia nusisuko nuo Bulgarijos."

Retai rodosi viešai

Nuo gegužės, kai N.Sarkozy buvo išrinktas Prancūzijos prezidentu, jo žmonos vardas nuolat mirga spaudoje. Cecilia dažniau nepasirodo, negu dalyvauja renginiuose, kuriuose tikimasi ją matyti. Laikraščiai suskaičiavo, kad per keturis mėnesius, kai N.Sarkozy yra valdžioje, Cecilia tik tris kartus pasirodė viešai kaip pirmoji Prancūzijos dama. Pastarąjį kartą tai buvo liepos 14-ąją, minint Prancūzijos nacionalinę šventę.

Būtent dėl to šalyje nuolat sklandė gandai apie pirmosios poros nesutarimus ir net skyrybas. Tačiau pats prezidentas vis kalbėjo apie šeimos laimę ir kaip yra atsidavęs žmonai. Kad artėja skyrybos, neigė ir artimiausi šeimos draugai.

Cecilios atsisakymams dalyvauti viename ar kitame renginyje buvo stengiamasi rasti pateisinimą, nors ji aiškiai leido suprasti, jog pirmosios damos vaidmuo jai neįdomus, todėl neketina lankytis ligoninėse ar užsiimti labdara. Tuomet Eliziejaus rūmai pranešė, kad iki rugsėjo šalies vadovo žmonos vaidmuo bus tiksliai apibrėžtas, tačiau to nebuvo padaryta.

Rugsėjį Cecilia nepersikėlė ir į prezidento šeimai atnaujintus apartamentus Eliziejaus rūmuose. "Ji tik praūžia per juos kaip vėjo gūsis", - neseniai teigė laikraštis "Liberation". Pirmoji šalies ponia vis kursavo tarp šeimos buto Paryžiaus vakaruose ir Prancūzijos vyriausybės vadovui skirtos rezidencijos La Lanterne. Cecilios prašymu premjeras Francois Fillonas užleido jai tą rezidenciją, o pats gavo kitą užmiesčio namą. Sostinės vakarinių priemiesčių gyventojai dažnai skundėsi, kad tarp Paryžiaus ir La Lanterno nuolat zuja sraigtasparniai.

Ponia C.Sarkozy paprastai pusryčiaudavo ir pietaudavo viešbutyje "Bristol", kurį labai mėgsta Holivudo žvaigždės ir arabų princai. Ji

siuntinėjo žinutes ir skambino mobiliuoju telefonu, o Eliziejaus rūmai aiškino, esą prezidento žmona nutarė sustiprinti savo įtaką ir padėti "kenčiantiems" žmonėms, kurie jai rašo kiekvieną dieną. Laikraščiui "Le Parisien" artima Cecilios draugė I.Balkany aiškino: "Ji daro tik tai, ką mano esant iš tiesų naudinga. Rodytis visuomenėje pasipuošus gražia suknele nėra tai, ko Cecilia nori."

Regis, netrukus ji iš tiesų galės daryti, ko trokšta. Pirmadienį pirmoji Prancūzijos dama kreipėsi į advokatą, o šis paskui nuvyko į Eliziejaus rūmus pas jos vyrą. Ateitis parodys, ar N.Sarkozy skyrybos išeis į naudą - juk žmonės linkę užjausti paliktą vyrą. Be to, tai reikštų, kad ir prezidentas susiduria su tomis pačiomis problemomis kaip paprasti piliečiai.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŽMONĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"